Jak se cestovat na trase Praha - Vratislav

st 17. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Vratislav

Na trase Praha – Vratislav můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Praha a Vratislav, je autobus. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

Ecolines
11:405h15
Praha, ÚAN Florenc
16:55Wrocław, Dworzec Wrocław Główny
620 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
Ecolines
11:405h15
Praha, ÚAN Florenc
16:55Wrocław, Dworzec Wrocław Główny
620 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
Infobus
08:505h10
Praha
14:00Vratislav
818 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
Deutsche Bahn with connection
08:286h30
Praha hlavní nádraží
14:58Wrocław Główny
2034 1Jednosměrná
4 přestupy
Infobus
13:005h45
Praha
18:45Vratislav
712 1Jednosměrná
0 přestupů
Infobus
11:006h10
Praha
17:10Vratislav
854 1Jednosměrná
0 přestupů
Infobus
09:0027h30
Praha
12:30Vratislav
3896 1Jednosměrná
1 přestup

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

čt
18. 4.

19. 4.
so
20. 4.
ne
21. 4.
po
22. 4.
út
23. 4.
st
24. 4.
čt
25. 4.

26. 4.
so
27. 4.
ne
28. 4.
po
29. 4.
út
30. 4.
st
01. 5.
čt
02. 5.

03. 5.
so
04. 5.
ne
05. 5.
po
06. 5.
út
07. 5.
st
08. 5.

Informace o cestování na trase Praha - Vratislav

distanceVzdálenost216 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem nebo vlakem
priceCeny jízdenek565 Kč - 1 209 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 565 Kč • 4 hod 5 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyAutobus • 565 Kč • 4 hod 5 min
carriersDopravciEcolines nebo Deutsche Bahn

Pro překonání vzdálenosti 216 km mezi městy Praha a Vratislav můžete využít autobus nebo vlak. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou Ecolines nebo Deutsche Bahn. Cestující mohou na trase Praha - Vratislav využít přímý autobus nebo vlak.

Jak se dostat z Prahy do Vratislavi (Wroclawi)?

Autobusová přeprava je nejpohodlnějším, nejrychlejším a nejlevnějším způsobem, jak se dostat z Prahy do Vratislavi. Je to také jediný způsob jak cestovat bez přestupu. Železniční ani letecká doprava přímé linky zatím nenabízí. Ani přímo ve Wroclawi není městská hromadná doprava problém. Lze zde cestovat za poměrně příznivé ceny. Zdarma jezdí děti do čtyř let, senioři nad sedmdesát let a nárok na slevu mají i studenti s platnou kartou ISIC. Kupujete si buď jízdenky na jednu jízdu, případně i ty časové. Městskou hromadnou dopravu pak reprezentují autobusy a tramvaje, trolejbusy zde byly zrušeny. Hustá síť zajišťuje velmi dobrou dostupnost spojení po celém městě.

Praha – Vratislav – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

200 Kč

4:30 h

Alespoň týden předem

trains

400 Kč

5:30 h

Alespoň týden předem

flight

2.000 Kč

2:30 h

Alespoň měsíc předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Prahou a Vratislaví?

Nejlevnější cesta na trase Praha - Vratislav

Jestliže na výdajích za cestu míníte ušetřit, nabízí se jako alternativa oproti dopravě letadlem autobus. Celá jízda vám ale zabere něco mezi čtyřmi až pěti hodinami. Dopravu na trase zajišťuje několik různých dopravců. Spoje společnosti PolskiBus však převzal nadnárodní dopravce Flixbus. Kromě toho autobusy nabízí také Eurolines, Vilartrans, Ecolines nebo Infobus.

Jízdenku na trase Praha – Vratislav pořídíte již za cenu kolem 300 Kč. Většina spojů začíná svoji cestu na autobusovém nádraží Florenc. Některé spoje na stanici pražského metra Želivského. Jedná se, obdobně jako u většiny dopravců, o přímý spoj, pouze FlixBus nabízí některé spoje s jedním přestupem v Berlíně.

Nejrychlejší cesta z Prahy do Wroclawi

Vratislav je čtvrté největší město v Polsku a návštěvníky láká především na svou bohatou historii. Je proto častým cílem turistů. Za nejpohodlnější i nejrychlejší způsob, jak se k našim sousedům dopravit, můžeme rozhodně považovat dopravu leteckou. Pak se ovšem budete muset smířit s faktem, že na vás čeká minimálně jedno mezipřistání. Přímé lety dosud z Prahy do Vratislavi neexistují žádné. Přichystejte se tedy na to, že pokud zvolíte alternativu Varšava letadlem, cesta vám bude trvat zhruba dvě a půl hodiny. Jako jistá daň za pohodlí vás čeká cena v podobě zhruba částky 1 800 Kč, za kterou je možné pořídit letenku.

Z letiště, které najdete v jihozápadní části města, to pak budete mít do centra Vratislavi přibližně deset kilometrů. Dopravní obslužnost mezi Vratislaví a letištěm je také kvalitní, můžete využít autobusovou linku 406 nebo noční linku 249. První jmenovaný spoj jezdí v intervalu 20 až 30 minut, o víkendu pak v rozmezí 40 minut. Jízdenka vás vyjde na sumu asi okolo třech zlotých.

Nepohodlnější cesta z Prahy do Wroclawi

Pokud se na cestu do Vratislavi vypravíte vlakem, časově na tom budete o něco hůře než v předešlém případě. Z Prahy to do Vratislavi, což je přibližně tři sta kilometrů, zvládnete za zhruba pět až šest hodin. Z Prahy ovšem dosud neexistuje ani přímý spoj, budou na vás tedy čekat jeden nebo dva přestupy. V případě cesty vlakem se nicméně nejedná ani o finančně úplně nejatraktivnější možnost. Nejlevnější jízdenku u Českých drah koupíte za částku lehce pod 400 Kč.

Aplikaci zdarma!

Plánuješ víkend ve Vratislavi?

Wroclaw, nebo chcete-li česky Vratislav, je hlavním městem Dolnoslezského vojvodství a čtvrtým nejlidnatějším městem v Polsku. Žije zde více než 630.000 obyvatel. Název město údajně získalo po českém knížeti Vratislavovi I. Četné památky, muzea a turistické atrakce přitahují turisty, kteří oceňují jak historii Vratislavi, tak i jeho kulturní duši. Na turistické trase Wroclawí byste rozhodně neměli minout místa jako je Katedrála sv. Jana Křtitele, kostel svatého Martina, či nejstarší část města nacházející se na Tumském ostrově. Hala století architekta Maxe Berga, která je součástí vratislavského výstaviště, vás ohromí svou velikostí. Betonová stavba pojme 10 000 lidí. Pokud vám při putování po městě vyhládne, navštivte jednu z mnoha restaurací a ochutnejte rmístní speciality. Oblíbený je třeba uzený kapr. Milovníkům piva doporučujeme naplánovat výlet na červen, kdy se zde koná Mezinárodního festivalu dobrého piva.


Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Dopravci: Praha - Vratislav

Cestujte cestovním prostředkem z města Praha do města Vratislav se společností pomocí Omio. Porovnejte jízdní řád a, a my vám navíc ukážeme srovnání s ostatními způsoby dopravy a možnosti cesty s přestupy, jsou-li tyto varianty k dispozici.

Leo Express je česká železniční a autobusová společnost. Pro vaši cestu cestovním prostředkem mezi městy Praha a Vratislav Leo Express nabízí následující typy jízdenek: běžnou třídu Economy, Economy Plus, nadstandardní třídu Business a ve třídě Premium můžete využít polohovatelná křesla, tichý oddíl a prémiové občerstvené zdarma. Pohodlné a moderní autobusy a vlaky Leo Express nabízejí spojení do více než 120 destinací po celé střední Evropě.

   Tipy pro cestovatele: Cestování Praha – Vratislav

   Tipy pro cestovatele: Do města Vratislav můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Vratislav mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
   FAQs

   Do města Vratislav se z města Praha dostanete autobus nebo vlak.

   Nejlevnější dopravní prostředek na trase Praha - Vratislav je autobusový. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 565 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Vratislav:

   Zvolíte-li autobusový, bude stát o 644 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili vlak, který stojí v průměru 1 209 Kč.

   Nejrychlejší způsob dopravy Praha - Vratislav je autobusový, který v průměru zabere 4 hod 5 min   v porovnání s ostatními možnostmi cestování, které vás do cílové destinace také dostanou ale bude to trvt o něco déle:

   Pro porovnání, vlak zabere v průměru 6 hod 30 min.

   Město Praha je od města Vratislav 216 km daleko.

   Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Vratislav je:

   • Kolem 8 autobusů denně.
   • 5 vlaků za den.

   Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty Praha - Vratislav, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

   Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Praha do města Vratislav:

   • Autobusy nejčastěji odjíždějí z: Prague. A většinou přijíždějí na toto místo: Wrocław, Port Lotniczy.
   • Vlaky nejčastěji odjíždějí z: Praha hlavní nádraží. A většinou přijíždějí na toto místo: Wrocław Główny.

   Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Praha do Vratislav:

   • Pro trasu Vratislav - Praha můžete zvolit spoje společnosti Ecolines, FlixBus, Infobus, Agat, Vilartrans, Euroticket, BlaBlaCar, Eurolines Mądeltrans nebo Ttbus a zarezervovat levné jízdenky na Omio. Nejlevnější cestování Praha - Vratislav obyčejně nabízí FlixBus.
   • Cestování Vratislav - Praha cestovním prostředkem se společností Deutsche Bahn nebo České dráhy. Najít levné jízdenky můžete na Omio za ceny pohybujícíse v průměru kolem 1 158 Kč. Nejlevnější nabídky obvykle na Omio rezervujte s dopravcem České dráhy.

   Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Vratislav s těmito společnostmi:

   • K dispozici je přibližně 8 přímých autobusů denně a cestovat můžete bez přestupu se společnostmi: Ecolines, FlixBus nebo Infobus.

   Přímé spoje šetří čas a cesta do města Vratislav bez přestupu je pohodlnější. Než rezervujete, podívejte se pozorně na všechny nabízené jízdenky a vyberte tu, která je pro vás nejlepší.

   Vaše cesta Praha - Vratislav nemusí být konečná. V okolí města Vratislav existuje několik míst, která stojí za to navštívit. Co takhle vydat se do jedné z techto destinací: Berlin, Warsaw, Kraków nebo Vienna? Nejlevnější a nejrychlejší spoje pro cestování v oblasti Berlin, Warsaw, Kraków nebo Vienna pro vás vyhledá Omio.

   Cestování na trase Praha – Vratislav, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

   Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

   DomůCestováníCestuj do: PolskoDo místa: VratislavJak se cestovat na trase Praha - Vratislav

   S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

   Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

   ios-badge
   android-badge
   Hand With Phone
   Měna
   Jazyk