Zimní slevy na vlaky DB - zlevněné jízdenky od 16. října

Oblíbené trasy Deutsche Bahn
Typy vlaků Deutsche Bahn
Informace o Deutsche Bahn
Často kladené dotazy

VYRAZTE NA VÍKEND

Užijte si víkendy v Německu s flexibilním tarifem Deutsche Bahn

Německo je plné podzimních krás. Od barevného listí v Černém lese až po bezpočet berlínských muzeí a galerií. Zkrátka skvělé aktivity na spoustu víkendů.

Objevujte pitoreskní místa, například Bodamské jezero a Freiburg, nebo se nechte vlakem odvézt do metropolí plných života, třeba do Hamburku, Mnichova či Drážďan. S DB můžete snadno nastupit a vystoupit a užívat si všechny krásy Německa.

Letos na podzim můžete prozkoumávat Německo snadno a s důvěrou. Vydejte se tam jednoduše s Deutsche Bahn a využijte víkendy, než udeří zima!

*Společnost Deutsche Bahn se zavázala pomoci naší planetě a dosáhnout do roku 2040 uhlíkové neutrality.

Jízdenky na vlaky pro všechny trasy Deutsche Bahn po celém Německu i do zahraničí můžete koupit na stránkách Omio

 

Zlevněné jízdenek na vlaky po Německu již za 515 Kč pro období jarních a velikonočních prázdnin.

Akční tarif Super Sparpreis – jaro 2019
Od ledna 2019 do vyprodání zásob, limitovaný počet jízdenek pro každou trasu.
Platné pro cestování do 30. června 2019
Jízdenky Super Sparpreis od 515 Kč pro cestování 2. třídou a od 770 Kč pro 1. třídu.
Držitelé karty Bahncard 25 nebo Bahncard 50 obdrží další 25% slevu.
Zakoupené jízdenky nelze vyměnit ani vrátit.
Jízdenky nelze uplatnit na cestování městskou hromadnou dopravou.
Platí pro jízdenky na rychlovlaky ICE, IC / EC na území Německa.
Jízdenky Super Sparpreis pro 1. třídu nelze použít pro vstup do relaxačního prostoru DB (DB-Lounge).

 

Cestování s Deutsche Bahn

Německý železniční přepravce Deutsche Bahn působí na území celého Německa od roku 1994, kdy byla tato společnost založena. Původně bylo sídlo společnosti Deutsche Bahn AG v západoněmeckém Frankfurtu nad Mohanem, ale o dva roky později bylo sídlo přesunuto do Berlína. Kromě osobní železniční dopravy DB provozuje také autobusovou a městskou hromadnou dopravu. Vlaky Deutsche Bahn se v Německu pohybují rychlostí až 300 km/h. Vlaky s logem DB naleznete také mimo území Německa, například v Polsku a ve Velké Británii.

Všechny typy jízdenek Deutsche Bahn je možné zakoupit na webových stránkách Omio, a to včetně speciálních akcí a slevových nabídek. Výsledky vyhledávání železničního spojení můžete na Omio třídit podle nejnižší ceny, podle délky trvání cesty nebo podle optimální kombinace obojího. Najděte ty nejlepší nabídky na Omio!

Kam se dá cestovat vlaky Deutsche Bahn

Deutsche Bahn provozuje regionální i dálkovou železniční dopravu v Německu a také, ve spolupráci s dalšími železničními dopravci, do měst nacházejících se v sousedních zemích. Díky Deutsche Bahn se můžete snadno dostat do mnoha velkých evropských měst. Zde jsou některé z nejpopulárnějších měst, do kterých a ze kterých jezdí vlaky Deutsche Bahn:

Typy vlaků Deutsche Bahn

Vlaky ICE

Vlaky ICE (Intercity Express) jezdí na většině tras mezi velkými městy v Německu. Vyznačují se krátkou cestovní dobou, vysokou rychlostí a jen několika zastávkami. Vlaky ICE jezdí například do Berlína, Hamburku, Mnichova, Frankfurtu nad Mohanem nebo Hannoveru. Kromě největších německých měst najdete stanice vlaků ICE také ve středně velkých městech. Vlaky ICE jsou rozděleny na 1. a 2. třídu. Kromě toho zde najdete také relaxační prostory a vlastní restauraci. Při nákupu jízdenky do 1. třídy získáte automaticky a bezplatně rezervaci místa k sezení.

Vlaky IC

Vlaky IC (Intercity) jezdí mezi velkými a středními městy se strategicky dobrou polohou. Cestující ve vlacích IC mají větší šanci, že na trase budou muset přestoupit. Ceny za jízdenky na tyto vlaky jsou často nižší v porovnání s ICE. Cesta vlaky IC je obecně ekonomicky výhodnější ale trvá déle než u ICE. Ve vlacích InterCity si mohou cestující také vybrat mezi 1. a 2. třídou, a ve většině případů je také k dispozici jídelní vůz. Mezinárodní dálkové vlaky EC (Eurocity) jsou určeny pro mezinárodní dopravu a mohou vás tedy dopravit do sousedních evropských měst a zemí. Stejně jako Intercity maji oddělenou 1. a 2. třídu, a často také jídelní vůz. Pro tyto vlaky jsou k dispozici speciální slevové nabídky Sparpreis.

Vlaky RE a RB

Regionální vlaky RE a RB (Regional Express a Regionalbahn) jezdí na regionálních trasách, které se obvykle nacházejí v jednom spolkovém státě (Bundesland). Regionální expres (RE) je vlak, který zastavuje ve větších městech. Regionalbahn (RB) staví na téměř každé stanici v dané oblasti. Od roku 2017 zavádí Deutsche Bahn možnost rezervovat místo k sezení ve stále větším počtu regionálních vlaků. I vlaky RE a RB mají oddělenou 1. a 2. třídu, i když rozdíl v pohodlí není nijak významný. Mnoho vlaků RE a RB má dvě patra, což umožňuje naplnit vlak více sedadly.

 

Informace o společnosti Deutsche Bahn

Deutsche Bahn je hlavním poskytovatelem železniční dopravy v Německu. Společnost Deutsche Bahn vznikla v roce 1994 sloučením železnic působících ve východním a západním Německu. Zpočátku bylo sídlo firmy ve Frankfurt nad Mohanem, ale o dva roky později bylo ředitelství přesunuto do Berlína. V současnosti je pod záštitou berlínského vedení vedle železniční osobní dopravy také doprava autobusová, a městské služby S-Bahn ve všech německých městech.

Deutsche Bahn nabízí širokou škálu možností jak ušetřit díky různým slevovým kartám, slevovým tarifům jako například Spartarifen a slevovým akcím jako Sparpreisen. Se slevovými kartami Bahncard můžete například vlaky Deutsche Bahn 1. a 2. třídy cestovat po všech trasách s 25%, 50% nebo dokonce 100% slevou. To je obzvláště užitečné pro ty cestující, kteří často dojíždějí a tráví ve vlaku několik hodin týdně.

FAQ – Často kladené dotazy

Kde je možné koupit jízdenky na vlaky pro Deutsche Bahn?

Jízdenky Deutsche Bahn můžete zakoupit na stránkách Omio nebo pomocí naší aplikace pro smartphone!

                

Zakoupená jízdenka vám bude doručena v elektronické podobě na zadanou e-mailovou adresu.

Co je dobré vědět o nákupu jízdenky Deutsche Bahn s Omio?

Pokud často cestujete vlakem do Německa a máte slevovou kartu, nezapomeňte uvést informace o vaší slevové kartě v průběhu rezervaci s Omio!

Levnější jízdenky pro vlaky Deutsche Bahn jsou k dispozici nejen pro držitele slevových karet, ale i pro ty, kteří se rozhodnou koupit jízdenky s dostatečným časovým předstihem.

Jaké pravidla existují pro cestování s dětmi ve vlacích Deutsche Bahn?

Děti jsou ve vlacích Deutsche Bahn speciálními zákazníky. Dopravce nabízí řadu zvýhodněnní pro děti a pro ty, kteří s dítětem cestují. Malé děti do věku 6 let mohou cestovat zdarma bez nutnosti rezervovat jízdenku se 100% slevou (jak tomu je u jiných dopravců). V dálkových vlacích je pro všechny děti připraveno příjemné překvapení, které je třeba vyzvednout v palubní restauraci. Dálkové cestování vlakem ICE nebo EC / IC: děti a mládež do 14 let, cestující s rodiči či prarodiči jsou přidány na jízdenku dospělého a jejich cesta je zdarma.

S jakým vybavením mohou počítat lidé se zdravotním postižením?

Jak vlaky, tak i železniční stanice v Německu jsou přizpůsobeny potřebám osob se zdravotním postižením. Vagóny mají větší vstupní dvěře, držadla a prostorné toalety. Doporučuje se však rezervovat sedadlo předem, i když to není v dané třídě vlaku vyloženě nutné. Je to však lepší pro zajištění komfortních podmínek při cestování.

Regionální vlaky: jsou vybaveny zařízením umožňujícím bezpečný nástup a výstup do vozu a z vozu. Nádraží dálkových vlaků mají výtahy a rampy, které usnadňují příjezd a odjízd z vlaku. Ještě před samotnou cestou je nejlepší se ubezpečit, zda konkrétní stanice má správné vybavení.

Mezinárodní vlaky: pokud se chystáte vlakem do Německa, měli byste informovat o svém příjezdu zaměstnance železnice v místě příjezdu. Ti pak budou čekat na platformě a mohou vám při nástupu a výstupu pomoci. Tato podpora je zcela zdarma a lze ji objednat na německém telefonním čísle: 0180 512 6512. Zaměstnance Deutsche Bahn je nejlépe informovat nejpozději den před cestování.

Jaká zavazadla je možné přepravovat ve vlacích Deutsche Bahn?

Pokud cestujete vlaky Deutsche Bahn, nemusíte se obávat žádného omezování v počtu a velikosti zavazadel. Na vaší cestu si můžete vzít jakýkoliv počet kufrů.

Jaká jsou pravidla pro přepravu zvířat ve vlacích Deutsche Bahn?

Přeprava zvířat ve vlacích Deutsche Bahn je možná, avšak za určitých podmínek:

Malá zvířata: nejmenší zvířata (ne větší než kočka) cestují zdarma pouze tehdy, jsou-li přepravována ve vhodné přepravní skříňce.

Větší zvířata: pokud cestujete s větším zvířetem, je nutné pro něj zakoupit jízdenku. V dálkových vlacích bude váš čtyřnohý přítel cestovat za 50 % z ceny vaší jízdenky. V regionálních vlacích, například cestujete-li se zvýhodněným víkendovým tarifem (Schönes-Wochenende-Ticket), je každé zvíře považováno za dospělého a potřebuje tak běžnou jízdenku.

Je možné převážet jízdní kolo?

Přeprava jízdních kol vlaky Deutsche Bahn je samozřejmě možná.

Přeprava jízdních kol v dálkových vlacích EC a IC: tyto vlaky nabízejí možnost přepravit jízdní kola, avšak jízdenka musí být zakoupena předem. Počet míst je omezen. Jízdenka pro přepravu kola v dálkovém vlaku stojí 9 EUR.

Přeprava jízdních kol v regionálních vlacích: jízdní kola mohou být přepravována ve vozidlech označených jako ta, která jsou pro tento účel přizpůsobena. Velká nálepka na okně vozu označuje, zda je ve vlaku prostor pro přepravu jízdních kol. Za přepravu kola regionálními vlaky se platí jednorázová částka. V Braniborsku zaplatíme za jednu jízdenku pro bicykl 3,30 eur. Celodenní jízdenka na kola stojí 6 eur.

Aplikace zdarma!

Trasy autobusů IC Bus

Deutsche Bahn spojuje velká německá i evropská města nejen díky vlakům, ale také díky dálkovým autobusovým spojům IC Bus. Dopravce provozuje 12 tras v Německu a v okolních zemích včetně tras Praha – Regensburg – Mnichov – Como – Milán, nebo Praha – Norimberk – Mannheim – Heidelberg.

 

Jízdenky lze zakoupit nejdříve 3 měsíce předem a nejpozději 10 minut před odjezdem spoje. Na palubách všech autobusů IC Bus jsou cestujícím k dispozici:

– bezplatný zábavní portál,

– bezplatné připojení k Wi-Fi v tuzemsku i v zahraničí,

– elektrická přípojka,

– možnost nákupu občerstvení a nápojů,

– děti od 6 do 14 let v doprovodu dospělých cestují zdarma.

 

Copyright: Deutsche Bahn AG, 02.2018.

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk