Z Praha do Madrid

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Madrid?

Zobrazit na mapě

Nejlepší hotely

Zobrazit další

Celé domy a byty

Zobrazit další

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

út
07. 2.
st
08. 2.
čt
09. 2.

10. 2.
so
11. 2.
ne
12. 2.
po
13. 2.
út
14. 2.
st
15. 2.
čt
16. 2.

17. 2.
so
18. 2.
ne
19. 2.
po
20. 2.
út
21. 2.
st
22. 2.
čt
23. 2.

24. 2.
so
25. 2.
ne
26. 2.
po
27. 2.

Informace o cestování na trase Praha - Madrid

distanceVzdálenost1772 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem, trajektem, letecky nebo vlakem
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 25 Kč • 36 hod 35 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 1 420 Kč • 2 hod 55 min
carriersDopravciIberia

Cestovat 1772 km mezi městy Praha a Madrid je možné autobus, trajekt, let nebo vlak. Nejrychlejší na této trase je letecký, takže pokud je pro vás rychlost prioritou, cesta cestovním prostředkem vám zabere 2 hod 55 min. Nejlevnějším spojem je autobusový. Chcete-li ušetřit, cestovním prostředkem můžete cestovat za nízkou cenu již od 25 Kč. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou Iberia. Cestující mohou na trase Praha - Madrid využít přímý autobus nebo let.

Jak cestovat na trase Praha – Madrid

Madrid, hlavní město Španělska, je oblíbeným cílem mnoha turistů z celého světa. Od Prahy jej dělí vzdálenost asi 2000 kilometrů vzdušnou čarou. Největšími lákadly je bezesporu národní muzeum Del Prado, historické památky, a samozřejmě také nespočet kasín. V Praze stojí za návštěvu mimo jiné Staroměstské náměstí s orlojem, Karlův most a Malá strana. Z českého hlavního města lze do Madridu cestovat například letecky, a to jak přímo, tak s přestupem. Doba přímého letu je přibližně tři hodiny. Autobus přímé linky dopraví cestující z Prahy do španělské metropole během přibližně 36 hodin.

Vlaky

Přímé vlakové spojení z Prahy do Madridu není k dispozici, je ale možné cestovat s přestupem v Paříži nebo Barceloně. Některé linky jedou také přes švýcarský Curych nebo německý Mannheim. Nejrychlejší varianta zahrnuje dva až tři přestupy, a celková doba cestování je necelých 26 hodin. Vlaky odjíždí z pražského hlavního nádraží v průměru třikrát denně. Cílovou stanicí je Puerta de Atocha, odkud vede do centra metro linky 1.

Autobusy

Z Prahy do Madridu lze cestovat také autobusem. Přímé spoje nabízí například Eurolines. Cesta trvá v průměru 36 hodin, a tento spoj vyráží jednou denně v ranních hodinách. Další variantou jsou spoje tohoto dopravce se dvěma přestupy, obvykle v nizozemském Haagu a španělské Barceloně. Celková doba cesty je v tomto případě až 50 hodin. Autobusy odjíždějí v průměru dvakrát denně z pražského Autobusového nádraží Florenc, které je z centra dostupné tramvají číslo 92 a metrem linky B a C. Cílovou stanicí je Estación Sur v jižní části města, odkud lze do centra dojet metrem linky 6 nebo vlaky C-5, C-7 a C-10.

Lety

Přímé letecké spojení z Prahy do Madridu operují například aerolinky ČSA, Smart Wings, Iberia a Air Europa. Let trvá kolem tří hodin. Přibližně o 90 minut delší je pak let s přestupem se společností Swiss, Liufthansa nebo Brussels Airlines. Obvyklými přestupními letišti jsou Brusel a Curych. Celkem je denně k dispozici nad 30 letů, tedy více než 200 letů týdně. Pražské Letiště Václava Havla je snadno dostupné kyvadlovým autobusem, který z centra odjíždí každých 30 minut, a cesta trvá kolem půl hodiny. Z madridského letiště Barajas vede přímá trasa metra číslo 8 ze všech letištních terminálů do stanice Nuevos Ministerios v centru Madridu.

Cestování Praha – Madrid: Tipy na cestování

Nejrychlejší způsob, jak se přepravit na trase mezi městy Praha a Madrid, je letecká doprava.

Nejlevnější variantou cestování z Prahy do Madridu je autobusová doprava.

Aplikaci zdarma!

Tipy pro cestovatele: Spoje na trase Praha – Madrid

Tipy pro cestovatele: Do města Madrid můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Madrid mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Vyberte si, zda mezi městy Praha a Madrid využijete k cestování spoje autobus, trajekt, let nebo vlak.

Nejlevnější způsob dopravy Praha - Madrid je autobusový. Ceny se v průměru pohybují kolem 25 Kč.

Toto je srovnání s ostatními způsoby dopravy do města Madrid:

Zvolíte-li autobusový, bude stát o 1 394 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili let, který stojí v průměru 1 420 Kč.

Nejlevnější způsob dopravy je obecně autobusový, s cenami o 126 Kč nižšími než vlak na stejně trase. Pokud budete cestovat vlakem, zaplatíte okolo 151 Kč za cestu z města Praha do města Madrid.

Nejrychlejší způsob cesty na trase Madrid - Praha je letecký, s průměrnou délkou cesty 2 hod 55 min.

Jiné způsoby dopravy do města Madrid obvykle trvají déle:

Pro porovnání, pokud si vyberete autobus, budete pro tuto cestu potřebovat okolo 36 hod 35 min  

Pro porovnání, vlak zabere v průměru 39 hod 3 min.

Město Praha je od města Madrid 1772 km daleko.

Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Madrid je:

 • 1 autobus za den.
 • 1 vlak denně.

Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty Praha - Madrid, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Praha - Madrid:

 • Většina cestujících zahajuje cestu Autobusem v tomto místě: Praha, Hlavní Nádraží a končí ji v místě: Madrid, Estación Sur/Gare routière Méndez Alvaro - 83.
 • Pro většinu lidí, kteří rezervují svou letenku na trase Praha - Madrid jejich let odlétá z místa Prague Vaclav Havel Airport a odlétá na Madrid Barajas Airport.
 • Většina cestujících zahajuje cestu Vlakem v tomto místě: Prague a končí ji v místě: Madrid-Puerta de Atocha-Almudena Grandes.

Pokud je pro vaši cestu Praha - Madrid nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální provozovatelé dopravy.

 • Iberia vás dopraví letecky do města Madrid. Nízké ceny letenek pro cestování s Iberia z města Praha do města Madrid za 1 420 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.

Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Madrid s těmito společnostmi:

 • Můžete rezervovat přímý autobus s dopravcem.
 • Koupit můžete přímý let a dopravcem Ryanair nebo Iberia.

Přímé spoje do města Madrid Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

Vaše cesta Praha - Madrid nemusí být konečná. V okolí města Madrid existuje několik míst, která stojí za to navštívit. Co takhle vydat se do jedné z techto destinací: Barcelona, Valencie nebo Sevilla? Nejlevnější a nejrychlejší spoje pro cestování v oblasti Barcelona, Valencie nebo Sevilla pro vás vyhledá Omio.

Pokud plánujete cestu mezi městy Praha a Madrid, je užitečné sledovat v jakých cenových relacích se pohybují ceny jízdenek v následujících 7 dnech:

 • Pro tuto cestu stojí jízdenky v průměru kolem 25 Kč.
 • Pro tuto cestu stojí jízdenky v průměru kolem 1 420 Kč.
 • Jednosměrné jízdenky stojí v průměru 151 Kč.

Pokud chcete ušetřit a koupit online jízdenky z města Praha do města Madrid levně, kupte je s předstihem.

Cestování na trase Praha – Madrid, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk