Jak se cestovat na trase Praha - Zadar

čt 20. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Informace o cestování na trase Praha - Zadar

distanceVzdálenost666 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem nebo letecky
priceCeny jízdenek1 260 Kč - 6 050 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 1 260 Kč • 14 hod 5 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 6 050 Kč • 7 hod 30 min
carriersDopravciFlixBus nebo Ryanair

Cestovat 666 km mezi městy Praha a Zadar je možné autobus nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou FlixBus nebo Ryanair. Cestující mohou na trase Praha - Zadar využít přímý autobus nebo let.

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Zadar

Na trase Praha – Zadar můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Praha a Zadar, je autobus. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

FlixBus
17:3516h15
Praha, Roztyly
09:50Zadar
2526 1Jednosměrná
1 přestup
Nejlevnější
FlixBus
21:0016h30
Praha, Roztyly
13:30Zadar
2491 1Jednosměrná
2 přestupy
Nejrychlejší
TF
08:204h35
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
12:55Letiště Zadar (ZAD)
16571 1Jednosměrná
1 přestup
Další možnosti
FlixBus
23:1514h15
Praha, ÚAN Florenc
13:30Zadar
2751 1Jednosměrná
1 přestup
FlixBus
23:2514h05
Praha, Hlavní Nádraží
13:30Zadar
2786 1Jednosměrná
1 přestup
FlixBus
02:2015h40
Praha, Hlavní Nádraží
18:00Zadar
3045 1Jednosměrná
1 přestup
Norwegian Air Shuttle
09:4010h15
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
19:55Letiště Zadar (ZAD)
10357 1Jednosměrná
1 přestup
Croatia Airlines
20:2018h35
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
14:55Letiště Zadar (ZAD)
10600 1Jednosměrná
2 přestupy
Croatia Airlines
20:2018h35
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
14:55Letiště Zadar (ZAD)
10600 1Jednosměrná
2 přestupy

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

čt
20. 6.

21. 6.
so
22. 6.
ne
23. 6.
po
24. 6.
út
25. 6.
st
26. 6.
čt
27. 6.

28. 6.
so
29. 6.
ne
30. 6.
po
01. 7.
út
02. 7.
st
03. 7.
čt
04. 7.

05. 7.
so
06. 7.
ne
07. 7.
po
08. 7.
út
09. 7.
st
10. 7.

Jak cestovat na trase Praha – Zadar

Prahu a chorvatské město Zadar dělí vzdálenost asi 700 kilometrů vzdušnou čarou. Zadar je metropole v severní Dalmácii, která láká turisty především možností koupání v moři, autentickou středomořskou kuchyní, a řadou historických památek. Praha je návštěvníky oblíbená díky historickému centru, a málokdo si při návštěvě českého hlavního města nechá ujít například procházku po Karlově mostě nebo výhled z rozhledny Petřín. Obě města spojuje přímá autobusová linka, která cestující přepraví do cíle už za 13 a půl hodiny. Letecky je možné se dopravit do nedalekého Splitu, a odtud pokračovat do Zadaru místní dopravou. Cesta bude v takovém případě trvat kolem šesti hodin.

Vlaky do Zadaru

Vlakem je z Prahy do Zadaru možné cestovat přes německý Mnichov, a následně Záhřeb. Alternativou je cesta přes Budapešť s přestupem v Záhřebu. Cesta obvykle trvá kolem 17 hodin.

Autobusy do Zadaru

Přímé autobusové spojení z Prahy do Zadaru nabízí například dopravci FlixBus a Regiojet. Cesta trvá necelých 14 hodin. U spoje s přestupem, například v Záhřebu nebo Budapešti, je nutné počítat se 17 hodinami na cestě. Autobusy v obou případech odjíždějí z pražského autobusového nádraží Florenc, nebo od hlavního vlakového nádraží z ulice Wilsonova. Průměrně je naplánováno kolem pěti odjezdů každý den. Obě nástupní místa jsou nedaleko centra Prahy v dosahu metra linky B a C nebo tramvají číslo 92. Cílovou stanicí v Zadaru je autobusové nádraží situované asi 10 minut od centra, kam jezdí několik autobusů od rána až do půlnoci.

Lety do Zadaru

Přímé letecké spojení z Prahy do Zadaru není k dispozici, je ale možné cestovat do Splitu, a odtud pak lokální dopravou. Letecké spojení do Splitu nabízí například aerolinky ČSA, Austrian a Smart Wing. Celkem je k dispozici průměrně 30 leteckých spojení denně, tedy více něž 200 letů týdně. Ze Splitu do Zadaru lze cestovat autobusem lokální dopravy. Cesta bude podle trasy spoje trvat od dvou a půl do čtyř hodin. Jednou variantou je přijet z letiště lokálním autobusem číslo 37 do stanice Trogir, a pokračovat odtud spojem číslo 941, který jezdí dvakrát denně. Jeden spoj v brzkých ranních hodinách odtud do Zadaru posílá každý den také dopravní společnost FlixBus.

Aplikaci zdarma!

Cestování Praha – Zadar: Tipy na cestování

Nejrychlejší způsob, jak se přepravit na trase mezi městy Praha a Zadar, je letecká doprava.

Nejlevnější variantou cestování z Prahy do Zadar je autobus.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Dopravci: Cesta Praha - Zadar

Cestujte cestovním prostředkem mezi městy Praha a Zadar se společností pomocí Omio. Porovnejte jízdní řád a, a my vám navíc ukážeme srovnání s ostatními způsoby dopravy a možnosti cesty s přestupy, jsou-li tyto varianty k dispozici.

FlixBus je jedna z největších evropských nízkonákladových společností provozující autobusovou dopravu. Společnost byla založena v roce 2011 v Německu a nabízí dálkové autobusové služby v Evropě a také v USA. FlixBus také provozuje noční autobusy na vybraných trasách po celé Evropě. Mezi standardní vybavení autobusů FlixBus patří bezplatná Wi-Fi, elektrické zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku během dlouhých cest, větší prostor pro nohy, zavazadlový prostor a samozřejmostí jsou toalety. Na palubě si dokonce můžete zakoupit občerstvení a nápoje. FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze typ jízdenky Standard, který umožňuje jedno příruční zavazadlo a jedno odbavené zavazadlo na osobu. Na další zavazadla se vztahují další poplatky, stejně tak pokud si chcete vybrat konkrétní sedadlo, například místo u stolu nebo panoramatické sedadlo.

  Austrian Airlines jsou největší rakouskou leteckou společností a pro váš příští let mezi městy Praha a Zadar si můžete vybrat mezi třídou Economy a třídou Business.

   Tipy pro cestovatele: Cestování Praha – Zadar

   Tipy pro cestovatele: Do města Zadar můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Zadar mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
   FAQs

   Na trase Praha - Zadar můžete cestovat autobus nebo let.

   S nízkými cenami již od 1 260 Kč je autobusový nejlevnější formou dopravy do města Zadar z města Praha.

   Toto je srovnání s ostatními formami dopravy do města Zadar:

   Nejlevnější způsob dopravy je obecně autobusový, s cenami o 4 790 Kč nižšími než let na stejně trase. Pokud budete cestovat letecky, zaplatíte okolo 6 050 Kč za cestu z města Praha do města Zadar.

   Nejrychlejší způsob cesty na trase Zadar - Praha je letecký, s průměrnou délkou cesty 7 hod 30 min.

   Jiné způsoby dopravy do města Zadar obvykle trvají déle:

   Pro porovnání, autobus zabere v průměru 14 hod 5 min.

   Město Praha je od města Zadar 666 km daleko.

   Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Zadar je:

   • Kolem 1 autobus denně.

   Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Praha a Zadar, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

   Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Praha - Zadar:

   • Prague je nejčastějším místem pro zahájení cesty. Zadar, Autobusni Kolodvor je místem, ve kterém cesta Autobusem na této trase nejčastěji končí.
   • Letiště Václava Havla Praha je nejčastějším místem pro zahájení cesty. Letiště Zadar je místem, ve kterém cesta Letecky na této trase nejčastěji končí.

   Pokud je pro vaši cestu Praha - Zadar nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální provozovatelé dopravy.

   • FlixBus, STUDENT AGENCY k. S. Nebo Leo Express vás dopraví autobusem do města Zadar. Nízké ceny autobusových jízdenek pro cestování s FlixBus z města Praha do města Zadar za 1 260 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.
   • Cestujte letecky s Ryanair, Austrian Airlines, Croatia Airlines, Smartwings, Air Serbia, Lufthansa Cityline (2), Lufthansa nebo Air Dolomiti do města Zadar. Pokud hledáte levné letenky, zvolte Ryanair z města Praha do města Zadar a rezervujte je na Omio jen za 493 Kč.

   Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Zadar s těmito společnostmi:

   • Denně jezdí kolem 1 přímý autobus a dopravu bez přestupu poskytuje dopravce: FlixBus.

   Přímé spoje šetří čas a cesta do města Zadar bez přestupu je pohodlnější. Než rezervujete, podívejte se pozorně na všechny nabízené jízdenky a vyberte tu, která je pro vás nejlepší.

   Chcete si prodloužit cestu po tom, co z města Praha dorazíte do města Zadar? Mnoho cestovatelů, kteří se s Omio vydají na tuto trasu, prodlouží svojí dovolenou a navštíví tato zajímavá místa v okolí města Zadar: Split, Zagreb, Dubrovnik, Šibenik nebo Rijeka. Pokud máte chuť poznat jedno z těchto míst: Split, Zagreb, Dubrovnik, Šibenik nebo Rijeka, Omio vám vyhledá nejlepší a nejlevnější spoje.

   Cestování na trase Praha – Zadar, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

   Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

   Trajekty v okolí

   DomůCestováníCestuj do: ChorvatskoDo místa: ZadarJak se cestovat na trase Praha - Zadar

   S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

   Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

   ios-badge
   android-badge
   Hand With Phone
   Měna
   Jazyk