Z Praha do Frankfurt nad Mohanem

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Frankfurt nad Mohanem

Na trase Praha – Frankfurt nad Mohanem můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Dne 02. 2. vám na trase PrahaFrankfurt nad Mohanem doporučujeme cestovat autobusem, protože nabízí nejlepší kombinaci ceny a rychlosti.

23:00Praha, ÚAN Florenc6h25 05:25Frankfurt nad Mohanem
0 přestupů
1006 1Jednosměrná
Nejlevnější
23:00Praha, ÚAN Florenc6h25 05:25Frankfurt nad Mohanem
0 přestupů
1006 1Jednosměrná
Další možnosti
07:43Praha7h21 15:04Frankfurt nad Mohanem Hbf
2 přestupy
1611 1Jednosměrná
14:43Praha6h53 21:36Frankfurt nad Mohanem Hbf
2 přestupy
1737 1Jednosměrná
15:43Praha7h21 23:04Frankfurt nad Mohanem Hbf
2 přestupy
1459 1Jednosměrná

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Frankfurt nad Mohanem?

Zobrazit na mapě

Nejlepší hotely

Zobrazit další

Celé domy a byty

Zobrazit další

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

čt
02. 2.

03. 2.
so
04. 2.
ne
05. 2.
po
06. 2.
út
07. 2.
st
08. 2.
čt
09. 2.

10. 2.
so
11. 2.
ne
12. 2.
po
13. 2.
út
14. 2.
st
15. 2.
čt
16. 2.

17. 2.
so
18. 2.
ne
19. 2.
po
20. 2.
út
21. 2.
st
22. 2.

Informace o cestování na trase Praha - Frankfurt nad Mohanem

distanceVzdálenost409 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem, trajektem, letecky nebo vlakem
cheapestNejlevnější způsob dopravyVlak • 861 Kč • 7 hod 24 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 7 150 Kč • 4 hod 25 min
carriersDopravciSTUDENT AGENCY k. S. KLM Cityhopper nebo Deutsche Bahn with connection

Pro překonání vzdálenosti 409 km Praha - Frankfurt nad Mohanem můžete využít autobus, trajekt, let nebo vlak. Nejrychlejší na této trase je letecký, takže pokud je pro vás rychlost prioritou, cesta cestovním prostředkem vám zabere 4 hod 25 min. Nejlevnějším spojem je železniční. Chcete-li ušetřit, cestovním prostředkem můžete cestovat za nízkou cenu již od 861 Kč. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou STUDENT AGENCY k. S. KLM Cityhopper nebo Deutsche Bahn with connection. Cestující mohou na trase Praha - Frankfurt nad Mohanem využít přímý autobus, let nebo vlak.

Jak cestovat na trase Praha – Frankfurt nad Mohanem

České hlavní město a německý Frankfurt nad Mohanem dělí něco přes pět set kilometrů. Česká metropole je právem oblíbeným cílem turistů z celého světa. Největším lákadlem jsou historický památky, například romantické Staré město nebo Karlův most. Frankfurt nad Mohanem se nachází v jižní části Německa, a jedná se o mimořádně atraktivní multikulturní metropoli s atmosférou podobnou americkému New Yorku. Nachází se zde nespočet muzeí a galerií.

Vlaky do Frankfurtu

Z Prahy do Frankfurtu nad Mohanem lze cestovat například vlakem. Na výběr je z mnoha nabídek spojů s přestupem. Německé Deutsche Bahn nabízí možnost cesty se dvěma přestupy v celkovém trvání sedmi hodin. Časy jednotlivých cest se velmi liší, a počet přestupů se může vyšplhat až na pět.

Autobusy do Frankfurtu

Autobusové spoje mezi Prahou a Frankfurtem jsou velmi frekventované. K dispozici je hned několik variant s jedním přestupem a celkovou délkou cesty kolem šesti hodin. Autobusy společnosti Deutsche Bahn, Regiojet, FlixBus a Euolines vyráží z Autobusové stanice Wilsonova až čtyřicet krát denně, a to včetně nočních jízd. Konečnou stanicí ve Frankfurtu nad Mohanem je obvykle hlavní vlakové nádraží.

Let do Frankfurtu

Letecká přeprava z Prahy do Frankfurtu nad Mohanem je nejrychlejší a nejpohodlnější volbou. Přímé linky na této trase obsluhuje například Lufthansa, která přepraví cestující z pražského letiště Václava Havla do Frankfurtu nad Mohanem už během hodiny a čtvrt. Další dopravci, kteří nabízí lety s přestupem v celkové délce tří až sedmi hodin, jsou například KLM nebo Brussels Airlines.

Aplikaci zdarma!

Tipy pro cestovatele: Spoje na trase Praha – Frankfurt nad Mohanem

Tipy pro cestovatele: Do města Frankfurt nad Mohanem můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Frankfurt nad Mohanem mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Pro tuto trasu mezi městy Praha a Frankfurt nad Mohanem je možné zvolit tyto způsoby dopravy: autobus, trajekt, let nebo vlak.

Nejlevnější dopravní prostředek na trase Praha - Frankfurt nad Mohanem je vlakový. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 861 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Frankfurt nad Mohanem:

Zvolíte-li železniční, bude stát o 25 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili autobus, který stojí v průměru 886 Kč.

Pokud jako dopravní prostředek zvolíte vlakový, vyjde o 6 290 Kč levněji než let. Na trase z města Praha do města Frankfurt nad Mohanem se ceny letenek pohybují kolem 7 150 Kč.

Nejrychlejší možností, jak se dostat z města Praha do města Frankfurt nad Mohanem je letecký s průměrnou dobou cesty kolem 4 hod 25 min.

Existují alternativy cestování na této trase do destinace Frankfurt nad Mohanem, ale cesta vám zabere více času:

Pokud pro cestu zvolíte autobus, bude vám tato cesta trvat kolem 6 hod 18 min  

Porovnáme-li, jak dlouho pro cestu do města Frankfurt nad Mohanem potřebuje vlak, bude to přibližně 7 hod 24 min.

Z města Praha je to do města 409 km.

Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Frankfurt nad Mohanem je:

 • 4 autobusů denně.
 • 1 vlak za den.

Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty Praha - Frankfurt nad Mohanem, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Praha do města Frankfurt nad Mohanem:

 • Autobusy většinou odjíždějí z místa Praha, Hlavní Nádraží a přijíždějí do místa Frankfurt am Main, Flughafen (Terminal 1).
 • Lety většinou odlétají z místa Prague Vaclav Havel Airport a přilétají do místa Frankfurt am Main Airport.
 • Vlaky nejčastěji odjíždějí z města Praha, konkrétně z Prague a přijíždějí na Frankfurt (M) Flughafen Regionalbf ve městě Frankfurt nad Mohanem.

Pokud je pro vaši cestu Praha - Frankfurt nad Mohanem nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální provozovatelé dopravy.

 • Cestujte autobusem s STUDENT AGENCY k. S. Do města Frankfurt nad Mohanem. Pokud hledáte levné autobusové jízdenky, zvolte STUDENT AGENCY k. S. Z města Praha do města Frankfurt nad Mohanem a rezervujte je na Omio jen za 886 Kč.
 • KLM Cityhopper - cestujte letecky s touto společností do města Frankfurt nad Mohanem. Levné letenky, které nabízí aerolinky můžete pro cestování na trase Praha - Frankfurt nad Mohanem najít a koupit na Omio, za cenu již od 7 150 Kč.
 • Cestujte vlakem s Deutsche Bahn with connection do města Frankfurt nad Mohanem. Pokud hledáte levné jízdenky na vlak, zvolte Deutsche Bahn with connection z města Praha do města Frankfurt nad Mohanem a rezervujte je na Omio jen za 861 Kč.

Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Frankfurt nad Mohanem s těmito společnostmi:

 • Denně jezdí kolem 4 přímých autobusů a dopravu bez přestupu poskytuje dopravce: Flixbus, BlaBlaCar nebo STUDENT AGENCY k. S.
 • Rezervujte přímé vlaky a cestujte se společností. Denně je k dispozici až 1 přímý vlak.

Přímé spoje šetří čas a cesta do města Frankfurt nad Mohanem bez přestupu je pohodlnější. Než rezervujete, podívejte se pozorně na všechny nabízené jízdenky a vyberte tu, která je pro vás nejlepší.

Mnoho cestujících, kteří se s Omio vydají na cestu Praha - Frankfurt nad Mohanem, si svou cestu prodlouží do zajímavých destinací kolem města Frankfurt nad Mohanem, jako napřiklad: Paříž, Berlín nebo Mnichov. Pokud také plánujete přidat další zastávku na vaší cestě Praha - Frankfurt nad Mohanem, Omio je ideálním nástrojem na výhledání nejlepších spojů z města Frankfurt nad Mohanem do všech okolních top destinací.

Pokud plánujete cestu mezi městy Praha a Frankfurt nad Mohanem, je užitečné sledovat v jakých cenových relacích se pohybují ceny jízdenek v následujících 7 dnech:

 • Jednosměrné jízdenky stojí v průměru 886 Kč.
 • Jednosměrné jízdenky stojí v průměru 7 150 Kč.
 • Jednosměrné jízdenky koupíte v průměru za 861 Kč.

Pokud chcete ušetřit a koupit online jízdenky z města Praha do města Frankfurt nad Mohanem levně, kupte je s předstihem.

Cestování na trase Praha – Frankfurt nad Mohanem, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

DomůCestováníCestuj do: NěmeckoDo místa: Frankfurt nad MohanemPraha – Frankfurt | Vlaky, autobusy a letadla – vše na jednom místě

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk