Jak se cestovat na trase Praha - Řím

čt 20. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Informace o cestování na trase Praha - Řím

distanceVzdálenost923 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem nebo letecky
priceCeny jízdenek- 1 029 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 1 029 Kč • 18 hod 15 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 1 175 Kč • 1 hod 50 min
carriersDopravciFlixBus, Wizz Air nebo ÖBB Nightjet

Cestovat 923 km mezi městy Praha a Řím je možné autobus nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou FlixBus, Wizz Air nebo ÖBB Nightjet. Cestující mohou na trase Praha - Řím využít přímý autobus, trajekt, let nebo vlak.

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Řím

Na trase Praha – Řím můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
flight

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Praha a Řím, je letadlo. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

Wizz Air Malta
21:351h55
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
23:30Letiště Řím-Fiumicino (FCO)
3097 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
Wizz Air Malta
21:351h55
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
23:30Letiště Řím-Fiumicino (FCO)
3097 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
Wizz Air Malta
21:351h55
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
23:30Letiště Řím-Fiumicino (FCO)
3097 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
FlixBus
15:1518h15
Praha, Hlavní Nádraží
09:30Roma, Autostazione Tiburtina
3467 1Jednosměrná
1 přestup
FlixBus
17:4519h30
Praha, Na Knížecí
13:15Roma, Autostazione Tiburtina
3499 1Jednosměrná
1 přestup
FlixBus
15:0018h30
Praha, ÚAN Florenc
09:30Roma, Autostazione Tiburtina
3499 1Jednosměrná
1 přestup
Wizz Air Malta
09:251h55
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
11:20Letiště Řím-Fiumicino (FCO)
3961 1Jednosměrná
0 přestupů
Lot Polish Airlines
19:4514h00
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
09:45Letiště Řím-Fiumicino (FCO)
5725 1Jednosměrná
1 přestup
Lot Polish Airlines
18:0515h40
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
09:45Letiště Řím-Fiumicino (FCO)
5725 1Jednosměrná
1 přestup

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

čt
20. 6.

21. 6.
so
22. 6.
ne
23. 6.
po
24. 6.
út
25. 6.
st
26. 6.
čt
27. 6.

28. 6.
so
29. 6.
ne
30. 6.
po
01. 7.
út
02. 7.
st
03. 7.
čt
04. 7.

05. 7.
so
06. 7.
ne
07. 7.
po
08. 7.
út
09. 7.
st
10. 7.

🇮🇹 Nový akční tarif Insieme: Cestujte společně, cestujte s Trenitalia! 🇮🇹

Nová akce Trenitalia pro skupiny na cestách! Ať už jste přátelé nebo rodina, s jízdenkami „Insieme“ můžete ve skupině 2 až 5 lidí získat 30% slevu na každou jednotlivou jízdenku, cestujete-li stejným vlakem. Jízdenka je k dipozici pro všechny vlaky v rámci Itálie. S Omio si můžete rezervovat jízdenky na více než 500 různých tras po Itálii a využít tuto skvělou letní akci!

Podmínky nabídky

– Nabídka je platná pro všechny typy vlaků na území Itálie (Frecciarossa, Frecciargento, Frecciabianca, Intercity and ICN), pro 1. i 2. třídu, pro třídy Business, Premium a Standard, a také pro spací vozy.

– Nabídka neplatí pro cestování regionálními vlaky, pro Executive-Service-Level a Excelsior a pro sedadla typu Salottini.

– Jízdenky je nutné zakoupit nejpozději o půlnoci před plánovanou cestou. Zvolte 2 až 5 cestujících pro tarif Insieme. Cestující musí cestovat ve stejném vlaku, ve stejný čas.

– Místa k sezení jsou limitovaná, proto doporučujeme rezervovat s předstihem.

– Zakoupené jízdenky není možné vyměnit ani vrátit a je nutné je použít pro cestování ve zvoleném vlaku a ve vámi předem vybraný čas.

– Pokud jeden nebo více cestujících ze skupiny nebude přítomný ve vlaku, každý ostatní cestujícíc, který na tuto skupinovou jízdenku cestuje, bude nucen zaplatit pokutu ve výši 10 euro.

Jak se dostat z Prahy do Říma?

Trasa Praha Řím patří k frekventovaným cestám všech, kteří se chystají toto starobylé město navštívit ať již pracovně nebo soukromě. Řím je nesmírně přitažlivým cílem mnoha turistů pro své nádherné památky z doby antiky, čilý ruch, výborné jídlo i pití a nezapomenutelnou atmosféru. Ne náhodou je Řím jedním z nejfotografovanějších měst na světě. Kostely, chrámy, muzea, koloseum, parky, univerzita, zoo a bezpočet dalších zajímavostí zaujmou každého návštěvníka. Místní doprava s velkým počtem příchozích počítá, z letišť i nádraží se lze velmi rychle přepravit jak do centra Říma, tak k dalším požadovaným cílům.

Praha – Řím – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

1.200 Kč

20:35 h

Alespoň 2 týdny předem

flight

1.600 Kč

1:45 h

Alespoň měsíc předemZ letiště do města můžete cestovat například vlaky italské společnosti Trenitalia, ty jezdí pravidelně a v častých intervalech. Nezapomeňte však na to, že Řím disponuje hned dvěma letišti. Letiště Fiumicino, nebo také Letiště Leonarda da Vinciho, se nachází velmi blízko moře. Druhé římské letiště se jmenuje Ciampino a operují na něm převážně nízkonákladové aerolinky.

Jaký je nejlepší způsob přepravy mezi Prahou a Římem?

Letecky na trase Praha - Řím

Nejrychlejší doprava z Prahy do Říma je samozřejmě letadlem. Letadlo bez přestupu zvládne tuto trasu za necelé dvě hodiny bez přestupu. Hledat spojení Praha – Řím lze u společností ČSA, Iberia, Vueling, Ryanair, British Airways, Smartwings, Alitalia, Eurowings a dalších. Většina letadel startuje kolem poledne a poslední odlétají navečer. Letadla z Prahy přistávají na letišti Řím Fiumicino ve vzdálenosti asi 34 km od města, odkud se lze dostat o centra pravidelnou autobusovou dopravou, rychlodráhou, vlakem nebo taxíkem. Na výběr máte ze dvou letišť, které se nacházejí v blízkosti Říma, letiště Letiště Leonarda da Vinciho Řím-Fiumicino a letiště Řím Ciampino, kde přistávají nízkonákladové aerolinky, jako například Ryanair.

Autobusem z Prahy do Říma

Cesta autobusem do Říma začíná na ÚAN Praha Florenc, odkud lze využít spojení provozovaná autobusy společností Flixbus, Tourbus, Infobus a jiných. Vzdálenost skoro tisíc kilometrů urazí autobus za necelých 22 hodin. Je možno hledat spojení do Říma v jakoukoli denní dobu, od ranních do nočních hodin. Autobusy přijíždějí do Říma na hlavní autobusové nádraží. To je v těsné blízkosti vlakového nádraží Termini, odkud je možno využít dopravu metrem, tramvají nebo autobusem přímo do centra nebo do jakékoli jiné části města.

Vlakem z Prahy do Říma

Do Říma lze z Prahy cestovat i vlakem. Dopravu mezi Prahou a Římem lze zvládnout pouze s jedním přestupem ve Vídni nebo v Mnichově. Obě varianty jsou stejně časově náročné – více než 20 hodin. Spojení s jedním přestupem je možné při využití nočních vlaků, při cestách přes den je nutné přestupovat vícekrát, ovšem při použití italského rychlovlaku (Eurostar Italia) lze dobu cesty výrazně zkrátit. Vlak do přestupních stanic vyjíždí z Prahy hl. n. a v Římě pak končí na hlavní nádraží Termini, které nabízí bohaté možnosti místní přepravy kamkoli po městě – metrem, autobusem i tramvají. Vlaky do Vídně a Mnichova jezdí v průběhu celého dne.

Aplikaci zdarma!

Plánuješ víkend v Římě?

Řím je hlavním městem Italské republiky, sídlem parlamentu ale také domovem Vatikánu. V Itálii se nachází 51 památek, které jsou zapsány na seznamu světové dědictví UNESCO, a z nich se 70% nachází v Římě. A historie na vás v tomto městě dýchá úplně všude. Řím, přezdívaný také „věčné město", se kromě mnoha impozantních antických památek, pyšní mnoha barokními vzpomínkami na minulost. Město je stále plné turistů, ale nejrušnější období je od dubna do října a vrcholí v červenci a srpnu.

Řím je mnohostranné město a nabízí vše od muzeí, uměleckých galerií, architektonických památek, nočního života ale také je cílem poutníků, kteří se vypravují navštívít Vatikán. A Itálie je pro mnohé z nás synonymem vynikajícího jídla a pití. Ať už patříte mezi fanoušky pizzy nebo pasty, jako tečku za vaším jídlem, doporučujeme dezert Panna Cotta a samozřejmě italskou kávu. Nezapomeňte však: Piccolo neexistuje!


Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Provozovatelé osobní dopravy: Praha - Řím

Hledejte nejlepší možnosti dopravy cestovním prostředkem mezi městy Praha a Řím s našimi partnery! Na Omio najdete výhodné nabídky, levné a aktuální jízdní řád.

FlixBus je jedna z největších evropských nízkonákladových společností provozující autobusovou dopravu. Společnost byla založena v roce 2011 v Německu a nabízí dálkové autobusové služby v Evropě a také v USA. FlixBus také provozuje noční autobusy na vybraných trasách po celé Evropě. Mezi standardní vybavení autobusů FlixBus patří bezplatná Wi-Fi, elektrické zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku během dlouhých cest, větší prostor pro nohy, zavazadlový prostor a samozřejmostí jsou toalety. Na palubě si dokonce můžete zakoupit občerstvení a nápoje. FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze typ jízdenky Standard, který umožňuje jedno příruční zavazadlo a jedno odbavené zavazadlo na osobu. Na další zavazadla se vztahují další poplatky, stejně tak pokud si chcete vybrat konkrétní sedadlo, například místo u stolu nebo panoramatické sedadlo.

  Swiss je přední švýcarská letecká společnost, která nabízí letenky typu Economy a Business pro váš příští pohodlný let z města Praha do města Řím.

   Tipy pro cestovatele: Cestování Praha – Řím

   Tipy pro cestovatele: Do města Řím můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Řím mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
   FAQs

   Pro tuto trasu Praha - Řím je možné zvolit tyto způsoby dopravy: autobus nebo let.

   Nejlevnější dopravní prostředek na trase Praha - Řím je autobusový. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 1 029 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Řím:

   Pokud jako dopravní prostředek zvolíte autobusový, vyjde o levněji než trajekt. Na trase z města Praha do města Řím se ceny jízdenek na trajekt pohybují kolem.

   Zvolíte-li autobusový, bude stát o 145 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili let, který stojí v průměru 1 175 Kč.

   Pokud jako dopravní prostředek zvolíte autobusový, vyjde o levněji než vlak. Na trase z města Praha do města Řím se ceny jízdenek na vlak pohybují kolem.

   Nejrychlejší způsob dopravy mezi městy Praha a Řím je letecký, který v průměru zabere 1 hod 50 min   v porovnání s ostatními možnostmi cestování, které vás do cílové destinace také dostanou ale bude to trvt o něco déle:

   Pro porovnání, autobus zabere v průměru 18 hod 15 min.

   Vzdálenost Praha - Řím je přibližně 923 km.

   Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Řím je:

   • 1 autobus denně.

   Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Praha a Řím, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

   Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Praha - Řím:

   • Prague Tupolevova je nejčastějším místem pro zahájení cesty. Rome, Termini (G) je místem, ve kterém cesta Autobusem na této trase nejčastěji končí.
   • Většina cestujících zahajuje cestu Letecky v tomto místě: Letiště Václava Havla Praha a končí ji v místě: Letiště Řím-Fiumicino.
   • Většina cestujících zahajuje cestu Vlakem v tomto místě: Praha hlavní nádraží a končí ji v místě: Řím Termini.

   Pokud je pro vaši cestu Praha - Řím nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální dopravci.

   • Cestujte autobusem s FlixBus, STUDENT AGENCY k. S. Nebo Student Agency do města Řím. Pokud hledáte levné autobusové jízdenky, zvolte FlixBus z města Praha do města Řím a rezervujte je na Omio jen za 1 029 Kč.
   • Cestujte letecky s Wizz Air, Ryanair, Eurowings Europe, Eurowings, Malta Air, Lufthansa, SWISS, Czech Airlines, Air France, Austrian Airlines, Vueling Airlines, KLM, LAER, Air Baltic, Air Serbia, TAP Portugal, Brussels Airlines, Luxair, Edelweiss Air nebo Lufthansa Cityline (2) do města Řím. Pokud hledáte levné letenky, zvolte Eurowings z města Praha do města Řím a rezervujte je na Omio jen za 1 237 Kč.

   Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Řím s těmito společnostmi:

   • Společnost Student Agency provozuje na této trase každý den kolem 1 přímý autobus denně.

   Přímé spoje do města Řím Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

   Chcete si prodloužit cestu po tom, co z města Praha dorazíte do města Řím? Mnoho cestovatelů, kteří se s Omio vydají na tuto trasu, prodlouží svojí dovolenou a navštíví tato zajímavá místa v okolí města Řím: Florence, Naples, Milan, Venice nebo Paris. Pokud máte chuť poznat jedno z těchto míst: Florence, Naples, Milan, Venice nebo Paris, Omio vám vyhledá nejlepší a nejlevnější spoje.

   Cestování na trase Praha – Řím, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

   Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

   DomůCestováníCestuj do: ItálieDo místa: ŘímJak se cestovat na trase Praha - Řím

   S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

   Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

   ios-badge
   android-badge
   Hand With Phone
   Měna
   Jazyk