Jak se cestovat na trase Praha - Řím

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Řím

Na trase Praha – Řím můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
flight

Dne 07. 6. vám na trase PrahaŘím doporučujeme cestovat letadlem, protože nabízí nejlepší kombinaci ceny a rychlosti.

13:251h50
Letiště Václava Havla Praha
15:15Letiště Řím-Fiumicino
1411 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
13:251h50
Letiště Václava Havla Praha
15:15Letiště Řím-Fiumicino
1411 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
22:201h50
Letiště Václava Havla Praha
00:10Letiště Řím-Fiumicino
2072 1Jednosměrná
0 přestupů
09:251h45
Letiště Václava Havla Praha
11:10Letiště Řím-Fiumicino
2954 1Jednosměrná
0 přestupů
12:551h50
Letiště Václava Havla Praha
14:45Letiště Řím-Fiumicino
3646 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Řím?

Nejlepší hotely

Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Expedia

Zobrazit vše

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

st
07. 6.
čt
08. 6.

09. 6.
so
10. 6.
ne
11. 6.
po
12. 6.
út
13. 6.
st
14. 6.
čt
15. 6.

16. 6.
so
17. 6.
ne
18. 6.
po
19. 6.
út
20. 6.
st
21. 6.
čt
22. 6.

23. 6.
so
24. 6.
ne
25. 6.
po
26. 6.
út
27. 6.

Informace o cestování na trase Praha - Řím

distanceVzdálenost923 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem nebo letecky
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 2 129 Kč • 23 hod
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 5 161 Kč • 13 hod 55 min
carriersDopravciFlixbus nebo Vueling

Cestovat 923 km Praha - Řím je možné autobus nebo let. Nejrychlejší na této trase je letecký, takže pokud je pro vás rychlost prioritou, cesta cestovním prostředkem vám zabere 13 hod 55 min. Nejlevnějším spojem je autobusový. Chcete-li ušetřit, cestovním prostředkem můžete cestovat za nízkou cenu již od 2 129 Kč. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou Flixbus nebo Vueling. Cestující mohou na trase Praha - Řím využít přímý autobus nebo let.

🇮🇹 Nový akční tarif Insieme: Cestujte společně, cestujte s Trenitalia! 🇮🇹

Nová akce Trenitalia pro skupiny na cestách! Ať už jste přátelé nebo rodina, s jízdenkami „Insieme“ můžete ve skupině 2 až 5 lidí získat 30% slevu na každou jednotlivou jízdenku, cestujete-li stejným vlakem. Jízdenka je k dipozici pro všechny vlaky v rámci Itálie. S Omio si můžete rezervovat jízdenky na více než 500 různých tras po Itálii a využít tuto skvělou letní akci!

Podmínky nabídky

– Nabídka je platná pro všechny typy vlaků na území Itálie (Frecciarossa, Frecciargento, Frecciabianca, Intercity and ICN), pro 1. i 2. třídu, pro třídy Business, Premium a Standard, a také pro spací vozy.

– Nabídka neplatí pro cestování regionálními vlaky, pro Executive-Service-Level a Excelsior a pro sedadla typu Salottini.

– Jízdenky je nutné zakoupit nejpozději o půlnoci před plánovanou cestou. Zvolte 2 až 5 cestujících pro tarif Insieme. Cestující musí cestovat ve stejném vlaku, ve stejný čas.

– Místa k sezení jsou limitovaná, proto doporučujeme rezervovat s předstihem.

– Zakoupené jízdenky není možné vyměnit ani vrátit a je nutné je použít pro cestování ve zvoleném vlaku a ve vámi předem vybraný čas.

– Pokud jeden nebo více cestujících ze skupiny nebude přítomný ve vlaku, každý ostatní cestujícíc, který na tuto skupinovou jízdenku cestuje, bude nucen zaplatit pokutu ve výši 10 euro.

Jak se dostat z Prahy do Říma?

Trasa Praha Řím patří k frekventovaným cestám všech, kteří se chystají toto starobylé město navštívit ať již pracovně nebo soukromě. Řím je nesmírně přitažlivým cílem mnoha turistů pro své nádherné památky z doby antiky, čilý ruch, výborné jídlo i pití a nezapomenutelnou atmosféru. Ne náhodou je Řím jedním z nejfotografovanějších měst na světě. Kostely, chrámy, muzea, koloseum, parky, univerzita, zoo a bezpočet dalších zajímavostí zaujmou každého návštěvníka. Místní doprava s velkým počtem příchozích počítá, z letišť i nádraží se lze velmi rychle přepravit jak do centra Říma, tak k dalším požadovaným cílům.

Praha – Řím – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

1.200 Kč

20:35 h

Alespoň 2 týdny předem

flight

1.600 Kč

1:45 h

Alespoň měsíc předemZ letiště do města můžete cestovat například vlaky italské společnosti Trenitalia, ty jezdí pravidelně a v častých intervalech. Nezapomeňte však na to, že Řím disponuje hned dvěma letišti. Letiště Fiumicino, nebo také Letiště Leonarda da Vinciho, se nachází velmi blízko moře. Druhé římské letiště se jmenuje Ciampino a operují na něm převážně nízkonákladové aerolinky.

Jaký je nejlepší způsob přepravy mezi Prahou a Římem?

Letecky na trase Praha - Řím

Nejrychlejší doprava z Prahy do Říma je samozřejmě letadlem. Letadlo bez přestupu zvládne tuto trasu za necelé dvě hodiny bez přestupu. Hledat spojení Praha – Řím lze u společností ČSA, Iberia, Vueling, Ryanair, British Airways, Smartwings, Alitalia, Eurowings a dalších. Většina letadel startuje kolem poledne a poslední odlétají navečer. Letadla z Prahy přistávají na letišti Řím Fiumicino ve vzdálenosti asi 34 km od města, odkud se lze dostat o centra pravidelnou autobusovou dopravou, rychlodráhou, vlakem nebo taxíkem. Na výběr máte ze dvou letišť, které se nacházejí v blízkosti Říma, letiště Letiště Leonarda da Vinciho Řím-Fiumicino a letiště Řím Ciampino, kde přistávají nízkonákladové aerolinky, jako například Ryanair.

Autobusem z Prahy do Říma

Cesta autobusem do Říma začíná na ÚAN Praha Florenc, odkud lze využít spojení provozovaná autobusy společností Flixbus, Tourbus, Infobus a jiných. Vzdálenost skoro tisíc kilometrů urazí autobus za necelých 22 hodin. Je možno hledat spojení do Říma v jakoukoli denní dobu, od ranních do nočních hodin. Autobusy přijíždějí do Říma na hlavní autobusové nádraží. To je v těsné blízkosti vlakového nádraží Termini, odkud je možno využít dopravu metrem, tramvají nebo autobusem přímo do centra nebo do jakékoli jiné části města.

Vlakem z Prahy do Říma

Do Říma lze z Prahy cestovat i vlakem. Dopravu mezi Prahou a Římem lze zvládnout pouze s jedním přestupem ve Vídni nebo v Mnichově. Obě varianty jsou stejně časově náročné – více než 20 hodin. Spojení s jedním přestupem je možné při využití nočních vlaků, při cestách přes den je nutné přestupovat vícekrát, ovšem při použití italského rychlovlaku (Eurostar Italia) lze dobu cesty výrazně zkrátit. Vlak do přestupních stanic vyjíždí z Prahy hl. n. a v Římě pak končí na hlavní nádraží Termini, které nabízí bohaté možnosti místní přepravy kamkoli po městě – metrem, autobusem i tramvají. Vlaky do Vídně a Mnichova jezdí v průběhu celého dne.

Aplikaci zdarma!

Plánuješ víkend v Římě?

Řím je hlavním městem Italské republiky, sídlem parlamentu ale také domovem Vatikánu. V Itálii se nachází 51 památek, které jsou zapsány na seznamu světové dědictví UNESCO, a z nich se 70% nachází v Římě. A historie na vás v tomto městě dýchá úplně všude. Řím, přezdívaný také „věčné město", se kromě mnoha impozantních antických památek, pyšní mnoha barokními vzpomínkami na minulost. Město je stále plné turistů, ale nejrušnější období je od dubna do října a vrcholí v červenci a srpnu.

Řím je mnohostranné město a nabízí vše od muzeí, uměleckých galerií, architektonických památek, nočního života ale také je cílem poutníků, kteří se vypravují navštívít Vatikán. A Itálie je pro mnohé z nás synonymem vynikajícího jídla a pití. Ať už patříte mezi fanoušky pizzy nebo pasty, jako tečku za vaším jídlem, doporučujeme dezert Panna Cotta a samozřejmě italskou kávu. Nezapomeňte však: Piccolo neexistuje!


Tipy pro cestovatele: Cestování Praha – Řím

Tipy pro cestovatele: Do města Řím můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Řím mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Pro cestování Praha - Řím je možné využít spojení autobus nebo let.

Nejlevnější způsob dopravy mezi městy Praha a Řím je autobusový. Ceny se v průměru pohybují kolem 2 129 Kč.

Toto je srovnání s ostatními způsoby dopravy do města Řím:

Zvolíte-li autobusový, bude stát o 3 032 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili let, který stojí v průměru 5 161 Kč.

Nejrychlejší způsob dopravy Praha - Řím je letecký, který v průměru zabere 13 hod 55 min   v porovnání s ostatními možnostmi cestování, které vás do cílové destinace také dostanou ale bude to trvt o něco déle:

Porovnáme-li, jak dlouho pro cestu do města Řím potřebuje autobus, bude to přibližně 23 hod.

Město Praha je od města Řím 923 km daleko.

Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Řím je:

  • Kolem 1 autobus denně.

Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Praha a Řím, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Praha - Řím:

  • Praha, Hlavní Nádraží je nejčastějším místem pro zahájení cesty. Rome, Termini je místem, ve kterém cesta Autobusem na této trase nejčastěji končí.
  • Prague Vaclav Havel Airport je nejčastějším místem pro zahájení cesty. Rome Leonardo da Vinci Fiumicino Airport je místem, ve kterém cesta Letecky na této trase nejčastěji končí.

Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Praha do Řím:

  • Pro trasu Řím - Praha můžete zvolit spoje společnosti Flixbus a zarezervovat levné jízdenky na Omio. Nejlevnější cestování Praha - Řím obyčejně nabízí Flixbus.
  • Letecky je možné cestovat mezi městy Praha a Řím se společností Vueling. Levné jízdenky najdete na stránkách nebo v aplikaci Omio pro cestu Praha - Řím za 5 161 Kč se společností Vueling.

Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Řím s těmito společnostmi:

  • Na stránkách Omio je k dispozici 1 přímý autobus za den, kterými do města Řím zajišťuje dopravu společnost.

Přímé spoje do města Řím Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

Chcete si prodloužit cestu po tom, co z města Praha dorazíte do města Řím? Mnoho cestovatelů, kteří se s Omio vydají na tuto trasu, prodlouží svojí dovolenou a navštíví tato zajímavá místa v okolí města Řím: Milán, Florencie nebo Paříž. Pokud máte chuť poznat jedno z těchto míst: Milán, Florencie nebo Paříž, Omio vám vyhledá nejlepší a nejlevnější spoje.

Před tím, než se na cestu Praha - Řím vydáte, je dobré vědět, jaké jízdenky je možné koupit a kolik budou stát v následujících 7 dnech:

  • V průměru zaplatíte za jízdenky pro cestu na této trase 2 129 Kč.
  • V průměru zaplatíte za jízdenky pro cestu na této trase 5 161 Kč.

Abyste vaši jízdenku pro cestování mezi městy Praha a Řím pořídili na internetu za opravdu výhodnou cenu, doporučujeme vám ji koupit s dostatečným časovým předstihem.

Cestování na trase Praha – Řím, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

DomůCestováníCestuj do: ItálieDo místa: ŘímJak se cestovat na trase Praha - Řím

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk