Jak se cestovat na trase Praha - Paříž

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Paříž

Na trase Praha – Paříž můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
flight

Dne 07. 6. vám na trase PrahaPaříž doporučujeme cestovat letadlem, protože nabízí nejlepší kombinaci ceny a rychlosti.

15:351h45
Letiště Václava Havla Praha
17:20Letiště Paříž-Orly
2571 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
15:351h45
Letiště Václava Havla Praha
17:20Letiště Paříž-Orly
2571 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
17:452h00
Letiště Václava Havla Praha
19:45Letiště Paříž-Orly
4165 1Jednosměrná
0 přestupů
11:153h50
Letiště Václava Havla Praha
15:05Letiště Charlese de Gaulla
3676 1Jednosměrná
1 přestup
10:001h40
Letiště Václava Havla Praha
11:40Paris Beauvais Tille Airport
4424 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Paříž?

Nejlepší hotely

Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Expedia

Zobrazit vše

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

st
07. 6.
čt
08. 6.

09. 6.
so
10. 6.
ne
11. 6.
po
12. 6.
út
13. 6.
st
14. 6.
čt
15. 6.

16. 6.
so
17. 6.
ne
18. 6.
po
19. 6.
út
20. 6.
st
21. 6.
čt
22. 6.

23. 6.
so
24. 6.
ne
25. 6.
po
26. 6.
út
27. 6.

Informace o cestování na trase Praha - Paříž

distanceVzdálenost882 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem nebo letecky
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 1 378 Kč • 13 hod 35 min
carriersDopravciFlixbus nebo KLM

Cestovat 882 km mezi městy Praha a Paříž je možné autobus nebo let. Nejlepším způsobem cestování pro ty, kteří chtějí ušetřit je autobusový. Cestovat levně můžete na této trase za ceny již od 1 378 Kč. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou Flixbus nebo KLM. Cestující mohou na trase Praha - Paříž využít přímý autobus nebo let.

Jak se dostat z Prahy do Paříže?

Do metropole Francie směřují každý den desetitisíce lidí – za prací, jako turisté, obchodníci, na služební cesty a podobně. Ideální spojení z ČR představuje trasa Praha - Paříž, kterou je možno absolvovat prostřednictvím letadla, autobusu či vlaku. Za památkami, kulturou, zábavou nebo romantikou se lze v po příjezdu do Paříže vydat i hromadnou dopravou – metrem, tramvají, autobusem či vlakem. Většina přitažlivých míst se nachází právě v blízkosti stanic metra.

A pokud chcete město opravud poznat, nejlepší způsob je pěšky. Kdo by se rád nevydal na procházku po Montmartru nebo pařížskými parky a zahradami. Stejně tak je Paříž ideální pro trávení volného času relaxováním, čtením oblíbené knížky v kavárně, putování po muzeích nebo tancem. Paříž je pokládaná za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Je domovem mnoha světoznámých památek, například Eiffelova věž, Louvre, Vítězný oblouk, Grand Palais a mnoho dalších. Paříž každý rok navštíví miliony turistů z celého světa.

Praha – Paříž – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

950 Kč

14:20 h

Alespoň týden předem

flight

1.800 Kč

1:55 h

Alespoň měsíc předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Prahou a Paříží?

Letecky na trase Praha - Paříž

Hledat spojení z Prahy do Paříže je možné u několika dopravců – především se jedná o Air France, ČSA, Smartwings a Wizzair. Letadla těchto společností vzlétají z Letiště Václava Havla v Praze – Ruzyni a přistávají na pařížském letišti Charles De Gaulle. Letadla společnosti SkyEurope přilétají na letiště Paris Orly. Z obou letišť funguje pravidelné autobusové spojení se středem Paříže. Není problém najít vhodné letadlo v průběhu celého dne – od ranních hodin do pozdního večera. Přímé lety trvají necelé dvě hodiny.

Autobusem z Prahy do Paříže

Hledat autobusové spojení Praha – Paříž můžete například u společností Eurolines, Flixbus nebo Student Agency/Regiojet. Cesta autobusy trvá od 14 do 22 hodin podle toho, zda si cestující vybere přímé spojení do Paříže či spojení s přestupem. Autobus do Paříže vyjíždí z ÚAN Praha Florenc a do Paříže přijíždí na hlavní autobusové nádraží. Zde se nachází stanice metra Gallieni, odkud se cestující dostanou do centra města do půl hodiny.

Vlakem z Prahy do Paříže

Doprava vlaky z Prahy do Paříže trvá ještě déle než cesta autobusy, v nejlepším případě více než 13 hodin. Hledat přímé spojení do Paříže je marné, vždy je nutno počítat s jedním až osmi přestupy. Ideální volbou s jedním přestupem je trasa Praha hl. n. – Berlín hl. n. – Paříž Nord. Alternativou je přejezd do některého z příhraničních německých měst a přestup do vlaku, který směřuje na francouzské území. Odtud je pak spojení do Paříže rychlé, zvláště při použití vlaků TGV. Většina vlakových spojů přijíždí na vlakové nádraží Gare de l´Est, odkud se dá pohodlně dostat do různých částí města metrem nebo pěšky.

Aplikaci zdarma!

Plánuješ víkend v Paříži?

Paříž, město lásky. Stejně jako se tisíce lidí vydává do hlavního města Francie, aby na vlastní oči zahlédli proslulé památky, jako je třeba notoricky známá Eiffelova vež, tisíce jiných se sem vydají ze zcela jiných důvodů. Najít onu romantickou atmosféru, zažít to, o čem po staletí píší básnící, a co na svých obrazech stvárňují umělci nejrůznějších epoch. Pokud se vydáte za uměním do Louvru, navštivte tako Musée des Arts Décoratifs, které nedávno prošlo rekonstrukcí. Většina muzeí má každou první neděli v měsíci vstup zdarma, pokud tedy chcete ušetřit, naplánujte si návštěvu galerií v souladu s tímto pravidlem. Milovnící kinematografie mohou navštívit hned několik míst, která proslavil francouzský film. Jmenujme třeba kavárnu Café des Deux Moulins, kde pracovala Amélie Poulain, hlavní hrdinka filmu Amélie z Montmartru. Většina obchodů v neděli zavírá, francouzi nakupují v sobotu, mějte to proto před návštevou města na paměti.

Tipy pro cestovatele: Cestování Praha – Paříž

Tipy pro cestovatele: Do města Paříž můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Paříž mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Pro cestování Praha - Paříž je možné využít spojení autobus nebo let.

Nejlevnější dopravní prostředek na trase Praha - Paříž je autobusový. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 1 378 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Paříž:

Pokud jako dopravní prostředek zvolíte autobusový, vyjde o 3 260 Kč levněji než let. Na trase z města Praha do města Paříž se ceny letenek pohybují kolem 4 638 Kč.

Nejrychlejší možností, jak se dostat z města Praha do města Paříž je železniční s průměrnou dobou cesty kolem 7 hod 40 min.

Existují alternativy cestování na této trase do destinace Paříž, ale cesta vám zabere více času:

Porovnáme-li, jak dlouho pro cestu do města Paříž potřebuje autobus, bude to přibližně 13 hod 35 min.

Pro porovnání, let zabere v průměru 11 hod 45 min.

Praha a Paříž jsou od sebe vzdálena 882 km.

Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Paříž je:

  • 2 autobusů denně.

Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty Praha - Paříž, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Praha do města Paříž:

  • Autobusy nejčastěji odjíždějí z: Praha, Hlavní Nádraží. A většinou přijíždějí na toto místo: Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine).
  • Lety nejčastěji odlétají z města Praha, konkrétně z Prague Vaclav Havel Airport a přilétají na Paris Charles de Gaulle Airport ve městě Paříž.

Pokud je pro vaši cestu Praha - Paříž nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální dopravci.

  • Cestujte autobusem s Flixbus do města Paříž. Pokud hledáte levné autobusové jízdenky, zvolte Flixbus z města Praha do města Paříž a rezervujte je na Omio jen za 1 378 Kč.
  • KLM vás dopraví letecky do města Paříž. Nízké ceny letenek pro cestování s KLM z města Praha do města Paříž za 4 638 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.

Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Paříž s těmito společnostmi:

  • Rezervujte přímé autobusy a cestujte se společností Flixbus. Denně je k dispozici až 2 přímých autobusů.

Přímé spoje šetří čas a cesta do města Paříž bez přestupu je pohodlnější. Než rezervujete, podívejte se pozorně na všechny nabízené jízdenky a vyberte tu, která je pro vás nejlepší.

Mnoho našich zákazníků se při cestě Praha - Paříž rozhodne pokračovat v cestování, protože v okolí města Paříž se nachází další zajímavá místa, napřílad: Londýn, Barcelona nebo Amsterdam. Vydat se tam můžete snadno s Omio. Vyhledejte nejrychlejší a nejlevnější spoje z města Paříž, do zajímavých destinací v okolí.

Pokud plánujete cestu mezi městy Praha a Paříž, je užitečné sledovat v jakých cenových relacích se pohybují ceny jízdenek v následujících 7 dnech:

  • Pro tuto cestu stojí jízdenky v průměru kolem 1 378 Kč.
  • Za jízdenky zaplatíte kolem 4 638 Kč.

Pokud chcete ušetřit a koupit online jízdenky z města Praha do města Paříž levně, kupte je s předstihem.

Cestování na trase Praha – Paříž, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

DomůCestováníCestuj do: FrancieDo místa: PařížJak se cestovat na trase Praha - Paříž

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk