Jak se cestovat na trase Praha - Madrid

po 24. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Informace o cestování na trase Praha - Madrid

distanceVzdálenost1772 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem, autobusem nebo letecky
priceCeny letenek2 115 Kč - 2 606 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyLet • 2 115 Kč • 3 hod
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 2 115 Kč • 3 hod
carriersDopravciFlixBus, Ryanair nebo České dráhy

Pro překonání vzdálenosti 1772 km mezi městy Praha a Madrid můžete využít vlak, autobus nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou FlixBus, Ryanair nebo České dráhy. Cestující mohou na trase Praha - Madrid využít přímý autobus, trajekt, let nebo vlak.

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Madrid

Na trase Praha – Madrid můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
flight

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Praha a Madrid, je letadlo. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

Iberia
12:253h10
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
15:35Letiště Adolfa Suáreze (MAD)
2974 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
Iberia
12:253h10
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
15:35Letiště Adolfa Suáreze (MAD)
2974 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
Czech Airlines
10:053h00
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
13:05Letiště Adolfa Suáreze (MAD)
4368 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
FlixBus
20:4035h30
Praha, Na Knížecí
08:10Madrid
3796 1Jednosměrná
2 přestupy
FlixBus
19:0537h05
Praha, Hlavní Nádraží
08:10Madrid
3716 1Jednosměrná
3 přestupy
FlixBus
20:1535h55
Praha, ÚAN Florenc
08:10Madrid
3796 1Jednosměrná
2 přestupy
Iberia
15:353h10
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
18:45Letiště Adolfa Suáreze (MAD)
4859 1Jednosměrná
0 přestupů
Lot Polish Airlines
07:107h25
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
14:35Letiště Adolfa Suáreze (MAD)
5008 1Jednosměrná
1 přestup
Amelia International
19:5513h20
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
09:15Letiště Adolfa Suáreze (MAD)
4501 1Jednosměrná
1 přestup

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

po
24. 6.
út
25. 6.
st
26. 6.
čt
27. 6.

28. 6.
so
29. 6.
ne
30. 6.
po
01. 7.
út
02. 7.
st
03. 7.
čt
04. 7.

05. 7.
so
06. 7.
ne
07. 7.
po
08. 7.
út
09. 7.
st
10. 7.
čt
11. 7.

12. 7.
so
13. 7.
ne
14. 7.

Jak cestovat na trase Praha – Madrid

Madrid, hlavní město Španělska, je oblíbeným cílem mnoha turistů z celého světa. Od Prahy jej dělí vzdálenost asi 2000 kilometrů vzdušnou čarou. Největšími lákadly je bezesporu národní muzeum Del Prado, historické památky, a samozřejmě také nespočet kasín. V Praze stojí za návštěvu mimo jiné Staroměstské náměstí s orlojem, Karlův most a Malá strana. Z českého hlavního města lze do Madridu cestovat například letecky, a to jak přímo, tak s přestupem. Doba přímého letu je přibližně tři hodiny. Autobus přímé linky dopraví cestující z Prahy do španělské metropole během přibližně 36 hodin.

Vlaky

Přímé vlakové spojení z Prahy do Madridu není k dispozici, je ale možné cestovat s přestupem v Paříži nebo Barceloně. Některé linky jedou také přes švýcarský Curych nebo německý Mannheim. Nejrychlejší varianta zahrnuje dva až tři přestupy, a celková doba cestování je necelých 26 hodin. Vlaky odjíždí z pražského hlavního nádraží v průměru třikrát denně. Cílovou stanicí je Puerta de Atocha, odkud vede do centra metro linky 1.

Autobusy

Z Prahy do Madridu lze cestovat také autobusem. Přímé spoje nabízí například Eurolines. Cesta trvá v průměru 36 hodin, a tento spoj vyráží jednou denně v ranních hodinách. Další variantou jsou spoje tohoto dopravce se dvěma přestupy, obvykle v nizozemském Haagu a španělské Barceloně. Celková doba cesty je v tomto případě až 50 hodin. Autobusy odjíždějí v průměru dvakrát denně z pražského Autobusového nádraží Florenc, které je z centra dostupné tramvají číslo 92 a metrem linky B a C. Cílovou stanicí je Estación Sur v jižní části města, odkud lze do centra dojet metrem linky 6 nebo vlaky C-5, C-7 a C-10.

Lety

Přímé letecké spojení z Prahy do Madridu operují například aerolinky ČSA, Smart Wings, Iberia a Air Europa. Let trvá kolem tří hodin. Přibližně o 90 minut delší je pak let s přestupem se společností Swiss, Liufthansa nebo Brussels Airlines. Obvyklými přestupními letišti jsou Brusel a Curych. Celkem je denně k dispozici nad 30 letů, tedy více než 200 letů týdně. Pražské Letiště Václava Havla je snadno dostupné kyvadlovým autobusem, který z centra odjíždí každých 30 minut, a cesta trvá kolem půl hodiny. Z madridského letiště Barajas vede přímá trasa metra číslo 8 ze všech letištních terminálů do stanice Nuevos Ministerios v centru Madridu.

Cestování Praha – Madrid: Tipy na cestování

Nejrychlejší způsob, jak se přepravit na trase mezi městy Praha a Madrid, je letecká doprava.

Nejlevnější variantou cestování z Prahy do Madridu je autobusová doprava.

Aplikaci zdarma!

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Provozovatelé osobní dopravy: Cesta Praha - Madrid

Cestujte cestovním prostředkem mezi městy Praha a Madrid se společností pomocí Omio. Porovnejte jízdní řád a, a my vám navíc ukážeme srovnání s ostatními způsoby dopravy a možnosti cesty s přestupy, jsou-li tyto varianty k dispozici.

Společnost FlixBus byla založená v Německu. Postupem času rozšířila své služby z Německa do celé Evropy a dokonce i do Spojených států, čímž dává cestujícím na obou kontinentech možnost využít meziměstské autobusové dopravy za dostupnou cenu. FlixBus je jednou z nejoblíbenějších nízkonákladových společností poskytující autobusovou dopravu. FlixBus také provozuje na vybraných trasách po celé Evropě noční autobusy. Autobusy FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze jízdenky typu Standard. Tyto jízdenky umožňují každému cestujícímu jedno příruční a jedno odbavené zavazadlo. Za každé další zavazadlo se účtují extra poplatky. Stejně jako za rezervaci konkrétních sedadel, například pokud si chcete rezervovat více místa pro nohy, sedadlo u stolu nebo panoramatické sedadlo. Mezi standardní vybavení na palubě patří bezplatná Wi-Fi, zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku, extra prostor pro nohy, zavazadlový prostor a toalety.

  Air France jsou největší francouzská letecká společnost. Aerolinky Air France nabízejí lety po celé Evropě ale i mimo ni. Můžete vybírat z několika různých typů letenek pro pro vaši cestu cestovním prostředkem z města Praha do města Madrid. Air France nabízí tyto tarify letenek: Economy Light, Economy Standard, Economy Flex, Premium Economy a Business.

   Tipy pro cestovatele: Cestování Praha – Madrid

   Tipy pro cestovatele: Do města Madrid můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Madrid mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
   FAQs

   Pro tuto trasu mezi městy Praha a Madrid je možné zvolit tyto způsoby dopravy: vlak, autobus nebo let.

   Nejlevnější dopravní prostředek na trase Praha - Madrid je letecký. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 2 115 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Madrid:

   Zvolíte-li letecký, bude stát o 491 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili autobus, který stojí v průměru 2 606 Kč.

   Zvolíte-li letecký, bude stát o méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili trajekt, který stojí v průměru.

   Nejlevnější způsob dopravy je obecně letecký, s cenami o 7 654 Kč nižšími než vlak na stejně trase. Pokud budete cestovat vlakem, zaplatíte okolo 9 769 Kč za cestu z města Praha do města Madrid.

   Nejrychlejší způsob dopravy mezi městy Praha a Madrid je letecký, který v průměru zabere 3 hod   v porovnání s ostatními možnostmi cestování, které vás do cílové destinace také dostanou ale bude to trvt o něco déle:

   Porovnáme-li, jak dlouho pro cestu do města Madrid potřebuje autobus, bude to přibližně 34 hod 55 min.

   Pro porovnání, pokud si vyberete vlak, budete pro tuto cestu potřebovat okolo 34 hod 2 min.

   Praha a Madrid jsou od sebe vzdálena 1772 km.

   Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Madrid je:

   • 1 vlak denně.

   Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Praha a Madrid, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

   Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Praha - Madrid:

   • Prague Tupolevova je nejčastějším místem pro zahájení cesty. Madrid, Estación Sur de Autobuses je místem, ve kterém cesta Autobusem na této trase nejčastěji končí.
   • Většina cestujících zahajuje cestu Letecky v tomto místě: Letiště Václava Havla Praha a končí ji v místě: Letiště Adolfa Suáreze.
   • Praha hlavní nádraží je nejčastějším místem pro zahájení cesty. Madrid-Puerta de Atocha-Almudena Grandes je místem, ve kterém cesta Vlakem na této trase nejčastěji končí.

   Pokud je pro vaši cestu Praha - Madrid nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální dopravci.

   • FlixBus vás dopraví autobusem do města Madrid. Nízké ceny autobusových jízdenek pro cestování s FlixBus z města Praha do města Madrid za 2 606 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.
   • Ryanair, Iberia, Lufthansa, Vueling Airlines, Brussels Airlines, Czech Airlines, Air France, KLM, TAP Portugal, LAER, SWISS, LOT Polish Airlines, Air Serbia, Norwegian Air nebo Air Europa - cestujte letecky s touto společností do města Madrid. Levné letenky, které nabízí aerolinky můžete pro cestování na trase Praha - Madrid najít a koupit na Omio, za cenu již od 1 088 Kč.
   • České dráhy vás dopraví vlakem do města Madrid. Nízké ceny jízdenek na vlak pro cestování s České dráhy z města Praha do města Madrid za 9 769 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.

   Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Madrid s těmito společnostmi:

   • Koupit můžete přímý autobus a dopravcem.
   • Rezervujte si přímý trajekty se společností.
   • Koupit můžete přímý let a dopravcem Iberia.
   • Koupit můžete přímý vlak a dopravcem.

   Přímé spoje do města Madrid Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

   Zákazníci Omio, kteří cestují na trase Praha - Madrid, si často prodlouží cestu do této destinace: Barcelona, Valencia, Seville, Málaga nebo Paris. Omio Vám může pomoci naplánovat vaše cestování a usnadní Vám hledání ideálních spojů mezi těmito oblíbenými destinacemi za výhodné ceny.

   Cestování na trase Praha – Madrid, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

   Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

   DomůCestováníCestuj do: ŠpanělskoDo místa: MadridJak se cestovat na trase Praha - Madrid

   S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

   Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

   ios-badge
   android-badge
   Hand With Phone
   Měna
   Jazyk