Jak se cestovat na trase Praha - Dubrovník

čt 20. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Informace o cestování na trase Praha - Dubrovník

distanceVzdálenost873 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem nebo letecky
priceCeny jízdenek- 1 448 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 1 448 Kč • 20 hod 25 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 3 214 Kč • 3 hod 55 min
carriersDopravciFlixBus, Austrian Airlines nebo RegioJet a. S.

Cestovat 873 km Praha - Dubrovník je možné autobus nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou FlixBus, Austrian Airlines nebo RegioJet a. S. Cestující mohou na trase Praha - Dubrovník využít přímý autobus, trajekt, let nebo vlak.

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Dubrovník

Na trase Praha – Dubrovník můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Praha a Dubrovník, je autobus. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

FlixBus
11:0521h10
Praha
08:15Dubrovník
1590 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
FlixBus
11:0521h10
Praha
08:15Dubrovník
1590 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
FlixBus
09:0520h40
Praha
05:45Dubrovník
2120 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
FlixBus
10:5021h25
Praha
08:15Dubrovník
1590 1Jednosměrná
0 přestupů
FlixBus
22:1523h30
Praha
21:45Dubrovník
1855 1Jednosměrná
0 přestupů
FlixBus
20:0025h45
Praha
21:45Dubrovník
1947 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

čt
20. 6.

21. 6.
so
22. 6.
ne
23. 6.
po
24. 6.
út
25. 6.
st
26. 6.
čt
27. 6.

28. 6.
so
29. 6.
ne
30. 6.
po
01. 7.
út
02. 7.
st
03. 7.
čt
04. 7.

05. 7.
so
06. 7.
ne
07. 7.
po
08. 7.
út
09. 7.
st
10. 7.

Jak cestovat na trase Praha – Dubrovník

Praha je od chorvatského Dubrovníku vzdálena téměř 900 km. Tuto vzdálenost mezi oběma městy je možno pokořit jak autobusem, tak vlakem nebo letadlem. Dubrovník je jedním z nejnavštěvovanějších měst Evropy. Majestátní hradby, postavené kolem historického centra, dodávají městu jeho starobylý charakter, a lákají sem ročně sta tisíce turistů. Popularita města se navíc ještě více zvedla poté, co se v Dubrovníku natáčel populární seriál Hra o trůny. Toto přímořské město v Jadranském moři je mimo jiné známé pořádáním Dubrovnických letních her, což je festival divadelních představení, na který se rok co rok sjíždí návštěvníci z celého světa.

Cestování Praha – Dubrovník je možné všemi dopravními prostředky, včetně letecké dopravy. Na trase cestující mohou využít jeden přímý spoj denně, který provozuje nízko nákladovka SmartWings. Tato pravidelná linka nás zaveze do cíle za 1 hodinu a 40 minut. Do chorvatského Dubrovníku se mimo jiné dopravíme i dálkovým autobusem společností Eurolines nebo Flixbus. Cesta zabere 24 hodin včetně přestupu v Záhřebu nebo Budapešti. Přímé autobusové spoje bez přestupu nejsou k dispozici. Vlakem je cestování Praha Dubrovník složitější, a také dražší. Na trase je totiž nutno přestoupit minimálně dvakrát. A to, v Budapešti nebo Mnichově a Záhřebu. Nejrychleji nás do Dubrovníku dopraví letadlo, levněji nás zase vyjde autobus. Vlaková přeprava je ze všech nabízených způsobů nejdražší.

Vlaky

Mezi městy Praha a Dubrovník je možno využít nepřímý vlakový spoj se dvěma přestupy na cestě. Celkem cesta zabere více než 24 hodin v závislosti na zvolené trase. Můžeme totiž cestovat přes Mnichov, nebo Budapešť s následným přestupem v chorvatském Záhřebu. V nočním expresu je možno zarezervovat předem lůžko. Cestování Praha -- Dubrovník vlakem je poměrně zdlouhavé, a ani cena není nejnižší. Rychlejším a levnějším způsobem dopravy je v tomto případě rozhodně letecká přeprava.

Autobusy

Cestovat se dá do Dubrovníku také expresním autobusem firem Eurolines a Flixbus, vždy ráno a večer. Obě autobusové linky jsou nepřímé. Cesta s Flixbusem vede přes Maďarsko a s Eurolines přes Záhřeb. Celkem je třeba počítat s cestou dlouhou až 24 hodin. Doprava autobusem je tou nejlevnější možností dopravy na trase Praha Dubrovnik. Rychleji to půjde letecky.

Lety

Letecky se z Prahy do Dubrovníku přepravíme jednou denně. Na trase je totiž zajištěn přímý let se SmartWings, který zabere pouhou 1 hodinu 45 minut. Letadlo vzlétá z Prahy vždy po poledni. Let je odbavován každý den.

Cestování na trase Praha – Dubrovník: Tipy na cestování

 • Autobus nás do cílové stanice doveze nejlevněji.
 • Letecká doprava na trase je nejrychlejší.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Dopravci: Praha - Dubrovník

Společnost vás dostane díky super cenám. Na Omio rozhodně vyberete ty nejvýhodnější a to díky možnosti srovnání cen 1000 různých dopravců. K dispozici jsou vám na Omio také aktuální jízdní řád.

Společnost FlixBus byla založená v Německu. Postupem času rozšířila své služby z Německa do celé Evropy a dokonce i do Spojených států, čímž dává cestujícím na obou kontinentech možnost využít meziměstské autobusové dopravy za dostupnou cenu. FlixBus je jednou z nejoblíbenějších nízkonákladových společností poskytující autobusovou dopravu. FlixBus také provozuje na vybraných trasách po celé Evropě noční autobusy. Autobusy FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze jízdenky typu Standard. Tyto jízdenky umožňují každému cestujícímu jedno příruční a jedno odbavené zavazadlo. Za každé další zavazadlo se účtují extra poplatky. Stejně jako za rezervaci konkrétních sedadel, například pokud si chcete rezervovat více místa pro nohy, sedadlo u stolu nebo panoramatické sedadlo. Mezi standardní vybavení na palubě patří bezplatná Wi-Fi, zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku, extra prostor pro nohy, zavazadlový prostor a toalety.

  Austrian Airlines jsou největší rakouskou leteckou společností a pro váš příští let mezi městy Praha a Dubrovník si můžete vybrat mezi třídou Economy a třídou Business.

   Tipy pro cestovatele: Cestování Praha – Dubrovník

   Tipy pro cestovatele: Do města Dubrovník můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Dubrovník mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
   FAQs

   Pro tuto trasu mezi městy Praha a Dubrovník je možné zvolit tyto způsoby dopravy: autobus nebo let.

   S nízkými cenami již od 1 448 Kč je autobusový nejlevnější formou dopravy do města Dubrovník z města Praha.

   Toto je srovnání s ostatními formami dopravy do města Dubrovník:

   Nejlevnější způsob dopravy je obecně autobusový, s cenami o nižšími než trajekt na stejně trase. Pokud budete cestovat trajektem, zaplatíte okolo za cestu z města Praha do města Dubrovník.

   Zvolíte-li autobusový, bude stát o 1 766 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili let, který stojí v průměru 3 214 Kč.

   Pokud jako dopravní prostředek zvolíte autobusový, vyjde o levněji než vlak. Na trase z města Praha do města Dubrovník se ceny jízdenek na vlak pohybují kolem.

   Nejrychlejší možností, jak se dostat z města Praha do města Dubrovník je letecký s průměrnou dobou cesty kolem 3 hod 55 min.

   Existují alternativy cestování na této trase do destinace Dubrovník, ale cesta vám zabere více času:

   Pokud pro cestu zvolíte autobus, bude vám tato cesta trvat kolem 20 hod 25 min.

   Vzdálenost Praha - Dubrovník je přibližně 873 km.

   Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Dubrovník je:

   • 1 autobus denně.

   Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Praha a Dubrovník, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

   Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Praha - Dubrovník:

   • Většina cestujících zahajuje cestu Autobusem v tomto místě: Prague Tupolevova a končí ji v místě: Dubrovnik, Autobusni kolodvor.
   • Pro většinu lidí, kteří rezervují svou letenku na trase Praha - Dubrovník jejich let odlétá z místa Letiště Václava Havla Praha a odlétá na Letiště Dubrovník.

   Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Praha do Dubrovník:

   • Cestování Dubrovník - Praha cestovním prostředkem se společností FlixBus. Najít levné jízdenky můžete na Omio za ceny pohybujícíse v průměru kolem 1 448 Kč. Nejlevnější nabídky obvykle na Omio rezervujte s dopravcem FlixBus.
   • Pro trasu Dubrovník - Praha můžete zvolit spoje společnosti Austrian Airlines, Smartwings, Croatia Airlines, LOT Polish Airlines, Air Serbia, Lufthansa, KLM, Norwegian Air, Eurowings, Brussels Airlines nebo Edelweiss Air a zarezervovat levné jízdenky na Omio. Nejlevnější cestování Praha - Dubrovník obyčejně nabízí Air Serbia.

   Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Dubrovník s těmito společnostmi:

   • Můžete rezervovat přímé se společností:
   • Přímé trajekty nabízí společnost.
   • Cestovat cestovním prostředkem bez přestupu můžete s tímto dopravcem:
   • Cestovat cestovním prostředkem bez přestupu můžete s tímto dopravcem:

   Přímé spoje šetří čas a cesta do města Dubrovník bez přestupu je pohodlnější. Než rezervujete, podívejte se pozorně na všechny nabízené jízdenky a vyberte tu, která je pro vás nejlepší.

   Vaše cesta Praha - Dubrovník nemusí být konečná. V okolí města Dubrovník existuje několik míst, která stojí za to navštívit. Co takhle vydat se do jedné z techto destinací: Split, Kotor, Zagreb, Mostar nebo Budva? Nejlevnější a nejrychlejší spoje pro cestování v oblasti Split, Kotor, Zagreb, Mostar nebo Budva pro vás vyhledá Omio.

   Cestování na trase Praha – Dubrovník, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

   Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

   DomůCestováníCestuj do: ChorvatskoDo místa: DubrovníkJak se cestovat na trase Praha - Dubrovník

   S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

   Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

   ios-badge
   android-badge
   Hand With Phone
   Měna
   Jazyk