Ryanair: nejlevnější letenky a levné lety z České republiky

Rezervace letenek Ryanair

Informace o letech nízkonákladových aerolinek Ryanair z ČR

Ryanair provozuje lety do více než 180 různých letišť ve 30 různých zemích, a to jak včetně letů v rámci jedné země, tak i mezinárodních letů po celé Evropě a everní Africe. Největší centra společnosti se nacházejí na londýnském letišti Standsted a letišti v Dublinu. Společnost provozuje pouze lety mezi dvěma destinacemi, nenabízí žádné navazující lety s přestupem. Mnoho letů Ryanair zprostředkovává dopravu do největších a nejoblíbenějších evropských měst, k dispozici je však také široká škála levných letů na menší letiště, nacházející se v menší či větší vzdálenosti oblíbených destinací. Mezi nejrušnější letiště, na která se lze s Ryanair dostat patří Berlín Schönefeld, Barcelona El Prat, Londýn Gatwick, letiště v Aténách, Brusel Zaventem, a Řím Fiumicino. Ze všech letů Ryanair je jich 1600 provozováno denně.

Z České republiky létají aerolinky Ryanair ze čtyř měst: z Prahy, z Brna, Ostravy a Pardubic. Z Prahy se přímými lety dostanete levně do více než 20 měst, například do Paříže, Říma, Amsterdamu, Barcelony, Londýna, Milána, Madridu a dalších měst. Využít můžete samozřejmě také lety s přestupem. Z Brna, Ostravy a Pardubic jsou cestujícím k dispozici přímé lety do Londýna a do Milána.

Oblíbené lety Ryanair po EvropěCo je dobré vědět, než koupíte letenky od Ryanair

Nejdůležitější fakta, která je dobré znát, před nástupem do letadla Ryanair

Přeprava zavazadel Ryanair

Celkem logicky, jako jedny z nejlevnějších aerolinek v Evropě, má Ryanair striktní podmínky přepravy zavazadel, které jim pomáhají udržet ceny nízko. Cestující si mohou přinést jedno zavazadlo na palubu letadla, musí však dodržet pravidla týkající se rozměrů, hmotnosti a množství zavazadel.

Povolené rozměry

Maximální velikost kabinového zavazadla: Cestující, kteří si zakoupili tarif "Priority a 2 kabinová zavazadla" nebo letenku Flexi Plus mohou cestouvat s 1 malým zavazadlem (35cm x 20cm x 20cm) a větším, druhým kabinovým zavazadlem (55cm x 40cm x 20cm) na palubě letadla. Cestující, kteří si nezakoupili tarif "Priority a 2 kabinová zavazadla" nebo letenku Flexi Plus mohou přepravovat pouze 1 malé zavazadlo (35cm x 20cm x 20cm) na palubě letadla. Jejich druhé zavazadlo (55cm x 40cm x 20cm), musí být umístěno v prostoru pro zavazadla (musí být odbaveno). Toto odbavené zavazadlo je přepravováno zdarma ale po příletu do destinace si jej cestující sám musí vyzvednou u pásu s odbavenými zavazadly na letišti.

Kabinové zavazadlo, které překračuje povolenou velikost bude posádkou před nástupem do letadla. Pokud však bude volné místo v prostoru pro zavazadlo, muže tam být toto zavazadlo umístěno, účtován však bude poplatek.

Odbavená zavazadla: Cestující mohou celkem přepravovat 3 odbavená zavazadla, každé o maximální hmotnosti 20 kg.

Kolik stojí přeprava odbaveného zavazadla s Ryanair?

  • Online: Large sports equipment with a maxiumum weight of 20kg will cost an additional £55 when bought online. Although it must be the same weight as standard sports equipment (20kg), the increased price applies to items that are bigger in dimensions.
  • Přímo na letišti: At the airport, large items of sports equipment cost £65 per item.

Ryanair – informace o online odbavení check-in

Odbavení letů s Ryanair je jednoduché a rychlé. Je možné ho provést jak na webových stránkách, tak pomocí aplikace v mobilním telefonu.

Zákaznící Ryanair, kteří si zarezervovali sedadlo v letadle, se mohou odbavit v době od 60 do 2 dnů před plánovaným odletem. Zákazníci, kteří si nezarezervovali sedadlo v letadle, se mohou odbavit v době od 4 dnů do 2 hodin před plánovaným odletem. Pokud má zákazník předplacenou službu Flexi Plus, může se odbavit zdarma přímo na letišti.

Pokud zákazník neprovede online odbavení pomocí aplikace Ryanair před odletem a nemá předplacenou službu Flexi Plus, bude odbavení na letišti zpoplatněno.

Cestující mohou použít elektronickou letenku, pokud mají nainstalovanou aplikaci Ryanair ve svém mobilním telefonu, ale také si mohou letenku vytisknout.

Spolu s letenku musí cestující samozřejmě předložit také platný doklad totožnosti, a to buď pas nebo OP, v závislosti na tom, kam cestuje.


Aplikace zdarma!

 

Ryanair

Oblíbené trasy

Na stránkách Omio si můžete rezervovat široký výběr letenek z Ryanair.

Zobrazují se ceny na zítra, pondělí 28. listopadu

Paris Beauvais Tille Airport
RyanairBarcelona El Prat AirportParis Beauvais Tille AirportDélka cesty: 2h 00z2564
Rome Leonardo da Vinci Fiumicino Airport
RyanairBarcelona El Prat AirportRome Leonardo da Vinci Fiumicino AirportDélka cesty: 1h 50z2285
Barcelona El Prat Airport
RyanairParis Beauvais Tille AirportBarcelona El Prat AirportDélka cesty: 1h 45z2564
Rome Leonardo da Vinci Fiumicino Airport
RyanairMadrid Barajas AirportRome Leonardo da Vinci Fiumicino AirportDélka cesty: 2h 30z9685
Paris Beauvais Tille Airport
RyanairMadrid Barajas AirportParis Beauvais Tille AirportDélka cesty: 2h 10z2564
Barcelona El Prat Airport
RyanairRome Leonardo da Vinci Fiumicino AirportBarcelona El Prat AirportDélka cesty: 1h 45z5554
Dublin Airport
RyanairLondon Stansted AirportDublin AirportDélka cesty: 1h 15z3353
Porto Airport
RyanairMadrid Barajas AirportPorto AirportDélka cesty: 1h 15z1116

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk