Akce 1+1 jízdenka zdarma na autobusy RegioJet

Oblíbené trasy RegioJetu
Jízdní řády RegioJetu
Informace o RegioJetu
Často kladené dotazy

Jízdenky na autobusy pro všechny trasy RegioJet po celé ČR i do zahraničí můžete koupit na stránkách Omio

RegioJet + Omio

Omio je cestovní platforma a autorizovaný prodejce jízdenek. Všechny jízdenky od společnosti RegioJet (dříve Student Agency) jsou k dispozici na stránkách Omio, ať už se jedná o speciální cenovou nabídku, slevu nebo běžné jízdenky pro všechny trasy v ČR i v celé Evropě. Jízdenky si můžete seřadit podle nejnižší ceny, nejrychlejšího spojení, či nejchytřejší kombinace obojího, a vybrat si tak tu, která je pro vás nejlepší!

Dopravce RegioJet je známý především pro svůj vynikající servis, který na palubě svých autobusů poskytuje cestujícím a který ji odlišuje od ostatních autobusových společností. Ve všech autobusech RegioJet a na všech linkách se cestující mohou spolehnout na příjemnou obsluhu stewardek a stewardů, nabídku denního tisku a časopisů zdarma, teplého nápoje dle výběru zdarma (káva, čaj, horká čokoláda) a možnosti zakoupit si malé občerstvení (nápoje, oříšky, müsli tyčinky). Samozřejmostí jsou zábavní panely vsazené v každém sedadle, umožňující cestujícím zkrátit se cestu sledováním jedním z mnoha filmů (také v angličtině), seriálů a posloucháním hudby. Na palubě autobusů je k dipozici připojení v WiFi zdarma.

Autobusem do Chorvatska v létě 2018

K posílení spojů do Chorvatska dochází letos o dva měsíce dříve, již 25. května 2018. Autobusové spoje do Chorvatska se zdvojnásobí, protože dopravce předpokládá, že letos v létě přepraví o 50% více cestujících než v loňském roce. K dispozici jsou přímé linky z Prahy a Brna do Splitu, Zadaru, Šibeniku, Biogradu na Moru, do městečka Pirovac nebo nově do Slavonie.

 

Jízdní řády autobusů RegioJet

Trasy RegioJet Jízdní řád Cena od
Praha – Brno od 4:30 do 23:55 139 Kč
Brno – Praha od 2:00 do 23:00 139 Kč
Praha – České Budějovice od 6:00 do 21:00 119 Kč
Praha – Hradec Králové od 8:30 do 17:30 90 Kč
Brno – Olomouc od 6:30 do16:30 69 Kč
Brno – Telč od 12:00 do 17:30 115 Kč
Brno – Zlín od 6:30 do 19:00 95 Kč
Praha – Karlovy Vary od 6:30 do 21:30 129 Kč

Trasy nabízené společností RegioJet

Typicky žluté autobusy RegioJet, původně známé jako Student Agency, jezdí kromě celé ČR i na mnoha mezinárodních linkách. Momentálně jezdí do 16 evropských zemí, například do Německa, Rakouska, Chorvatska, Francie, Nizozemska, Švýcarska, Itálie, Polska nebo Maďarska. Kromě pravidelných autobusových spojů do hlavních evropských měst, nabízejí autobusy RegioJet také populární spoje na letiště v okolních zemích (např. Drážďany, Berlín, Vídeň, Lipsko nebo Frankfurt).

Nejoblíbenější trasy v České republice

První trasa na kterou žluté autobusy poprvé vyjely v lednu 2004 byla linka Praha–Brno. Postupně následovaly další a další spoje autobusů Student Agency, později přejmenované na RegioJet. Dnes autobusy spojují Prahu a Brno s třemi desítkami měst v Česku. Od roku 2011 se společnost neomezuje pouze na autobusovou dopravu ale provozuje také dopravu železniční. Výhodou je návaznost železničních spojů, které RegioJet provozuje, na spoje autobusové. Regiojet se však stále orientuje převážně na autobusovou dopravu. Mezi nejfrekventovanější linky patří Praha – Liberec, Praha – České Budějovice, Praha – Plzeň, Praha – Brno a další.

Další oblíbené trasy v Evropě

Autobusy Regiojet jezdí kromě mnoha míst České republiky také do 16 okolních zemí v Evropě. S tímto tuzemským dopravcem můeže vyrazit do Německa, Rakouska, Chorvatska, Velké Británie, Francie, Nizozemska, Švýcarska, Itálie, Polska, Maďarska, Švédska, Norska, Rumunska a na Slovensko. Oblíbené a hojně využívané jsou spoje do hlavních a větších měst. Ať už jsou to autobusy do Bratislavy, Vídně, Londýna nebo autobusové spoje do Budapešti. Na výběr je opravdu velké množství měst, de kterých vás autobusy RegioJet spolehlivě dopraví s komfortem, na který jste od společnosti zvyklí, a s česky mluvící obsluhou na palubě. Podle průzkumu z roku 2017 je český dopravce RegioJet nejoblíbenější společností na Slovensku, a to díky nabízenému servisu, kterým naplňuje očekávání svých zákazníků. Společnost v průzkumu porazila nejen domácí, slovenské společnosti, ale i nadnárodní řetězce.

Novinkou je autobusová trasa z Košic přes Michalovce a Užhorod do ukrajinského Mukačeva. Z Prahy se tak lze dostat s jedním přestupem v Košicích na Ukrajinu za 11 hodin a cenu kolem 500 Kč. Provoz linky byl zahájen v dubnu 2018.

RegioJet – informace o společnosti

Společnost, dříve známá jako Student Agency, v roce 2016 přejmenovaná na RegioJet byla založena v roce 2009 v Brně a kromě autobusové dopravy se zabývá také dopravou železniční. Historie autobusové dopravy této společnosti původně fungující pod značkou Student Agency, se začala psát již v roce 1993. V roce 2016 však došlo k sjednocení jmen autobusové a železniční dopravy jednoho majitele – Radima Jančury, pod hlavičku RegioJet. Jednou z výhod společnosti je tak možnost kombinovat spoje autobusové a železniční na mnoha trasách. Původně byly hlavní činností společnosti studijní a pracovní pobyty pro mládež ale i dospělé. Společnost nabízela možnost vyzkoušet si hlídání dětí v zahraničí, zejména ve Velké Británii a v USA. Společnost také nabízela možnost studia evropských jazyků přímo v konkrétních zemích Evropy.

RegioJet disponuje flotilou moderních autobusů charakteristicky žluté barvy. V roce 2016, krátce po té, co došlo k přejmenování ze Student Agency na RegioJet, společnost představila nové autobusy od výrobce Volvo – Irizar i8 nové generace. Poprvé je bylo možné vyzkoušet na pravidelné lince Praha–Drážďany–Berlín. Tyto autobusy RegioJet nabízejí nový světlejší interiér, inovativní bezpečnostní prvky, jako například vibrační křeslo řidiče autobusu, které zareaguje pokud řidič sjede mimo jízdní pruh.

RegioJet

Vznik společnosti
1993

Země
16

Cestujících ročně
téměř 15 milionů

Počet ujetých km
cca 190 mil km

Často kladené dotazy

Nákup jízdenek RegioJet

Nejjednodušší cestou jak zakoupit jízdenky RegioJet (dříve Student Agency), je samozřejmě nákup přes internet. Využít lze také chytrý mobilní telefon. Jízdenku na autobus RegioJet můžete rezervovat pomocí sms nebo jízdenky zakoupit na jednom z prodejních míst RegioJet či na prodejních místech provizních partnerů RegioJet. Platbu můžete provést pomocí platební karty, online platební metodou Pay-U nebo GoPay. Nakupovat a platit ještě rychleji a pohodlněji můžete po zakoupení tzv. Kreditové jízdenky. Po přihlášení není nutné vyplňovat znovu kontaktní údaje, systém Vám nabídne Vámi naposledy využité cesty a zaplatíte okamžitě po vytvoření rezervace, takže například neuhrazená rezervace nepropadne.

Přeprava zavazadel v autobusech RegioJet

Pokud cestujete na území České a Slovenské republiky, můžete zdarma přepravit dvě příruční zavazadla o velikosti maximálně 15×25×35 cm a dále dvě cestovní zavazadlo v zavazadlovém prostoru, nepřesahující rozměry 30×60×80 cm a váhu 30 kg. Poplatek za nadrozměrné zavazadlo, nadpočetné zavazadlo, přepravu kol, lyží a snowboardů činí 20 Kč (1 euro), ať už přímo při rezervaci, nebo až na místě těsně před odjezdem. Na území Německa je zdarma přeprava všech zavazadel, včetně nadrozměrných, nadpočetnýcho, jízdních kol, lyží a snowboardů.

Komfort při cestách autobusy RegioJet (Wifi, občerstvení, filmy...)

Nabízený komfort patří zcela jistě mezi charakteristické prvky cestování autobusy RegioJet. Společnost byla první na českém trhu nabízející nadstandart při cestování. Všichni cestující dostanou vybrané teplé nápoje (černá káva, káva s mlékem, cappuccino, čokoláda, čaj), a denní tisk zdarma, k dispozici mají také bezplatně Wi-Fi. Dále mohou využít zábavní portál a sledovat filmy ( 50 dlouhoformátových filmů a dalších 50 krátkých seriálů či spotů), seriály, číst e-knihy nebo poslouchat hudbu. V autobusech na vás čekají velmi pohodlné sedačky a samozřejmostí je klimatizace. Ve všech autobusech RegioJet (v autobusech původně známých jako Student Agency) vás obslouží stevardky a stevardi, dbající na vaše pohodlí při cestách žlutými autobusy RegioJet.

Přeprava zvířat v autobusech RegioJet

Ve vnitrostátních autobusech v Česku i na Slovensku je možné přepravovat drobná domácí a jiná malá zvířata zdarma. Zvířata musí být bezpečně umístěna v přepravních skříňkách, klecích či taškách s nepropustným dnem, které jsou k přepravě zvířat určeny. Po dobu celé jízdy musejí být přepravovaná zvířata umístěna na klíně či pod nohama majitele a musí zůstat během celé jízdy v přepravních skříňkách, klecích či taškách. Na mezinárodních autobusových linkách je přeprava zvířat zakázána.

Děti a cestování vnitrostátními autobusy RegioJet

RegioJet nabízí zlevněné jízdenky jak pro ty nejmenší, tak pro starší děti a studenty, kteří se mohou prokázat studentskou ISIS kartou a to platí jak pro autobusy vnitrostátní, tak pro autobusy mezinárodní.

Děti do 6 let: děti do 6 let mohou cestovat v autobusech RegioJet zdarma. Je však potřeba prokázat platý průkaz, například kartičku zdravotní pojišťovny.

Děti od 6 do 15 let: zvláštní jízdné s 50 % slevou z ceny obyčejné jízdenky je k dispozici pro všechny děti od 6 do 15 let. Všechny děti se však v autobusech musí prokázat jakýmkoli dokladem s fotografií a uvedeným rokem narození.

Žáci do 15 let: žáci do 15 let mohou získat slevu ve výši 62,5 %, musejí se však v autobuse prokázat žákovským průkazem. Platí pouze pro tarify Standard a Relax.

Studenti do 26 let: studenti do 26 let mohou získat slevu ve výši 25 – 45 %. Sleva 25 % pro studenty mladší 25 let je stanovena zákonem. Slevu ve výši 40 % lze získat na vybrané spoje. Platí pouze pro tarify Standard a Relax.

Držitelé průkazu ZTP: držitelé tohoto průkazu mohou uplatnit slevu ve výši 75 %. Je však nutné prokázat se platným průkazem. Platí pouze pro tarify Standard a Relax.

Průvodce držitele průkazu ZTP/P: osoby doprovázející držitele průkazu ZTP mohou cestovat zdarma. Je však nutné prokázat se platným průkazem. Platí pouze pro tarify Standard a Relax.

Přeprava jízdních kol v autobusech RegioJet

Přeprava jízdních kol v autobusech RegioJet je možná, je však důležité upozornit na plánovanou přepravu jízdního kola již při rezervaci, či před cestou zavolat na infolinku (+420 841 101 101). V každém autobuse RegioJet je možné přepravovat pouze dvě jízdní kola na jednou. Jízdní kolo musí být složené a zabalené v obalu s max. rozměry 140 cm na délku, s hloubkou 35 cm a 80 cm na výšku.

Stornování a výměny jízdenek

Každá jízdenka má specifické stornovací podmínky, které najdete přímo na jízdence, kterou jste zakoupili.

Garance včasného příjezdu

Nová služba, kterou cestujícím autobusových i vlakových linek RegioJet nabízí od 15. 9. 2017. Jízdné vám bude vráceno, nejen pokud je spoždění vašeho spoje zaviněné, ale i nezaviněné. Nezáleží na tom, z jakého důvodu ke zpoždění došlo – část, nebo celé jízdné vám bude vyplaceno zpět. Kompenzace vám bude automaticky zaslána na jízdenku a záleží pouze na vás, zda si částku vyberete v hotovosti nebo ji využijete pro nákup další jízdenky. Přesnou částku si můžete snadno vypočítát podle jednoduché tabulky kompenzací na stránkách RegioJetu.

Aplikace zdarma!

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk