Jak se cestovat na trase Praha - Mnichov

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Mnichov

Na trase Praha – Mnichov můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Dne 07. 6. vám na trase PrahaMnichov doporučujeme cestovat autobusem, protože nabízí nejlepší kombinaci ceny a rychlosti.

16:304h45
Praha, ÚAN Florenc
21:15München, ZOB
697 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
16:304h45
Praha, ÚAN Florenc
21:15München, ZOB
697 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
09:304h45
Praha, ÚAN Florenc
14:15München, ZOB
996 1Jednosměrná
0 přestupů
09:435h35
Praha
15:18Mnichov Hbf
1124 1Jednosměrná
0 přestupů
13:435h35
Praha
19:18Mnichov Hbf
1124 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Mnichov?

Nejlepší hotely

Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Expedia

Zobrazit vše

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

st
07. 6.
čt
08. 6.

09. 6.
so
10. 6.
ne
11. 6.
po
12. 6.
út
13. 6.
st
14. 6.
čt
15. 6.

16. 6.
so
17. 6.
ne
18. 6.
po
19. 6.
út
20. 6.
st
21. 6.
čt
22. 6.

23. 6.
so
24. 6.
ne
25. 6.
po
26. 6.
út
27. 6.

Informace o cestování na trase Praha - Mnichov

distanceVzdálenost299 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem, letecky nebo vlakem
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 577 Kč • 6 hod 20 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 7 867 Kč • 55 min
carriersDopravciFlixbus, Lufthansa Cityline nebo Deutsche Bahn with connection

Pro překonání vzdálenosti 299 km Praha - Mnichov můžete využít autobus, let nebo vlak. Nejrychlejší na této trase je letecký, takže pokud je pro vás rychlost prioritou, cesta cestovním prostředkem vám zabere 55 min. Nejlevnějším spojem je autobusový. Chcete-li ušetřit, cestovním prostředkem můžete cestovat za nízkou cenu již od 577 Kč. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou Flixbus, Lufthansa Cityline nebo Deutsche Bahn with connection. Cestující mohou na trase Praha - Mnichov využít přímý autobus, let nebo vlak.

Jak se dostat z Prahy do Mnichova?

Trasa mezi Prahou a Mnichovem je z hlediska dopravy považována za jednu z nejrušnějších v Evropě vůbec. Spojuje totiž dvě úžasné destinace střední Evropy, kam si postupně našlo cestu miliony turistů z celého světa. Jelikož Praha a Mnichov jsou partnerskými městy, panuje zde čilý obchodní ruch a zároveň tak, mezi nimi pendluje mnoho obchodních cestujících. V současné době je Mnichov jednou z nejvyhledávanějších "víkendových" destinací v Evropě vůbec.

Mimo věhlasných slavností jako je Oktoberfest nebo adventní trhy láká návštěvníky z celého světa i svými památkami. Nejvíc jich lze nalézt v okolí Mariánského náměstí s nejstarším evropským mariánským sloupem. Dále nelze opomenout majestátní budovu radnice s orlojem, či kostel Frauenkirche a mnoho dalších. A zatímco dámy mohou trávit čas v nespočtu luxusních butiků, pánové mohou obdivovat gigantickou Allianz Arenu nebo sportovní vozy v muzeu BMW. Cestování z Prahy do Mnichova je v dnešní době velmi jednoduché. Ačkoliv jsou místa od sebe vzdálena asi jen 400 kilometrů, lze využít nejen autobusů a vlaků, ale i letadlo.

Praha – Mnichov – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

620 Kč

5 h

Alespoň týden předem

trains

1.220 Kč

6 h

Alespoň 2 týdny předem

flight

3.400 Kč

00:50 h

Alespoň měsíc předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Prahou a Mnichovem?

Letecky na trase Praha - Mnichov

Cesta letadlem z Prahy do Mnichova je tou nejrychlejší možností. Let totiž trvá pouhých 50 minut a v případě on-line odbavení není potřeba být na letišti 2 hodiny předem. Monopol na letecký koridor mezi Prahou a Mnichovem má společnost Lufthansa, která z pražského letiště Václava Havla, operuje pěti přímými lety denně. Letadla přistávají na jediném mnichovském komerčním letiště Franze Josefa Strauße, vzdáleného asi 30 kilometrů od centra Mnichova.

Autobusem z Prahy do Mnichova

Cesta autobusem z Prahy do Mnichova je pravděpodobně tou nejobvyklejší alternativou. Na úseku totiž působí hned 4 dopravci (Flix Bus, Regiojet, Eurolines a Leo Express), kteří z pražského terminálu Florenc vypravují 8 spojů denně, v nepravidelných, přibližně 3hodinových intervalech. Autobusy pak končí na terminálu Häckenbrücke, které se nachází několik minut chůze od hlavních turistických lákadel.

Vlakem z Prahy do Mnichova

Vlakem z Prahy do Mnichova se dá jet až čtyřikrát denně. Z pražského hlavního nádraží vypravují České dráhy vlaky Euro City v pravidelných 4 hodinových intervalech. Tyto expresy pak končí svojí cestu na mnichovském hlavním nádraží, odkud je to jen pár kroků na Mariánské náměstí.

Aplikaci zdarma!

Plánuješ víkend v Mnichově?

Podobně jako v německém Berlíně i v Mnichově městskou dopravu zajišťuje nadzemka S-Bahn a podzemka U-Bahn, kromě toho samozřejmě také tramvaje a autobusy. Objevování Mnichova můžete zahájit na náměstí Marienplatz, kde se nachází Nová radnice (Neue Rathaus) s nádherným orlojem a Stará radnice (Alte Rathaus). Srdce Bavorska toho nabízí mnoho nejen milovníkům piva a klobás, ale také všem, kteří oceňují historii a umění. Nevynechejte gotickou katedrálu Frauenkirche, jejíž stometrové věže tvoří dominantu Mnichova. Za uměním se vydejte do Staré Pinakotéky (Alte Pinakothek), Nová Pinakotéky (Neue Pinakothek) a Pinakothek der Moderne. Najdete zde umění od středověku, přes 18. století až po umění současné a design.


Tipy pro cestovatele: Cestování Praha – Mnichov

Tipy pro cestovatele: Do města Mnichov můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Mnichov mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Do města Mnichov se z města Praha dostanete autobus, let nebo vlak.

S nízkými cenami již od 577 Kč je autobusový nejlevnější formou dopravy do města Mnichov z města Praha.

Toto je srovnání s ostatními formami dopravy do města Mnichov:

Nejlevnější způsob dopravy je obecně autobusový, s cenami o 7 290 Kč nižšími než let na stejně trase. Pokud budete cestovat letecky, zaplatíte okolo 7 867 Kč za cestu z města Praha do města Mnichov.

Zvolíte-li autobusový, bude stát o 2 056 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili vlak, který stojí v průměru 2 632 Kč.

Nejrychlejší způsob dopravy mezi městy Praha a Mnichov je letecký, který v průměru zabere 55 min   v porovnání s ostatními možnostmi cestování, které vás do cílové destinace také dostanou ale bude to trvt o něco déle:

Pro porovnání, autobus zabere v průměru 6 hod 20 min.

Porovnáme-li, jak dlouho pro cestu do města Mnichov potřebuje vlak, bude to přibližně 11 hod 41 min.

Města Praha a Mnichov odděluje vzdálenost 299 km.

Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Mnichov je:

 • 4 autobusů za den.
 • 7 vlaků za den.

Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Praha a Mnichov, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Praha - Mnichov:

 • Většina cestujících zahajuje cestu Autobusem v tomto místě: Praha, Hlavní Nádraží a končí ji v místě: München, ZOB.
 • Prague Vaclav Havel Airport je nejčastějším místem pro zahájení cesty. Munich Airport je místem, ve kterém cesta Letecky na této trase nejčastěji končí.
 • Pro většinu lidí, kteří rezervují svou jízdenku na vlak na trase Praha - Mnichov jejich vlak odjíždí z místa Prague a odjíždí na München Hbf.

Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Praha do Mnichov:

 • Pro trasu Mnichov - Praha můžete zvolit spoje společnosti Flixbus a zarezervovat levné jízdenky na Omio. Nejlevnější cestování Praha - Mnichov obyčejně nabízí Flixbus.
 • Letecky je možné cestovat mezi městy Praha a Mnichov se společností Lufthansa Cityline. Levné jízdenky najdete na stránkách nebo v aplikaci Omio pro cestu Praha - Mnichov za 7 867 Kč se společností Lufthansa Cityline.
 • Cestování Mnichov - Praha cestovním prostředkem se společností Deutsche Bahn with connection. Najít levné jízdenky můžete na Omio za ceny pohybujícíse v průměru kolem 2 632 Kč. Nejlevnější nabídky obvykle na Omio rezervujte s dopravcem Deutsche Bahn with connection.

Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Mnichov s těmito společnostmi:

 • Na trase jezdí denně přibližně 4 přímých autobusů. Tyto jsou přímé a provozuje je společnost: Flixbus nebo STUDENT AGENCY k. S.
 • Rezervujte přímé vlaky a cestujte se společností Deutsche Bahn. Denně je k dispozici až 7 přímých vlaků.

Přímé spoje šetří čas a cesta do města Mnichov bez přestupu je pohodlnější. Než rezervujete, podívejte se pozorně na všechny nabízené jízdenky a vyberte tu, která je pro vás nejlepší.

Mnoho našich zákazníků se při cestě Praha - Mnichov rozhodne pokračovat v cestování, protože v okolí města Mnichov se nachází další zajímavá místa, napřílad: Berlín, Paříž nebo Vídeň. Vydat se tam můžete snadno s Omio. Vyhledejte nejrychlejší a nejlevnější spoje z města Mnichov, do zajímavých destinací v okolí.

Před tím, než se na cestu Praha - Mnichov vydáte, je dobré vědět, jaké jízdenky je možné koupit a kolik budou stát v následujících 7 dnech:

 • Levné jednosměrné jízdenky pro tuto trasu stojí většinou kolem 577 Kč.
 • V průměru zaplatíte za jízdenky pro cestu na této trase 7 867 Kč.
 • V průměru zaplatíte za jízdenky pro cestu na této trase 2 632 Kč.

Abyste vaši jízdenku pro cestování mezi městy Praha a Mnichov pořídili na internetu za opravdu výhodnou cenu, doporučujeme vám ji koupit s dostatečným časovým předstihem.

Cestování na trase Praha – Mnichov, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

DomůCestováníCestuj do: NěmeckoDo místa: MnichovJak se cestovat na trase Praha - Mnichov

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk