Autobusy RegioJet: jízdní řády, jízdenky a autobusové spoje dopravce

RegioJet autobusy a trasy
RegioJet jízdenky
Jízdní řády RegioJet
Často kladené dotazy

Jízdenky na autobusy RegioJet pro všechny trasy po celé ČR i do zahraničí můžete koupit na stránkách Omio

RegioJet + Omio

Omio je cestovní platforma a autorizovaný prodejce jízdenek. Všechny jízdenky od společnosti RegioJet (dříve Student Agency) jsou k dispozici na stránkách Omio, ať už se jedná o speciální cenové nabídky, slevy nebo běžné autobusové jízdenky RegioJet pro všechny trasy v ČR i v Evropě. Jízdenky si můžete seřadit podle nejnižší ceny, nejrychlejšího spojení, či nejchytřejší kombinace obojího, a vybrat si tak tu, která je pro vás nejlepší!

Všechny jízdenky, které koupíte na Omio, se automaticky uloží v aplikaci Omio ve vašem mobilním telefonu a vy k nim máte přístup i když zrovna nemáte připojení k internetu.

RegioJet autobusy a trasy

Dopravce RegioJet je známý především pro svůj vynikající servis, který na palubě svých autobusů poskytuje cestujícím a který ji odlišuje od ostatních autobusových společností. Autobusy RegioJet nabízejí tři třídy: Fun & Relax, Relax a Eko Standard.

RegioJet občerstvení

Autobusy RegioJet se od ostatních autobusových dopravců liší servisem nabízeným na palubě. Podle zvolené třídy si můžete při cestě užít zábavu, pohodlí a také příslušné RegioJet občerstvení.

Autobusy RegioJet třídy Fun & Relax nabízejí:

 • ZDARMA RegioJet občerstvení - teplé nápoje (káva, cappuccino, čokoláda v rámci samoobslužného servisu)
 • ZDARMA Wi-Fi na nejmodernější 4G LTE síťi na palubě po celou dobu cesty
 • ZDARMA denní tisk a časopisy
 • velkoprostorové klimatizované vozy a interiér v příjemném moderním designu
 • polohovatelné sedačky se zabudovanými LCD obrazovkami
 • samozřejmostí jsou zásuvky a USB konektory, velké stolečky pro práci i zábavu, toalety a sluchátka k zakoupení za 10 Kč

Autobusy RegioJet třídy Relax nabízejí:

 • ZDARMA káva
 • ZDARMA Wi-Fi na nejmodernější 4G LTE síťi na palubě po celou dobu cesty
 • ZDARMA denní tisk a časopisy
 • klimatizovaný interiér a příjemný moderní design
 • polohovatelné sedačky se zabudovanými stolečky
 • samozřejmostí jsou zásuvky a u vybraných vozů USB konektory
 • toalety

Autobusy RegioJet třídy Eko Standard nabízejí:

 • klimatizovaný vůz s pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy
 • toalety

Kam jezdí RegioJet autobusy - Oblíbené trasy

Autobusové spoje RegioJet jezdí do mnoha měst po celé České Republice. Žluté autobusy RegioJet vás dovezou do Prahy, Brna, českých Budějovic, Hradce Králové, Olomouce, Karlových Varů, . Typicky žluté autobusy RegioJet, původně známé jako Student Agency, jezdí kromě celé ČR i na mnoha mezinárodních linkách. Momentálně jezdí do 14 evropských zemí, například do Německa, Rakouska, Chorvatska, Francie, Nizozemska, Švýcarska, Itálie, Polska, Maďarska nebo na Ukrajinu.

Oblíbené a hojně využívané jsou spoje do hlavních a větších měst. Ať už jsou to autobusy do Berlína, Bratislavy, Vídně, Londýna nebo do Budapešti. Autobusy RegioJet vás také dopraví do Amsterdamu, Frankfurtu, Paříže, Lyonu, Curychu, Milána, Florencie a do Říma. Na výběr je opravdu velké množství měst, do kterých vás RegioJet autobusy spolehlivě dopraví s komfortem, na který jste od společnosti zvyklí. A RegioJet jízdní řád nabízí možnost vybrat si z mnoha různých časů odjezdů autobusů do všech jmenovaných destinací.

Oblíbené autobusové spoje RegioJet


RegioJet jízdenky

Jízdenky RegioJet můžete zakoupit na stránkách nebo v aplikaci Omio. Všechny zakoupené jízdenky se automaticky uloží v aplikaci Omio ve vašem mobilním telefonu a přístup k nim máte i v režimu offline, pokud zrovna nemáte připojení k internetu. Na výběr máte z několika druhů RegioJet jízdenek.RegioJet jízdenky je možné zrušit nejpozději 6 hodin před odjezdem autobusu. Účtován bude poplatek ve výši 10% z ceny jízdenky.

RegioJet jízdenky Flexi jsou základním jízdným pro všechny mezinárodní autobusové linky. Jízdenka Flexi je zpravidla vystavena na jméno cestujícího. Změna jména či data odjezdu je možná jen stornování RegioJet jízdenky a zakoupením nové. Na RegioJet jízdenky Flexi můžete uplatnit slevu, pokud jste student do 25 let včetně. Dále mají na slevu nárok děti do 14 let včetně, senioři nad 65 let a více, a držitelé karet ISIC, ALIVE a EYCA.

Chorvatsko autobusem v létě 2023

Autobusy RegioJet vás dovezou do 52 destinací po celém Chorvatsku přímými autobusovými spoji, nebo s jedním přestupem. Jízdenky na RegioJet autobusy do Chorvatska začínají již na 590 Kč. Cestovat autobusem do Chorvatska můžete velmi pohodlně, pokud si například zarezervujete celé kupé pro sebe, K dispozici jsou také tichá kupé. K dispozici jsou přímé linky z Prahy a Brna do Splitu, dále autobusy na Zadar, Šibenik, Biograd na Moru, do městečka Pirovac nebo nově do Slavonie. Rezervujte jízdenky na Omio a užijte si letošní Chorvatsko autobusem pohodlně a za příznivou cenu.

Jak dlouho trvá cesta autobusem do Chorvatska?

 • Cesta autobusem do Chorvatska trvá od 9 do 18 hodin, podle toho, do jaké části Chorvatska cestujete. Na sever Chorvatska, například na oblíbený ostrov Krk se dostanete již za 9 hodin.
 • Do střední části Chorvatska, například na Zadar dojedete autobusem za 14 - 17 hodin.
 • Do jižní části Chorvatska, například na Split autobusem pojedete kolem 18 hodin a více, v závislosti na dopravě.
 • Informace o všech trasách z Česka k chorvatskému moři najdete zde

 

RegioJet jízdní řád autobusů

Trasy RegioJet RegioJet jízdní řád Cena od
Praha – Brno od 5:45 do 01:30 149 Kč
Brno – Praha od 3:30 do 00:30 149 Kč
Praha – České Budějovice od 06:00 do 21:05 182 Kč
Brno – Hradec Králové od 07:15 do 15:00 210 Kč
Brno – Olomouc od 02:00 do19:30 109 Kč
Brno – Telč od 07:40 do 15:00 145 Kč
Brno – Zlín od 07:02 do 19:02 119 Kč
Praha – Karlovy Vary od 07:30 do 19:30 164 Kč

Nejoblíbenější trasy v České republice

První trasa na kterou žluté autobusy poprvé vyjely v lednu 2004 byla linka Praha–Brno. Tato linka stále patří mezi nejoblíbenější a nejvytíženější. Postupně následovaly další a další spoje autobusů RegioJet. Dnes autobusy spojují Prahu a Brno s třemi desítkami měst v Česku. Od roku 2011 se společnost neomezuje pouze na autobusovou dopravu ale provozuje také dopravu železniční. Výhodou je návaznost železničních spojů, které RegioJet provozuje, na spoje autobusové. Regiojet se však stále orientuje převážně na autobusovou dopravu. Mezi nejfrekventovanější linky patří Praha–Liberec, Praha – České Budějovice, Praha–Plzeň, Praha–Olomouc a další.

RegioJet – informace o společnosti

Společnost, dříve známá jako Student Agency, v roce 2016 přejmenovaná na RegioJet byla založena v roce 2009 v Brně a kromě autobusové dopravy se zabývá také dopravou železniční. Historie autobusové dopravy této společnosti původně fungující pod značkou Student Agency, se začala psát již v roce 1993. V roce 2016 však došlo k sjednocení jmen autobusové a železniční dopravy jednoho majitele – Radima Jančury, pod hlavičku RegioJet. Jednou z výhod společnosti je tak možnost kombinovat spoje autobusové a železniční na mnoha trasách. Původně byly hlavní činností společnosti studijní a pracovní pobyty pro mládež ale i dospělé. Společnost nabízela možnost vyzkoušet si hlídání dětí v zahraničí, zejména ve Velké Británii a v USA. Společnost také nabízela možnost studia evropských jazyků přímo v konkrétních zemích Evropy.

RegioJet disponuje flotilou moderních autobusů charakteristicky žluté barvy od španělské společnosti Irizar na podvozcích Scania nebo Volvo s s luxusní výbavou Fun&Relax. RegioJet svůj vozový park každoročně obměňuje o další nové autobusy pro větší pohodlí a bezpečí cestujících. V červnu 2020 společnosti do své stáje zařarila dalších 10 zbrusu nových vozů nejnovější modelové řady Irizar i8. Autobusy jsou 61místné s pohodlnými celokoženými sedačkami a monitory SDHD s vysokým rozlišením. Každé sedadlo má vlastní zásuvku pro nabíjení. Bezpečnostní prvky posílilo moderní samohasící zařízení motorového prostoru.

Často kladené dotazy

Nákup jízdenek RegioJet

Nejjednodušší cestou jak zakoupit jízdenky RegioJet (dříve Student Agency), je samozřejmě nákup přes internet. Využít lze také chytrý mobilní telefon. Jízdenku na autobus RegioJet můžete rezervovat pomocí sms nebo jízdenky zakoupit na jednom z prodejních míst RegioJet či na prodejních místech provizních partnerů RegioJet. Platbu můžete provést pomocí platební karty, online platební metodou Pay-U nebo GoPay. Nakupovat a platit ještě rychleji a pohodlněji můžete po zakoupení tzv. Kreditové jízdenky. Po přihlášení není nutné vyplňovat znovu kontaktní údaje, systém Vám nabídne Vámi naposledy využité cesty a zaplatíte okamžitě po vytvoření rezervace, takže například neuhrazená rezervace nepropadne.

Přeprava zavazadel v autobusech RegioJet

Pokud cestujete na území České a Slovenské republiky, můžete zdarma přepravit dvě příruční zavazadla o velikosti maximálně 15×25×35 cm a dále dvě cestovní zavazadlo v zavazadlovém prostoru, nepřesahující rozměry 30×60×80 cm a váhu 30 kg. Poplatek za nadrozměrné zavazadlo, nadpočetné zavazadlo, přepravu kol, lyží a snowboardů činí 20 Kč (1 euro), ať už přímo při rezervaci, nebo až na místě těsně před odjezdem. Na území Německa je zdarma přeprava všech zavazadel, včetně nadrozměrných, nadpočetnýcho, jízdních kol, lyží a snowboardů.

Komfort při cestách autobusy RegioJet (Wifi, občerstvení, filmy...)

Nabízený komfort patří zcela jistě mezi charakteristické prvky cestování autobusy RegioJet. Společnost byla první na českém trhu nabízející nadstandart při cestování. Všichni cestující dostanou vybrané teplé nápoje (černá káva, káva s mlékem, cappuccino, čokoláda, čaj), a denní tisk zdarma, k dispozici mají také bezplatně Wi-Fi. Dále mohou využít zábavní portál a sledovat filmy ( 50 dlouhoformátových filmů a dalších 50 krátkých seriálů či spotů), seriály, číst e-knihy nebo poslouchat hudbu. V autobusech na vás čekají velmi pohodlné sedačky a samozřejmostí je klimatizace. Ve všech autobusech RegioJet (v autobusech původně známých jako Student Agency) vás obslouží stevardky a stevardi, dbající na vaše pohodlí při cestách žlutými autobusy RegioJet.

Přeprava zvířat v autobusech RegioJet

Ve vnitrostátních autobusech v Česku i na Slovensku je možné přepravovat drobná domácí a jiná malá zvířata zdarma. Zvířata musí být bezpečně umístěna v přepravních skříňkách, klecích či taškách s nepropustným dnem, které jsou k přepravě zvířat určeny. Po dobu celé jízdy musejí být přepravovaná zvířata umístěna na klíně či pod nohama majitele a musí zůstat během celé jízdy v přepravních skříňkách, klecích či taškách. Na mezinárodních autobusových linkách je přeprava zvířat zakázána.

Děti a cestování vnitrostátními autobusy RegioJet

RegioJet nabízí zlevněné jízdenky jak pro ty nejmenší, tak pro starší děti a studenty, kteří se mohou prokázat studentskou ISIS kartou a to platí jak pro autobusy vnitrostátní, tak pro autobusy mezinárodní.

Děti do 6 let: děti do 6 let mohou cestovat v autobusech RegioJet zdarma. Je však potřeba prokázat platý průkaz, například kartičku zdravotní pojišťovny.

Děti od 6 do 15 let: zvláštní jízdné s 50 % slevou z ceny obyčejné jízdenky je k dispozici pro všechny děti od 6 do 15 let. Všechny děti se však v autobusech musí prokázat jakýmkoli dokladem s fotografií a uvedeným rokem narození.

Žáci do 15 let: žáci do 15 let mohou získat slevu ve výši 62,5 %, musejí se však v autobuse prokázat žákovským průkazem. Platí pouze pro tarify Standard a Relax.

Studenti do 26 let: studenti do 26 let mohou získat slevu ve výši 25 – 45 %. Sleva 25 % pro studenty mladší 25 let je stanovena zákonem. Slevu ve výši 40 % lze získat na vybrané spoje. Platí pouze pro tarify Standard a Relax.

Držitelé průkazu ZTP: držitelé tohoto průkazu mohou uplatnit slevu ve výši 75 %. Je však nutné prokázat se platným průkazem. Platí pouze pro tarify Standard a Relax.

Průvodce držitele průkazu ZTP/P: osoby doprovázející držitele průkazu ZTP mohou cestovat zdarma. Je však nutné prokázat se platným průkazem. Platí pouze pro tarify Standard a Relax.

Přeprava jízdních kol v autobusech RegioJet

Přeprava jízdních kol v autobusech RegioJet je možná, je však důležité upozornit na plánovanou přepravu jízdního kola již při rezervaci, či před cestou zavolat na infolinku (+420 841 101 101). V každém autobuse RegioJet je možné přepravovat pouze dvě jízdní kola na jednou. Jízdní kolo musí být složené a zabalené v obalu s max. rozměry 140 cm na délku, s hloubkou 35 cm a 80 cm na výšku.

Stornování a výměny jízdenek

Každá jízdenka má specifické stornovací podmínky, které najdete přímo na jízdence, kterou jste zakoupili.

Garance včasného příjezdu

Nová služba, kterou cestujícím autobusových i vlakových linek RegioJet nabízí od 15. 9. 2017. Jízdné vám bude vráceno, nejen pokud je spoždění vašeho spoje zaviněné, ale i nezaviněné. Nezáleží na tom, z jakého důvodu ke zpoždění došlo – část, nebo celé jízdné vám bude vyplaceno zpět. Kompenzace vám bude automaticky zaslána na jízdenku a záleží pouze na vás, zda si částku vyberete v hotovosti nebo ji využijete pro nákup další jízdenky. Přesnou částku si můžete snadno vypočítát podle jednoduché tabulky kompenzací na stránkách RegioJetu.

Aplikace zdarma!

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk