Jak se cestovat na trase Praha - Karlovy Vary

ne 19. 5.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Karlovy Vary

Na trase Praha – Karlovy Vary můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Praha a Karlovy Vary, je autobus. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

STUDENT AGENCY k.s.
09:302h15
Praha, ÚAN Florenc
11:45Karlovy Vary, Dolní Nádraží
263 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
STUDENT AGENCY k.s.
11:302h15
Praha, ÚAN Florenc
13:45Karlovy Vary, Dolní Nádraží
214 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
STUDENT AGENCY k.s.
09:302h15
Praha, ÚAN Florenc
11:45Karlovy Vary, Dolní Nádraží
263 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
STUDENT AGENCY k.s.
10:302h15
Praha, ÚAN Florenc
12:45Karlovy Vary, Dolní Nádraží
263 1Jednosměrná
0 přestupů
STUDENT AGENCY k.s.
08:302h15
Praha, ÚAN Florenc
10:45Karlovy Vary, Dolní Nádraží
263 1Jednosměrná
0 přestupů
STUDENT AGENCY k.s.
13:302h15
Praha, ÚAN Florenc
15:45Karlovy Vary, Dolní Nádraží
214 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

po
20. 5.
út
21. 5.
st
22. 5.
čt
23. 5.

24. 5.
so
25. 5.
ne
26. 5.
po
27. 5.
út
28. 5.
st
29. 5.
čt
30. 5.

31. 5.
so
01. 6.
ne
02. 6.
po
03. 6.
út
04. 6.
st
05. 6.
čt
06. 6.

07. 6.
so
08. 6.
ne
09. 6.

Informace o cestování na trase Praha - Karlovy Vary

distanceVzdálenost111 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem nebo vlakem
priceCeny jízdenek148 Kč - 942 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 148 Kč • 1 hod 35 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyAutobus • 148 Kč • 1 hod 35 min
carriersDopravciSTUDENT AGENCY k. S. Nebo České dráhy

Pro překonání vzdálenosti 111 km Praha - Karlovy Vary můžete využít autobus nebo vlak. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou STUDENT AGENCY k. S. Nebo České dráhy. Cestující mohou na trase Praha - Karlovy Vary využít přímý autobus nebo vlak.

Jak se dostat z Prahy do Karlových Varů?

Trasa mezi Prahou a Karlovými Vary patří k velmi frekventovaným a hojně využívaným cestám soukromým i služebním. Hledat spojení do Karlových Varů mohou často obyvatelé i turisté z Čech a zahraničí, město je proslulé jako hlavní město Západočeského kraje, lázeňské i průmyslové centrum. Termální prameny zajistily Karlovým Varům již od 16. století světový věhlas. Návštěvníci zde mohou obdivovat typickou lázeňskou architekturu i přírodní krásy v okolí. K dopravě do Karlových Varů lze využít autobus, vlak i letadlo a velmi dobré je i následující napojení na městskou dopravu.

Praha – Karlovy Vary – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

162 Kč

2:10 h

Alespoň týden předem

trains

323 Kč

3:13 h

Alespoň týden předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Prahou a Karloými Vary?

Letecky na trase Praha - Karlovy Vary


popular

Každý, kdo by se rozhodnul dát přednost dopravě do Karlových Varů letadlem, bohužel v současné době nemá možnost využít přímé lety mezi oběma městy. Pravidelné spojení z Prahy – Ruzyně, Letiště Václava Havla v minulosti zabezpečovala společnost ČSA. Letadlo na této trase urazí 100 km vzdálenost, která dělí Prahu a Karlovy Vary, za půl hodiny. Z mezinárodního letiště Karlovy Vary se lze bez problémů dostat do 4 km vzdáleného centra města pravidelným autobusovým spojením.


Autobusem z Prahy do Karlových Varů


cheap

Autobusové spojení do Karlových Varů je časté, v denní době jedou autobusy každou hodinu. Cesta o délce 135 km trvá cca dvě hodiny. První autobus odjíždí z ÚAN Praha Florenc kolem půlnoci, další v 5 hodin ráno, poslední spoj před desátou hodinou večerní. Využít lze nabídky spojení dopravců Flixbus nebo Student Agency/RegioJet. U spojení Praha- Karlovy Vary je potřeba počítat s velkým zájmem cestujících a určitě se vyplatí objednat si jízdenku i s místenkou, protože autobusy jezdí plné a někdy musí dopravce i přidat posilový autobus.


Vlakem z Prahy do Karlových Varů


fast

Doprava vlakem z Prahy do Karlových Varů není nijak náročná, trať je dostatečně frekventovaná. Hledat spojení do Karlových Varů je možno již od časných ranních hodin až do pozdního večera. Vlak urazí vzdálenost mezi oběma městy za tři až tři a půl hodiny. Na rozdíl od autobusů nejsou vlaky přeplněné, takže není nutná místenka. Využít lze přímé spojení nebo vlak s přestupem buď v Ústí nad Labem nebi v Chomutově. První rychlík Českých drah vyjíždí z Prahy hl. n. již v půl čtvrté ráno, poslední těsně před půlnocí.


 


Více info

Plánuješ víkend v Karlových Varech?

Karlovy Vary jsou proslulé lázeňské město, do kterého se sjíždějí za ozdravnými kůrami a léčivými prameny lidé z celého světa. Vary jsou nejnavštěvovanější lázeňské město v Česku. Kromě léčebných pramenů, z tohoto města s překrásnou kolonádou pochází také bylinný likér Becherovka. Město výrazně ožívá v červenci, kdy se tu tradičně koná Karlovarský filmový festival. Město každý rok přitáhne nejen milovníky kinematografie ale také mnoho filmových hvězd z celého světa. Proměna poklidného lázeňského města v malé, české Cannes, rozhodně stojí za viděnou.


 

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Provozovatelé osobní dopravy: Praha - Karlovy Vary

Najít nejlepší spojení mezi městy Praha a Karlovy Vary s je na Omio jednoduché. Porovnáme pro vás jízdní řád a od více než 1000 provozovatelů dopravy, a rezervace levných pro vás díky tomu bude hračka.

FlixBus je jedna z největších evropských nízkonákladových společností provozující autobusovou dopravu. Společnost byla založena v roce 2011 v Německu a nabízí dálkové autobusové služby v Evropě a také v USA. FlixBus také provozuje noční autobusy na vybraných trasách po celé Evropě. Mezi standardní vybavení autobusů FlixBus patří bezplatná Wi-Fi, elektrické zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku během dlouhých cest, větší prostor pro nohy, zavazadlový prostor a samozřejmostí jsou toalety. Na palubě si dokonce můžete zakoupit občerstvení a nápoje. FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze typ jízdenky Standard, který umožňuje jedno příruční zavazadlo a jedno odbavené zavazadlo na osobu. Na další zavazadla se vztahují další poplatky, stejně tak pokud si chcete vybrat konkrétní sedadlo, například místo u stolu nebo panoramatické sedadlo.

  Tipy pro cestovatele: Cestování Praha – Karlovy Vary

  Tipy pro cestovatele: Do města Karlovy Vary můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Karlovy Vary mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
  FAQs

  Na trase Praha - Karlovy Vary můžete cestovat autobus nebo vlak.

  Nejlevnější způsob dopravy mezi městy Praha a Karlovy Vary je autobusový. Ceny se v průměru pohybují kolem 148 Kč.

  Toto je srovnání s ostatními způsoby dopravy do města Karlovy Vary:

  Pokud jako dopravní prostředek zvolíte autobusový, vyjde o 794 Kč levněji než vlak. Na trase z města Praha do města Karlovy Vary se ceny jízdenek na vlak pohybují kolem 942 Kč.

  Nejrychlejší možností, jak se dostat z města Praha do města Karlovy Vary je autobusový s průměrnou dobou cesty kolem 1 hod 35 min.

  Existují alternativy cestování na této trase do destinace Karlovy Vary, ale cesta vám zabere více času:

  Pro porovnání, pokud si vyberete vlak, budete pro tuto cestu potřebovat okolo 3 hod 19 min.

  Vzdálenost Praha - Karlovy Vary je přibližně 111 km.

  Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Karlovy Vary je:

  • Kolem 16 autobusů denně.
  • Kolem 10 vlaků denně.

  Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Praha a Karlovy Vary, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

  Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Praha - Karlovy Vary:

  • Prague je nejčastějším místem pro zahájení cesty. Karlovy Vary, Dolní Nádraží je místem, ve kterém cesta Autobusem na této trase nejčastěji končí.
  • Praha hlavní nádraží je nejčastějším místem pro zahájení cesty. Karlovy Vary horní nádraží je místem, ve kterém cesta Vlakem na této trase nejčastěji končí.

  Pokud je pro vaši cestu Praha - Karlovy Vary nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální dopravci.

  • Cestujte autobusem s STUDENT AGENCY k. S. FlixBus nebo Student Agency do města Karlovy Vary. Pokud hledáte levné autobusové jízdenky, zvolte FlixBus z města Praha do města Karlovy Vary a rezervujte je na Omio jen za 148 Kč.
  • České dráhy - cestujte vlakem s touto společností do města Karlovy Vary. Levné jízdenky na vlak, které nabízí železniční dopravci můžete pro cestování na trase Praha - Karlovy Vary najít a koupit na Omio, za cenu již od 942 Kč.

  Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Karlovy Vary s těmito společnostmi:

  • Na trase jezdí denně přibližně 16 přímých autobusů. Tyto jsou přímé a provozuje je společnost: STUDENT AGENCY k. S. FlixBus nebo Student Agency.
  • Denně jezdí kolem 10 přímých vlaků a dopravu bez přestupu poskytuje dopravce: České dráhy.

  Přímé spoje šetří čas a cesta do města Karlovy Vary bez přestupu je pohodlnější. Než rezervujete, podívejte se pozorně na všechny nabízené jízdenky a vyberte tu, která je pro vás nejlepší.

  Mnoho cestujících, kteří se s Omio vydají na cestu Praha - Karlovy Vary, si svou cestu prodlouží do zajímavých destinací kolem města Karlovy Vary, jako napřiklad: Prague Vaclav Havel Airport, Berlin, Dresden nebo Munich. Pokud také plánujete přidat další zastávku na vaší cestě Praha - Karlovy Vary, Omio je ideálním nástrojem na výhledání nejlepších spojů z města Karlovy Vary do všech okolních top destinací.

  Cestování na trase Praha – Karlovy Vary, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

  Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

  DomůCestováníDo místa: Karlovy VaryJak se cestovat na trase Praha - Karlovy Vary

  S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

  Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

  ios-badge
  android-badge
  Hand With Phone
  Měna
  Jazyk