Rezervovat vlaky, autobusy a letenky

 

 

14 evropských tras, které urazíte rychleji vlakem než letecky

Zatímco létání je nejrychlejší způsob dopravy, zdá se, že není nic zdlouhavějšího než proces, který je nutné před odletem na letišti absolvovat. Výrazně se tak snižuje množství času, které lze leteckou dopravou ušetřit. Přeplněné silnice cestou na letiště, terminály velikosti obchodního centra, nekonečné fronty na odbavení a bezpečnostní kontrolu, a v neposlední řadě spožděné odbavení zavazadel při příletu do cílové destinace... To vše dělá z cesty, která původně měla být rychlá, román na pokračování. Všechny tyto aspekty, prodlužující cestu letadlem, nutí více a více cestujících hledat alternativní způsoby přepravy po Evropě. Na následujících 14 nejvytíženějších evropských trasách vás vlak vždy doveze do cíle rychleji než letadlo, pokud do celkového času zahrneme také čas strávený přepravou na letiště, čekáním na let a bezpečnostními kontrolami.

S aplikací Omio vždy najdete nejlepší variantu přepravy za nejnižší cenu, a to jediným kliknutím! Nepotřebuje ani papírovou jízdenku ani emailovou adresu.

Nezáleží na tom, jestli cestujete vlakem, autobusem nebo letecky, Omio pro vás vždy najde tu nejlevnější možnost.

Cestuj z Bruselu do Paříže

Cestu mezi Bruselem a Paříží lze urazit i za méně než 1,5 hodiny. Pokud je pro vás nejpodstatnějším aspektem rychlost, tou správnou volbou je cesta vlakem. Denně je k dispozici několik přímých spojení a cesta mezi oběma metropolemi netrvá déle, než zmiňovanou hodinu a půl. Let z Bruselu na pařížské letiště Charlese de Gaulla trvá 5 hodin, pokud k délce letu započítáme také čekací dobu na letišti.

Cestuj z Bruselu do Londýna

Vzdálenost mezi hlavním městem Belgie a hlavním městem Spojeného království lze překonat za pouhé dvě hodiny. Nejrychlejším způsobem dopravy je cesta vlakem. Vlaky Eurostar spojují obě města frekventovaně přímou linkou. Let z londýnského letiště Heathrow trvá pouhou jednu hodinu, ale několik dalších hodin zabere nutné čekání na letišti a doprava mezi centrem města a letištěm, což v případě železniční přepravy odpadá.

Cestuj z Bruselu do Amsterdamu

Cesta mezi těmito hlavními městy může být překonána za méně než dvě hodiny. Nejrychlejším způsobem dopravy je cesta vlakem. Každý den jezdí vlaky frekventovaně a v Amsterdamu cestující dovezou na nádraží Centraal. Lety na stejné trase zaberou až 5 hodin, pokud bereme v potaz nutný transport na letiště a čekací doby přímo na letišti.

Cestuj z Bruselu do Lyonu

Cestu mezi Bruselem a francouzským městem, nacházejícím se na soutoku řek Rhôny a Saôny, lze urazit za méně než 3 a půl hodiny a podaří se vám to, pokud zvolíte dopravu vlakem. Vlaky jezdí každý den frekventovaně. Let na stejné trase zabere až 6 hodin, pokud v potaz bereme nutný transport na letiště a čekací doby přímo na letišti.

Cestuj z Bruselu do Frankfurtu nad Mohanem

Vzdálenost mezi hlavním městem Belgie a německým Frankfurtem nad Mohanem lze urazit za pouhé 3 hodiny. Nejrychlejším způsobem je i na této trase cesta vlakem. Přímé vlaky jezdí každý den několikrát. Délka letecké přepravy zabere cestujícím až 5 hodin. Samotný let je poměrně rychlý, je však potřeba nezapomínat na nutné čekání na letišti a dopravu mezi centrem města a letištěm.

Cestuj z Londýna do Paříže

Pokud se chystáte na cestu ze Spojeného království, konkrétně z Londýna do jednoho z nejromantičtějších měst na světě – do Paříže, příjemná cesta vlakem vám potrvá jen něco málo přes dvě hodiny. Vlaky Eurostar jezdí frekventovaně z londýnského nádraží St Pancras na nádraží Gare du Nord, které se nachází v centru Paříže. Lety na stejné trase zaberou až 4 hodiny, pokud v potaz bereme nutný transport na letiště a čekací doby přímo na letišti.

Cestuj z Barcelony do Madridu

Cestu z hlavního města Katalánska do více než 600 kilometrů vzdáleného španělského hlavního města lze urazit za pouhé dvě a půl hodiny. Nejrychleji cestu překonají vysokorychlostní vlaky AVE společnosti Renfe, které jezdí několikrát denně. Letecky se na stejné trase přepravíte během 3 a půl hodin, pokud do celkového času započítáme i nutný transport na letiště a čekací doby na letišti.

Cestuj z Madridu do Sevilly

Cesta mezi těmito dvěma krásnými městy trvá vlakem pouhé dvě hodiny a dvacet minut. Nejrychlejší variantu přepravy poskytují vysokorychlostní vlaky AVE společnosti Renfe. Ceste letadlem trvá okolo 3,5 hodin, započítáme-li i nutný transport na letiště a čekací doby přímo na letišti.

Cestuj ze Říma do Milána

Pokud se vydáte na cestu z hlavního města Itálie do Milána – druhého největšího města této slunné země, které je zároveň domovem slavné opery La Scala, cesta vlakem potrvá méně než 3 hodiny. Vysokorychlostní vlaky Trenitalia spojují obě města přímými linkami několikrát denně. Oproti tomu letecky cesta trvá kolem 4 hodin. Kromě samotného letu je nutné počítat také s časem stráveným dopravou z centra města na letiště a také časem strávený čekáním a bezpečnostními kontrolami na letišti.

Cestuj z Düsseldorfu do Amsterdamu

Cesta mezi německým Düsseldorfem a hlavním městem Nizozemí vlakem zabere jen něco kolem dvou hodin. Přímé vlaky obě města spojují několikrát denně. Letecky se z Düsseldorfu na amsterdamské letiště Schiphol dostanete za 3 hodiny.

Cestuj z Paříže do Amsterdamu

Pokud se rozhodnete objevovat krásy jedné z těchto evropských metropolí, můžete se mezi nimi přepravit vlakem za 3,5 hodiny. Přímé vlakové spoje jezdí každý den několikrát a cestující dovezou na amsterdamské nádraží Centraal. Letecky se na stejné trase přepravíte přibližně za 4 hodiny. Cesta se v tomto případě protáhne díky nutnému čekání na letišti, bezpečnostním kontrolám a také kvůli cestování na letiště, jež se nachází dále od centra města než železniční nádraží.

Cestuj z Mnichova do Vídně

Na trase mezi Mnichovem a hlavním městem Rakouska je možné cestovat již za méně než 4 hodiny. Vlaky jezdí několikrát denně. I v případě této trasy je cesta vlakem o něco rychlejší než let. Rozdíl není tak výrazný jako u jiných měst, činí přibližně13 minut. Letecky se z Mnichova do Vídně dostanete za 4 hodiny a 15 minut.

Cestuj z Paříže do Frankfurtu

Paříž a Frankfurt od sebe dělí méně než 4 hodiny strávené v pohodlí vlaku. Každý den je k dispozici několik spojů. I v tomto případě není rozdíl mezi železniční a leteckou dopravou výrazný, ale i tak získáte pár minut navíc, rozhodnete-li se pro vlak. Na let, včetně dopravy z centra města na letiště, čekání a bezpečnostní kontroly, budete potřebovat 4 hodiny.

Cestuj z Berlína do Prahy

Z německé metropole se do Prahy dostanete vlakem za 4 a půl hodiny. Vlaky Českých drah jezdí na této trase každý den několikrát. V tomto případě je čas strávený cestováním vlakem i letadlem téměř stejný. Porovnáme-li však cenu za oba typy dopravy, vítězem je jednoznačně doprava železniční.

Domů14 tras napříč Evropou, které urazíte rychleji vlakem než letadlem
Měna
Jazyk