FlixBus autobusy | Jízdenky

Autobusy Flixbus
Jízdní řády
Informace o Flixbusu
Často kladené dotazy

Jízdenky pro všechny trasy autobusů Flixbus po ČR a celé Evropě můžete koupit na stránkách Omio

Flixbus + Omio

Omio je cestovní platforma a autorizovaný prodejce jízdenek. Na stránkách Omio můžete zakoupit všechny jízdenky od společnosti Flixbus, ať už se jedná o speciální cenovou nabídku, slevu nebo běžné jízdenky pro všechny trasy v ČR i v celé Evropě. Jízdenky si můžete seřadit podle nejnižší ceny, nejrychlejšího spojení, či nejchytřejší kombinace obojího, a vybrat si tak tu, která je pro vás nejlepší!

Autobusy společnosti Flixbus

Charakteristicky zelené autobusy společnosti Flixbus poznáte na dálku. Nenechte se však překvapit a zmást, někdy může být autobus Flixbus v jiné než zelené barvě, protože pro společnost kromě vlastních autobusů, jezdí také další, převážně menší, regionální dopravci. Zelené autobusy FlixBus mají vždy k dispozici bezplatnou síť Wi-Fi s rychlostí 4G, extra prostor pro nohy, občerstvení a nápoje za výhodné ceny a zásuvky pro nabíjení elektronických zařízen.

Nákup jízdenek

Jízdenky si s Omio můžete rezervovat jak pomoci aplikací rychle a přímo ve vašem mobilu, kdekoliv se zrovna nacházíte, třeba i pokud jste zrovna na cestách. Rezervaci lze samozřejmě provést také v prohlížeči z vašeho počítače. Všechny ceny zobrazujeme přehledně a vy si je tak můžete snadno porovnat. Platba může být provedena, kromě českých korun, také v několika dalších měnách.Pro jakékoli vaše otázky je vám k dispozici náš zákaznický servis. Veškeré informace o tom, jak jse možní se spojit s naším klientských centrem najdete zde. S Omio můžete kombinovat různé dopravce a různé způsoby přepravy a dostat se tak rychle a levně tam, kam právě potřebujete.

Trasy autobusů Flixbus

Kromě dálkových autobusů po téměř celé Evropě, vypravuje FlixBus své zelené autobusy také na mnoha oblíbených a frekventovaných trasách v České republice. S Flixbusem se dostanete z Prahy na několik míst na Moravě. Moravská města jsou také velmi dobře propojena. V roce 2016 Flixbus zdvojnásobil počet přepravených cestujících oproti předchozímu roku. Ze zahraničních destinací jsou mezi českými cestujícími oblíbená například hlavní města Německa, Nizozemska a Rakouska. V letní sezóně dochází k posilování linek do populárních chorvatských letovisek jako je Split, Zadar nebo Dubrovník. Autobusy Flixbus dnes najdete opravdu po celé Evropě. V Poslku společnost vytlačila a nahradila domácího dopravce Polskibus.

Autobusem do Itálie

Do Italského města módy, technologie a obchodu se dostanete přímým spojem během 13 hodin. Ideální je využít noční spoj, který z Prahy vyjíždí okolo 20:45 a druhý den se můžete vzbudit v Miláně, v čase ideálním na snídani, přibližně v 9:45. Z Milána se autobusy dostanete do mnoha dalších destinací v Itálii, například do Benátek, Říma nebo Rimini.

Autobusem do Chorvatska

Nejstarší soustavně obydlené město Chorvatska láká každoročně mnoho turistů nejen díky mnoha památkám, ale také díky své poloze u moře. Pokud vás láká spojit obojí, procházky historickým centrem a relax na pláži, do Zadaru se autobusy Flixbus dostanete buď přímo nebo s jedním přestupem v hlavním městě země, v Záhřebu.

FlixBus – oblíbený dopravce, který vás doveze nejen na dovolenou do Chorvatska

Spojení, která autobusy Flixbus z České republiky nabízejí, se mění nejen v závislosti na poptávce a vytíženosti ale také podle sezóny. V letních měsících mnoho lidí plánuje a vyráží na dovolenou do Chorvatska. A protože stále méně lidí je ochotno do Chorvatska řídit, například z důvodu zdražení dálničních poplatků, cesta do Chorvatska autobusem je dobrou variantou. Hojně využívané jsou například noční autobusové spoje. V letních měsících je Flixbus nabízí každý den. Pokud plánujete letošní dovolenou strávit na chorvatském Splitu, měli byste si jízdenky na bus rezervovat co nejdříve, bývají totiž často vyprodané. Mezi další frekventované trasy patří spoje do Itálie, třeba do Benátek. Mimo to se s Flixbusem můžete dostat do Polska. Kromě hlavního města Varšavy, jezdí zelené busy také do Katovic a Krakova. Destinací nabízí tento dopravce po Evropě mnoho, z dalších zemí, dostupných z České republiky přímo, jmenujme Německo, Švýcarsko a Rakousko.

FlixBus – informace o společnosti

Společnost FlixBus byla založena roku 2013 v německém Mnichově a v současné době působí v mnoha evropských zemích (například v Itálii, Rakousku, Nizozemsku nebo Polsku). V České republice se společnost začala výrazněji prosazovat v roce 2016. Zákazníkům nabízí komfortní jízdu a dobrou síť propojení na mnoha evropských trasách. Společnost je inovativní kombinací startupu, internetového podniku a klasického dopravce, díky čemuž buduje poměrně rychle širokou síť spojení svými charakteristicky zelenými autobusy. Autobusy uspokojují nejvyšší požadavky v oblasti bezpečnosti a ekologie. Cestující mohou při jízdě využít bezplatné a rychlé připojení k Wi-Fi, nabít si telefon nebo laptop v jedné z elektrických zásuvek nebo využít možnost zakopení nápojů a malého občerstvení za výhodné ceny. Nabídka destinací, které svými busy společnost spojuje, se neustále rozrůstá.

Často kladené dotazy

Nákup jízdenek Flixbus

Nejjednodušší cestou jak zakoupit jízdenky Flixbus je samozřejmě nákup přes internet. Využít lze také mobilní telefon a aplikaci Omio. Platbu můžete provést pomocí platební karty, online platební metodou Pay-U nebo GoPay. Jízdenku budete mít po dokončení rezervace uloženou a kdyholi dosažitelnou v elektronické podobě a to i pokud budete v režimu offline. Dále je možné jízdenky zakoupit na jednom z prodejních míst nebo přímo u řidiče v autobuse nebo telefonicky na zákaznické lince +49 30 300 137 300.

Jak lze jízdenky zaplatit?

Online nákup: Příkazem k inkasu, platební kartou (Visa nebo MasterCard) či PayPalem.

U řidiče: Zatím pouze platbou v hotovosti, platba kartou zatím není možná.

Prodejní místa a cestovní kanceláře: způsob platby záleží na nabídce konkrétního prodejního partnera.

Telefonicky: Platební kartou (Mastercard nebo Visa).

Přeprava zavazadel v autobusech Flixbus

Kolik zavazadel si mohu vzít s sebou? Do autobusu je možné si vzít jedno příruční zavazadlo a dvě cestovní zavazadla.

Jaké jsou limity pro váhu a velikost zavazadel? Příruční zavazadlo nesmí překročit rozměry 42x30x18cm a maximální váhu 7kg. Rozměry každého cestovního zavazadla nesmí být větší než 67x50x27cm a maximální váha, kterou si jeden cestující může vzít s sebou na palubu je 30kg.

Další, nadpočetná zavazadla Za každé extra zavazadlo je účtován poplatek 125 Kč. Toto zavazadlo nesmí překročit rozměry cestovního zavazadla a váhu 15 kg. Nadpočetné zavazadlo je nutné registrovat alespoň 48 hodin před jízdou na servisní lince společnosti FlixBus +49 (0)30 300 137 300.

Přeprava zvířat v autobusech Flixbus

Z bezpečnostních důvodů není možné v autobusech FlixBus přepravovat vaše čtyřnohé miláčky. Vyjímkou jsou pouze asistenční psi. Při cestování s nimi je však nutné předložit příslušné certifikáty.

Přeprava jízdních kol v autobusech Flixbus

Můžu cestovat s jízdním kolem?

Ve většině autobusů FlixBus je možné cestovat s jízdním kolem standartních rozměrů a o váze nepřesahující 25 kg. Spolu s rezervací jízdenky je nutné před jízdou zaregistrovat také jízdní kolo. Jeden cestující může přepravovat pouze jedno jízdní kolo. Poplatek za přepravu jízdního kola v autobuse je 229 Kč za kus.

Stornování a výměny jízdenek

Lze jízdenku změnit, přerezervovat nebo stornovat?

Změny online: Nejpozději 15 minut před odjezdem, lze jízdenky vyměnit přes internet. Změna jména: Změnit jméno cestujícího před jízdou je možné. Pokud je však jízdenka v době změny dražší, než byla v momentu nákupu, bude vám účtován tento rozdíl v ceně. Zrušení jízdenky a rezervace nové: Nejprve je nutné si ověřit, zda je k dispozici nová, požadovaná jízdenka. Po té zrušte původní jízdenku. Vystaven vám bude poukaz, jehož kód vám bude zaslán e-mailem. Tento poukaz je možné použít pro nákup nové jízdenky. V případě zrušení je účtován storno poplatek ve výši 25 Kč na každého cestujícího a cestu.

Přeprava cestujících se zdravotním postižením a omezenou pohyblivostí

Cestující, kteří cestují na invalidním vozíku by měli kontaktovali oddělení podpory zákazníků společnosti FlixBus nejdříve 2 týdny a nejpozději 7 dnů před svojí cestou. Cestující se sníženou pohyblivostí, kteří si mohou přesednout na běžné sedadlo, by měli zákaznický servis společnosti FlixBus kontaktovat 36 hodin před plánovanáým odjezdem spoje.

Protože ne všechny autobusy a zastávky jsou bezbariérové, není v současné době možné, aby všichni cestující mohli být přepravováni kdykoliv a ve všech nabízených spojích. Je proto dobré si před cestou ověřit situaci konkrétního spoje.

Aplikace zdarma!

Flixbus

Oblíbené trasy

Na stránkách Omio si můžete rezervovat široký výběr autobusových jízdenek z Flixbus.

Zobrazují se ceny na zítra, pondělí 06. února

Vídeň
FlixbusBudapest, Népliget autóbusz-pályaudvarVídeňDélka cesty: 2h 55z452
Budapest, Népliget autóbusz-pályaudvar
FlixbusVídeňBudapest, Népliget autóbusz-pályaudvarDélka cesty: 3h 10z302
Bruggy
FlixbusBruxelles, Gare du NordBruggyDélka cesty: 1h 25z201
Amsterdam
FlixbusBruxelles, Gare du NordAmsterdamDélka cesty: 2h 45z201
Paris, Quai de Bercy
FlixbusLondýnParis, Quai de BercyDélka cesty: 8h 20z882
Bruxelles, Gare du Midi
FlixbusParis, Quai de BercyBruxelles, Gare du MidiDélka cesty: 4h 00z504
Paris, Quai de Bercy
FlixbusBruxelles, Gare du MidiParis, Quai de BercyDélka cesty: 3h 50z378
Brusel
FlixbusAmsterdam, ArenaBruselDélka cesty: 2h 25z339
Amsterdam
FlixbusParis, Quai de BercyAmsterdamDélka cesty: 8h 00z756
Hamburg
FlixbusBerlínHamburgDélka cesty: 3h 05z504

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk