Vlaky RegioJet: jízdní řády, jízdenky a linky dopravce

po 27. 5.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí
Vlaky RegioJet
RegioJet jízdenky na vlaky
RegioJet vlaky - jízdní řády
Často kladené dotazy

Jízdenky RegioJet na vlaky pro všechny trasy po celé ČR i do zahraničí můžete koupit na stránkách Omio

RegioJet   +   Omio
✓ Omio je oficiální partner společnosti RegioJet
✓ Stáhněte si zdarma aplikaci Omio
✓ Obraťte se na naše Zákaznické centrum, kdykoli to budete potřebovat


Omio je přední cestovní platforma, která zároveň působí jako autorizovaný prodejce jízdenek. Na našich stránkách naleznete široký výběr jízdenek na vlaky RegioJet, a to včetně speciálních nabídek, slev a standardních jízdenek pro všechny železniční trasy. Díky našemu intuitivnímu vyhledávání můžete snadno seřadit jízdenky podle nejnižší ceny, času odjezdu či příjezdu vlaku, nejrychlejšího spojení nebo nejvhodnější kombinace všech aspektů, což vám umožní vybrat tu optimální možnost pro vaše potřeby. S námi si zajistíte pohodlnou a efektivní cestu s RegioJetem.

Všechny RegioJet jízdenky, které koupíte na Omio, se automaticky uloží v aplikaci Omio ve vašem mobilním telefonu a vy k nim máte přístup i když zrovna nemáte připojení k internetu.

Oblíbené trasy

Jízdenky dopravce RegioJet na vlak

Vyberte místa odjezdu a příjezdu

Zobrazují se nejrychlejší a nejlevnější spoje pro den 27. 5.

RegioJet a.s.
09:154h00
Praha hlavní nádraží
13:15Wien Hauptbahnhof
574 1Jednosměrná
0 přestupů
RegioJet a.s.
16:154h00
Praha hlavní nádraží
20:15Wien Hauptbahnhof
469 1Jednosměrná
0 přestupů
RegioJet a.s.
06:154h06
Praha hlavní nádraží
10:21Wien Hauptbahnhof
574 1Jednosměrná
0 přestupů
RegioJet a.s.
13:154h06
Praha hlavní nádraží
17:21Wien Hauptbahnhof
574 1Jednosměrná
0 přestupů
RegioJet a.s.
18:155h05
Praha hlavní nádraží
23:20Vídeň
795 1Jednosměrná
1 přestup
RegioJet a.s.
20:567h44
Praha hlavní nádraží
04:40Wien Hauptbahnhof
661 1Jednosměrná
1 přestup

Jízdenky na vlaky RegioJet: Rezervujte pomocí Omio

Omio je online platforma, která vám pomáhá vybrat nejlepší cestovní řešení pro vás, ať už je to vlakem, autobusem, letadlem nebo trajektem.

Omio je oficiálním partnerem společnosti RegioJet. Zakupte si své jízdenky na RegioJet přes naše webové stránky nebo pomocí aplikace Omio app a objevte všechny výhody:

 • Zabezpečené platby: Platba je zajištěna bezpečným způsobem pomocí kreditní karty, debetní karty, PayPalu, Google Pay, Apple Pay a dalších platebních možností.
 • Aktualizace cestovních informací v reálném čase: Pokud si jízdenku zakoupíte pomocí aplikace, obdržíte v reálném čase upozornění, pokud dojde k nějakým změnám nebo pokud je autobus zpožděn.
 • Mobilní jízdenky: S mobilní jízdenkou v aplikaci Omio můžete přeskočit fronty a ušetřit si stres s tiskem fyzické jízdenky.

S Omio budete mít své jízdenky na RegioJet a vše ostatní, co potřebujete, přímo v kapse. Stačí se jen posadit, relaxovat a užít si cestu - zbytek se postaráme my.

Jízdní řády a odjezdy vlaků RegioJet

Délka cesty Frekvence Cena
RegioJet Praha – Vídeň 4:35 od 349 Kč
RegioJet Vídeň – Praha 4:35 od 349 Kč
Praha – Pardubice 0:53 od 119 Kč
Pardubice – Praha 0:53 od 119 Kč
Praha – Ostrava 2:49 od 249 Kč
Ostrava – Praha 2:49 od 249 Kč
Praha – Olomouc 2:14 od 169 Kč
Olomouc – Praha 2:14 od 169 Kč

Trasy nabízené společností RegioJet

Typicky žluté vlaky RegioJet jezdí kromě měst v ČR také do zahraničí. Vlaky RegioJet momentálně jezdí na trase Praha - Brno, Praha - Pardubice, Praha - Olomouc a Praha - Ostrava. Do zahraničí se RegioJet vlaky můžete vydat například na Slovensko, do Polska a do Rakouska na těchto trasách: Praha - Bratislava, Brno - Bratislava, Praha - Katovice, Praha - Linec, Praha - Košice a Praha - Salcburk.

Vlaky na železniční traťi z Prahy do Pardubic jsou jedny z nejvytíženější českých železnicích. Narozdíl od autobusů, přímo spojují tuzemskou metropoli s krajským městem, které je zároveň vzdělávacím a kulturním střediskem Východních Čech. Z hlediska železniční dopravy se jedná o jeden z nejdůležitějších uzlů v celé republice. Oblíbené jsou také přímé vlaky z Prahy do Vídně. Vlaky projížději přes Pardubice a Brno a běžná cena v nejnižší třídě je 349 Kč. Vlaky jezdí na této trase od ledna 2018 a každý den jsou k dispozici 4 vlakové spoje, první v 5:45 ráno a poslední ve 23:00. V opačném směru, tedy z Vídně do Prahy vyjíždi první vlak v 6:39 a poslední ve 21:39.

Regiojet nové vlaky

Rychlejší, častěji, účinněji, šetrněji k životnímu prostředí. RegioJet připravuje nasazení nové rychlíkové železniční linky R9 spojující Prahu a Brno (nebo Jihlavu), na které se v roce 2026 objeví moderní vlaky od polského výrobce Pesa. Právě teď se ukázalo, jak by mohly vypadat modernizované vozy této železniční společnosti, které mají dosahovat rychlosti až 200 km/h.

Oblíbené vlakové spoje RegioJet


RegioJet jízdenky, tarify a slevy

Všechny jízdenky na vlaky RegioJet můžete koupit na stránkách nebo pomocí aplikace Omio. Vaše jízdenky RegioJet se automaticky uloží v aplikaci Omio ve vašem mobilním telefonu a máte k nim přístup i pokud zrovna nemáte signál, nebo je váš mobilní telefon v režimu offline.

RegioJet disponuje několika typy vlaků (vlaky kategorie RJ a R). Vybírat můžete z několika různých tarifů, které se liší nabízeným pohodlím a samozřejmě cenou. Existují 3 tarify na RegioJet vlaky: Low cost – bez servisu, Standard a Relax.

RegioJet také nabízí různé slevy na jízdenky na vlaky. Děti a žáci od 6 do 18 let jezdí s 50% slevou. Studenti do 26 mohou rovněž využít 50% slevu, pokud jsou držiteli průkazu ISIC. Slevu 50% na jízdenky na vlaky RegioJet mohou také využít senioři na 65 let a rodiče navštěvující dítě v ústavní péči. Děti do 6 let jezdí vlaky RegioJet zdarma.

RegioJet vlaky - jízdní řády

Železniční trasa Praha–Ostrava je poměrně rušná a vytížená. Vlaky na této trase spojují české hlavní město s průmyslovým, vzdělávacím a kulturním centrem moravsko-slezského kraje. Jelikož se jedná o spojení s dlouhodobě vysokou poptávkou, je zde provozováno kolem 11 vlaků RegioJet denně.

Vlaky RegioJet na traťi Praha–Olomouc spojují dvě velmi významné turistické destinace v Čechách a na Moravě. Též jde o sídla vládních, vzdělávacích a kulturních organizací, tudíž na železnici panuje dlouhodobá poptávka ze stran mezinárodních turistů, obchodníků i studentů. RegioJet vlaky typu RJ na trase z Prahy do Olomouce urazí cestu dlouhou 250 kilometrů za 2 hodiny a 21 minut.

RegioJet – informace o společnosti

Společnost RegioJet byla založena v roce 2009 v Brně a kromě železniční dopravy se zabývá také dopravou autobusovou. Ta má o něco delší tradici, autobusy této společnosti původně fungovaly pod značkou Student Agency, jejíž historie se začala psát již v roce 1993. V roce 2016 však došlo k sjednocení jmen pod hlavičku RegioJet. Jednou z výhod společnosti je tak možnost kombinovat spoje autobusové a železniční na mnoha trasách. Vlaky RegioJet nejprve jezdily pouze příležitostně. První linka pravidelné osobní dopravy vlakem byla spoštěna v září 2011 na trase mezi Prahou a Havířovem.

RegioJet disponuje flotilou čítající 200 vlaků charakteristicky žluté barvy. Všechny vlaky RegioJet jsou klimatizované a jsou konstruovány pro rychlost až 200 km/hod. Většina vlaků je tvořena z devíti vozových souprav a v každém žlutém vlaku RegioJet naleznete všechny tarifní třídy, které společnost cestujícím nabízí. Jízdenky na vlaky RegioJet si tak můžete zakoupit v různých cenových pásmech pro tyto tarifní třídy: Standard, Relax a Business. Ve většině vlaků také naleznete příjemný prvek, kterým je dětské kupé a klidové kupé.

Často kladené dotazy

Jak koupit jízdenky RegioJet

Nejjednodušší cestou jak zakoupit jízdenky RegioJet (dříve Student Agency), je samozřejmě nákup přes internet. Využít lze také chytrý mobilní telefon. Jízdenku na autobus RegioJet můžete rezervovat pomocí sms nebo jízdenky zakoupit na jednom z prodejních míst RegioJet či na prodejních místech provizních partnerů RegioJet. Platbu můžete provést pomocí platební karty, online platební metodou Pay-U nebo GoPay. Nakupovat a platit ještě rychleji a pohodlněji můžete po zakoupení tzv. Kreditové jízdenky. Po přihlášení není nutné vyplňovat znovu kontaktní údaje, systém Vám nabídne Vámi naposledy využité cesty a zaplatíte okamžitě po vytvoření rezervace, takže například neuhrazená rezervace nepropadne.

Přeprava zavazadel ve vlacích RegioJet

Pokud cestujete na území České a Slovenské republiky, můžete zdarma přepravit dvě příruční zavazadla o velikosti maximálně 15×25×35 cm a dále dvě cestovní zavazadlo v zavazadlovém prostoru, nepřesahující rozměry 30×60×80 cm a váhu 30 kg. Poplatek za nadrozměrné zavazadlo, nadpočetné zavazadlo, přepravu kol, lyží a snowboardů činí 20 Kč (1 euro), ať už přímo při rezervaci, nebo až na místě těsně před odjezdem. Na území Německa je zdarma přeprava všech zavazadel, včetně nadrozměrných, nadpočetnýcho, jízdních kol, lyží a snowboardů.

Komfort při cestách vlaky RegioJet (Wifi, občerstvení, filmy...)

Nabízený komfort patří zcela jistě mezi charakteristické prvky cestování autobusy RegioJet. Společnost byla první na českém trhu nabízející nadstandart při cestování. Podle zvolené třídy komfortu mají cestující na výběr mnoho variant servisu, ať už chtějí při jízdě odpočívat, pracovat či se bavit. K dispozici je například přednostní obsluha cestujících, bezplatná Wi-Fi, polohovatelné kožené sedačky, občerstvení, tiché kupé či zásuvka u každého sedadla. Každý cestující dostane zdarma balenou vodu, pomerančový džus, denní tisk a časopisy, časopis žlutý, zábavní portál na vlastním zařízení (sluchátka jsou k dispozic k zapůjčení) a kávu či čaj. Berte však na vědomí, že pasažéři cestující ve třídách Business a Relax jsou obsluhováni přednostně.

Vlaky RegioJet a přeprava zvířat

Ve vnitrostátních autobusech v Česku i na Slovensku je možné přepravovat drobná domácí a jiná malá zvířata zdarma. Zvířata musí být bezpečně umístěna v přepravních skříňkách, klecích či taškách s nepropustným dnem, které jsou k přepravě zvířat určeny. Po dobu celé jízdy musejí být přepravovaná zvířata umístěna na klíně či pod nohama majitele a musí zůstat během celé jízdy v přepravních skříňkách, klecích či taškách. Na mezinárodních autobusových linkách je přeprava zvířat zakázána.

Děti a cestování vnitrostátními vlaky RegioJet

RegioJet nabízí zlevněné jízdenky jak pro ty nejmenší, tak pro starší děti a studenty, kteří se mohou prokázat studentskou ISIS kartou a to platí jak pro vlaky vnitrostátní, tak pro autobusy mezinárodní.

Děti do 6 let: děti do 6 let mohou cestovat v autobusech RegioJet zdarma. Je však potřeba prokázat platý průkaz, například kartičku zdravotní pojišťovny.

Děti od 6 do 15 let: zvláštní jízdné s 50 % slevou z ceny obyčejné jízdenky je k dispozici pro všechny děti od 6 do 15 let. Všechny děti se však v autobusech musí prokázat jakýmkoli dokladem s fotografií a uvedeným rokem narození.

Žáci do 15 let: žáci do 15 let mohou získat slevu ve výši 62,5 %, musejí se však v autobuse prokázat žákovským průkazem. Platí pouze pro tarify Standard a Relax.

Studenti do 26 let: studenti do 26 let mohou získat slevu ve výši 25 – 45 %. Sleva 25 % pro studenty mladší 25 let je stanovena zákonem. Slevu ve výši 40 % lze získat na vybrané spoje. Platí pouze pro tarify Standard a Relax.

Držitelé průkazu ZTP: držitelé tohoto průkazu mohou uplatnit slevu ve výši 75 %. Je však nutné prokázat se platným průkazem. Platí pouze pro tarify Standard a Relax.

Průvodce držitele průkazu ZTP/P: osoby doprovázející držitele průkazu ZTP mohou cestovat zdarma. Je však nutné prokázat se platným průkazem. Platí pouze pro tarify Standard a Relax.

Cestování osob se zdravotním postižením ve vlacích RegioJet

Podmínky přepravy osob se zdravotním postižením se liší u jednotlivých tras, které společnost provozuje. Například na trase Praha – Ostrava – Žilina jsou pro bezpečný a pohodlný nástup cestujících na invalidním vozíku k dispozici mobilní nájezdové plošiny. V některých nástupních stanicích však vzhledem k rozdílné výšce nástupiště a vozu není doposud možné využít mobilních plošin, kterými RegioJet disponuje. Jedná se o tyto stanice: Český Těšín, Ostrava hl. n., Havířov, Čadca a Žilina. V těchto stanicích je nutné 48 hodin předem nahlásit přepravu osob se zdravotním postižením pro objednání mobilní plošiny. Učinit tak lze na kterémkoli prodejním místě RegioJet nebo na telefonní lince 800 100 300.

Přeprava jízdních kol ve vlacích RegioJet

Přeprava jízdních kol v autobusech RegioJet je možná, je však důležité upozornit na plánovanou přepravu jízdního kola již při rezervaci, či před cestou zavolat na infolinku (+420 841 101 101). V každém autobuse RegioJet je možné přepravovat pouze dvě jízdní kola na jednou. Jízdní kolo musí být složené a zabalené v obalu s max. rozměry 140 cm na délku, s hloubkou 35 cm a 80 cm na výšku.

Stornování a výměna jízdenky RegioJet

Každá jízdenka má specifické stornovací podmínky, které najdete přímo na jízdence, kterou jste zakoupili.

Garance včasného příjezdu

Nová služba, kterou cestujícím autobusových i vlakových linek RegioJet nabízí od 15. 9. 2017. Jízdné vám bude vráceno, nejen pokud je spoždění vašeho spoje zaviněné, ale i nezaviněné. Nezáleží na tom, z jakého důvodu ke zpoždění došlo – část, nebo celé jízdné vám bude vyplaceno zpět. Kompenzace vám bude automaticky zaslána na jízdenku a záleží pouze na vás, zda si částku vyberete v hotovosti nebo ji využijete pro nákup další jízdenky. Přesnou částku si můžete snadno vypočítát podle jednoduché tabulky kompenzací na stránkách RegioJetu.

Oblíbené trasy dopravce RegioJet

vlak Praha – Budapešť

z 509
Jsou dostupné přímé vlaky
6h39 průměrná doba cesty
1vlak za den
Dopravce
 • RegioJet a.s.
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • EuroNight
 • ÖBB | Railjet
 • STUDENT AGENCY k.s.
 • RegioJet

vlak Budapešť – Praha

z 522
Jsou dostupné přímé vlaky
6h43 průměrná doba cesty
6vlaků za den
Dopravce
 • RegioJet a.s.
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • ÖBB | Railjet
 • EuroNight
 • ÖBB | InterCity
 • STUDENT AGENCY k.s.
 • Czech Railway
 • RegioJet

vlak Bratislava – Praha

z 286
Jsou dostupné přímé vlaky
4h17 průměrná doba cesty
10vlaků za den
Dopravce
 • RegioJet a.s.
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • STUDENT AGENCY k.s.
 • ÖBB | Railjet
 • ÖBB | InterCity
 • EuroNight
 • Czech Railway
 • RegioJet

vlak Praha – Bratislava

z 286
Jsou dostupné přímé vlaky
4h13 průměrná doba cesty
3vlaky za den
Dopravce
 • RegioJet a.s.
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • ÖBB | Railjet
 • STUDENT AGENCY k.s.
 • EuroNight
 • ÖBB | InterCity

vlak Praha – Vídeň

z 325
Jsou dostupné přímé vlaky
3h58 průměrná doba cesty
10vlaků za den
Dopravce
 • RegioJet a.s.
 • ÖBB | Railjet
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • ÖBB | Regionalzug
 • ÖBB | InterCity
 • ÖBB | Nightjet
 • STUDENT AGENCY k.s.
 • Gepard Express
 • RegioJet

vlak Krakov – Praha

z 417
Jsou dostupné přímé vlaky
5h48 průměrná doba cesty
2vlaky za den
Dopravce
 • RegioJet a.s.
 • Leo Express
 • Deutsche Bahn
 • DB Southeastern
 • Czech Railway
 • RegioJet

vlak Praha – Krakov

z 345
Jsou dostupné přímé vlaky
5h49 průměrná doba cesty
1vlak za den
Dopravce
 • RegioJet a.s.
 • Leo Express
 • Deutsche Bahn
 • DB Southeastern
 • STUDENT AGENCY k.s.
 • RegioJet

vlak Brno – Praha

z 157
Jsou dostupné přímé vlaky
2h31 průměrná doba cesty
16vlaků za den
Dopravce
 • RegioJet a.s.
 • Czech Railway

vlak Vídeň – Praha

z 375
Jsou dostupné přímé vlaky
4h00 průměrná doba cesty
10vlaků za den
Dopravce
 • RegioJet a.s.
 • ÖBB | Railjet
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • STUDENT AGENCY k.s.
 • ÖBB | InterCity
 • ÖBB | Nightjet
 • ÖBB
 • ÖBB | REX
 • ÖBB | Regionalzug
 • EuroNight
 • Gepard Express
 • Czech Railway
 • RegioJet

vlak Vídeň – Brno

z 152
Jsou dostupné přímé vlaky
1h27 průměrná doba cesty
10vlaků za den
Dopravce
 • RegioJet a.s.
 • ÖBB | Railjet
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • ÖBB | REX
 • Gepard Express
 • ÖBB
 • Czech Railway
 • RegioJet

Destinace dopravce RegioJet

Chcete jet s dopravcem RegioJet, ale nevíte kam? Prohlédněte si oblíbené destinace dopravce RegioJet, přečtěte si informace o cestě a podívejte se, jaké atrakce jsou poblíž:

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk