Jak se cestovat na trase Praha - Londýn

čt 25. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Londýn

Na trase Praha – Londýn můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
flight

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Praha a Londýn, je letadlo. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

wizz air uk
09:352h25
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
11:00Letiště London Luton (LTN)
2932 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
wizz air uk
21:351h55
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
22:30Letiště London Gatwick (LGW)
2573 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
wizz air uk
21:351h55
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
22:30Letiště London Gatwick (LGW)
2573 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
STUDENT AGENCY k.s.
18:0018h30
Praha, ÚAN Florenc
11:30Londýn
2940 1Jednosměrná
0 přestupů
easyJet
17:002h05
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
18:05Letiště London Luton (LTN)
2948 1Jednosměrná
0 přestupů
easyJet
21:552h05
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
23:00Letiště London Gatwick (LGW)
2649 1Jednosměrná
0 přestupů
wizz air uk
17:002h05
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
18:05Letiště London Luton (LTN)
3663 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů


26. 4.
so
27. 4.
ne
28. 4.
po
29. 4.
út
30. 4.
st
01. 5.
čt
02. 5.

03. 5.
so
04. 5.
ne
05. 5.
po
06. 5.
út
07. 5.
st
08. 5.
čt
09. 5.

10. 5.
so
11. 5.
ne
12. 5.
po
13. 5.
út
14. 5.
st
15. 5.
čt
16. 5.

Informace o cestování na trase Praha - Londýn

distanceVzdálenost1032 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem, autobusem nebo letecky
priceCeny letenek891 Kč - 14 081 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyLet • 891 Kč • 1 hod 55 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 891 Kč • 1 hod 55 min
carriersDopravciSTUDENT AGENCY k. S. Ryanair nebo České dráhy

Cestovat 1032 km Praha - Londýn je možné vlak, autobus nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou STUDENT AGENCY k. S. Ryanair nebo České dráhy. Cestující mohou na trase Praha - Londýn využít přímý autobus, let nebo vlak.

Jak se dostat z Prahy do Londýna?

Po spojnici mezi evropskými metropolemi Prahou a Londýnem cestují denně tisíce lidí – pracující, studenti i turisté. Londýn jako hlavní a současně největší město Spojeného království patří k nejvýznamnějším a nejstarším městům na světě. Není jen místem s historickou i moderní architekturou a mnoha památkami, ale také obchodním centrem, takže sem směřují také obchodníci, finančníci i pracující v administrativě a pro vládu. Proto má Londýn také hustou síť městské dopravy – metro, autobusy, taxi a další. Není tedy nijak obtížné, přepravit se z autobusového a vlakového nádraží nebo letiště až do cíle cesty. Pro dopravu z Prahy do Londýna upřednostňuje většina cestujících letadlo, ale často se cestuje i autobusem nebo vlakem.

Praha – Londýn – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

1.400 Kč

18:40 h

Alespoň týden předem

flight

859 Kč

2:00 h

Alespoň 2 týdny předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Prahou a Londýnem?

Letecky na trase Praha – Londýn


cheap

Nejrychlejší doprava z Prahy do Londýna je letadlem. Pravidelné spojení zajišťuji společnosti Ryanair, Wizzair, Smartwings, ČSA, Easyjet a další. Jedná se o přímé lety trvající přibližně jednu hodinu. Z Prahy odlétají letadla z Letiště Václava Havla v Ruzyni, v Londýně přistávají na letištích Heathrow, Stansted, Gatwick nebo Luton. Letiště Luton. Luton, Stansted a Gatwick se nacházejí v poměrně velké vzdálenosti od centra Londýna, kam se lze následně dopravit vlakem nebo autobusem.


Vlakem z Prahy do Londýna


fast

Vlakové spojení z Prahy do Londýna využívají zájemci pouze ve výjimečných případech. Trasa je náročná jak na čas, tak na přestupy. Jízda vlakem trvá celý den a není ani finančně výhodná. Z Prahy je potřeba dorazit do Francie nebo Belgie a odtud využít spojení vlaky Eurostar, které jezdí přímo do Londýna. Tam se vystupuje v centru města na nádraží St. Pancras, odkud lze pokračovat kamkoli do města metrem.


Autobusem z Prahy do Londýna


popular

Po spojení letadlem je autobus z Prahy do Londýna další nejčastěji užívanou možností dopravy. Autobus je výhodou pro ty, kteří potřebují přepravit těžší zavazadla. Cesta sice trvá déle, bez přestupů 18 - 21 hodin. Hledat spojení do Londýna s časovým předstihem se vyplatí, s jízdenkou zakoupenou s časovým předstihem lze ušetřit, stejně jako u jízdenek last minute. Autobusy z Prahy do Londýna provozují Student Agency/RegioJet, Eurolines, Flixbus a další společnosti. Z Prahy se vyjíždí z ÚAN Praha Florenc, do Londýna přijíždí autobus nejčastěji na autobusové nádraží Green Line Coach Station.


 


Více info

Plánuješ víkend v Londýně?

Pokud vás volá Londýn a chystáte se strávit v tomto metropolitním městě pár dní, budete mít spíše problém s tím, co vidět dřív a co budete z nedostatku času nuceni vynechat. Kromě památek a klasických turistických míst jako je Tower Bridge, Buckinghamský palác, Londýnské oko či Trafalgarské náměstí, si udělejte čas také na procházku čtvrtí Camdem Town na severozápadě města. Najdete tu nejrůznější trhy (třeba Buck Street Market či Camden Canal Market), restaurace, bary a kluby. Zažít uměleckou, alternativní a hudební scénu můžete právě tady. Pokud předpověď počasí pro váš den v Londýně hlásí déšť, skvělou indoorovou aktivitou je návštěva galerie Tate Modern, kam se dostanete zdarma, kromě vyjímečných speciálních výstav.


 

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Provozovatelé osobní dopravy: Cesta Praha - Londýn

Hledejte nejlepší možnosti dopravy cestovním prostředkem z města Praha do města Londýn s našimi partnery! Na Omio najdete výhodné nabídky, levné a aktuální jízdní řád.

Společnost FlixBus byla založená v Německu. Postupem času rozšířila své služby z Německa do celé Evropy a dokonce i do Spojených států, čímž dává cestujícím na obou kontinentech možnost využít meziměstské autobusové dopravy za dostupnou cenu. FlixBus je jednou z nejoblíbenějších nízkonákladových společností poskytující autobusovou dopravu. FlixBus také provozuje na vybraných trasách po celé Evropě noční autobusy. Autobusy FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze jízdenky typu Standard. Tyto jízdenky umožňují každému cestujícímu jedno příruční a jedno odbavené zavazadlo. Za každé další zavazadlo se účtují extra poplatky. Stejně jako za rezervaci konkrétních sedadel, například pokud si chcete rezervovat více místa pro nohy, sedadlo u stolu nebo panoramatické sedadlo. Mezi standardní vybavení na palubě patří bezplatná Wi-Fi, zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku, extra prostor pro nohy, zavazadlový prostor a toalety.

  Aerolinky TAP jsou portugalská národní letecká společnost a zároveň největší letecká společnost v zemi. Hlavním leteckým uzlem aerolinek je letiště Humberto Delgado v Lisabonu. V současné době je TAP Portugal součástí sítě Star Alliance a provozuje v průměru 2 500 letů týdně. TAP vás dostane do více než 90 destinací ve více než 30 zemích. Většina letadel společnosti TAP disponuje USB zásuvkami pro nabíjení mobilních telefonů. Letadla určená pro lety na dlouhé vzdálenosti nabízejí možnost sledovat filmy, seriály, zabavit se hrami či poslechem hudby. Na mnoho leteckých trasách aerolinky TAP nabízejí levné letenky, které svou cenou mohou konkurovat cenám nízkonákladových aerolinek.

   Tipy pro cestovatele: Cestování Praha – Londýn

   Tipy pro cestovatele: Do města Londýn můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Londýn mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
   FAQs

   Na trase Praha - Londýn můžete cestovat vlak, autobus nebo let.

   Nejlevnější způsob dopravy Praha - Londýn je letecký. Ceny se v průměru pohybují kolem 891 Kč.

   Toto je srovnání s ostatními způsoby dopravy do města Londýn:

   Pokud jako dopravní prostředek zvolíte letecký, vyjde o 829 Kč levněji než autobus. Na trase z města Praha do města Londýn se ceny autobusových jízdenek pohybují kolem 1 720 Kč.

   Nejlevnější způsob dopravy je obecně letecký, s cenami o 13 189 Kč nižšími než vlak na stejně trase. Pokud budete cestovat vlakem, zaplatíte okolo 14 081 Kč za cestu z města Praha do města Londýn.

   Nejrychlejší způsob dopravy mezi městy Praha a Londýn je letecký, který v průměru zabere 1 hod 55 min   v porovnání s ostatními možnostmi cestování, které vás do cílové destinace také dostanou ale bude to trvt o něco déle:

   Pro porovnání, pokud si vyberete autobus, budete pro tuto cestu potřebovat okolo 18 hod 30 min.

   Pro porovnání, pokud si vyberete vlak, budete pro tuto cestu potřebovat okolo 14 hod 14 min.

   Praha a Londýn jsou od sebe vzdálena 1032 km.

   Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Londýn je:

   • 1 autobus denně.
   • 1 vlak denně.

   Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Praha a Londýn, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

   Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Praha do města Londýn:

   • Autobusy většinou odjíždějí z místa Prague a přijíždějí do místa London, Victoria Coach Station.
   • Lety nejčastěji odlétají z: Letiště Václava Havla Praha. A většinou přilétají na toto místo: Letiště London Gatwick.
   • Vlaky většinou odjíždějí z místa Praha hlavní nádraží a přijíždějí do místa Londýn Euston.

   Pokud je pro vaši cestu Praha - Londýn nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální dopravci.

   • STUDENT AGENCY k. S. FlixBus nebo Student Agency vás dopraví autobusem do města Londýn. Nízké ceny autobusových jízdenek pro cestování s STUDENT AGENCY k. S. Z města Praha do města Londýn za 1 720 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.
   • Cestujte letecky s Ryanair, British Airways, easyJet, Lufthansa, Cityflyer (British Airways 2), Finnair, Eurowings, Brussels Airlines, SWISS, Smartwings, Air France, KLM, Lufthansa Cityline (2), Air Baltic, SAS, TAP Portugal, Norwegian Air, Luxair, Vueling Airlines, Austrian Airlines, Air Malta, Egyptair, LOT Polish Airlines nebo KLM Cityhopper do města Londýn. Pokud hledáte levné letenky, zvolte British Airways z města Praha do města Londýn a rezervujte je na Omio jen za 1 636 Kč.
   • Cestujte vlakem s České dráhy do města Londýn. Pokud hledáte levné jízdenky na vlak, zvolte České dráhy z města Praha do města Londýn a rezervujte je na Omio jen za 14 081 Kč.

   Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Londýn s těmito společnostmi:

   • Do destinace Londýn vás dopraví přímé autobusy společnosti Student Agency. Vybrat můžete jeden z 1 přímý autobus denně.

   Přímé spoje do města Londýn Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

   Mnoho našich zákazníků se při cestě Praha - Londýn rozhodne pokračovat v cestování, protože v okolí města Londýn se nachází další zajímavá místa, napřílad: Paris, Edinburgh, Manchester, Amsterdam nebo Brussels. Vydat se tam můžete snadno s Omio. Vyhledejte nejrychlejší a nejlevnější spoje z města Londýn, do zajímavých destinací v okolí.

   Cestování na trase Praha – Londýn, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

   Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

   S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

   Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

   ios-badge
   android-badge
   Hand With Phone
   Měna
   Jazyk