Vlaky Leo Express: jízdenky a jízdní řády

Kam jezdí vlaky Leo Express
Jízdenky na vlaky Leo Express
Informace o Leo Express
Často kladené dotazy

Jízdenky na vlaky Leo Express

Leo Express + Omio

Hledáte levné jízdenky na vlaky Leo Express a nejnovější nabídky a slevy? Pak jste na správném místě! Jízdenky na vlaky Leo Express můžete rezervovat pohodlně a jednoduše na webu nebo pomocí aplikace Omio. Platba je jednoduchá a bezpečná, a to jak přes Paypal, Sofort nebo kreditní kartu. Zakoupené jízdenky na vlak jsou v aplikaci Omio k dispozici také v režimu offline, pokud jste momentálně bez připojení k internetu.

Kam jezdí vlaky Leo Express

Vlaky Leo Express jezdí z Prahy do Pardubic, Kolína, Ostravy, Olomouce, Přerova a Ústí nad Orlicí. Mimo Českou Republiku vás vlaky Leo Express dovezou na Slovensko do Prešova, do Košic a do Popradu. Vlaky Leo Express momentálně nejezdí na trase Praha - Brno.

Dále můžete vlaky Leo Express využít pro cestování do Polska (Katovice, Krakov a Vratislav). Z Košic na vlaky LeoExpress navazují autobusy, které jezdí na Ukrajinu, do Lvova a do Užhorodu. V současnosti mohou cestující vybírat ze spojení mezi více než 120 městy v 5 evropských zemích, které autobusy a vlaky Leo Express pokrývají. Veškeré jízdenky společnosti najdete a můžete samozřejmě také rezervovat na stránkách Omio.

Soukromá česká dopravní společnost Leo Express zahájila železniční dopravu koncem roku 2012. Kromě vlaků provozuje také dopravu autobusovou a minibusovou.

Oblíbené trasy vlaků Leo Express
Jízdní řády a jízdenky na vlaky Leo Express

Jízdenky na vlaky Leo Express doporučujeme zakoupit s předstihem, máte tak větší šanci koupit pro vaši trasu jízdenky levně. Zejména u jízdenek na delší vzdálenost se vyplatí cestu naplánovat a rezervovat co nejvíce dopředu. Ceny jízdenek jsou dynamické, mění se tedy podle času a data odjezdu, a podle obsazenosti.

Jízdenky pro všechny trasy Leo Express po celé ČR i do zahraničí můžete koupit na stránkách Omio. Cestovní platforma Omio je autorizovaný prodejce jízdenek na vlaky Leo Express. Na Omio koupíte všechny jízdenky na vlaky Leo Express, ať už se jedná o speciální cenové nabídky, slevy nebo běžné jízdenky pro všechny trasy vlaků Leo Express. Jízdenky si můžete seřadit podle nejnižší ceny, nejrychlejšího spojení, či nejchytřejší kombinace obojího, a vybrat si tak tu, která je pro vás nejlepší!

Jak koupit levné jízdenky na vlaky Leo Express

Chcete vědět jak ušetřit a koupit levné jízdenky na vlaky Leo Express? Pokud se stanete členy věrnostního programu Smile Club, Leo Express vám za každou cestu vrátí část ceny jízdenky formou leo kreditu, a přístí jízdenka na vlak vás tak vyjde levněji. Čím více budete cestovat vlaky Leo Express, tím vás jízdenky vyjdou levněji.

Další možností, jak koupit levnější jízdenky na vlak Leo Exress, je naplánovat si cestu s předstihem,máte tak větší šancí ulovit jízdenku za nejvýhodnější cenu nebo se trefit do některé ze sezóních slev.

Leo Express také nabízí několik různých tarifů: Economy, Economy Plus, Business a Premium. Se zvyšujícím se komfortem, se přirozeně také zvyšuje cena jízdenky na vlak. Leo Express poskytuje slevy na jízdenky na vlaky pro děti do 17 let (včetně), pro žáky a studenty do 25 let (včetně) a také pro seniory nad 65 let. Slevy lze uplatnit na všech komerčních spojích vlaky a autobusy Leo Express na celém území ČR ve třídě Economy.

Leo Express – informace o společnosti

Vlaky společnosti Leo Express se poprvé vydaly na cestu koncem roku 2012. Dnes společnost svými moderními vlaky spojuje více než 120 měst v 5 zemích. Kromě železniční dopravy poskytuje Leo Express také autobusy a minibusy, které nejčastěji navazují na vlakové spoje provozované tímto dopravcem. Ty cestující zavezou například do Polska, Rakouska, nebo na Ukrajinu. Flotila moderních vlaků disponuje mnoha prvky, které činí cestování příjemným. Pasažéři, kteří si pro svoji cestu zakoupí jízdenky Leo Express, mohou při cestě využit pohodlná sedadla, WiFi zdarma, elektrické zásuvky, denní tisk a výběr filmů, speciální oddíl pro děti a samozřejmě také nápoje a občerstvení. Kromě České republiky můžete vlaky Leo Express využít také pro cestování na Slovensko a do Polska.

Často kladené dotazy

Nákup jízdenek Leo Express

Nejjednodušší cestou jak zakoupit jízdenky na všechny spoje Leo Express je samozřejmě přes internet. Využít lze také chytrý mobilní telefon a aplikaci Omio. Jízdenku na vlaky i autobusy Leo Express můžete rezervovat po telefonu (na lince 220 311 700), nebo lze jízdenky zakoupit v kamenných prodejnách Leo Express (jsou k dispozici v těchto městech: Praha, Hl. nádraží, Olomouc Hl. nádraží, Letohrad, Jablonné nad Orlicí, Králíky a další). Platbu můžete provést pomocí platební karty, leo kredity nebo uplatnit vouchery a slevové kódy.

Přeprava zavazadel ve vlacích Leo Express

Ve vlacích Leo Express může mít každý cestující s sebou maximálně 3 zavazadla a jejich hmotnost nesmí dohromady přesáhnout 30 kg. Na větší zavazadla jsou k dispozici vyhrazené prostory ve všech cestovních třídách.

Cestování s kočárkem je ve všech vlacích Leo Express zdarma. Ve vlaku můžete navíc využít přebalovací pult, kde budete mít dostatek soukromí.

Jízdní kola lze přepravovat ve všech vlacích Leo Express. Cena za přepravu jednoho jízdního kola je 49 Kč

Komfort na cestě

Vlaky Leo Express nabízejí komfort, jaký byste od moderních souprav očekávali. Cestující mají možnost vybrat si teplé nápoje a jídlo (například teplou polévku, panini, zákusky a nově byly do menu zařazeny také produkty bez lepku a zdravější varinty). Dále je k dispozici denní tisk a periodika, k dispozici je také bezplatná Wi-Fi. K zapůjčení jsou sluchátka a stolní hry. Pro děti je ve voze A připraven dětšký oddíl.

Přeprava zvířat ve vlacích Leo Express

Přeprava psů je možná a to ve všech vlacích Leo Express a navíc zdarma. Pes však musí být přepravován v uzavřené schránce nebo tašce s nepropustným dnem o rozměrech 40x50x50 cm. Výjimku tvoří pouze vodicí a asistenční psi, u kterých neplatí žádná omezení

Děti a cestování vlaky Leo Express

Děti nejraději cestují v dětském oddílu, který se nachází ve voze A. Děti do 5 let cestují ve vlacích Leo Express zdarma. Děti od 5 do 17 let s 50% slevou.

Přeprava jízdních kol ve vlacích Leo Express

Přeprava jízdních kol je velmi jednoduchá. Stanovena je fixní částka za přepravu jízdního kola ve výši 49 Kč. Pro zajištění místa pro vaše kolo je dobré rezervovat si službu přepravy kola co nejdříve.

Stornování a výměny jízdenek

Stornovat lze každou jízdenku nejpozději 15 minut před pravidelným odjezdem spoje. Jste-li členem Smile Clubu, pak při platbě jakoukoliv platební metodou můžete provést storno jízdenky pouze do leo kreditů.

Cestování osob se zdravotním postižením ve vlacích Leo Express

Jednou z hlavních předností vlaků Leo Express je nízkopodlažní nástup, uvnitř vlaků je v blízkosti dveří speciální prostor, kam lze s vozíkem pohodlně zajet.

K dispozici je také bezbariérová toaleta. Pokud cestujete s vozíkem, informujte o tom prosím nejpozději 24 hodin před odjezdem spoje zaměstnance společnosti Leo Express na emailové adrese [email protected]

Zpět na začátek

Leo Express

Oblíbené trasy

Na stránkách Omio si můžete rezervovat široký výběr jízdenek na vlak z Leo Express.

Zobrazují se ceny na zítra, středa 07. června

Praha-Libeň, nádraží
Leo ExpressKrakow Glowny (Dworzec autobusowy Bosacka 18)Praha-Libeň, nádražíDélka cesty: 6h 19z1113
Kolín, nádraží
Leo ExpressPraha-Libeň, nádražíKolín, nádražíDélka cesty: 0h 30z123
Krakow Glowny (Dworzec autobusowy Bosacka 18)
Leo ExpressPraha-Libeň, nádražíKrakow Glowny (Dworzec autobusowy Bosacka 18)Délka cesty: 5h 58z1009
Praha-Libeň, nádraží
Leo ExpressOstrava-Svinov, nádražíPraha-Libeň, nádražíDélka cesty: 3h 19z752
Ostrava-Svinov, nádraží
Leo ExpressPraha-Libeň, nádražíOstrava-Svinov, nádražíDélka cesty: 3h 19z583
Olomouc hl.n.
Leo ExpressPraha-Libeň, nádražíOlomouc hl.n.Délka cesty: 2h 13z426
Kosice
Leo ExpressPraha-Libeň, nádražíKosiceDélka cesty: 8h 30z1066
Praha-Libeň, nádraží
Leo ExpressOlomouc hl.n.Praha-Libeň, nádražíDélka cesty: 2h 14z641
Praha-Libeň, nádraží
Leo ExpressKosicePraha-Libeň, nádražíDélka cesty: 8h 46z433
Praha-Libeň, nádraží
Leo ExpressBohuminPraha-Libeň, nádražíDélka cesty: 3h 35z833

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk