Možnosti cestování
z místa Praha do místa Lisabon

Na trase Praha – Lisabon můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

No journeys found

We couldn’t find any journeys for this date. Click below and try searching for another date.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Ubytování

Potřebujete ubytování?

zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

st
22. 9.
6365 Lufthansa Cityline
čt
23. 9.
5287 Lufthansa Cityline

24. 9.
6099 Vueling
so
25. 9.
5116 Iberia
ne
26. 9.
4841 HOP!
po
27. 9.
3583 TAP Portugal
st
29. 9.
3907 TAP Portugal
čt
30. 9.
2842 Air France

1. 10.
4066 Vueling
so
2. 10.
2436 Vueling
ne
3. 10.
2649 Air France
po
4. 10.
2181 Vueling
út
5. 10.
1702 ryanair sun
st
6. 10.
3925 Lufthansa
čt
7. 10.
2722 TAP Portugal

8. 10.
2936 TAP Portugal
so
9. 10.
2686 Air France
ne
10. 10.
2985 Vueling
po
11. 10.
2687 Air France

Jak se dostat z Prahy do Lisabonu?

Lisabon, hlavní město Portugalska a současně nejzápadněji ležící město Evropy, je častým cílem turistů i obchodníků, kteří hojně využívají možností spojení Praha - Lisabon. Původní historické centrum města bylo zničeno zemětřesením a následnou vlnou tsunami a na jeho troskách vyrostla nová čtvrť. Velmi atraktivní je čtvrť Alfama s katedrálou. Z tohoto místa vyplouvali známí mořeplavci na slavné výpravy.

Zajímavostí jsou i místní dlouhé mosty nebo třicetimetrová socha Cristo Rei. Muzea, historické i moderní stavby, podmořský svět, kavárny, restaurace, parky a další pozoruhodnosti přitahují velké množství návštěvníků.

Praha – Lisabon – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

flight

2.600 Kč

3:30 h

Alespoň měsíc předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Prahou a Lisabonem?

Letecky na trase Praha - Lisabon


popular

Letecké spojení z Prahy do Lisabonu je nejvýhodnějším druhem dopravy do této destinace, proto ho využívá většina těch, kteří do Lisabonu chtějí nebo potřebují cestovat. Letadlo je zde nejrychlejším a nejlevnějším dopravním prostředkem. Přímý let Praha – Lisabon provozují například ČSA nebo TAP Portugal. Kromě přímých spojení jsou k dispozici také letadla jiných společností, u kterých je nutný přestup – Air France, Lufthansa, Brussels Airlines, KLM a jiné. Odlétá se z Prahy Ruzyně – letiště Václava Havla – a cílem je mezinárodní letiště v Lisabonu. Přímý let trvá 3 a půl hodiny. Denně je možno vybírat z několika spojení.


Autobusem z Prahy do Lisabonu


cheap

Hledat autobusové spojení do Lisabonu není jednoduché. Přímé spojení autobusem z Prahy není k dispozici, cesta je totiž velice dlouhá. Pokud by se však našel zájemce o cestu autobusy do Lisabonu, může využít autobus z Prahy do jiného západoevropského města a zde přestoupit. Ideální volbou dopravy je autobusové spojení z Prahy do Španělska a odtud pak do Lisabonu nebo kombinace spojení autobus - vlak. Samotné autobusové nádraží se nachází vedle stanice metra, kterým se lze přepravit do centra města.


Vlakem z Prahy do Lisabonu


fast

Doprava vlakem z Prahy do Lisabonu je obtížná a dlouhá. Přímé spojení neexistuje a je tedy nutno přestupovat. Jednou z možností je využití vlaku do Paříže poté další cesta do Lisabonu s jedním přestupem ve Španělsku. Jinou variantou je vlakové spojení z Prahy do Nice a přestup na vlak do Lisabonu. Lisabonské nádraží Rossio patří k nejkrásnějším v celé zemi a je historickou památkou. Nachází se v centru města a přímo u stanice metra.


 


Více info

Plánuješ víkend v Lisabonu?

Lisabon je nejzápadněji položené město na evropském kontinentu. Navštívit Lisabon můžete kdykoli. Jen málokdy je zde příliš horko nebo příliš zima. První náznaky jara jsou patrné již koncem února a poslední teplý vítr ze Sahary svou cestu do Lisabonu obvykle najde někdy v průběhu listopadu. Projděte se úzkými uličkami nejstarší lisabonské čtvrti Alfama a zastavte se na kávu v některé z malých kaváren v postraních uličkách. Pokud vás chůze příkrými uličkami unaví, svezte se jednou z až sto let starých tramvají. V horkých letních měsících všichni ve městě touží vyrazit "A praia", neboli na pláž. Vydejte se tam i vy a nechte se stejně jako pobřeží Lisabonu omývat vlnami Atlantiku.


 

Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Praha
Lisabon
Prag, Busbhf. Florenc
Vybavení
Praha Hlavni Nadrazi (M)
Vybavení

Cestování na trase Praha – Lisabon, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali