Z Praha do Barcelona

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Barcelona

Na trase Praha – Barcelona můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
flight

Dne 06. 2. vám na trase PrahaBarcelona doporučujeme cestovat letadlem, protože nabízí nejlepší kombinaci ceny a rychlosti.

12:25Prague Vaclav Havel Airport10h30 22:55Barcelona El Prat Airport
1 přestup
5459 1Jednosměrná
Nejlevnější
12:25Prague Vaclav Havel Airport10h30 22:55Barcelona El Prat Airport
1 přestup
5459 1Jednosměrná
Další možnosti
17:55Prague Vaclav Havel Airport5h00 22:55Barcelona El Prat Airport
1 přestup
9916 1Jednosměrná
12:30Prague Vaclav Havel Airport7h50 20:20Barcelona El Prat Airport
1 přestup
9964 1Jednosměrná
06:30Prague Vaclav Havel Airport16h25 22:55Barcelona El Prat Airport
1 přestup
7710 1Jednosměrná

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Barcelona?

Zobrazit na mapě

Nejlepší hotely

Zobrazit další

Celé domy a byty

Zobrazit další

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

po
06. 2.
út
07. 2.
st
08. 2.
čt
09. 2.

10. 2.
so
11. 2.
ne
12. 2.
po
13. 2.
út
14. 2.
st
15. 2.
čt
16. 2.

17. 2.
so
18. 2.
ne
19. 2.
po
20. 2.
út
21. 2.
st
22. 2.
čt
23. 2.

24. 2.
so
25. 2.
ne
26. 2.

Informace o cestování na trase Praha - Barcelona

distanceVzdálenost1353 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem, trajektem, letecky nebo vlakem
cheapestNejlevnější způsob dopravyVlak • 151 Kč • 41 hod 3 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 5 056 Kč • 11 hod 10 min
carriersDopravciFlixbus nebo Air France

Cestovat 1353 km Praha - Barcelona je možné autobus, trajekt, let nebo vlak. Nejrychlejší na této trase je letecký, takže pokud je pro vás rychlost prioritou, cesta cestovním prostředkem vám zabere 11 hod 10 min. Nejlevnějším spojem je železniční. Chcete-li ušetřit, cestovním prostředkem můžete cestovat za nízkou cenu již od 151 Kč. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou Flixbus nebo Air France. Cestující mohou na trase Praha - Barcelona využít přímý autobus nebo let.

Jak se dostat z Prahy do Barcelony?

Praha a Barcelona jsou dvě věhlasné evropské destinace a obě se těší obrovskému zájmu turistů ze všech koutů světa. Jelikož ale obě místa od sebe dělí více, jak 1800 kilometrů, je jediným přímým spojením letadlo. Samozřejmě lze využít autobusů i železnice, jedná se však o náročnější možnost. Mezi Prahou a Barcelonou cestují studenti, obchodní, ale především turisté.

Barcelona je totiž již po několik let stálicí mezi destinacemi pro víkendové pobyty. A nejen bezpečnost a cenová dostupnost láká návštěvníky. Každý zná gotický chrám Sagrada Familia, Gaudího domy, Parc Güell nebo místní ZOO. Díky několika městským plážím se Barcelona řadí i mezi přímořská letoviska.

Praha – Barcelona – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

1.900 Kč

35:15 h

Alespoň týden předem

trains

414 Kč

30 h

Alespoň 2 týdny předem

flight

1.700 Kč

2:35 h

Alespoň měsíc předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Prahou a Barcelonou?

Letecky na trase Praha - Barcelona

Mezi Prahou a Bratislavou existuje pravidelné letecké spojení, které je operováno společnostmi Smart Wings, České aerolinie a Vueling. Každá vypravuje po jednom letu, ob den, vždy okolo šesté hodiny, ráno i večer. Let trvá přesně hodinu a končí na bratislavském letišti.

Autobusem z Prahy do Barcelony

V současné době se autobusem z Prahy do Barcelony nedá dostat přímo. Jedinou možností je kombinace několika spojů dopravce Flixbus a to s minimálně dvěma přestupy v Německu a Francii, přičemž cesta zabere minimálně 30 hodin. V období letních prázdnin je možné sehnat místenku na jeden z víkendových nočních "pendlů" jezdících mezi Prahou a letovisky v okolí Barcelony a zde pak přestoupit na místní linku. Cesta se tak zkrátí na necelých 24 hodin. Tyto sezónní expresy zajišťují dopravci jako Gumdrop, ČSAD Praha, Rubeš Busy apod.

Vlakem z Prahy do Barcelony

Mezi Prahou a Barcelonou neexistuje žádné přímé vlakové spojení a to pouze díky sezónní poptávce a značné konkurenci ze strany letecké dopravy. Nicméně existuje několik možností, jak se do perly Katalánska dopravit po železnici. Nejjednodušší cesta je se dvěma přestupy v jednom z německých měst a dále v Paříží, odkud jezdí přímý rychlovlak TGV. Je však nutné se připravit téměř na 30hodinovou cestu.

Aplikaci zdarma!

Plánuješ víkend v Barceloně?

Barcelona, to není jen Gaudího architektura a pláž. Ale také dobré jídlo a pití. Pro něco dobrého k snědku se můžete vydat třeba na trh La Boqueria, který se nachází v centru města, na hlavní pěší třídě La Rambla. Pro výborné tapas vám doporučujeme navštívit ulici Calle Blai ve čtvrti Poble Sec, kde se nechází hned několik tapas barů. Pokud si mlsání chcete zasloužit, před zastávkou ve zmiňovaných tapas barech, si dejte procházku na blízko ležící kopec Montjuïc.

Na vrcholu se nachází olympijský stadion, který v roce 1992 hostil Olympijské hry. Odtud se snadno dostanete na náměstí Plaza España, kde ve večerních hodinách můžete posedět a pokochat se světelnou show Magické fontány. Přes den se můžete ztratit v uličkách gotické čtvrti (katalánsky Barri Gòtic) a dát si někde typickou španělskou sladkost, která se konzumuje hlavně v ranních hodinách, Chocolate con churros.

Tipy pro cestovatele: Spoje na trase Praha – Barcelona

Tipy pro cestovatele: Do města Barcelona můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Barcelona mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Pro tuto trasu mezi městy Praha a Barcelona je možné zvolit tyto způsoby dopravy: autobus, trajekt, let nebo vlak.

Nejlevnější způsob dopravy Praha - Barcelona je vlakový. Ceny se v průměru pohybují kolem 151 Kč.

Toto je srovnání s ostatními způsoby dopravy do města Barcelona:

Nejlevnější způsob dopravy je obecně železniční, s cenami o 2 521 Kč nižšími než autobus na stejně trase. Pokud budete cestovat autobusem, zaplatíte okolo 2 673 Kč za cestu z města Praha do města Barcelona.

Zvolíte-li vlakový, bude stát o 4 904 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili let, který stojí v průměru 5 056 Kč.

Nejrychlejší způsob dopravy Praha - Barcelona je letecký, který v průměru zabere 11 hod 10 min   v porovnání s ostatními možnostmi cestování, které vás do cílové destinace také dostanou ale bude to trvt o něco déle:

Pro porovnání, autobus zabere v průměru 28 hod 20 min.

Pro porovnání, vlak zabere v průměru 41 hod 3 min.

Praha a Barcelona jsou od sebe vzdálena 1353 km.

Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Barcelona je:

 • 1 vlak za den.

Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Praha a Barcelona, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Praha - Barcelona:

 • Většina cestujících zahajuje cestu Autobusem v tomto místě: Praha, Hlavní Nádraží a končí ji v místě: Barcelona, Estació d'Autobusos Nord.
 • Pro většinu lidí, kteří rezervují svou letenku na trase Praha - Barcelona jejich let odlétá z místa Prague Vaclav Havel Airport a odlétá na Barcelona El Prat Airport.
 • Většina cestujících zahajuje cestu Vlakem v tomto místě: Prague a končí ji v místě: Barcelona Sants.

Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Praha do Barcelona:

 • Pro trasu Barcelona - Praha můžete zvolit spoje společnosti Flixbus a zarezervovat levné jízdenky na Omio. Nejlevnější cestování Praha - Barcelona obyčejně nabízí Flixbus.
 • Pro trasu Barcelona - Praha můžete zvolit spoje společnosti Air France a zarezervovat levné jízdenky na Omio. Nejlevnější cestování Praha - Barcelona obyčejně nabízí Air France.

Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Barcelona s těmito společnostmi:

 • Můžete rezervovat přímý autobus s dopravcem.
 • Rezervujte si přímý lety se společností Vueling nebo ryanair sun.

Přímé spoje do města Barcelona Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

Mnoho našich zákazníků se při cestě Praha - Barcelona rozhodne pokračovat v cestování, protože v okolí města Barcelona se nachází další zajímavá místa, napřílad: Madrid, Paříž nebo Valencie. Vydat se tam můžete snadno s Omio. Vyhledejte nejrychlejší a nejlevnější spoje z města Barcelona, do zajímavých destinací v okolí.

Pokud plánujete cestu mezi městy Praha a Barcelona, je užitečné sledovat v jakých cenových relacích se pohybují ceny jízdenek v následujících 7 dnech:

 • Za jízdenky zaplatíte kolem 2 673 Kč.
 • Jednosměrné jízdenky stojí v průměru 5 056 Kč.
 • Pro tuto cestu stojí jízdenky v průměru kolem 151 Kč.

Pokud chcete ušetřit a koupit online jízdenky z města Praha do města Barcelona levně, kupte je s předstihem.

Cestování na trase Praha – Barcelona, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk