Z Praha do Paříž

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Paříž

Na trase Praha – Paříž můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
flight

Dne 02. 2. vám na trase PrahaPaříž doporučujeme cestovat letadlem, protože nabízí nejlepší kombinaci ceny a rychlosti.

12:25Prague Vaclav Havel Airport1h50 14:15Paris Charles de Gaulle Airport
0 přestupů
5688 1Jednosměrná
Nejlevnější
18:25Prague Vaclav Havel Airport13h45 08:10Paris Charles de Gaulle Airport
1 přestup
4898 1Jednosměrná
Další možnosti
18:25Prague Vaclav Havel Airport14h20 08:45Paris Charles de Gaulle Airport
1 přestup
4898 1Jednosměrná
06:00Prague Vaclav Havel Airport4h55 10:55Paris Charles de Gaulle Airport
1 přestup
7544 1Jednosměrná
06:00Prague Vaclav Havel Airport5h45 11:45Paris Charles de Gaulle Airport
1 přestup
7544 1Jednosměrná

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Paříž?

Zobrazit na mapě

Nejlepší hotely

Zobrazit další

Celé domy a byty

Zobrazit další

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

čt
02. 2.

03. 2.
so
04. 2.
ne
05. 2.
po
06. 2.
út
07. 2.
st
08. 2.
čt
09. 2.

10. 2.
so
11. 2.
ne
12. 2.
po
13. 2.
út
14. 2.
st
15. 2.
čt
16. 2.

17. 2.
so
18. 2.
ne
19. 2.
po
20. 2.
út
21. 2.
st
22. 2.

Informace o cestování na trase Praha - Paříž

distanceVzdálenost882 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem, trajektem, letecky nebo vlakem
cheapestNejlevnější způsob dopravyVlak • 254 Kč • 19 hod 17 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 1 356 Kč • 1 hod 45 min
carriersDopravciFlixbus nebo ryanair sun

Pro překonání vzdálenosti 882 km Praha - Paříž můžete využít autobus, trajekt, let nebo vlak. Nejrychlejší na této trase je letecký, takže pokud je pro vás rychlost prioritou, cesta cestovním prostředkem vám zabere 1 hod 45 min. Nejlevnějším spojem je vlakový. Chcete-li ušetřit, cestovním prostředkem můžete cestovat za nízkou cenu již od 254 Kč. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou Flixbus nebo ryanair sun. Cestující mohou na trase Praha - Paříž využít přímý autobus nebo let.

Jak se dostat z Prahy do Paříže?

Do metropole Francie směřují každý den desetitisíce lidí – za prací, jako turisté, obchodníci, na služební cesty a podobně. Ideální spojení z ČR představuje trasa Praha - Paříž, kterou je možno absolvovat prostřednictvím letadla, autobusu či vlaku. Za památkami, kulturou, zábavou nebo romantikou se lze v po příjezdu do Paříže vydat i hromadnou dopravou – metrem, tramvají, autobusem či vlakem. Většina přitažlivých míst se nachází právě v blízkosti stanic metra.

A pokud chcete město opravud poznat, nejlepší způsob je pěšky. Kdo by se rád nevydal na procházku po Montmartru nebo pařížskými parky a zahradami. Stejně tak je Paříž ideální pro trávení volného času relaxováním, čtením oblíbené knížky v kavárně, putování po muzeích nebo tancem. Paříž je pokládaná za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Je domovem mnoha světoznámých památek, například Eiffelova věž, Louvre, Vítězný oblouk, Grand Palais a mnoho dalších. Paříž každý rok navštíví miliony turistů z celého světa.

Praha – Paříž – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

950 Kč

14:20 h

Alespoň týden předem

flight

1.800 Kč

1:55 h

Alespoň měsíc předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Prahou a Paříží?

Letecky na trase Praha - Paříž

Hledat spojení z Prahy do Paříže je možné u několika dopravců – především se jedná o Air France, ČSA, Smartwings a Wizzair. Letadla těchto společností vzlétají z Letiště Václava Havla v Praze – Ruzyni a přistávají na pařížském letišti Charles De Gaulle. Letadla společnosti SkyEurope přilétají na letiště Paris Orly. Z obou letišť funguje pravidelné autobusové spojení se středem Paříže. Není problém najít vhodné letadlo v průběhu celého dne – od ranních hodin do pozdního večera. Přímé lety trvají necelé dvě hodiny.

Autobusem z Prahy do Paříže

Hledat autobusové spojení Praha – Paříž můžete například u společností Eurolines, Flixbus nebo Student Agency/Regiojet. Cesta autobusy trvá od 14 do 22 hodin podle toho, zda si cestující vybere přímé spojení do Paříže či spojení s přestupem. Autobus do Paříže vyjíždí z ÚAN Praha Florenc a do Paříže přijíždí na hlavní autobusové nádraží. Zde se nachází stanice metra Gallieni, odkud se cestující dostanou do centra města do půl hodiny.

Vlakem z Prahy do Paříže

Doprava vlaky z Prahy do Paříže trvá ještě déle než cesta autobusy, v nejlepším případě více než 13 hodin. Hledat přímé spojení do Paříže je marné, vždy je nutno počítat s jedním až osmi přestupy. Ideální volbou s jedním přestupem je trasa Praha hl. n. – Berlín hl. n. – Paříž Nord. Alternativou je přejezd do některého z příhraničních německých měst a přestup do vlaku, který směřuje na francouzské území. Odtud je pak spojení do Paříže rychlé, zvláště při použití vlaků TGV. Většina vlakových spojů přijíždí na vlakové nádraží Gare de l´Est, odkud se dá pohodlně dostat do různých částí města metrem nebo pěšky.

Aplikaci zdarma!

Plánuješ víkend v Paříži?

Paříž, město lásky. Stejně jako se tisíce lidí vydává do hlavního města Francie, aby na vlastní oči zahlédli proslulé památky, jako je třeba notoricky známá Eiffelova vež, tisíce jiných se sem vydají ze zcela jiných důvodů. Najít onu romantickou atmosféru, zažít to, o čem po staletí píší básnící, a co na svých obrazech stvárňují umělci nejrůznějších epoch. Pokud se vydáte za uměním do Louvru, navštivte tako Musée des Arts Décoratifs, které nedávno prošlo rekonstrukcí. Většina muzeí má každou první neděli v měsíci vstup zdarma, pokud tedy chcete ušetřit, naplánujte si návštěvu galerií v souladu s tímto pravidlem. Milovnící kinematografie mohou navštívit hned několik míst, která proslavil francouzský film. Jmenujme třeba kavárnu Café des Deux Moulins, kde pracovala Amélie Poulain, hlavní hrdinka filmu Amélie z Montmartru. Většina obchodů v neděli zavírá, francouzi nakupují v sobotu, mějte to proto před návštevou města na paměti.

Tipy pro cestovatele: Spoje na trase Praha – Paříž

Tipy pro cestovatele: Do města Paříž můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Paříž mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Vyberte si, zda mezi městy Praha a Paříž využijete k cestování spoje autobus, trajekt, let nebo vlak.

Nejlevnější dopravní prostředek na trase Praha - Paříž je vlakový. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 254 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Paříž:

Zvolíte-li železniční, bude stát o 2 191 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili autobus, který stojí v průměru 2 445 Kč.

Zvolíte-li vlakový, bude stát o 1 102 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili let, který stojí v průměru 1 356 Kč.

Nejrychlejší způsob dopravy mezi městy Praha a Paříž je letecký, který v průměru zabere 1 hod 45 min   v porovnání s ostatními možnostmi cestování, které vás do cílové destinace také dostanou ale bude to trvt o něco déle:

Porovnáme-li, jak dlouho pro cestu do města Paříž potřebuje autobus, bude to přibližně 12 hod 40 min.

Pro porovnání, vlak zabere v průměru 19 hod 17 min.

Z města Praha je to do města 882 km.

Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Paříž je:

 • 3 autobusů denně.
 • Kolem 1 vlak denně.

Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Praha a Paříž, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Praha - Paříž:

 • Většina cestujících zahajuje cestu Autobusem v tomto místě: Praha, Hlavní Nádraží a končí ji v místě: Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine).
 • Prague Vaclav Havel Airport je nejčastějším místem pro zahájení cesty. Paris Charles de Gaulle Airport je místem, ve kterém cesta Letecky na této trase nejčastěji končí.
 • Pro většinu lidí, kteří rezervují svou jízdenku na vlak na trase Praha - Paříž jejich vlak odjíždí z místa Prague a odjíždí na Paris Gare de Lyon.

Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Praha do Paříž:

 • Pro trasu Paříž - Praha můžete zvolit spoje společnosti Flixbus a zarezervovat levné jízdenky na Omio. Nejlevnější cestování Praha - Paříž obyčejně nabízí Flixbus.
 • Letecky je možné cestovat Praha - Paříž se společností ryanair sun. Levné jízdenky najdete na stránkách nebo v aplikaci Omio pro cestu Praha - Paříž za 1 356 Kč se společností ryanair sun.

Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Paříž s těmito společnostmi:

 • Denně se nabízí 3 přímých autobusů do města Paříž s těmito dopravci: Flixbus.

Přímé spoje do města Paříž Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

Chcete si prodloužit cestu po tom, co z města Praha dorazíte do města Paříž? Mnoho cestovatelů, kteří se s Omio vydají na tuto trasu, prodlouží svojí dovolenou a navštíví tato zajímavá místa v okolí města Paříž: Londýn, Barcelona nebo Amsterdam. Pokud máte chuť poznat jedno z těchto míst: Londýn, Barcelona nebo Amsterdam, Omio vám vyhledá nejlepší a nejlevnější spoje.

Pokud plánujete cestu mezi městy Praha a Paříž, je užitečné sledovat v jakých cenových relacích se pohybují ceny jízdenek v následujících 7 dnech:

 • Pro tuto cestu stojí jízdenky v průměru kolem 2 445 Kč.
 • Za jízdenky zaplatíte kolem 1 356 Kč.
 • Jednosměrné jízdenky koupíte v průměru za 254 Kč.

Pokud chcete ušetřit a koupit online jízdenky z města Praha do města Paříž levně, kupte je s předstihem.

Cestování na trase Praha – Paříž, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk