Jak se cestovat na trase Praha - Ostrava

so 25. 5.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Ostrava

Na trase Praha – Ostrava můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
train

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Praha a Ostrava, je vlak. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

RegioJet a.s.
09:503h11
Praha hlavní nádraží
13:01Ostrava, Svinov Hlavní nádraží
524 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
RegioJet a.s.
17:503h11
Praha hlavní nádraží
21:01Ostrava, Svinov Hlavní nádraží
353 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
RegioJet a.s.
07:503h10
Praha hlavní nádraží
11:00Ostrava, Svinov Hlavní nádraží
623 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
Leo Express
09:073h17
Praha-Libeň
12:24Ostrava-Svinov
657 1Jednosměrná
0 přestupů
Leo Express
09:073h24
Praha-Libeň
12:31Ostrava, hlavní nádraží
657 1Jednosměrná
0 přestupů
Leo Express
09:003h24
Praha hlavní nádraží
12:24Ostrava-Svinov
657 1Jednosměrná
0 přestupů
FlixBus
09:305h15
Praha, Roztyly
14:45Ostrava, ÚAN
650 1Jednosměrná
0 přestupů
FlixBus
09:055h40
Praha, ÚAN Florenc
14:45Ostrava, ÚAN
650 1Jednosměrná
0 přestupů
Infobus
12:406h20
Praha
19:00Ostrava
403 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

po
27. 5.
út
28. 5.
st
29. 5.
čt
30. 5.

31. 5.
so
01. 6.
ne
02. 6.
po
03. 6.
út
04. 6.
st
05. 6.
čt
06. 6.

07. 6.
so
08. 6.
ne
09. 6.
po
10. 6.
út
11. 6.
st
12. 6.
čt
13. 6.

14. 6.
so
15. 6.
ne
16. 6.

Informace o cestování na trase Praha - Ostrava

distanceVzdálenost277 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem, autobusem nebo letecky
priceCeny jízdenek133 Kč - 283 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyVlak • 133 Kč • 3 hod 6 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 2 523 Kč • 2 hod 40 min
carriersDopravciFlixBus nebo RegioJet a. S.

Cestovat 277 km Praha - Ostrava je možné vlak, autobus nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou FlixBus nebo RegioJet a. S. Cestující mohou na trase Praha - Ostrava využít přímý autobus, trajekt, let nebo vlak.

Cesta z Prahy do Ostravy – informace o dopravě a spojení

Praha a Ostrava jsou dvě česká města, vzdálena od sebe asi 380 kilometrů. Vskutku se jedná o druhou nejvytíženější trasu v na českém území. Poptávka pramení především z řad běžných občanů, obvykle z Ostravy, kteří do Prahy dojíždějí na týden za prácí, za studiem nebo příležitostně za fotbalem. Z hlavního města naopak jezdí mnoho obchodníků a případně turisté, kteří se zde zastaví při cestě do Polska. Ostrava svým návštěvníkům může nabídnout historickou část Poruba, dále Hornické muzeum, ZOO, Planetárium, Svět techniky nebo Svět miniatur. Ještě větší ruch město zažívá při pořádání hudebních festivalů jako je třeba Colours of Ostrava.

Autobus Praha–Ostrava

Ačkoliv jedná o velmi poptávanou trasu, dodnes neexistuje přímé autobusové spojení Prahy a Ostravy. Veškeré cesty vedou přes Brno, kde následuje asi hodinové čekání na přípoj. Veškeré autobusy jsou operovány Student Agency, se kterým tak jízda zabere asi 6 hodin, včetně onoho přestupu. Autokary jezdí v přibližně dvouhodinovém intervalu, a to od půl čtvrté ráno do půl páté odpoledne.

Vlak Praha–Ostrava

Železniční trať z Prahy do Ostravy je díky médiím nejznámější vlakovou trasou, a to zejména kvůli konkurenčními boji hned tří dopravních společností, které tu operují. Jedná se konkrétně o České dráhy, Regio Jet a Leo Express. Dohromady vypravují denně desítky rychlíků, expresů i zastávkových vlaků. Cena a délka jízdy (okolo 3 a půl hodiny) nejsou moc rozdílné. Nicméně každý dopravce nabízí specifické soupravy a komplex služeb.

Letenky Praha–Ostrava

Poslední možností přepravy mezi Prahou a Ostravou je letadlo. Jedná se tak o jedinou pravidelnou vnitrostátní linku na českém území. České aerolíne a Smart Wings vypravují denně, každý po jednom spoji - v poledne a potom okolo desáté večerní. Vylétá se z Letiště Václava Havla v Praze a přistává v ostravském Mošnově, na Letišti Leoše Janáčka. Let trvá přibližně hodinu, protože se létá nízkokapacitními letadly.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Provozovatelé osobní dopravy: Praha - Ostrava

Na trase mezi městy Praha a Ostrava můžete cestovat cestovním prostředkem se společnosti. Na Omio jednoduše vyhledáte jízdní řád a pro vaši trasu a my vám vybereme ty nejvýhodnější nabídky cestování.

Leo Express je česká železniční a autobusová společnost. Pro vaši cestu cestovním prostředkem mezi městy Praha a Ostrava Leo Express nabízí následující typy jízdenek: běžnou třídu Economy, Economy Plus, nadstandardní třídu Business a ve třídě Premium můžete využít polohovatelná křesla, tichý oddíl a prémiové občerstvené zdarma. Pohodlné a moderní autobusy a vlaky Leo Express nabízejí spojení do více než 120 destinací po celé střední Evropě.

  Společnost FlixBus byla založená v Německu. Postupem času rozšířila své služby z Německa do celé Evropy a dokonce i do Spojených států, čímž dává cestujícím na obou kontinentech možnost využít meziměstské autobusové dopravy za dostupnou cenu. FlixBus je jednou z nejoblíbenějších nízkonákladových společností poskytující autobusovou dopravu. FlixBus také provozuje na vybraných trasách po celé Evropě noční autobusy. Autobusy FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze jízdenky typu Standard. Tyto jízdenky umožňují každému cestujícímu jedno příruční a jedno odbavené zavazadlo. Za každé další zavazadlo se účtují extra poplatky. Stejně jako za rezervaci konkrétních sedadel, například pokud si chcete rezervovat více místa pro nohy, sedadlo u stolu nebo panoramatické sedadlo. Mezi standardní vybavení na palubě patří bezplatná Wi-Fi, zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku, extra prostor pro nohy, zavazadlový prostor a toalety.

   Tipy pro cestovatele: Cestování Praha – Ostrava

   Tipy pro cestovatele: Do města Ostrava můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Ostrava mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
   FAQs

   Pro cestování mezi městy Praha a Ostrava je možné využít spojení vlak, autobus nebo let.

   Nejlevnější dopravní prostředek na trase Praha - Ostrava je železniční. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 133 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Ostrava:

   Nejlevnější způsob dopravy je obecně vlakový, s cenami o 150 Kč nižšími než autobus na stejně trase. Pokud budete cestovat autobusem, zaplatíte okolo 283 Kč za cestu z města Praha do města Ostrava.

   Zvolíte-li železniční, bude stát o méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili trajekt, který stojí v průměru.

   Nejlevnější způsob dopravy je obecně vlakový, s cenami o 2 391 Kč nižšími než let na stejně trase. Pokud budete cestovat letecky, zaplatíte okolo 2 523 Kč za cestu z města Praha do města Ostrava.

   Nejrychlejší způsob cesty na trase Ostrava - Praha je letecký, s průměrnou délkou cesty 2 hod 40 min.

   Jiné způsoby dopravy do města Ostrava obvykle trvají déle:

   Porovnáme-li, jak dlouho pro cestu do města Ostrava potřebuje autobus, bude to přibližně 4 hod 35 min.

   Porovnáme-li, jak dlouho pro cestu do města Ostrava potřebuje vlak, bude to přibližně 3 hod 6 min.

   Vzdálenost Praha - Ostrava je přibližně 277 km.

   Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Ostrava je:

   • Kolem 5 autobusů denně.
   • 25 vlaků za den.

   Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty Praha - Ostrava, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

   Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Praha - Ostrava:

   • Většina cestujících zahajuje cestu Autobusem v tomto místě: Prague Tupolevova a končí ji v místě: Ostrava, Náměstí Dr. Brauna (Svinov).
   • Letiště Václava Havla Praha je nejčastějším místem pro zahájení cesty. Letiště Leoše Janáčka Ostrava je místem, ve kterém cesta Letecky na této trase nejčastěji končí.
   • Praha hlavní nádraží je nejčastějším místem pro zahájení cesty. Ostrava, hlavní nádraží je místem, ve kterém cesta Vlakem na této trase nejčastěji končí.

   Pokud je pro vaši cestu Praha - Ostrava nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální provozovatelé dopravy.

   • Cestujte autobusem s FlixBus, STUDENT AGENCY k. S. Infobus nebo Musil Tour do města Ostrava. Pokud hledáte levné autobusové jízdenky, zvolte Infobus z města Praha do města Ostrava a rezervujte je na Omio jen za 283 Kč.
   • Cestujte vlakem s RegioJet a. S. Leo Express, České dráhy nebo Student Agency do města Ostrava. Pokud hledáte levné jízdenky na vlak, zvolte RegioJet a. S. Z města Praha do města Ostrava a rezervujte je na Omio jen za 133 Kč.

   Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Ostrava s těmito společnostmi:

   • Společnost FlixBus provozuje na této trase každý den kolem 5 přímých autobusů denně.
   • Do destinace Ostrava vás dopraví přímé vlaky společnosti Leo Express, České dráhy nebo Student Agency. Vybrat můžete jeden z 25 přímých vlaků denně.

   Přímé spoje do města Ostrava Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

   Vaše cesta Praha - Ostrava nemusí být konečná. V okolí města Ostrava existuje několik míst, která stojí za to navštívit. Co takhle vydat se do jedné z techto destinací: Vienna, Kraków, Katowice nebo Warsaw? Nejlevnější a nejrychlejší spoje pro cestování v oblasti Vienna, Kraków, Katowice nebo Warsaw pro vás vyhledá Omio.

   Cestování na trase Praha – Ostrava, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

   Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

   DomůCestováníDo místa: OstravaJak se cestovat na trase Praha - Ostrava

   S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

   Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

   ios-badge
   android-badge
   Hand With Phone
   Měna
   Jazyk