Průvodce Omio pro studium v zahraničí na rok 2018Gratulujeme vítězům naší soutěže o stipendium na studium v zahraničí v hodnotě 2000 €!

Abychom podpořili cestování po starém kontitentu, rozhodli jsme se v Omio, jako odborníci na cestování vlakem, busem i letecky, že odměníme studenty, kteří se chystají studovat v zahraničí v jedné z Evropských zemí.

Celkem 21 000 eur jsme rozdělili mezi 12 studentů, které jsme vylosovali ze všech studentů, kteří se do našeho programu přihlásili. Každý výherce tak od nás získal 2 000 eur a může si tak svůj studijní pobyt v zahraničí zpříjemnit cestováním a poznáváním země, do které se za studiem vydal.

Jméno Univerzita Země
Alexandre Universität Mannheim Německo
Antonio Università degli studi di Napoli Federico II Itálie
Aroldo Universidad de Sevilla Španělsko
Arianna Università degli studi di Bari Aldo Moro Itálie
Joe Universidad de Alcalá Španělsko
Karen University of Kentucky Spojené státy Americké
Laura Montana State University Spojené státy Americké
Natalie Syracuse University Spojené státy Americké
Prokop Univerzita Karlova Česká republika
Rachel University of Sheffield Velká Británie
Karina Uniwersytet Medyczny Polsko
Salvatore Università degli Studi di Bari Aldo Moro Itálie


Do kterých evropských zemí studenti vyrážejí nejraději?


V rámci našeho programu a soutěže o stipendium jsme se v Omio rozhodli provést výzkum zvyků studentů cestujících do zahraničí. Náš dotazník vyplnilo celkem 5 785 studentů z celého světa. Destinací číslo jedna pro studium v zahraničí se stalo Španělsko. Středomořské podnebí a tapas lákají celkem 17,6 % studentů. Na druhém místě skončila Velká Británie, dost možná díky možnosti naučit se, či si zde zdokonalit v dnešní době nezbytnou angličtinu. První trojku uzavírá Itálie. Který student by odolal kombinaci pizzy, pláží a studia? (Snad ne v tomto pořadí.) Další zajímavé informace najdeš v našem grafu níže. Na čtvrtém místě v oblíbenosti se umístilo Německo a pátá Francie. 

Mezi studenty z České republiky je destinací číslo jedna pro studium do zahraničí Velká Británie společně s Portugalskem. Pro studium v obou zemích se rozhodlo 13.11 % ze všech přihlášených studentů z ČR. Na třetím místě skončilo Španělsko s 10,66 %. První pětici uzavírá Nizozemsko na čtvrté a Itálie na páte pozici.


 

 

Více informací o programu studia v zahraničí

Pro další tipy a informace, týkající se pobytu a cestování v zahraničí, si můžeš přečíst některý z článků na našem blogu. Odkaz najdeš níže.Aplikace zdarma!