Cesta do Vratislav | Průvodce

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Jak cestovat do Vratislavi

Vratislav v Dolním Slezsku je čtvrtým největším městem Polska. Návštěvníci zde obdivují zejména historické centrum – ostrovní Staré Město s Rynkem, který je jedním z největších v Evropě. Vratislav leží pouhých 65 kilometrů od českých hranic. Nejrychleji je do Vratislavi možné cestovat autobusem z Prahy, kdy doba jízdy činí čtyři a půl hodiny, nebo vlakem z Ostravy, který do cíle dorazí už za čtyři hodiny. Vlakové spojení z Brna je asi o devadesát minut delší.

Vlaky

Cestování do Vratislavi vlakem je možné s dopravními společnostmi České dráhy a Polrail Service. České dráhy posílají z Prahy do Vratislavi až čtyři vlaky denně. První brzy ráno, další dopoledne, odpoledne a jednu noční linku s odjezdem krátce po půlnoci. Cesta trvá minimálně 7 hodin a 17 minut, v případě nočního vlaku je nutné počítat s 15 hodinami na cestě. Nejvýhodnější je dopolední a odpolední spoj, kdy je třeba přestoupit pouze dvakrát – v Drážďanech a v Görlitzu. U ostatních linek se přestupuje čtyřikrát. Z Brna lze vlakem denně cestovat až sedmkrát, a na trase musí cestující přestoupit minimálně dvakrát – tento vlak odjíždí kolem 11:00 hodiny dopoledne a hodinu po poledni. Přestupuje se v Ústí nad Orlicí a v Lichkově. Cesta trvá pět a půl hodiny. U ostatních spojů je nutné počítat se třemi až čtyřmi přestupy. Nejrychlejší je cestování z Ostravy. Na trase jezdí jeden večerní vlak denně, a celková doba jízdy je 4 hodiny. Vlaky zastavují na vratislavském hlavním nádraží.

Autobusy

Cestování do Vratislavi dálkovým autobusem je nejrychlejší a nejpohodlnější z Prahy. Cesta trvá čtyři a půl hodiny. Je možné vybírat v průměru z osmi přímých autobusových spojení denně, které operují společnosti Eurotickets, Infobus, Eurolines a Ecolines. Jedná se o ranní a dopolední spoje, pouze jeden spoj odjíždí po osmé hodině večer. Autobusy vyrážejí z Ústředního autobusového nádraží Florenc. Z Brna je cestování do Vratislavi o něco delší, celková doba jízdy činí 5 hodin a 40 minut. Autobus odjíždí z autobusového nádraží Zvonařka po 7:00 ráno. Nejdelší jízda čeká cestující z Ostravy – je totiž nutné přestoupit v Krakowě, a cesta tak trvá téměř 10 hodin. Autobusy ve Vratislavi zastavují nejčastěji na centrálním autobusovém nádraží.

Lety

Přímé letecké spoje na této trase nejsou momentálně k dispozici.

Cestování Praha – Vratislav: Tipy na cestování

  • Nejlevnější variantou cestování do Vratislavi je autobus.
  • Nejrychlejší způsob cestování do Vratislavi je autobus.
DomůCestováníCestuj do: PolskoCesta do Vratislav | Průvodce

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk