Rakouské vlaky ÖBB - jízdní řády, jízdenky, informace o trasách

so 13. 7.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí
Oblíbené trasy

Jízdenky dopravce ÖBB na vlak

Vyberte místa odjezdu a příjezdu

Zobrazují se nejrychlejší a nejlevnější spoje pro den 15. 7.

ÖBB | Nightjet
21:3910h41
Wien Hauptbahnhof
08:20Curych HB
1753 1Jednosměrná
0 přestupů
ÖBB
09:287h52
Wien Hauptbahnhof
17:20Curych HB
3281 1Jednosměrná
0 přestupů
ÖBB
13:287h52
Wien Hauptbahnhof
21:20Curych HB
3281 1Jednosměrná
0 přestupů
ÖBB
15:288h44
Wien Hauptbahnhof
00:12Curych HB
3605 1Jednosměrná
0 přestupů
ÖBB
08:287h59
Wien Hauptbahnhof
16:27Curych HB
5531 1Jednosměrná
1 přestup
ÖBB
10:287h59
Wien Hauptbahnhof
18:27Curych HB
5531 1Jednosměrná
1 přestup
ÖBB | Euro City (EC)
09:139h14
Wien Hauptbahnhof
18:27Curych HB
5574 1Jednosměrná
2 přestupy
Jízdenky na vlaky ÖBB
Oblíbené trasy ÖBB
Oblíbené trasy v Evropě
Slevy a akce

Jízdenky na vlaky pro všechny trasy ÖBB po celém Rakousku i do zahraničí můžete koupit na stránkách Omio

ÖBB + Omio


Všechny typy jízdenek ÖBB je možné zakoupit na webových stránkách Omio, a to včetně speciálních akcí a slevových nabídek. Výsledky vyhledávání železničního spojení můžete na Omio třídit podle nejnižší ceny, podle délky trvání cesty nebo podle optimální kombinace obojího. Najděte ty nejlepší nabídky na Omio!

Kam se dá cestovat vlaky ÖBB

ÖBB provozuje regionální a dálková železniční spojení na území Rakouska a Lichtenštejnska. Díky ÖBB můžete snadno procestovat tuto část Evropy vlakem křížem krážem. Kromě výborného železničního propojení všech částí Rakouska, nabízí ÖBB také spojení s městy nacházejícími se v sousedních zemích. Zde jsou některé z nejpopulárnějších tras tohoto dopravce:

Oblíbené trasy společnosti ÖBB v Rakousku

Vlaky ÖBB spojují mnoho měst po celém Rakousku. V zemi, jejíž povrch je velmi hornatý, to není nejjednodušší úkol. Pokud plánujete cestovat vlakem po Rakousku, mějte na paměti, že dostat se z bodu A do bodu B může trvat trochu déle, než jsme zvyklí. Speciálně regionální vlaky se na mnoha trasách pohybují pomaleji, než je tomu například v poměrně plochém Německu. Nejoblíbenějšími a nejčastěji využivanými spojeními ÖBB jsou ta, spojující větší města, například Vídeň a Štýrský Hradec, Salzburg a Vídeň nebo Štýrský Hradec a Salzburg.

 

Oblíbené trasy společnosti ÖBB v Evropě

ÖBB provozuje mezinárodní spoje, díky nimž se můžete do Rakouska dostat ze sousedních zemí a stejně tak z Rakouska do okolních zemí. Cestovat můžete například nočním vlakem ze Štýrského Hradce do Benátek nebo na poměrně krátké, avšak frekventované trase z Vídně do Bratislavy. Dopravce navíc nabízí speciální slevu SparSchiene Europa, díky níž je cestování vlakem po Evropě ještě levnější.

SparSchiene a další speciální nabídky ÖBB

Před rezervací jízdenky na vlaky ÖBB je dobré zjistit, jaké speciální cenové nabídky společnost momentálně nabízí, můžete totiž ušetřit nemalou částku. Vlakem přes Rakousko za 9 €? Je to možné díky speciální nabídce SparSchiene! Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro jednodenní výlet nebo celovíkendovou cestu, tato sleva vám umožní poznat nejkrásnější kouty Evropy za málo! Nabídka SparSchiene se vztahuje také na noční vlaky. Za 29 € se můžete svést nočnímy vlaky ÖBB Nightjet. Ve spacích vozech se nachází jak místa k ležení tak místa k sezení. Vlaky většinou vyrážejí na cestu večer, aby se cestující dostali do cíle za úsvitu. Noční vlaky směřují do několika měst nacházejících se v Rakousku, Německu, Itálii a Švýcarsku.

Cestuj po Rakousku s jízdenkami již od 9 €!

Podmínkou pro využítí nabídky SparSchiene Austria, je nákup jízdenky pro trasy delší než 150 km (v jednom směru) ve 2. třídě vlaků ÖBB. Počáteční a konečnou stanici si pak můžete vybrat podle libosti. Jízdenky SparSchiene Austria pro cestování 1. třídou jsou k dispozici za 19 €.

SparSchiene Austria

 • Počet jízdenek za sníženou cenu je omezen.

 • Jízdenky v nabídce SparSchiene Österreich lze zakoupit pouze prostřednictvím internetu nebo prostřednictvím aplikace pro smartphone.
 • Jízdenka platí pouze pro jednu osobu ve vybraném vlaku a ve vybraný den na jednosměrném spojení a na zvolené trase. Jízdenky nelze vrátit ani vyměnit.
 • Jízdenky lze zakoupit nejdříve 6 měsíců předem a nejpozději 1 minutu před odjezdem vybraného vlaku.
 • Cena jízdenky není včetně rezervace místa. To musí být rezervováno samostatně při zakoupení jízdenky.
 • Tuto akci nelze kombinovat s nabídkou slevových karet a s dalšími speciálními cenovými nabídkami.
 • Dospělí s platnými jízdenkami mohou cestovat s maximálně 4 dětmi ve věku do 14 let zdarma. Cestování nočním vlakem s dětmi však zahrnuje další poplatky.

Cestuj Evropou – jízdenky již od 19 €!

Podmínkou, která umpžňuje využítí nabídky SparSchiene Austria, je nákup jízdenky na trasách delších než 150 km (v jednom směru) ve 2. třídě vlaků ÖBB (Railjet, IC, EC, ICE nebo Euronight) nebo v autobusech ÖBB Intercitybus. Počáteční a konečnou stanici si můžete vybrat podle libosti. Jízdenky SparSchiene Europe pro cestování 1. třídou jsou k dispozici za 19 €.

SparSchiene Europa

 • Počet jízdenek za sníženou cenu je omezen.
 • Jízdenky v nabídce SparSchiene Europa lze zakoupit pouze prostřednictvím internetu nebo prostřednictvím aplikace pro smartphone.
 • Akce je platná pro cestování dálkovými vlaky ÖBB (Railjet, IC, EC, ICE nebo Euronight) nebo autobusy ÖBB Intercitybus.
 • Jízdenka platí pouze pro jednu osobu ve vybraném vlaku a ve vybraný den na jednosměrném spojení a na zvolené trase. Jízdenky nelze vrátit ani vyměnit.
 • Jízdenky lze zakoupit nejdříve 6 měsíců předem a nejpozději 1 minutu před odjezdem vybraného vlaku, s výjimkou jízdenek do Švýcarska a do Polska. Ty je nutné zakoupit nejméně 3 dny před plánovaným odjezdem.
 • Cena jízdenky pro noční spoje je včetně rezervace místa k sezení. Cena jízdenky pro denní spoje však včetně rezervace místa není. To musí být rezervováno samostatně při zakoupení jízdenky.
 • Tuto akci nelze kombinovat s nabídkou slevových karet a s dalšími speciálními cenovými nabídkami.
 • Dospělí s platnými jízdenkami mohou cestovat s maximálně 4 dětmi ve věku do 14 let zdarma. V nočních vlacích může být jeden dospělý doprovázen dvěma dětmi za poplatek 9 € za každé dítě.

Nabídka Einfach-Raus-Ticket

Objevte Rakousko s rodinou nebo skupinou přátel!

Jízdenka je určena pro skupiny od 2 do 5 osob a zahrnuje cestování veřejnou a regionální dopravou (včetně Raaberbahn). Jízdenky Einfach-Raus-Ticket jsou platné po celý den v sobotu, v neděli a ve svátky do 3:00 ráno následujícího dne. Od pondělí do pátku je nabídka platná od 9:00 do 3:00 ráno následujícího dne. Cena jízdenky závisí na počtu cestujících a počtu prodaných jízdenek.Jízdní řády vlaků ÖBB a nejdůležitější spojení

Jízdní řády rakouské železnice ÖBB jsou k dispozici online. Při vyhledávání spojení na Omio, samozřejmě také najdete informace o odjezdech a příjezdech vlaků ÖBB. Při použití vyhledávače Omio můžete navíc porovnávat různé jízdenky nabízené nejen společností ÖBB. Můžete si také zvolit měnu, ve které budete za jízdenky zakoupené online platit.

Informace o spolenosti ÖBB

ÖBB je zkratka rakouských národních železnic, tedy Österreichische Bundesbahnen. Dopravce provozuje regionální a dálkové železniční spoje v Rakousku, a také v Lichtenštejnsku . Kromě toho ÖBB nabízí spojení vlakem s městy nacházejícími se v okolních zemích. V Rakousku každý den vlakem cestuje více než 4000 osob, autobusy dokonce až 30 000 cestujících. Ať už plánujete návštěvu hlavního města nebo jinou část Rakouska, vyplatí se využít balíček SparSchiene. Více informací o této výhodné nabídce najdete v sekci věnované speciálním nabídkám společnosti ÖBB na našich webových stránkách.

Typy vlaků ÖBB


Vlaky Intercity Express (ICE) a InterCity (IC) , jsou dálkové vlaky jezdící v rámci Rakouska, které svým vzhledem a díky své konstrukci připomínají německé vlaky Deutsche Bahn. Cestující mají možnost cestovat v 1. nebo ve 2. třídě, jako ve většině ostatních vlaků.


Vysokorychlostní vlaky Railjet (zkráceně jako RJ) spojují rakouská města s Mnichovem, Budapeští a Curychem. Cestující si mohou vybrat ze tří tříd: Business, First nebo Economy. Vlaky Railjet mají také restaurační vůz, kde si cestující mohou zakoupit občerstvení. Navíc ve vlaku najdete kino se šesti místy k sezení, které bylo připraveno speciálně pro nejmladší cestující. Cestu si zde mohou zkrátit sledováním pohádek a filmů pro děti.


Noční vlaky ÖBB Nightjet jsou perfektním řešením pro cestující, kteří plánují krátký víkendový pobyt a neradi ztrácejí čas na cestách. Nočními vlaky se mohou vydat na cestu v pátek večer, cestu prospat a v sobotu ráno se vzbudit v cílové destinaci. Do těchto vlaků si můžete zakoupit jak místenku pro spací lůžko, tak pouze místo k sezení. Nočními vlaky se dostanete do několika měst v Rakousku, a dále do měst v Německu, Itálii a ve Švýcarsku.


Mezinárodní dopravu vlakem zajišťují vlaky EuroCity a EuroNight . Oba typy vlaků cestujícím nabízí komfort a pohodlí, a výběr z mnoha zahraničních destinací, do kterých tyto vlaky z Rakouska jezdí.


Regionální spoje v Rakousku zajišťují regionální vlaky Regionalexpress . Těmito vlaky cestuje nejvíce cestujících. Cestující mají možnost cestovat ve 2. třídě.

 

FAQ – Často kladené dotazy

Kde je možné koupit jízdenky na vlaky ÖBB?

Jízdenky na vlaky ÖBB je možné zakoupit na webových stránkách společnosti Omio nebo pomocí aplikace pro smartphone !

                

Zakoupená jízdenka vám bude doručena v elektronické podobě na uvedenou e-mailovou adresu.

Co je dobré vědět o nákupu jízdenek ÖBB s Omio?

Pokud často cestujete vlakem do Rakouska a máte slevovou kartu, nezapomeňte uvést informace o vaší slevové kartě v průběhu rezervaci s Omio!

                    

Levnější jízdenky pro vlaky ÖBB jsou k dispozici nejen pro držitele slevových karet, ale i pro ty, kteří se rozhodnou koupit jízdenky s dostatečným časovým předstihem..

Jaké pravidla existují pro cestování s dětmi ve vlacích ÖBB?

Děti mladši 6 let mohou cestovat ve vlacích ÖBB zdarma.

           

Děti starší 6 let, které jsou v době cesty zároveň mladší 15 let mají nárok na 50 % slevu na běžné jízdenky.

Nabízí ÖBB slevy na jízdenky pro seniory?

Tarif Senioren Vorteilspackerl je určen osobám starším 62 let. V rámci Vorteilspackerl si cestující mohou zakoupit speciální balíček výhod za 49 euro a získat speciální kartu VorteilscardSenior a dále například jednodenní jízdenku (Senioren-Tagesticket), díky které mohou cestovat se slevou po celém Rakousku. Držitelé karty VorteilscardSenior obdrží 50 % slevu na všechny jízdenky.

S jakým vybavením mohou počítat lidé se zdravotním postižením?

Cílem rakouských ÖBB je zajistit všem cestujícím co nejpohodlnější cestu. V lednu 2014 byla zavedena speciální nabídka, která garantuje slevu všem držitelům rakouského průkazu totožnosti se zdravotním postižením (Behindertenpass) nebo držitelům studentské invalidní karty (Schwerkriegsbeschädigtenausweis) při jízdě vlakem ÖBB v Rakousku.

 

Sleva je ve výši 50 % z ceny běžné jízdenky.

 

Doprovodná osoba a / nebo vodící pes, pokud je také uveden na průkazu totožnosti, cestují zdarma.

Jaká zavazadla je možné přepravovat ve vlacích ÖBB?

Při cestováním vlaky ÖBB se nemusíte obávat žádného zvláštního omezování, co se týká přepravovaných zavazadel. Cestovat můžete s libovolným počtem kufrů. Můžete také využít službu Haus-Haus-Gepäck Plus, která zahrnuje vyzvednutí vašeho zavazadla před odjezdem a poté jeho doručení až do cíle.

Jaká jsou pravidla pro přepravu zvířat ve vlacích ÖBB?

Přeprava domácích zvířat je možná na většině vlaků ÖBB. Je však třeba vzít v úvahu určitá pravidla. Malá zvířata: nejmenší zvířata (ne větší než kočka) cestují zdarma pouze tehdy, jsou-li přepravována ve vhodné přepravní skříňce.

 

Vodící a asistenční psi cestují zdarma.

 

Větší zvířata: pokud cestujete s větším zvířetem, je nutné pro něj zakoupit jízdenku. Její cena je 10 % z ceny běžné jednosměrné jízdenky (jízda na trase delší než 99 km). Na krátkých trasách do 98 km je cena lístku pro psa pouze 2 eura.

 

Pes musí mít v průběhu cesty náhubek a musí být na vodítku.

Je možné převážet jízdní kolo?

Vzít si s sebou do vlaku jízdní kolo je možné na většině dálkových a regionálních vlaků ÖBB. Nutné je však zakoupit speciální jízdenku pro kolo, jejíž výše činí 10 % z ceny běžného jízdného ve 2. třídě na dané trase (minimálně však 2 eura).

 

Na regionálních vlacích (Regionalzug, Regionalexpress a S-Bahn) může být kolo přepravováno bez předchozí rezervace.

 

V dálkových vlacích (Railjet, Intercity, Eurocity a Nightjet) je nutné předem objednat místo pro kolo. Online rezervace stojí 3 eura.

Stáhni si aplikaci zdarma!

Oblíbené trasy dopravce ÖBB

vlak Štýrský Hradec – Vídeň

z 267
Jsou dostupné přímé vlaky
2h35 průměrná doba cesty
14vlaků za den
Dopravce
 • ÖBB | Railjet
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • ÖBB | InterCity
 • ÖBB
 • EuroNight
 • ÖBB | REX
 • ÖBB | Nightjet
 • ÖBB | Regionalzug
 • Czech Railway

vlak Curych – Vídeň

z 1348
Jsou dostupné přímé vlaky
7h52 průměrná doba cesty
5vlaků za den
Dopravce
 • ÖBB
 • ÖBB | Nightjet
 • Deutsche Bahn
 • EuroNight
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • ÖBB | Railjet
 • ÖBB | ICE

vlak Vídeň – Mnichov

z 753
Jsou dostupné přímé vlaky
3h53 průměrná doba cesty
3vlaky za den
Dopravce
 • Deutsche Bahn
 • Westbahn
 • ÖBB
 • ÖBB | InterCity
 • EuroNight
 • ÖBB | Nightjet
 • ÖBB | Railjet
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • ÖBB | ICE
 • Sylt Shuttle Plus
 • ÖBB | Regionalzug
 • ÖBB | S-Bahn
 • Bayerische Regiobahn
 • SNCF

vlak Vídeň – Innsbruck

z 1053
Jsou dostupné přímé vlaky
4h16 průměrná doba cesty
16vlaků za den
Dopravce
 • ÖBB
 • Westbahn
 • ÖBB | Railjet
 • ÖBB | Nightjet
 • ÖBB | InterCity
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • ÖBB | ICE
 • ÖBB | REX
 • EuroNight

vlak Mnichov – Vídeň

z 672
Jsou dostupné přímé vlaky
3h54 průměrná doba cesty
16vlaků za den
Dopravce
 • Deutsche Bahn
 • Westbahn
 • ÖBB
 • ÖBB | Railjet
 • ÖBB | Nightjet
 • EuroNight
 • ÖBB | InterCity
 • ÖBB | ICE
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • Sylt Shuttle Plus
 • ÖBB | REX
 • ÖBB | S-Bahn

vlak Vídeň – Salzburg

z 537
Jsou dostupné přímé vlaky
2h28 průměrná doba cesty
46vlaků za den
Dopravce
 • Westbahn
 • ÖBB
 • ÖBB | Railjet
 • ÖBB | S-Bahn
 • ÖBB | Nightjet
 • ÖBB | ICE
 • ÖBB | InterCity
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • ÖBB | REX

vlak Vídeň – Curych

z 1078
Jsou dostupné přímé vlaky
7h52 průměrná doba cesty
Dopravce
 • ÖBB | Nightjet
 • ÖBB
 • Deutsche Bahn
 • EuroNight
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • ÖBB | InterCity
 • ÖBB | Railjet

vlak Innsbruck – Vídeň

z 672
Jsou dostupné přímé vlaky
3h55 průměrná doba cesty
16vlaků za den
Dopravce
 • ÖBB
 • Westbahn
 • ÖBB | Nightjet
 • ÖBB | Railjet
 • ÖBB | InterCity
 • ÖBB | S-Bahn
 • EuroNight
 • ÖBB | Regionalzug
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • Deutsche Bahn

vlak Hallstatt – Salzburg

z 267
Jsou dostupné přímé vlaky
2h13 průměrná doba cesty
12vlaků za den
Dopravce
 • ÖBB | Regionalzug
 • ÖBB | REX
 • ÖBB
 • ÖBB | S-Bahn
 • ÖBB | InterCity
 • ÖBB | Nightjet
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • Westbahn
 • ÖBB | Railjet

vlak Bratislava – Budapešť

z 640
Jsou dostupné přímé vlaky
2h25 průměrná doba cesty
Dopravce
 • ÖBB | Euro City (EC)
 • RegioJet a.s.
 • ÖBB

Destinace dopravce ÖBB

Chcete jet s dopravcem ÖBB, ale nevíte kam? Prohlédněte si oblíbené destinace dopravce ÖBB, přečtěte si informace o cestě a podívejte se, jaké atrakce jsou poblíž:

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk