Jak se cestovat na trase Praha - Paříž

čt 18. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Paříž

Na trase Praha – Paříž můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
flight

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Praha a Paříž, je letadlo. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

Vueling
09:501h55
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
11:45Letiště Paříž-Orly (ORY)
4485 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
Transavia France
20:201h55
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
22:15Letiště Paříž-Orly (ORY)
4008 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
Air France
14:551h50
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
16:45Letiště Charlese de Gaulla (CDG)
9492 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
Deutsche Bahn with connection
10:3011h43
Praha hlavní nádraží
22:13Paris Gare de l'Est
8262 1Jednosměrná
4 přestupy
Deutsche Bahn with connection
08:2312h20
Praha hlavní nádraží
20:43Paris Gare de l'Est
8262 1Jednosměrná
4 přestupy
Deutsche Bahn
10:2812h24
Praha hlavní nádraží
22:52Paris Gare de l'Est
8630 1Jednosměrná
3 přestupy
Lot Polish Airlines
12:456h05
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
18:50Letiště Charlese de Gaulla (CDG)
8531 1Jednosměrná
1 přestup
Amelia
19:551h50
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
21:45Letiště Charlese de Gaulla (CDG)
9492 1Jednosměrná
0 přestupů
GetJet Airlines
10:3510h00
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
20:35Letiště Charlese de Gaulla (CDG)
9587 1Jednosměrná
1 přestup

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

čt
18. 4.

19. 4.
so
20. 4.
ne
21. 4.
po
22. 4.
út
23. 4.
st
24. 4.
čt
25. 4.

26. 4.
so
27. 4.
ne
28. 4.
po
29. 4.
út
30. 4.
st
01. 5.
čt
02. 5.

03. 5.
so
04. 5.
ne
05. 5.
po
06. 5.
út
07. 5.
st
08. 5.

Informace o cestování na trase Praha - Paříž

distanceVzdálenost882 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem, autobusem nebo letecky
priceCeny jízdenek1 343 Kč - 5 955 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 1 343 Kč • 12 hod 55 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 1 695 Kč • 1 hod 50 min
carriersDopravciFlixBus, Vueling Airlines nebo Deutsche Bahn

Cestovat 882 km Praha - Paříž je možné vlak, autobus nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou FlixBus, Vueling Airlines nebo Deutsche Bahn. Cestující mohou na trase Praha - Paříž využít přímý autobus, let nebo vlak.

Jak se dostat z Prahy do Paříže?

Do metropole Francie směřují každý den desetitisíce lidí – za prací, jako turisté, obchodníci, na služební cesty a podobně. Ideální spojení z ČR představuje trasa Praha - Paříž, kterou je možno absolvovat prostřednictvím letadla, autobusu či vlaku. Za památkami, kulturou, zábavou nebo romantikou se lze v po příjezdu do Paříže vydat i hromadnou dopravou – metrem, tramvají, autobusem či vlakem. Většina přitažlivých míst se nachází právě v blízkosti stanic metra.

A pokud chcete město opravud poznat, nejlepší způsob je pěšky. Kdo by se rád nevydal na procházku po Montmartru nebo pařížskými parky a zahradami. Stejně tak je Paříž ideální pro trávení volného času relaxováním, čtením oblíbené knížky v kavárně, putování po muzeích nebo tancem. Paříž je pokládaná za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Je domovem mnoha světoznámých památek, například Eiffelova věž, Louvre, Vítězný oblouk, Grand Palais a mnoho dalších. Paříž každý rok navštíví miliony turistů z celého světa.

Praha – Paříž – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

950 Kč

14:20 h

Alespoň týden předem

flight

1.800 Kč

1:55 h

Alespoň měsíc předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Prahou a Paříží?

Letecky na trase Praha - Paříž

Hledat spojení z Prahy do Paříže je možné u několika dopravců – především se jedná o Air France, ČSA, Smartwings a Wizzair. Letadla těchto společností vzlétají z Letiště Václava Havla v Praze – Ruzyni a přistávají na pařížském letišti Charles De Gaulle. Letadla společnosti SkyEurope přilétají na letiště Paris Orly. Z obou letišť funguje pravidelné autobusové spojení se středem Paříže. Není problém najít vhodné letadlo v průběhu celého dne – od ranních hodin do pozdního večera. Přímé lety trvají necelé dvě hodiny.

Autobusem z Prahy do Paříže

Hledat autobusové spojení Praha – Paříž můžete například u společností Eurolines, Flixbus nebo Student Agency/Regiojet. Cesta autobusy trvá od 14 do 22 hodin podle toho, zda si cestující vybere přímé spojení do Paříže či spojení s přestupem. Autobus do Paříže vyjíždí z ÚAN Praha Florenc a do Paříže přijíždí na hlavní autobusové nádraží. Zde se nachází stanice metra Gallieni, odkud se cestující dostanou do centra města do půl hodiny.

Vlakem z Prahy do Paříže

Doprava vlaky z Prahy do Paříže trvá ještě déle než cesta autobusy, v nejlepším případě více než 13 hodin. Hledat přímé spojení do Paříže je marné, vždy je nutno počítat s jedním až osmi přestupy. Ideální volbou s jedním přestupem je trasa Praha hl. n. – Berlín hl. n. – Paříž Nord. Alternativou je přejezd do některého z příhraničních německých měst a přestup do vlaku, který směřuje na francouzské území. Odtud je pak spojení do Paříže rychlé, zvláště při použití vlaků TGV. Většina vlakových spojů přijíždí na vlakové nádraží Gare de l´Est, odkud se dá pohodlně dostat do různých částí města metrem nebo pěšky.

Aplikaci zdarma!

Plánuješ víkend v Paříži?

Paříž, město lásky. Stejně jako se tisíce lidí vydává do hlavního města Francie, aby na vlastní oči zahlédli proslulé památky, jako je třeba notoricky známá Eiffelova vež, tisíce jiných se sem vydají ze zcela jiných důvodů. Najít onu romantickou atmosféru, zažít to, o čem po staletí píší básnící, a co na svých obrazech stvárňují umělci nejrůznějších epoch. Pokud se vydáte za uměním do Louvru, navštivte tako Musée des Arts Décoratifs, které nedávno prošlo rekonstrukcí. Většina muzeí má každou první neděli v měsíci vstup zdarma, pokud tedy chcete ušetřit, naplánujte si návštěvu galerií v souladu s tímto pravidlem. Milovnící kinematografie mohou navštívit hned několik míst, která proslavil francouzský film. Jmenujme třeba kavárnu Café des Deux Moulins, kde pracovala Amélie Poulain, hlavní hrdinka filmu Amélie z Montmartru. Většina obchodů v neděli zavírá, francouzi nakupují v sobotu, mějte to proto před návštevou města na paměti.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Dopravci: Cesta Praha - Paříž

Hledejte nejlepší možnosti dopravy cestovním prostředkem mezi městy Praha a Paříž s našimi partnery! Na Omio najdete výhodné nabídky, levné a aktuální jízdní řád.

Deutsche Bahn (DB) je největším železničním dopravcem v Německu. S průměrně 40 000 jízdami vlakem denně i jedním z největších železničních dopravců na světě. Společnost Deutsche Bahn je známá širokou škálou různých typů jízdenek. DB nabízí úsporné tarify, včetně jízdného Super Saver, Saver a Flexible, a dále množství slevových karet, jako je Bahncard 25, 50 a 100, které můžete použít také pro vaší cestu cestovním prostředkem mezi městy Praha a Paříž. DB disponuje mnoha různými typy vlaků, jako je ICE (Intercity Express), IC (Intercity), EC (Eurocity), IRE (Interregio-Express), RE (Regional Express) a RB (Regionalbahn), které se liší komfortem a rychlostí jízdy. Zatímco toalety jsou standardním vybavením ve všech vlacích Deutsche Bahn, služby jako palubní restaurace nebo bezplatná Wi-Fi jsou dostupné pouze v určitých vlacích DB.

  FlixBus je jedna z největších evropských nízkonákladových společností provozující autobusovou dopravu. Společnost byla založena v roce 2011 v Německu a nabízí dálkové autobusové služby v Evropě a také v USA. FlixBus také provozuje noční autobusy na vybraných trasách po celé Evropě. Mezi standardní vybavení autobusů FlixBus patří bezplatná Wi-Fi, elektrické zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku během dlouhých cest, větší prostor pro nohy, zavazadlový prostor a samozřejmostí jsou toalety. Na palubě si dokonce můžete zakoupit občerstvení a nápoje. FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze typ jízdenky Standard, který umožňuje jedno příruční zavazadlo a jedno odbavené zavazadlo na osobu. Na další zavazadla se vztahují další poplatky, stejně tak pokud si chcete vybrat konkrétní sedadlo, například místo u stolu nebo panoramatické sedadlo.

   Austrian Airlines jsou největší rakouskou leteckou společností a pro váš příští let mezi městy Praha a Paříž si můžete vybrat mezi třídou Economy a třídou Business.

    Tipy pro cestovatele: Cestování Praha – Paříž

    Tipy pro cestovatele: Do města Paříž můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Paříž mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
    FAQs

    Na trase mezi městy Praha a Paříž můžete cestovat vlak, autobus nebo let.

    Nejlevnější dopravní prostředek na trase Praha - Paříž je autobusový. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 1 343 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Paříž:

    Zvolíte-li autobusový, bude stát o 352 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili let, který stojí v průměru 1 695 Kč.

    Nejlevnější způsob dopravy je obecně autobusový, s cenami o 4 612 Kč nižšími než vlak na stejně trase. Pokud budete cestovat vlakem, zaplatíte okolo 5 955 Kč za cestu z města Praha do města Paříž.

    Nejrychlejší způsob dopravy Praha - Paříž je letecký, který v průměru zabere 1 hod 50 min   v porovnání s ostatními možnostmi cestování, které vás do cílové destinace také dostanou ale bude to trvt o něco déle:

    Pokud pro cestu zvolíte autobus, bude vám tato cesta trvat kolem 12 hod 55 min.

    Pokud pro cestu zvolíte vlak, bude vám tato cesta trvat kolem 11 hod 43 min.

    Z města Praha je to do města 882 km.

    Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Paříž je:

    • Kolem 3 autobusů denně.
    • 1 vlak za den.

    Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty Praha - Paříž, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

    Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Praha - Paříž:

    • Většina cestujících zahajuje cestu Autobusem v tomto místě: Prague a končí ji v místě: Paris, Gare routière de Roissypôle.
    • Většina cestujících zahajuje cestu Letecky v tomto místě: Letiště Václava Havla Praha a končí ji v místě: Letiště Charlese de Gaulla.
    • Pro většinu lidí, kteří rezervují svou jízdenku na vlak na trase Praha - Paříž jejich vlak odjíždí z místa Praha hlavní nádraží a odjíždí na Paris Gare du Nord.

    Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Praha do Paříž:

    • Pro trasu Paříž - Praha můžete zvolit spoje společnosti FlixBus, STUDENT AGENCY k. S. Nebo BlaBlaCar Bus a zarezervovat levné jízdenky na Omio. Nejlevnější cestování Praha - Paříž obyčejně nabízí STUDENT AGENCY k. S.
    • Pro trasu Paříž - Praha můžete zvolit spoje společnosti Vueling Airlines, Transavia France, Air France, Czech Airlines, Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, KLM, Ryanair, Lufthansa Cityline (2), Air Dolomiti, LAER, Air Baltic, KLM Cityhopper, Air Malta, LOT Polish Airlines, Luxair, Eurowings, Malta Air, PGA-Portugalia Airlines nebo TAP Portugal a zarezervovat levné jízdenky na Omio. Nejlevnější cestování Praha - Paříž obyčejně nabízí Ryanair.
    • Vlakem je možné cestovat mezi městy Praha a Paříž se společností Deutsche Bahn, TGV nebo České dráhy. Levné jízdenky najdete na stránkách nebo v aplikaci Omio pro cestu Praha - Paříž za 5 465 Kč se společností České dráhy.

    Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Paříž s těmito společnostmi:

    • Společnost FlixBus provozuje na této trase každý den kolem 3 přímých autobusů denně.

    Přímé spoje do města Paříž Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

    Vaše cesta Praha - Paříž nemusí být konečná. V okolí města Paříž existuje několik míst, která stojí za to navštívit. Co takhle vydat se do jedné z techto destinací: London, Barcelona, Amsterdam, Milan nebo Brussels? Nejlevnější a nejrychlejší spoje pro cestování v oblasti London, Barcelona, Amsterdam, Milan nebo Brussels pro vás vyhledá Omio.

    Cestování na trase Praha – Paříž, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

    Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

    DomůCestováníCestuj do: FrancieDo místa: PařížJak se cestovat na trase Praha - Paříž

    S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

    Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

    ios-badge
    android-badge
    Hand With Phone
    Měna
    Jazyk