Z Praha do Děčín

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

út
09. 8.
st
10. 8.
čt
11. 8.

12. 8.
so
13. 8.
ne
14. 8.
po
15. 8.

Jak cestovat na trase Praha – Děčín

Prahu a Děčín dělí vzdálenost sto patnácti kilometrů. České hlavní město láká turisty z celého světa množstvím historických památek. Velké návštěvnosti a oblibě se těší zejména Hradčany, Pražský hrad nebo Staroměstské náměstí. Obyvatelé České republiky sem nejčastěji cestují za prací nebo studiem, nachází se zde světoznámá Karlova univerzita, Vysoká škola ekonomická, a řada dalších vzdělávacích institucí. Severočeský Děčín leží na okraji půvabné oblasti Česko-saského Švýcarska a Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Turisté sem cestují většinou za krásami přírody, v Děčíně se však nachází také řada historických památek – například děčínský zámek nebo kostel svatého Václava a Blažeje.

Vlaky do Děčína

České dráhy posílají z Prahy do Děčína denně v průměru sedmnáct přímých vlakových spojení. Celková doba cesty nepřesáhne hodinu a čtcřicet minut, a nejrychlejší spojení trvá pouhou hodinu a dvacet pět minut. První vlak vyráží z pražského Hlavního nádraží před půl sedmou ráno, poslední odjíždí půl hodiny před půlnocí. Cílovou stanicí je hlavní nádraží v Děčíně.

Autobusy do Děčína

Přímé autobusové spojení mezi Prahou a Děčínem není k dispozici. Je však možné cestovat z nedalekého Ústí nad Labem, které je od Děčína vzdálené pouhých patnáct minut vlakem či autem. Trasu z Prahy do Ústí nad Labem pokrývají dopravci Eurolines a DeinBus.de, které cestující přepraví do cíle přímým spojem až šestkrát denně. O víkendu je frekvence o něco nižší – z Autobusového nádraží Florenc vyrazí průměrně čtyři přímé spoje za den. Autobusy odjíždí z pražského Autobusového nádraží Florenc, a v Ústí nad Labem končí jízdu na zastávce Malá Hradební.

Aplikaci zdarma!

Cestování na trase Praha – Děčín, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk