Jak se cestovat na trase Varšava - Praha

ne 19. 5.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Možnosti cestování
z místa Varšava do místa Praha

Na trase Varšava – Praha můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Varšava a Praha, je autobus. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

Ecolines
07:009h30
Warszawa, Dw. Zachodni
16:30Praha, ÚAN Florenc
1248 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
Ecolines
07:009h30
Warszawa, Dw. Zachodni
16:30Praha, ÚAN Florenc
1248 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
Lot Polish Airlines
10:501h15
Letiště Frédérica Chopina (WAW)
12:05Letiště Václava Havla Praha (PRG)
15046 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
Deutsche Bahn
10:3110h53
Warszawa Centralna
21:24Praha hlavní nádraží
4594 1Jednosměrná
1 přestup
Lot Polish Airlines
08:001h15
Letiště Frédérica Chopina (WAW)
09:15Letiště Václava Havla Praha (PRG)
15046 1Jednosměrná
0 přestupů
Lot Polish Airlines
16:051h15
Letiště Frédérica Chopina (WAW)
17:20Letiště Václava Havla Praha (PRG)
15046 1Jednosměrná
0 přestupů
Lot Polish Airlines
17:501h15
Letiště Frédérica Chopina (WAW)
19:05Letiště Václava Havla Praha (PRG)
15046 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

po
20. 5.
út
21. 5.
st
22. 5.
čt
23. 5.

24. 5.
so
25. 5.
ne
26. 5.
po
27. 5.
út
28. 5.
st
29. 5.
čt
30. 5.

31. 5.
so
01. 6.
ne
02. 6.
po
03. 6.
út
04. 6.
st
05. 6.
čt
06. 6.

07. 6.
so
08. 6.
ne
09. 6.

Informace o cestování na trase Varšava - Praha

distanceVzdálenost517 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem, vlakem nebo letecky
priceCeny jízdenek780 Kč - 5 973 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 780 Kč • 8 hod 40 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 5 973 Kč • 1 hod 20 min
carriersDopravciFlixBus, LOT Polish Airlines nebo Deutsche Bahn

Cestovat 517 km Varšava - Praha je možné autobus, vlak nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou FlixBus, LOT Polish Airlines nebo Deutsche Bahn. Cestující mohou na trase Varšava - Praha využít přímý autobus, let nebo vlak.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Dopravci: Cesta Varšava - Praha

Společnost vás dostane díky super cenám. Na Omio rozhodně vyberete ty nejvýhodnější a to díky možnosti srovnání cen 1000 různých dopravců. K dispozici jsou vám na Omio také aktuální jízdní řád.

Deutsche Bahn (DB) je největším železničním dopravcem v Německu. S průměrně 40 000 jízdami vlakem denně i jedním z největších železničních dopravců na světě. Společnost Deutsche Bahn je známá širokou škálou různých typů jízdenek. DB nabízí úsporné tarify, včetně jízdného Super Saver, Saver a Flexible, a dále množství slevových karet, jako je Bahncard 25, 50 a 100, které můžete použít také pro vaší cestu cestovním prostředkem mezi městy Varšava a Praha. DB disponuje mnoha různými typy vlaků, jako je ICE (Intercity Express), IC (Intercity), EC (Eurocity), IRE (Interregio-Express), RE (Regional Express) a RB (Regionalbahn), které se liší komfortem a rychlostí jízdy. Zatímco toalety jsou standardním vybavením ve všech vlacích Deutsche Bahn, služby jako palubní restaurace nebo bezplatná Wi-Fi jsou dostupné pouze v určitých vlacích DB.

  FlixBus je jedna z největších evropských nízkonákladových společností provozující autobusovou dopravu. Společnost byla založena v roce 2011 v Německu a nabízí dálkové autobusové služby v Evropě a také v USA. FlixBus také provozuje noční autobusy na vybraných trasách po celé Evropě. Mezi standardní vybavení autobusů FlixBus patří bezplatná Wi-Fi, elektrické zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku během dlouhých cest, větší prostor pro nohy, zavazadlový prostor a samozřejmostí jsou toalety. Na palubě si dokonce můžete zakoupit občerstvení a nápoje. FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze typ jízdenky Standard, který umožňuje jedno příruční zavazadlo a jedno odbavené zavazadlo na osobu. Na další zavazadla se vztahují další poplatky, stejně tak pokud si chcete vybrat konkrétní sedadlo, například místo u stolu nebo panoramatické sedadlo.

    Tipy pro cestovatele: Cestování Varšava – Praha

    Tipy pro cestovatele: Do města Praha můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Varšava – Praha mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
    FAQs

    Vyberte si, zda mezi městy Varšava a Praha využijete k cestování spoje autobus, vlak nebo let.

    Nejlevnější způsob dopravy Varšava - Praha je autobusový. Ceny se v průměru pohybují kolem 780 Kč.

    Toto je srovnání s ostatními způsoby dopravy do města Praha:

    Nejlevnější způsob dopravy je obecně autobusový, s cenami o 5 193 Kč nižšími než let na stejně trase. Pokud budete cestovat letecky, zaplatíte okolo 5 973 Kč za cestu z města Varšava do města Praha.

    Nejlevnější způsob dopravy je obecně autobusový, s cenami o 1 371 Kč nižšími než vlak na stejně trase. Pokud budete cestovat vlakem, zaplatíte okolo 2 151 Kč za cestu z města Varšava do města Praha.

    Nejrychlejší možností, jak se dostat z města Varšava do města Praha je letecký s průměrnou dobou cesty kolem 1 hod 20 min.

    Existují alternativy cestování na této trase do destinace Praha, ale cesta vám zabere více času:

    Pokud pro cestu zvolíte autobus, bude vám tato cesta trvat kolem 8 hod 40 min.

    Pokud pro cestu zvolíte vlak, bude vám tato cesta trvat kolem 8 hod 56 min.

    Města Varšava a Praha odděluje vzdálenost 517 km.

    Průměrný počet spojů denně z města Varšava do města Praha je:

    • 6 autobusů za den.

    Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Varšava a Praha, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

    Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Varšava - Praha:

    • Většina cestujících zahajuje cestu Autobusem v tomto místě: Warsaw, Airport Lotnisko Chopina - Terminal Autokarowy a končí ji v místě: Prague.
    • Pro většinu lidí, kteří rezervují svou letenku na trase Varšava - Praha jejich let odlétá z místa Letiště Frédérica Chopina a odlétá na Letiště Václava Havla Praha.
    • Pro většinu lidí, kteří rezervují svou jízdenku na vlak na trase Varšava - Praha jejich vlak odjíždí z místa Warszawa Centralna a odjíždí na Praha hlavní nádraží.

    Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Varšava do Praha:

    • Pro trasu Praha - Varšava můžete zvolit spoje společnosti FlixBus, Ecolines, Infobus, BlaBlaCar, Euroticket nebo Transtempo a zarezervovat levné jízdenky na Omio. Nejlevnější cestování Varšava - Praha obyčejně nabízí FlixBus.
    • Cestování Praha - Varšava cestovním prostředkem se společností LOT Polish Airlines, Lufthansa, Austrian Airlines, Lufthansa Cityline (2), SWISS, Air Baltic, Brussels Airlines, CityJet, LAER, TAP Portugal, Norwegian Air, Croatia Airlines nebo Edelweiss Air. Najít levné jízdenky můžete na Omio za ceny pohybujícíse v průměru kolem 5 973 Kč. Nejlevnější nabídky obvykle na Omio rezervujte s dopravcem Brussels Airlines.
    • Pro trasu Praha - Varšava můžete zvolit spoje společnosti Deutsche Bahn nebo PKP Intercity a zarezervovat levné jízdenky na Omio. Nejlevnější cestování Varšava - Praha obyčejně nabízí Deutsche Bahn.

    Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Varšava do města Praha s těmito společnostmi:

    • Společnost FlixBus nebo Ecolines provozuje na této trase každý den kolem 6 přímých autobusů denně.

    Přímé spoje do města Praha Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

    Mnoho našich zákazníků se při cestě Varšava - Praha rozhodne pokračovat v cestování, protože v okolí města Praha se nachází další zajímavá místa, napřílad: Vienna, Berlin, Budapest, Munich nebo Dresden. Vydat se tam můžete snadno s Omio. Vyhledejte nejrychlejší a nejlevnější spoje z města Praha, do zajímavých destinací v okolí.

    Cestování na trase Varšava – Praha, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

    Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

    DomůCestováníDo místa: PrahaJak se cestovat na trase Varšava - Praha

    S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

    Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

    ios-badge
    android-badge
    Hand With Phone
    Měna
    Jazyk