Jak se cestovat na trase Praha - Bratislava

st 17. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Bratislava

Na trase Praha – Bratislava můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
train

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Praha a Bratislava, je vlak. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

RegioJet a.s.
07:154h17
Praha hlavní nádraží
11:32Bratislava hlavná stanica
425 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
RegioJet a.s.
07:154h17
Praha hlavní nádraží
11:32Bratislava hlavná stanica
425 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
Infobus
16:003h40
Praha
19:40Bratislava
2212 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
RegioJet a.s.
11:154h17
Praha hlavní nádraží
15:32Bratislava hlavná stanica
484 1Jednosměrná
0 přestupů
RegioJet a.s.
17:154h17
Praha hlavní nádraží
21:32Bratislava hlavná stanica
425 1Jednosměrná
0 přestupů
RegioJet a.s.
15:154h17
Praha hlavní nádraží
19:32Bratislava hlavná stanica
587 1Jednosměrná
0 přestupů
STUDENT AGENCY k.s.
09:304h15
Praha, ÚAN Florenc
13:45Bratislava, AS Mlynské nivy
528 1Jednosměrná
0 přestupů
Express Busline
10:004h00
Praha, ÚAN Florenc
14:00Bratislava
855 1Jednosměrná
0 přestupů
Express Busline
10:304h00
Praha, ÚAN Florenc
14:30Bratislava
885 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

st
17. 4.
čt
18. 4.

19. 4.
so
20. 4.
ne
21. 4.
po
22. 4.
út
23. 4.
st
24. 4.
čt
25. 4.

26. 4.
so
27. 4.
ne
28. 4.
po
29. 4.
út
30. 4.
st
01. 5.
čt
02. 5.

03. 5.
so
04. 5.
ne
05. 5.
po
06. 5.
út
07. 5.

Informace o cestování na trase Praha - Bratislava

distanceVzdálenost291 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem, autobusem nebo letecky
priceCeny jízdenek283 Kč - 2 315 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyVlak • 283 Kč • 4 hod 17 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 2 315 Kč • 55 min
carriersDopravciSTUDENT AGENCY k. S. Nebo RegioJet a. S.

Pro překonání vzdálenosti 291 km Praha - Bratislava můžete využít vlak, autobus nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou STUDENT AGENCY k. S. Nebo RegioJet a. S. Cestující mohou na trase Praha - Bratislava využít přímý autobus, let nebo vlak.

Jak se dostat z Prahy do Bratislavy?

Praha a Bratislava jsou dvě hlavní města, které dělí česko slovenská státní hranice a vzdálenost asi 330 kilometrů. Obě metropole bývaly v minulosti součástí jednoho státu. A partnerství podobného rázu nezůstalo jen na regionální, ale i státní úrovni. To má za následek vysokou poptávku, především z řad Čechů a Slováku, cestujících za prací, vzděláním a dalších důvodů.

V neposlední řadě jezdí do Bratislavy mnoho zahraničních turistů, pro které je tato destinace zastávkou na cestě po Střední Evropě, případně na vyhlídkových plavbách po Dunaji, na jehož březích se město rozléhá. Malé centrum vybízí k návštěvě památek jako je Hrad, Michalská brána nebo katedrála sv. Martina.

Praha – Bratislava – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

267 Kč

4:15 h

Alespoň týden předem

trains

414 Kč

3:58 h

Alespoň týden předem

flight

2.800 Kč

0:50 h

Alespoň měsíc předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Prahou a Bratislavou?

Letecky na trase Praha - Bratislava

Mezi Prahou a Bratislavou existuje pravidelné letecké spojení, které je operováno společnostmi Smart Wings a České aerolinie. Každá vypravuje po jednom letu, obden, vždy okolo šesté hodiny, ráno i večer. Let trvá přesně hodinu a končí na bratislavském letišti.

Autobusem z Prahy do Bratislavy

Díky vysoké poptávce pendluje mezi Prahou a Bratislavou až 20 spojů, které díky mnoha operujícím dopravcům, nemají pravidelné intervaly. Z oněch společností lze jmenovat samozřejmě Student Agency, Eurolines, Touring Bohemia, Gumdrop, dále pak slovenský TuranCar, SAD Lučenec, či SAD Zvolen. V průměru cesta zabere 4 a půl hodiny. Všechny autobusy končí na terminálu Mlýnské Nivy, který je deset minut jízdy od centra a nabízí zároveň přímé spojení na bratislavské letiště.

Vlakem z Prahy do Bratislavy

České dráhy, spolu s Železniční společností Slovensko vypravuje denně sedm expresů Inter City. První vlak jede v šest hodin ráno, poslední v šest hodin odpoledne, v pravidelných dvouhodinových intervalech. Soupravy ale v Bratislavě na Hlavní stanici nekončí, ve většině případě pokračují dále, do Budapeště. Vlakové nádraží nabízí přímé spojení na mezinárodní letiště.

Aplikaci zdarma!

Plánuješ víkend v Bratislavě?

Největší město Slovenska má poměrně strategickou polohu. Dálnicemi je propojeno s Brnem, Žilinou a blízkou Vídní. V minulosti, před téměř sto lety, do Bratislavy dokonce z Vídně jezdila tramvaj. Kromě dvou vizuálních dominant města, Bratislavského hradu a Mostu Slovenského národného povstania, za návštěvu stojí také v roce 2014 dokončená galerie moderního umění Danubiana Meulensteen Art Museum. Město se v posledních let velmi rychle mění, a to k lepšímu. V historickém centru navštivte katedrálu svatého Martina, projděte uličky Starého města a Maxmiliánovu fontánu. V této oblasti se v letních měsících nachází mnoho zahrádek, na kterých můžete posedět a pozorovat ruch kolem.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Provozovatelé osobní dopravy: Cesta Praha - Bratislava

Hledejte nejlepší možnosti dopravy cestovním prostředkem z města Praha do města Bratislava s našimi partnery! Na Omio najdete výhodné nabídky, levné a aktuální jízdní řád.

Společnost FlixBus byla založená v Německu. Postupem času rozšířila své služby z Německa do celé Evropy a dokonce i do Spojených států, čímž dává cestujícím na obou kontinentech možnost využít meziměstské autobusové dopravy za dostupnou cenu. FlixBus je jednou z nejoblíbenějších nízkonákladových společností poskytující autobusovou dopravu. FlixBus také provozuje na vybraných trasách po celé Evropě noční autobusy. Autobusy FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze jízdenky typu Standard. Tyto jízdenky umožňují každému cestujícímu jedno příruční a jedno odbavené zavazadlo. Za každé další zavazadlo se účtují extra poplatky. Stejně jako za rezervaci konkrétních sedadel, například pokud si chcete rezervovat více místa pro nohy, sedadlo u stolu nebo panoramatické sedadlo. Mezi standardní vybavení na palubě patří bezplatná Wi-Fi, zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku, extra prostor pro nohy, zavazadlový prostor a toalety.

  Tipy pro cestovatele: Cestování Praha – Bratislava

  Tipy pro cestovatele: Do města Bratislava můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Bratislava mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
  FAQs

  Pro cestování Praha - Bratislava je možné využít spojení vlak, autobus nebo let.

  Nejlevnější dopravní prostředek na trase Praha - Bratislava je železniční. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 283 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Bratislava:

  Zvolíte-li železniční, bude stát o 67 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili autobus, který stojí v průměru 350 Kč.

  Zvolíte-li železniční, bude stát o 2 032 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili let, který stojí v průměru 2 315 Kč.

  Nejrychlejší možností, jak se dostat z města Praha do města Bratislava je letecký s průměrnou dobou cesty kolem 55 min.

  Existují alternativy cestování na této trase do destinace Bratislava, ale cesta vám zabere více času:

  Porovnáme-li, jak dlouho pro cestu do města Bratislava potřebuje autobus, bude to přibližně 3 hod 59 min.

  Pro porovnání, vlak zabere v průměru 4 hod 17 min.

  Město Praha je od města Bratislava 291 km daleko.

  Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Bratislava je:

  • 10 autobusů za den.
  • 10 vlaků denně.

  Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty Praha - Bratislava, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

  Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Praha do města Bratislava:

  • Autobusy nejčastěji odjíždějí z města Praha, konkrétně z Prague a přijíždějí na Bratislava, Autobusová stanica Mlynské Nivy ve městě Bratislava.
  • Lety většinou odlétají z místa Letiště Václava Havla Praha a přilétají do místa Letiště Bratislava.
  • Vlaky většinou odjíždějí z místa Praha hlavní nádraží a přijíždějí do místa Bratislava hlavná stanica.

  Pokud je pro vaši cestu Praha - Bratislava nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální provozovatelé dopravy.

  • STUDENT AGENCY k. S. FlixBus, Infobus, DMD Group, Ourbus, Turancar, A-Express, Express Busline, Korona Travel nebo NIKOLO s. R. O. Vás dopraví autobusem do města Bratislava. Nízké ceny autobusových jízdenek pro cestování s Korona Travel z města Praha do města Bratislava za 350 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.
  • RegioJet a. S. ÖBB | Euro City (EC), ÖBB | Railjet, ÖBB | InterCity, EuroNight, Student Agency nebo České dráhy - cestujte vlakem s touto společností do města Bratislava. Levné jízdenky na vlak, které nabízí železniční dopravci můžete pro cestování na trase Praha - Bratislava najít a koupit na Omio, za cenu již od 283 Kč.

  Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Bratislava s těmito společnostmi:

  • Do destinace Bratislava vás dopraví přímé autobusy společnosti STUDENT AGENCY k. S. FlixBus, Infobus nebo DMD Group. Vybrat můžete jeden z 10 přímých autobusů denně.
  • Na stránkách Omio je k dispozici 10 přímých vlaků za den, kterými do města Bratislava zajišťuje dopravu společnost RegioJet a. S. Student Agency nebo České dráhy.

  Přímé spoje do města Bratislava Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

  Chcete si prodloužit cestu po tom, co z města Praha dorazíte do města Bratislava? Mnoho cestovatelů, kteří se s Omio vydají na tuto trasu, prodlouží svojí dovolenou a navštíví tato zajímavá místa v okolí města Bratislava: Vienna, Budapest, Vienna International Airport nebo Schwechat. Pokud máte chuť poznat jedno z těchto míst: Vienna, Budapest, Vienna International Airport nebo Schwechat, Omio vám vyhledá nejlepší a nejlevnější spoje.

  Cestování na trase Praha – Bratislava, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

  Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

  DomůCestováníCestuj do: SlovenskoDo místa: BratislavaJak se cestovat na trase Praha - Bratislava

  S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

  Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

  ios-badge
  android-badge
  Hand With Phone
  Měna
  Jazyk