Jak se cestovat na trase Praha - Varšava

čt 18. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Varšava

Na trase Praha – Varšava můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Praha a Varšava, je autobus. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

Ecolines
11:4010h15
Praha, ÚAN Florenc
21:55Warszawa, Dw. Zachodni
1124 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
Ecolines
11:4010h15
Praha, ÚAN Florenc
21:55Warszawa, Dw. Zachodni
1124 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
Lot Polish Airlines
09:551h10
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
11:05Letiště Frédérica Chopina (WAW)
16904 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
Lufthansa Cityline
08:453h45
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
12:30Letiště Frédérica Chopina (WAW)
12964 1Jednosměrná
1 přestup
Lufthansa Cityline
16:555h10
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
22:05Letiště Frédérica Chopina (WAW)
12964 1Jednosměrná
1 přestup
Austrian Airlines
16:455h55
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
22:40Letiště Frédérica Chopina (WAW)
12976 1Jednosměrná
1 přestup

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

čt
18. 4.

19. 4.
so
20. 4.
ne
21. 4.
po
22. 4.
út
23. 4.
st
24. 4.
čt
25. 4.

26. 4.
so
27. 4.
ne
28. 4.
po
29. 4.
út
30. 4.
st
01. 5.
čt
02. 5.

03. 5.
so
04. 5.
ne
05. 5.
po
06. 5.
út
07. 5.
st
08. 5.

Informace o cestování na trase Praha - Varšava

distanceVzdálenost517 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem, autobusem nebo letecky
priceCeny jízdenek888 Kč - 4 083 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 888 Kč • 9 hod 5 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 4 083 Kč • 1 hod 15 min
carriersDopravciEcolines, LOT Polish Airlines nebo Deutsche Bahn

Pro překonání vzdálenosti 517 km Praha - Varšava můžete využít vlak, autobus nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou Ecolines, LOT Polish Airlines nebo Deutsche Bahn. Cestující mohou na trase Praha - Varšava využít přímý autobus, let nebo vlak.

Cestování z Prahy do Varšavy

Varšava je největším městem Polska a rozvinutým centrem kultury i průmyslu. Studenti sem směřují z celé země, nachází se zde mnoho univerzit a například také divadel. Turisty přitahuje především Staré město a jeho zrekonstruované historické jádro. Kromě toho se v centru města nachází několik výškových budov, které pohledu na město dodávají moderní vzhled. Nejvyšší budovou města je Palác kultury a vědy z roku 1955. Měří 231. Pro porovnání, aktuálně nejvyšší budova ČR – brněnská AZ Tower měří 111 metrů.

Varšava je, stejně jako mnoho hlavních měst v jiných zemích, kulturním centrem země. Najdete zde mnoho univerzit, divadel a muzeí. Mezi místa, která byste při návštěvě metropole neměli vynechat patří již zmiňovaný Palác kultury a vědy a dále Královský hrad, Královská rezidence, Koperníkovo muzeum, Národní muzeum, nebo se také můžete vydat po stopách místního rodáka, světoznámého hudebního skladatele Fryderyka Chopina. Pokud se do města vydáte v jarních či letních měsících vydejte se na procházku do Ujazdovského parku nebo do botanické zahrady. Většina kulturních a historických památek se ve Varšavě nachází na okruhu, po kterém se můžete pohybovat pěšky.

Autobusy do Varšavy | Cestování z Brna do Varšavy | Cestování z Ostravy do Varšavy

Porovnání dopravy na trase Praha – Varšava

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

500 Kč

9:45 – 12:20 hod.

Alespoň týden předem

trains

745 Kč

8:00 hod.

Alespoň týden předem

flight

2000 Kč

1:30 hod.

Alespoň měsíc předemJaký je nejlepší způsob cestování z Prahy do Varšavy?

Letecky z Prahy do Varšavy


cheap

Pokud nemáte strach z výšek a létání obecně, jednoduchou alternativou jak se do poské metropole dostat z té české, je cesta vedoucí oblaky. Z přímých leteckých spojení máte na výběr mezi Českými Aerolinkami, českou nízkonákladovkou SmartWings patřící pod taktovku aerolinek Travel Service a polskými aerolinkami LOT. Let trvá okolo hodiny a půl a pokud si letenku zarezervujete s dostatečným předstihem, může vás vyjít na méně než dva tisíce korun.

Pokud si váš výlet, ať už pracovní či poznávací, naplánujete pečlivě dopředu a letenku zvládnete rezervovat měsíc a půl až dva předem, dostanou se ceny ČSA až na částku okolo 1 500 Kč. Mezinárodní letiště Frédérica Chopina – tak zní oficiální název varšavského letiště. Nachází se přibližně 10 km od centra města. Pro přepravu z letiště můžete využít varšavskou městskou hromadnou dopravu. Letiště s centrem města spojují 3 autobusové linky 175, 188, 148 a 331. V noci se z letiště dostanete nočním autobusem N32. Z letiště se můžete do centra za necelou půlhodinu dostat i vlakem.


Autobusem z Prahy do Varšavy


fast

Z Prahy do Varšavy se lze velmi pohodlně přepravit i přímými autobusy. Tato varianta je finančně nejméně náročná. Na trase působí hned několik dopravců, například RegioJet, Ecolines, Flixbus nebo LEO Express. Jízdenka s posledním jmenovaným – českým autobusovým přepravcem LeoExpress vyjde velmi levně, pořídíte ji již od 350 Kč. Cesta je dlouhá něco přes šestset kilometrů a zabere okolo devíti až desíti hodin. V porovnání s leteckou přepravou zabere autobusová přeprava samozřejmě mnohem více času ale pokud se jedná o cenu, nemají autobusy konkurenci.

V dnešní době se nemusíte obávat ani nepohodlí při cestě. Autobusy RegioJet jsou vybaveny pohodlnými sedadly a nudit se také nebudete. Kromě sledování filmů si můžete cestu autobusem z Prahy do Varšavy krátit i poslechem hudby nebo se zdarma připojit na internet. Samozřejmostí je také možnost zakoupit si menší občerstvení.


Vlakem z Prahy do Varšavy


fast

Vlakem se z Prahy do Varšavy můžete přepravit dvakrát denně přímým vlakem Českých drah. K dispozici je jeden spoj brzy ráno a druhý odpoledne. Mezitím můžete využít jeden ze spojů s přestupem v Ostravě, Bohumíně nebo Hranicích na Moravě. Délka cesty po železnici činí něco přes sedm hodin a to i v případě, že cestujete jedním ze zmíněných spojů s jedním přestupem. Cesta se v tomto případě neprodlouží o více než několik minut. V porovnání s autobusem ušetříte asi dvě hodiny času.

Nejlevnější jízdenky od Českých drah, zerezervujete-li je s dostatečným předstihem, vyjdou na cca 500 Kč. Vlaky ČD obvykle poskytují možnost připojit se zdarma k wifi po dobu, kdy se vlak nachází na území České republiky. Samozřejmostí je možnost zakoupení nápojů či jídla v jídelním voze. Nemusíte se tedy bát, že budete po dobu cesty z Prahy do Varšavy hladovět. Vlaky ukončují svou jízdu z Prahy na varšavském centrálním nádraží Warszawa Centralna. Přímo u nádraží jsou zastávky městské hromadné dopravy a nakdete zde několik linek autobusů a tramvají, kterými se dostanete v podstatě kamkoli.


Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Provozovatelé osobní dopravy: Cesta Praha - Varšava

Najít nejlepší spojení mezi městy Praha a Varšava s je na Omio jednoduché. Porovnáme pro vás jízdní řád a od více než 1000 provozovatelů dopravy, a rezervace levných pro vás díky tomu bude hračka.

Deutsche Bahn (DB) je největším německým poskytovatelem dopravy vlakem. Denně na trať vypraví v průměru asi 40 000 vnitrostátních a mezinárodních linek. Flotila vlaků společnosti Deutsche Bahn zahrnuje vysokorychlostní vlaky ICE (Intercity Express), a dále vlaky IC (Intercity), EC (Eurocity), IRE (Interregio-Express), RE (Regional Express) a RB (Regionalbahn). Vlaky DB se liší komfortem a rychlostí jízdy. Zatímco WC patří do standardního vybavení ve všech vlacích Deutsche Bahn, služby jako palubní restaurace nebo bezplatná Wi-Fi jsou dostupné pouze v určitých typech vlaků a na některých trasách. Deutsche Bahn je známá velkým výběrem tarifů jako například Super Saver, Saver a Flexible, a také různými slevovými kartami, jako je Bahncard 25, 50 a 100, které můžete použít také pro vaši cestu vlakem Praha - Varšava.

   Aerolinky Lufthansa jsou největší německou leteckou společností. NA Omio můžete rezervovat letenky Lufthansa a vydat se na cestu z města Praha do města Varšava. Vybírat můžete z několika tarifů letenek: Economy Light, Economy Classic, Economy Flex, Business Class a First Class.

    Tipy pro cestovatele: Cestování Praha – Varšava

    Tipy pro cestovatele: Do města Varšava můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Varšava mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
    FAQs

    Do města Varšava se z města Praha dostanete vlak, autobus nebo let.

    Nejlevnější dopravní prostředek na trase Praha - Varšava je autobusový. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 888 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Varšava:

    Pokud jako dopravní prostředek zvolíte autobusový, vyjde o 3 195 Kč levněji než let. Na trase z města Praha do města Varšava se ceny letenek pohybují kolem 4 083 Kč.

    Pokud jako dopravní prostředek zvolíte autobusový, vyjde o 321 Kč levněji než vlak. Na trase z města Praha do města Varšava se ceny jízdenek na vlak pohybují kolem 1 209 Kč.

    Nejrychlejší způsob cesty na trase Varšava - Praha je letecký, s průměrnou délkou cesty 1 hod 15 min.

    Jiné způsoby dopravy do města Varšava obvykle trvají déle:

    Pro porovnání, autobus zabere v průměru 9 hod 5 min.

    Pro porovnání, vlak zabere v průměru 8 hod 54 min.

    Města Praha a Varšava odděluje vzdálenost 517 km.

    Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Varšava je:

    • Kolem 4 autobusů denně.
    • 1 vlak za den.

    Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Praha a Varšava, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

    Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Praha do města Varšava:

    • Autobusy nejčastěji odjíždějí z: Prague. A většinou přijíždějí na toto místo: Warsaw, Airport Lotnisko Chopina - Terminal Autokarowy.
    • Lety nejčastěji odlétají z města Praha, konkrétně z Letiště Václava Havla Praha a přilétají na Letiště Frédérica Chopina ve městě Varšava.
    • Vlaky nejčastěji odjíždějí z: Praha hlavní nádraží. A většinou přijíždějí na toto místo: Warszawa Centralna.

    Pokud je pro vaši cestu Praha - Varšava nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální dopravci.

    • Ecolines, FlixBus, Infobus, BlaBlaCar, Euroticket, Ttbus nebo Eurolines Mądeltrans vás dopraví autobusem do města Varšava. Nízké ceny autobusových jízdenek pro cestování s FlixBus z města Praha do města Varšava za 888 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.
    • Cestujte letecky s LOT Polish Airlines, Austrian Airlines, Lufthansa, Lufthansa Cityline (2), SWISS, Air Dolomiti, Brussels Airlines, Air Baltic, Norwegian Air nebo CityJet do města Varšava. Pokud hledáte levné letenky, zvolte Air Baltic z města Praha do města Varšava a rezervujte je na Omio jen za 4 083 Kč.
    • Deutsche Bahn, PKP Intercity nebo České dráhy - cestujte vlakem s touto společností do města Varšava. Levné jízdenky na vlak, které nabízí železniční dopravci můžete pro cestování na trase Praha - Varšava najít a koupit na Omio, za cenu již od 1 209 Kč.

    Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Varšava s těmito společnostmi:

    • Společnost Ecolines nebo FlixBus provozuje na této trase každý den kolem 4 přímých autobusů denně.

    Přímé spoje do města Varšava Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

    Mnoho našich zákazníků se při cestě Praha - Varšava rozhodne pokračovat v cestování, protože v okolí města Varšava se nachází další zajímavá místa, napřílad: Berlin, Kraków, Kyiv nebo Paris. Vydat se tam můžete snadno s Omio. Vyhledejte nejrychlejší a nejlevnější spoje z města Varšava, do zajímavých destinací v okolí.

    Cestování na trase Praha – Varšava, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

    Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

    DomůCestováníCestuj do: PolskoDo místa: VaršavaJak se cestovat na trase Praha - Varšava

    S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

    Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

    ios-badge
    android-badge
    Hand With Phone
    Měna
    Jazyk