Vlaky Leo Express: jízdní řády, jízdenky a linky dopravce

Oblíbené trasy Leo Express
Jízdní řády Leo Express
Informace o Leo Express
Často kladené dotazy

Jízdenky pro všechny trasy Leo Express po celé ČR i do zahraničí můžete koupit na stránkách Omio

Leo Express + Omio

Omio je cestovní platforma a autorizovaný prodejce jízdenek. Na stránkách Omio můžete zakoupit všechny jízdenky od společnosti Leo Express, ať už se jedná o speciální cenovou nabídku, slevu nebo běžné jízdenky pro všechny trasy v ČR i v celé Evropě. Jízdenky si můžete seřadit podle nejnižší ceny, nejrychlejšího spojení, či nejchytřejší kombinace obojího, a vybrat si tak tu, která je pro vás nejlepší!

Trasy nabízené společností Leo Express

Soukromá česká dopravní společnost Leo Express zahájila železniční dopravu koncem roku 2012. Kromě vlaků provozuje tako dopravu autobusovou a minibusovou. V současnosti mohou cestující vybírat ze spojení mezi více než 120 městy v 6 evropských zemích. Kromě České republiky je to dále Slovensko, Německo, Rakousko, Polsko a Ukrajina. Další službou, kterou Leo Express nabízí jsou transfery na letiště. K dispozici je cestujícím doprava na letiště ve Vídni a Krakově. Veškeré jízdenky společnosti najdete a můžete samozřejmě také rezervovat na stránkách Omio.Trasy vlaků Leo Express v ČR

Vlaky Leo Express jezdí na trasách spojujících Prahu s Ostravou, Košicemi, Starým Městem u Uherského Hradiště a Krakovem. V České republice staví například v Kolíně, Pardubicích, Zábřehu na Moravě, v Olomouci, Přerově, Ostravě a Karviné. Po překročení hranice na Slovensku dále pokračují přes Žilinu, Ružomberok, Poprad, Prešov až se dostanou cílové stanice v Košicích. Od července 2018 zavedl Leo Express novou linku do polského Krakova přes Pštinu a Katowice.

Od ostatních dopravců se Leo Express liší zejména vysokou úrovní služeb a také návaznými autobusovými a minibusovými spoji. Cestujícím je na palubě k dispozici WiFi připojení, zásuvky 230 V, občerstvení a také cestovní třídy Business a Premium s nadstandardním servisem.

Jízdní řády a jízdenky na vlaky Leo Express

Doporučujeme zakoupit jízdenky na spoje Leo Express v co největším předstihu - tak máte zaručenou tu nejnižší cenu. Zejména u jízdenek na delší vzdálenost se vyplatí cestu naplánovat a rezervovat co nejvíce dopředu. Ceny jízdenek jsou dynamické, mění se tedy podle času a data odjezdu a obsazenosti.

Jak ušetřit na nákupu jízdenek na vlaky Leo Express

Chcete vědět jak ušetřit a koupit levné jízdenky na vlaky Leo Express? Pokud si spolu s cestou do vaší destinace zakoupíte i zpáteční jízdenku, získáte okamžitě slevu 20 %! Další možností, jak koupit levnější jízdenky na vlak, je naplánovat si cestu s předstihem, cestující tak mají větší šancí ulovit PROMO jízdenku, která je vždy za nejvýhodnější cenu.

Větší skupiny mohou cestovat s 20 % slevou. Tuto skupinovou slevu na jízdenky Leo Express mohou získat všichni, kdo cestují ve skupině 4 až 40 lidí. Pro skupiny čítající více než 40 osob můžete kontaktovat zákaznické centrum Leo Express a získat individuální cenovou nabídku.

V den odjezdu 7 dní předem 14 dní předem 21 dní předem 30 dní předem
Vlaky Praha – Pardubice 129 Kč 99 Kč 99 Kč 99 Kč 99 Kč
Vlaky Praha – Ostrava 279 199 Kč 199 Kč 139 Kč
Vlaky Praha – Olomouc 229 Kč 159 Kč 159 Kč 109 Kč
Vlaky Olomouc – Ostrava 129 Kč 69 Kč 49 Kč 49 Kč

Leo Express – informace o společnosti

Vlaky společnosti Leo Express se poprvé vydaly na cestu koncem roku 2012. Dnes společnost svými moderními vlaky spojuje více než 120 měst v 6 zemích. Kromě železniční dopravy poskytuje Leo Express také autobusy a minibusy, které nejčastěji navazují na vlakové spoje provozované tímto dopravcem. Ty cestující zavezou například do Polska, Německa, Rakouska, nebo na Ukrajinu. Flotila moderních vlaků disponuje mnoha prvky, které činí cestování příjemným. Pasažéři, kteří si pro svoji cestu zakoupí jízdenky Leo Express, mohou při cestě využit pohodlná sedadla, WiFi zdarma, elektrické zásuvky, denní tisk a výběr filmů, speciální oddíl pro děti a samozřejmě také nápoje a občerstvení. Kromě České republiky můžete vlaky Leo Express využít také pro cestování na Slovensko a do Polska.

Leo Express

Vznik společnosti
2012

Země
6

Města
120

Cestující
téměř 6 milionů

Často kladené dotazy

Nákup jízdenek Leo Express

Nejjednodušší cestou jak zakoupit jízdenky na všechny spoje Leo Express je samozřejmě přes internet. Využít lze také chytrý mobilní telefon a aplikaci Omio. Jízdenku na vlaky i autobusy Leo Express můžete rezervovat po telefonu (na lince 220 311 700), nebo lze jízdenky zakoupit v kamenných prodejnách Leo Express (jsou k dispozici v těchto městech: Praha, Hl. nádraží, Olomouc Hl. nádraží, Ostrava-Svinov a mnohá další). Platbu můžete provést pomocí platební karty, leo kredity nebo uplatnit vouchery a slevové kódy.

Přeprava zavazadel ve vlacích Leo Express

Ve vlacích Leo Express lze přepravovat i objemnější zavazadla, jsou pro ně vyhrazeny vlakové soupravy B, C a D.

Pro přepravu dětských kočárků jsou ve vlacích Leo Express speciálně vyhrazená místa. Dvě se nacházejí v Kubíkově dětském oddílu, který je kompletně nízkopodlažní a nástup s kočárkem je tak rychlý a snadný.

Jízdní kola lze nové přepravovat také ve vlacích Leo Express. Speciální tojany jsou umístěny ve voze označených písmenem D. Nutné je přikoupit tarif pro přeprava kol. Přeprava kol je umožněna z kapacitních důvodů pouze ve třídě Economy.

Komfort na cestě

Vlaky Leo Express nabízejí komfort, jaký byste od moderních souprav očekávali. Cestující mají možnost vybrat si teplé nápoje a jídlo (například teplou polévku, panini, zákusky a nově byly do menu zařazeny také produkty bez lepku a zdravější varinty). Dále je k dispozici denní tisk a periodika, k dispozici je také bezplatná Wi-Fi. K zapůjčení jsou sluchátka a stolní hry. Pro děti je připraven dětšký oddíl Kubík, kde dostanou svačinku zdarma a mohou si zkrátit dlouhou chvíli při cestování omalovánkami či hrami.

Přeprava zvířat ve vlacích Leo Express

Přeprava psů je možná a to ve všech vlacích Leo Express a navíc zdarma. Pes však musí být přepravován v uzavřené schránce nebo tašce s nepropustným dnem o rozměrech 40x50x50 cm. Výjimku tvoří pouze vodicí a asistenční psi, u kterých neplatí žádná omezení

Děti a cestování vlaky Leo Express

Děti nejraději cestují v Kubíkově dětském oddílu. Kromě svačinky, kterou dostanou zdarma, se mohou zabavit stolními hrami, omalovánkami a tablety. Pro děti je také připraven věrnostní program.

Přeprava jízdních kol ve vlacích Leo Express

Přeprava jízdních kol je velmi jednoduchá. Stanovena je fixní částka za přepravu jízdního kola ve výši 49 Kč. Pro zajištění místa pro vaše kolo je dobré rezervovat si službu přepravy kola co nejdříve.

Stornování a výměny jízdenek

Stornovat lze každou jízdenku před pravidelným odjezdem spoje, kromě jízdenek v tarifu Skupina. Zpáteční jízdenku lze stornovat pouze dohromady s jízdenkou pro cestu do vaší destinace. Nebo ji lze stornovat po projetí jízdenky pro cestu tam.

Při stornování vám bude vrácena celá částka buď v leo kreditech, které pak můžete využít pro nákup další jízdenky, nebo si můžete nechat převést peníze za zrušenou jízdenku na váš účet, kdy vám bude účtován manipulační poplatek 30 Kč.

Cestování osob se zdravotním postižením ve vlacích Leo Express

Jednou z hlavních předností vlaků Leo Express je nízkopodlažní nástup, uvnitř vlaků je v blízkosti dveří speciální prostor, kam lze s vozíkem pohodlně zajet.

K dispozici je také bezbariérová toaleta. Pokud cestujete s vozíkem, informujte o tom prosím nejpozději 24 hodin před odjezdem spoje zaměstnance společnosti Leo Express na emailové adrese [email protected]

Zpět na začátek

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk