Z Praha do Berlín

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Berlín

Na trase Praha – Berlín můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Dne 05. 12. vám na trase PrahaBerlín doporučujeme cestovat autobusem, protože nabízí nejlepší kombinaci ceny a rychlosti.

06:30Praha, ÚAN Florenc4h30 11:00Berlín
0 přestupů
488 1Jednosměrná
Nejlevnější
06:30Praha, ÚAN Florenc4h30 11:00Berlín
0 přestupů
488 1Jednosměrná
Další možnosti
15:30Praha, ÚAN Florenc4h30 20:00Berlín
0 přestupů
565 1Jednosměrná
12:30Praha, ÚAN Florenc4h30 17:00Berlín
0 přestupů
565 1Jednosměrná
10:30Praha, ÚAN Florenc4h30 15:00Berlín
0 přestupů
930 1Jednosměrná

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Berlín?

Zobrazit na mapě

Nejlepší hotely

Zobrazit další

Celé domy a byty

Zobrazit další

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

po
05. 12.
út
06. 12.
st
07. 12.
čt
08. 12.

09. 12.
so
10. 12.
ne
11. 12.
po
12. 12.
út
13. 12.
st
14. 12.
čt
15. 12.

16. 12.
so
17. 12.
ne
18. 12.
po
19. 12.
út
20. 12.
st
21. 12.
čt
22. 12.

23. 12.
so
24. 12.
ne
25. 12.

Jak se dostat z Prahy do Berlína?

Trasa mezi Prahou a Berlínem představuje úsek mezi českým a německým hlavním městem a zároveň nejnavštěvovanějšími lokalitami ve střední Evropě. Navíc jsou obě metropole partnerskými destinacemi nejen ohledně cestovního ruchu, ale zároveň v oblasti obchodu, průmyslu, vzdělání a kultury. Mimo turistů lze zde tak potkat i mnoho obchodníků, studentů, či umělců, jedoucích na své vystoupení. Logicky se tak jedná o velice rušnou trasu.

Od pádu Zdi je Berlín bušícím srdcem Německa a zároveň nejkosmopolitnějším místem kontinentální Evropy. Miliony návštěvníků ročně láká nejen na památky typu Braniborské brány nebo budovy říšského sněmu. Hlavními atrakcemi jsou zajímavá místa jako berlínská ZOO, třída Unter den Linden nebo Museum Insel - ostrov s muzei všech zaměření. Třešničkou na dortu je zámecký areál Sancoussi u městečka Potsdam.

Denně je k dispozici mnoho spojů z Prahy. Autobusových spojů je dispozici nejvíce. Dopravu na trase Praha – Berlín zajišťuje hned několik autobusových dopravců například česká společnost RegioJet (dříve Student Agency), německý Flixbus (nedávno sloučený s MeinFernbus) nebo Eurolines. Dopravu vlakem sprostředkovávají České dráhy ve spolupráci s Deutsche Bahn. Vzdálenost mezi Prahou a Berlínem je možné překonat i letecky, tato varianta je však samozřejmě finančně mnohem náročnější. Využít můžete služeb Českých aerolínií.

Kolik přibližně stojí jízdenka na vlak či bus Praha–Berlín?

Cena jízdenky na vlak a autobus do Berlína se liší zejména podle toho, kdy a s jakým časovým předstihem je zakoupena.

PRŮMĚRNÁ CENA VLAK PRŮMĚRNÁ CENA BUS
1733 Kč od 513 Kč
938 Kč od 513 Kč
800 Kč od 405 Kč
662 Kč od 405 Kč
386 Kč od 405 Kč

Jak koupit jízdenku pro cestu vlakem z Prahy do Bratislavy?

Jízdenku pro tuto trasu lze pohodlně koupit přes internet. Můžete ji tak zakoupit s předstihem a ušetřit. Rozdl v ceně může být značný. Nezáleží však poze na tom, v jakém předstihu ji zakoupíte, ale také na tom, který den v týdnu budete cestovat. O víkendech a například také o svátcích jsou většinou jízdenky na vlak i autobus Praha–Berlín rychleji vyprodané a proto také dražší.

Levné jízdenky pro cestu vlakem z Prahy do Berlína se vyplatí koupit alespoň s dvoutýdenním předstihem - tzv. včasnou jízdenku.

Nejlevnější autobusové jízdenky do Berlína koupíte na dny, kdy cestuje obecně méně lidí, tedy mimo víkend a významné svátky a prázdniny.

Vlakem z Prahy do Berlína

Cesta vlakem z Prahy do Berlína je v dnešních dnech velmi pohodlným a rychlým způsobem přepravy mezi těmito metropolemi. České dráhy, ve spolupráci s Deutsche Bahn zajišťují denně 8 přímých vlaků EuroCity (EC). První jede už o půl páté ráno, poslední před půl sedmou večerní. Cesta dohromady zabere okolo 5-ti hodin a začíná na pražském hlavním nádraží, dále prochází železniční stanici Praha - Holešovice a končí na centrálním terminálu v Berlíně, odkud se dá metrem, nadzemkou, tramvajemi i autobusy dostat do nejdůležitějších berlínských lokalit.

Autobusem z Prahy do Berlína

Cesty autobusem z Prahy do Berlína představují téměř polovinu dopravních spojení mezi těmito městy. Každý den vyráží z české metropole do pulzujícího srdce Německa až 30 spojů, první už ve tři ráno, poslední k půlnoci. Všechny začínají na pražském autobusovém nádraží Florenc a po trase, procházející obvykle skrz Ústí nad Labem a Drážďany, dojíždí po asi 5-ti hodinách na centrální autobusové nádraží Am Funkturm. Na zajišťování dopravního servisu se majoritně podílí RegioJet (dříve Student Agency) a Flix Bus, dále pak Metro Plus, Eurolines nebo Bohemia Lines.

Letecky z Prahy do Berlína

Ačkoliv je obecně trasa mezi Prahou a Berlínem relativně rušná, letadlo představuje pouze malé procento všech dopravních spojení. Denně jsou z Prahy do Berlína provozovány čtyři lety, první dva v průběhu dopoledne, a další dva odpoledne nebo v podvečer, přičemž přímé lety na lince Praha – Berlín provozují pouze české ČSA a německé aerolinky Air Berlin. Po přibližně 40-ti minutové cestě se přistává na letišti Tegel, odkud se dá místní MHD dojet do nejdůležitějších berlínských lokalit. Letenky jsou v porovnání s jízdenkami na vlak či autobus výrazně dražší. Také čas, který lze normálně leteckou dopravou ušetřit, není v tomto připadě nijak výrazný. Vzhledem k nutným čekacím lhůtám na letišti, není letecká doprava mezi Prahou a Berlínem o mnoho rychlejší.

Aplikaci zdarma!

Plánuješ víkend v Berlíně?

Milovníkům historie, především té nedávné, toho Berlín nabízí mnoho. Kromě Ostrova muzeí, Braniborské brány a Alexanderplatzu s nepřehlídnuletnou Berlínskou televizní věží, stojí za to navštívit East Side Gallery, která je dnes jediným souvislým zbytkem bývalé Berlínské zdi, která měřila 165 km. V průběhu celého roku se v Berlíně odehrává mnoho různých festivalů a kulturních akcí. Mezi nejznámější patří Berlínský filmový festival nebo Karneval kultur, oslavující různé kultury a národnosti žijící v Berlíně. Toto vibrující město je plné restaurací nabízejících nepřeberné množství různých druhů kuchyní. Výrazná je samozřejmě i hudební scéna. Elektronická hudba, která k Berlínu už prostě patří, není tím jediným, co městem rezonuje. Málokterý hudebník na svém turné Evropou opomene navštívit Berlín, nejen hudebně pestré město.

Cestování na trase Praha – Berlín, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk