Vlaky Deusche Bahn - jízdenky, jízdní řády a destinace

so 13. 7.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí
Oblíbené trasy

Jízdenky dopravce Deutsche Bahn na vlak

Vyberte místa odjezdu a příjezdu

Zobrazují se nejrychlejší a nejlevnější spoje pro den 15. 7.

Deutsche Bahn
06:154h12
Berlin Hauptbahnhof
10:27Praha hlavní nádraží
2144 1Jednosměrná
0 přestupů
Deutsche Bahn
00:334h51
Berlin Hauptbahnhof
05:24Praha hlavní nádraží
1838 1Jednosměrná
0 přestupů
Deutsche Bahn
07:164h08
Berlin Hauptbahnhof
11:24Praha hlavní nádraží
2714 1Jednosměrná
0 přestupů
Deutsche Bahn
17:164h08
Berlin Hauptbahnhof
21:24Praha hlavní nádraží
4595 1Jednosměrná
0 přestupů
Oblíbené trasy Deutsche Bahn
Jízdenky Deutsche Bahn
Jízdní řády Deutsche Bahn
Často kladené dotazy

Jízdenky na vlaky pro všechny trasy Deutsche Bahn po celém Německu i do okolních zemí můžete koupit na stránkách Omio

Cestování s Deutsche Bahn

Německý železniční přepravce Deutsche Bahn působí na území celého Německa od roku 1994, kdy byla tato společnost založena. Původně bylo sídlo společnosti Deutsche Bahn AG v západoněmeckém Frankfurtu nad Mohanem, ale o dva roky později bylo sídlo přesunuto do Berlína. Kromě osobní železniční dopravy DB provozuje také autobusovou a městskou hromadnou dopravu. Vlaky Deutsche Bahn se v Německu pohybují rychlostí až 300 km/h. Vlaky s logem DB naleznete také mimo území Německa, například v Polsku a ve Velké Británii.

Společnost Deutsche Bahn se zavázala pomoci naší planetě a dosáhnout do roku 2040 uhlíkové neutrality.

Hledáte levné jízdenky na vlaky DB, nejnovější nabídky a slevy? Pak jste u Omio na správném místě! Na Omio můžete jízdenky DB zarezervovat pohodlně a jednoduše online. Nákup lze provést prostřednictvím webové stránky nebo aplikace Omio. Platba je bez jednoduchá a bezpečná prostřednictvím služeb Paypal, Sofort nebo kreditní kartou. Vaše jízdenky na vlak jsou po zakoupení dostupné také offline, bez připojení k internetu. Ať už chcete cestovat super rychle s ICE nebo regionálními vlaky Deutsche Bahn, výsledky vyhledávání železničního spojení můžete na Omio třídit podle nejnižší ceny, podle délky trvání cesty nebo podle optimální kombinace obojího. Najděte ty nejlepší jízdenky do Německa a dalších zemí na Omio!

Kam cestovat vlaky Deutsche Bahn

Deutsche Bahn provozuje regionální i dálkovou železniční dopravu v Německu a také, ve spolupráci s dalšími železničními dopravci, do měst nacházejících se v sousedních zemích. Díky Deutsche Bahn se můžete snadno dostat do mnoha velkých evropských měst: Amsterdam, Brusel, Paříž, Kodaň, Varšava nebo Curych. Jízdenky do Německa i ostatních evropských měst koupíte na Omio. Zde jsou některé z nejpopulárnějších měst, do kterých a ze kterých jezdí vlaky Deutsche Bahn:

Oblíbené vlakové spoje RegioJet


Jízdenky Deutsche Bahn

Kde koupit jízdenky DB?

Jízdenky na vlaky Deutsche Bahn můžete snadno rezervovat prostřednictvím aplikace nebo webových stránek Omio. Jízdenky lze samozřejmě koupit i na stránkách Deutsche Bahn. Jízdenky máte také možnost zakoupit na telefonní lince DB, dále na obslužných přepážkách DB a v automatech přímo na vlakových nádražích. Rezervace online je však často nejlevnější variantou. Můžete snadno porovnat ceny podle data a hodiny odjezdu vlaku, a máte vetší šanci koupit skutečně levné jízdenky na vlaky DB, ať už hledáte jízdenky do Německa nebo jiných zemí v okolí.

Typy jízdenek Deutsche Bahn

Jízdenky DB Super Sparpreis a Super Sparpreis Young

Levné jízdenky DB Super Sparpreis jsou často vyprodány tak rychle, že je někteří považují za mýtus. S touto velmi žádanou jízdenkou můžete cestovat po celém Německu již za 17,90 € (cca 425 Kč) ve 2. třídě. Pokud rádi cestujete vlakem trochu pohodlněji, jízdenka je dostupná i pro 1. třídu za 21,50 € (cca 510 Kč), a ani ta příliš nezatíží váš cestovní rozpočet. Držitelé karet BahnCard 25 nebo BahnCard 50 dokonce získají další slevu 25% z ceny jízdenky DB Super Sparpreis. Pokud narazíte na jízdenky za tuto výhodnou cenu, rezervujte rychle, než se vyprodají. Ale pozor, zkontrolujte si dvakrát termín cesty, protože tyto akční jízdenky jsou nevratné.

Super Sparpreis Young je variantou jízdenek DB Super Sparpreis. Jsou určené pro cestující mladší 27 let. S těmito jízdenkami mohou cestovat ve vlacích Deutsche Bahn již za 12,90 € (cca 306 Kč).

TIP: Sledujte Omio na Facebooku a obdržíte pravidelná upozornění o nových akcích a zlevněných jízdenkách.

Jízdenky DB Super Sparpreis Europe

Jízdenky Super Sparpreis si můžete dokonce rezervovat pro přeshraniční cestování vlakem po Evropě. Tyto jízdenky pro Evropu stojí pouhých 18,90 € (cca 450 Kč) do 2. třídy, a za cenu od 27,90 € (cca 661 Kč) můžete cestovat luxusně v 1. třídě.

Jízdenky DB Sparpreis

Stejně populární jako jízdenky Super Sparpreis a bohužel často stejně rychle vyprodané. S jízdenkami DB Sparpreis můžete cestovat vlaky DB ve 2. třídě za ceny od 21,50 € (cca 509 Kč), a v 1. třídě od 32,30 € (cca 765 Kč). Oproti Super Sparpreis je výhodou těchto jízdenek to, že vás opravňují k použití v MHD v místě odjezdu i ve vašem cíli. Jízdenky Sparpreis lze vrátit za poplatek 10 €. Držitelé karet BahnCard 25 nebo BahnCard 50 se mohou těšit na další slevu ve výši 25%.

TIP: Sledujte Omio na Facebooku a dostávejte pravidelná upozornění na nové kvóty vstupenek.

Jízdenky DB Sparpreis Europe

Úsporné jízdenky DB Sparpreis lze využít i pro cestování přes hranice. Jízdenky pro cestování vlaky DB po Evropě pořídíte od 22,40 € (cca 530 Kč) pro cestování ve 2. třídě, a za cenu od 31,40 € (cca 742 Kč) do 1. třídy.

Odjezdy vlaků DB - Kde mohu získat informace o nástupišti?

Najít správné železniční nástupiště není vždy snadné, hlavně pokud se jedná o vlakové nádraží, které neznáte, například v zahraničí. Informace o místě odjezdu a příjezdu vašeho vlaku Deutsche Bahn můžete zjistit několika způsoby. Například při online rezervaci via Omio najdete nástupiště odjezdu a příjezdu vlaku přímo na vaší jízdence. Tato informace může být opravdu užitečná, zvláště pokud chcete, aby vás na nádraží vyzvedla vaše rodina nebo přátelé. Pokud si jízdenku zakoupíte přímo na nádraží v některém z automatů DB, můžete se informaci o vašem nástupišti dozvědět pomocí digitálních nádražních tabulí nebo vyvěšených jízdních řádů. Cestovní informační služba Live DB na internetu také poskytuje informace o nástupištích vlaků.

Typy vlaků Deutsche Bahn

Vlaky ICE

Vlaky ICE (Intercity Express) jezdí na většině tras mezi velkými městy v Německu. Vyznačují se krátkou cestovní dobou, vysokou rychlostí a jen několika zastávkami. Vlaky ICE jezdí například do Berlína, Hamburku, Mnichova, Frankfurtu nad Mohanem nebo Hannoveru. Kromě největších německých měst najdete stanice vlaků ICE také ve středně velkých městech. Vlaky ICE jsou rozděleny na 1. a 2. třídu. Kromě toho zde najdete také relaxační prostory a vlastní restauraci. Při nákupu jízdenky do 1. třídy získáte automaticky a bezplatně rezervaci místa k sezení.

Vlaky IC

Vlaky IC (Intercity) jezdí mezi velkými a středními městy se strategicky dobrou polohou. Cestující ve vlacích IC mají větší šanci, že na trase budou muset přestoupit. Ceny za jízdenky na tyto vlaky jsou často nižší v porovnání s ICE. Cesta vlaky IC je obecně ekonomicky výhodnější ale trvá déle než u ICE. Ve vlacích InterCity si mohou cestující také vybrat mezi 1. a 2. třídou, a ve většině případů je také k dispozici jídelní vůz. Mezinárodní dálkové vlaky EC (Eurocity) jsou určeny pro mezinárodní dopravu a mohou vás tedy dopravit do sousedních evropských měst a zemí. Stejně jako Intercity maji oddělenou 1. a 2. třídu, a často také jídelní vůz. Pro tyto vlaky jsou k dispozici speciální slevové nabídky Sparpreis.

Vlaky RE a RB

Regionální vlaky RE a RB (Regional Express a Regionalbahn) jezdí na regionálních trasách, které se obvykle nacházejí v jednom spolkovém státě (Bundesland). Regionální expres (RE) je vlak, který zastavuje ve větších městech. Regionalbahn (RB) staví na téměř každé stanici v dané oblasti. Od roku 2017 zavádí Deutsche Bahn možnost rezervovat místo k sezení ve stále větším počtu regionálních vlaků. I vlaky RE a RB mají oddělenou 1. a 2. třídu, i když rozdíl v pohodlí není nijak významný. Mnoho vlaků RE a RB má dvě patra, což umožňuje naplnit vlak více sedadly.

Jízdní řády Deutsche Bahn

Každých šest měsíců dochází ke změně jízdních řádů DB na letní a zimní jízdní řády. Deutsche Bahn každoročně v polovině června a v polovině prosince mění jízdní řád vlaků, a tato změna s sebou přináší důležité změny a novinky. V rámci změn jízdního řádu vlaků DB jsou např. prezentovány nové spoje, upravovány frekvence a ceny jízdenek, a oznamovány novinky.

Aktuální informace o jízdních řádech Deutsche Bahn

Chcete ještě dnes najít a koupit jízdenky na vlaky DB? Jednoduše zadejte město odjezdu, cíl a požadované datum cesty do vyhledávacího pole v horní části této stránky a klikněte na „Hledat“. Záložka s ikonou vlaku vám během několika sekund poskytne přehled všech dostupných vlakových spojení Deutsche Bahn. Pak už jen stačí vybrat spoj, který vám vyhovuje, zarezervovat a cesta vlakem může začít! Omio tip: Pokud máte slevovou kartu DB BahnCard, můžete ji snadno přidat v průběhu rezervace a dále pokračovat v nákupu jako obvykle.

Informace o společnosti Deutsche Bahn

Deutsche Bahn je hlavním poskytovatelem železniční dopravy v Německu. Společnost Deutsche Bahn vznikla v roce 1994 sloučením železnic působících ve východním a západním Německu. Zpočátku bylo sídlo firmy ve Frankfurt nad Mohanem, ale o dva roky později bylo ředitelství přesunuto do Berlína. V současnosti je pod záštitou berlínského vedení vedle železniční osobní dopravy také doprava autobusová, a městské služby S-Bahn ve všech německých městech.

Deutsche Bahn nabízí širokou škálu možností jak ušetřit díky různým slevovým kartám, slevovým tarifům jako například Spartarifen a slevovým akcím jako Sparpreisen. Se slevovými kartami Bahncard můžete například vlaky Deutsche Bahn 1. a 2. třídy cestovat po všech trasách s 25%, 50% nebo dokonce 100% slevou. To je obzvláště užitečné pro ty cestující, kteří často dojíždějí a tráví ve vlaku několik hodin týdně.

FAQ – Často kladené dotazy

Kde je možné koupit jízdenky na vlaky pro Deutsche Bahn?

Jízdenky Deutsche Bahn můžete zakoupit na stránkách Omio nebo pomocí naší aplikace pro smartphone!

                

Zakoupená jízdenka vám bude doručena v elektronické podobě na zadanou e-mailovou adresu.

Co je dobré vědět o nákupu jízdenky Deutsche Bahn s Omio?

Pokud často cestujete vlakem do Německa a máte slevovou kartu, nezapomeňte uvést informace o vaší slevové kartě v průběhu rezervaci s Omio!

Levnější jízdenky pro vlaky Deutsche Bahn jsou k dispozici nejen pro držitele slevových karet, ale i pro ty, kteří se rozhodnou koupit jízdenky s dostatečným časovým předstihem.

Jaké pravidla existují pro cestování s dětmi ve vlacích Deutsche Bahn?

Děti jsou ve vlacích Deutsche Bahn speciálními zákazníky. Dopravce nabízí řadu zvýhodněnní pro děti a pro ty, kteří s dítětem cestují. Malé děti do věku 6 let mohou cestovat zdarma bez nutnosti rezervovat jízdenku se 100% slevou (jak tomu je u jiných dopravců). V dálkových vlacích je pro všechny děti připraveno příjemné překvapení, které je třeba vyzvednout v palubní restauraci. Dálkové cestování vlakem ICE nebo EC / IC: děti a mládež do 14 let, cestující s rodiči či prarodiči jsou přidány na jízdenku dospělého a jejich cesta je zdarma.

S jakým vybavením mohou počítat lidé se zdravotním postižením?

Jak vlaky, tak i železniční stanice v Německu jsou přizpůsobeny potřebám osob se zdravotním postižením. Vagóny mají větší vstupní dvěře, držadla a prostorné toalety. Doporučuje se však rezervovat sedadlo předem, i když to není v dané třídě vlaku vyloženě nutné. Je to však lepší pro zajištění komfortních podmínek při cestování.

Regionální vlaky: jsou vybaveny zařízením umožňujícím bezpečný nástup a výstup do vozu a z vozu. Nádraží dálkových vlaků mají výtahy a rampy, které usnadňují příjezd a odjízd z vlaku. Ještě před samotnou cestou je nejlepší se ubezpečit, zda konkrétní stanice má správné vybavení.

Mezinárodní vlaky: pokud se chystáte vlakem do Německa, měli byste informovat o svém příjezdu zaměstnance železnice v místě příjezdu. Ti pak budou čekat na platformě a mohou vám při nástupu a výstupu pomoci. Tato podpora je zcela zdarma a lze ji objednat na německém telefonním čísle: 0180 512 6512. Zaměstnance Deutsche Bahn je nejlépe informovat nejpozději den před cestování.

Jaká zavazadla je možné přepravovat ve vlacích Deutsche Bahn?

Pokud cestujete vlaky Deutsche Bahn, nemusíte se obávat žádného omezování v počtu a velikosti zavazadel. Na vaší cestu si můžete vzít jakýkoliv počet kufrů.

Jaká jsou pravidla pro přepravu zvířat ve vlacích Deutsche Bahn?

Přeprava zvířat ve vlacích Deutsche Bahn je možná, avšak za určitých podmínek:

Malá zvířata: nejmenší zvířata (ne větší než kočka) cestují zdarma pouze tehdy, jsou-li přepravována ve vhodné přepravní skříňce.

Větší zvířata: pokud cestujete s větším zvířetem, je nutné pro něj zakoupit jízdenku. V dálkových vlacích bude váš čtyřnohý přítel cestovat za 50% z ceny vaší jízdenky. V regionálních vlacích, například cestujete-li se zvýhodněným víkendovým tarifem (Schönes-Wochenende-Ticket), je každé zvíře považováno za dospělého a potřebuje tak běžnou jízdenku.

Je možné převážet jízdní kolo?

Přeprava jízdních kol vlaky Deutsche Bahn je samozřejmě možná.

Přeprava jízdních kol v dálkových vlacích EC a IC: tyto vlaky nabízejí možnost přepravit jízdní kola, avšak jízdenka musí být zakoupena předem. Počet míst je omezen. Jízdenka pro přepravu kola v dálkovém vlaku stojí 9 EUR.

Přeprava jízdních kol v regionálních vlacích: jízdní kola mohou být přepravována ve vozidlech označených jako ta, která jsou pro tento účel přizpůsobena. Velká nálepka na okně vozu označuje, zda je ve vlaku prostor pro přepravu jízdních kol. Za přepravu kola regionálními vlaky se platí jednorázová částka. V Braniborsku zaplatíme za jednu jízdenku pro bicykl 3,30 eur. Celodenní jízdenka na kola stojí 6 eur.

Oblíbené trasy dopravce Deutsche Bahn

vlak Berlín – Mnichov

z 1240
Jsou dostupné přímé vlaky
3h55 průměrná doba cesty
1vlak za den
Dopravce
 • Deutsche Bahn
 • FlixTrain

vlak Praha – Berlín

z 645
Jsou dostupné přímé vlaky
4h08 průměrná doba cesty
Dopravce
 • Deutsche Bahn
 • European Sleeper
 • FlixTrain
 • FlixBus

vlak Berlín – Varšava

z 862
Jsou dostupné přímé vlaky
5h12 průměrná doba cesty
Dopravce
 • Deutsche Bahn
 • PKP Intercity

vlak Paříž – Berlín

z 1483
Jsou dostupné přímé vlaky
8h31 průměrná doba cesty
1vlak za den
Dopravce
 • Deutsche Bahn
 • ÖBB | Nightjet
 • SNCF | ICE
 • TGV
 • SNCF | TGV INOUI
 • FlixBus
 • FlixTrain

vlak Amsterdam – Berlín

z 945
Jsou dostupné přímé vlaky
5h54 průměrná doba cesty
11vlaků za den
Dopravce
 • Deutsche Bahn
 • European Sleeper
 • FlixTrain
 • FlixBus

vlak Mnichov – Berlín

z 943
Jsou dostupné přímé vlaky
3h49 průměrná doba cesty
16vlaků za den
Dopravce
 • Deutsche Bahn
 • FlixTrain
 • FlixBus

vlak Varšava – Berlín

z 807
Jsou dostupné přímé vlaky
5h20 průměrná doba cesty
Dopravce
 • Deutsche Bahn

vlak Berlín – Amsterdam

z 1080
Jsou dostupné přímé vlaky
6h16 průměrná doba cesty
Dopravce
 • Deutsche Bahn
 • European Sleeper
 • FlixTrain
 • FlixBus

vlak Berlín – Praha

z 729
Jsou dostupné přímé vlaky
4h15 průměrná doba cesty
6vlaků za den
Dopravce
 • Deutsche Bahn
 • European Sleeper
 • FlixTrain
 • Czech Railway
 • ÖBB | Railjet

vlak Berlín – Paříž

z 1564
Jsou dostupné přímé vlaky
8h24 průměrná doba cesty
1vlak za den
Dopravce
 • Deutsche Bahn
 • ÖBB | Nightjet
 • TGV
 • SNCF | TGV INOUI
 • SNCF | ICE
 • FlixBus
 • FlixTrain

Destinace dopravce Deutsche Bahn

Chcete jet s dopravcem Deutsche Bahn, ale nevíte kam? Prohlédněte si oblíbené destinace dopravce Deutsche Bahn, přečtěte si informace o cestě a podívejte se, jaké atrakce jsou poblíž:

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk