Jak se cestovat na trase Praha - Barcelona

pá 26. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Barcelona

Na trase Praha – Barcelona můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
flight

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Praha a Barcelona, je letadlo. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

Eurowings
08:102h20
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
10:30Letiště Barcelona-El Prat (BCN)
2069 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
Eurowings
08:102h20
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
10:30Letiště Barcelona-El Prat (BCN)
2069 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
Eurowings
08:102h20
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
10:30Letiště Barcelona-El Prat (BCN)
2069 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
GetJet Airlines
10:452h30
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
13:15Letiště Barcelona-El Prat (BCN)
4697 1Jednosměrná
0 přestupů
Eurowings
16:152h20
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
18:35Letiště Barcelona-El Prat (BCN)
6735 1Jednosměrná
0 přestupů
Czech Airlines
10:0522h50
Letiště Václava Havla Praha (PRG)
08:55Letiště Barcelona-El Prat (BCN)
7525 1Jednosměrná
1 přestup

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů


26. 4.
so
27. 4.
ne
28. 4.
po
29. 4.
út
30. 4.
st
01. 5.
čt
02. 5.

03. 5.
so
04. 5.
ne
05. 5.
po
06. 5.
út
07. 5.
st
08. 5.
čt
09. 5.

10. 5.
so
11. 5.
ne
12. 5.
po
13. 5.
út
14. 5.
st
15. 5.
čt
16. 5.

Informace o cestování na trase Praha - Barcelona

distanceVzdálenost1353 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem, autobusem nebo letecky
priceCeny jízdenek1 615 Kč - 6 758 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 1 615 Kč • 25 hod
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 1 940 Kč • 2 hod 30 min
carriersDopravciFlixBus, Vueling Airlines nebo České dráhy

Pro překonání vzdálenosti 1353 km Praha - Barcelona můžete využít vlak, autobus nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou FlixBus, Vueling Airlines nebo České dráhy. Cestující mohou na trase Praha - Barcelona využít přímý autobus, let nebo vlak.

Jak se dostat z Prahy do Barcelony?

Praha a Barcelona jsou dvě věhlasné evropské destinace a obě se těší obrovskému zájmu turistů ze všech koutů světa. Jelikož ale obě místa od sebe dělí více, jak 1800 kilometrů, je jediným přímým spojením letadlo. Samozřejmě lze využít autobusů i železnice, jedná se však o náročnější možnost. Mezi Prahou a Barcelonou cestují studenti, obchodní, ale především turisté.

Barcelona je totiž již po několik let stálicí mezi destinacemi pro víkendové pobyty. A nejen bezpečnost a cenová dostupnost láká návštěvníky. Každý zná gotický chrám Sagrada Familia, Gaudího domy, Parc Güell nebo místní ZOO. Díky několika městským plážím se Barcelona řadí i mezi přímořská letoviska.

Praha – Barcelona – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

1.900 Kč

35:15 h

Alespoň týden předem

trains

414 Kč

30 h

Alespoň 2 týdny předem

flight

1.700 Kč

2:35 h

Alespoň měsíc předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Prahou a Barcelonou?

Letecky na trase Praha - Barcelona

Mezi Prahou a Bratislavou existuje pravidelné letecké spojení, které je operováno společnostmi Smart Wings, České aerolinie a Vueling. Každá vypravuje po jednom letu, ob den, vždy okolo šesté hodiny, ráno i večer. Let trvá přesně hodinu a končí na bratislavském letišti.

Autobusem z Prahy do Barcelony

V současné době se autobusem z Prahy do Barcelony nedá dostat přímo. Jedinou možností je kombinace několika spojů dopravce Flixbus a to s minimálně dvěma přestupy v Německu a Francii, přičemž cesta zabere minimálně 30 hodin. V období letních prázdnin je možné sehnat místenku na jeden z víkendových nočních "pendlů" jezdících mezi Prahou a letovisky v okolí Barcelony a zde pak přestoupit na místní linku. Cesta se tak zkrátí na necelých 24 hodin. Tyto sezónní expresy zajišťují dopravci jako Gumdrop, ČSAD Praha, Rubeš Busy apod.

Vlakem z Prahy do Barcelony

Mezi Prahou a Barcelonou neexistuje žádné přímé vlakové spojení a to pouze díky sezónní poptávce a značné konkurenci ze strany letecké dopravy. Nicméně existuje několik možností, jak se do perly Katalánska dopravit po železnici. Nejjednodušší cesta je se dvěma přestupy v jednom z německých měst a dále v Paříží, odkud jezdí přímý rychlovlak TGV. Je však nutné se připravit téměř na 30hodinovou cestu.

Aplikaci zdarma!

Plánuješ víkend v Barceloně?

Barcelona, to není jen Gaudího architektura a pláž. Ale také dobré jídlo a pití. Pro něco dobrého k snědku se můžete vydat třeba na trh La Boqueria, který se nachází v centru města, na hlavní pěší třídě La Rambla. Pro výborné tapas vám doporučujeme navštívit ulici Calle Blai ve čtvrti Poble Sec, kde se nechází hned několik tapas barů. Pokud si mlsání chcete zasloužit, před zastávkou ve zmiňovaných tapas barech, si dejte procházku na blízko ležící kopec Montjuïc.

Na vrcholu se nachází olympijský stadion, který v roce 1992 hostil Olympijské hry. Odtud se snadno dostanete na náměstí Plaza España, kde ve večerních hodinách můžete posedět a pokochat se světelnou show Magické fontány. Přes den se můžete ztratit v uličkách gotické čtvrti (katalánsky Barri Gòtic) a dát si někde typickou španělskou sladkost, která se konzumuje hlavně v ranních hodinách, Chocolate con churros.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Dopravci: Praha - Barcelona

Hledejte nejlepší možnosti dopravy cestovním prostředkem mezi městy Praha a Barcelona s našimi partnery! Na Omio najdete výhodné nabídky, levné a aktuální jízdní řád.

Společnost FlixBus byla založená v Německu. Postupem času rozšířila své služby z Německa do celé Evropy a dokonce i do Spojených států, čímž dává cestujícím na obou kontinentech možnost využít meziměstské autobusové dopravy za dostupnou cenu. FlixBus je jednou z nejoblíbenějších nízkonákladových společností poskytující autobusovou dopravu. FlixBus také provozuje na vybraných trasách po celé Evropě noční autobusy. Autobusy FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze jízdenky typu Standard. Tyto jízdenky umožňují každému cestujícímu jedno příruční a jedno odbavené zavazadlo. Za každé další zavazadlo se účtují extra poplatky. Stejně jako za rezervaci konkrétních sedadel, například pokud si chcete rezervovat více místa pro nohy, sedadlo u stolu nebo panoramatické sedadlo. Mezi standardní vybavení na palubě patří bezplatná Wi-Fi, zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku, extra prostor pro nohy, zavazadlový prostor a toalety.

  Aerolinky KLM jsou největší letecký dopravce v Nizozemsku a patří mezi nejstarší aerolinky na světě. KLM nabízí dva typy letenek nejen pro vaši cestu z města Praha do města Barcelona: Economy a Business.

   Tipy pro cestovatele: Cestování Praha – Barcelona

   Tipy pro cestovatele: Do města Barcelona můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Barcelona mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
   FAQs

   Do města Barcelona se z města Praha dostanete vlak, autobus nebo let.

   Nejlevnější dopravní prostředek na trase Praha - Barcelona je autobusový. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 1 615 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Barcelona:

   Nejlevnější způsob dopravy je obecně autobusový, s cenami o 325 Kč nižšími než let na stejně trase. Pokud budete cestovat letecky, zaplatíte okolo 1 940 Kč za cestu z města Praha do města Barcelona.

   Zvolíte-li autobusový, bude stát o 5 143 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili vlak, který stojí v průměru 6 758 Kč.

   Nejrychlejší způsob dopravy mezi městy Praha a Barcelona je letecký, který v průměru zabere 2 hod 30 min   v porovnání s ostatními možnostmi cestování, které vás do cílové destinace také dostanou ale bude to trvt o něco déle:

   Pro porovnání, autobus zabere v průměru 25 hod.

   Pokud pro cestu zvolíte vlak, bude vám tato cesta trvat kolem 30 hod 55 min.

   Z města Praha je to do města 1353 km.

   Průměrný počet spojů denně z města Praha do města Barcelona je:

   • 1 autobus za den.
   • Kolem 1 vlak denně.

   Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Praha a Barcelona, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

   Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Praha do města Barcelona:

   • Autobusy nejčastěji odjíždějí z: Prague. A většinou přijíždějí na toto místo: Barcelona, Pl. Universitat.
   • Lety nejčastěji odlétají z: Letiště Václava Havla Praha. A většinou přilétají na toto místo: Letiště Barcelona-El Prat.
   • Vlaky většinou odjíždějí z místa Praha hlavní nádraží a přijíždějí do místa Barcelona Sants.

   Pokud je pro vaši cestu Praha - Barcelona nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální provozovatelé dopravy.

   • FlixBus - cestujte autobusem s touto společností do města Barcelona. Levné autobusové jízdenky, které nabízí autobusoví dopravci můžete pro cestování na trase Praha - Barcelona najít a koupit na Omio, za cenu již od 1 615 Kč.
   • Vueling Airlines, Ryanair, Eurowings, Eurowings Europe, Lufthansa, easyJet, SWISS, KLM, Air France, Iberia, Air Dolomiti, Czech Airlines, Austrian Airlines, Brussels Airlines, TAP Portugal, Edelweiss Air, LOT Polish Airlines, Luxair nebo Air Baltic vás dopraví letecky do města Barcelona. Nízké ceny letenek pro cestování s Eurowings z města Praha do města Barcelona za 1 940 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.
   • Cestujte vlakem s České dráhy do města Barcelona. Pokud hledáte levné jízdenky na vlak, zvolte České dráhy z města Praha do města Barcelona a rezervujte je na Omio jen za 6 758 Kč.

   Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Barcelona s těmito společnostmi:

   • Společnost FlixBus provozuje na této trase každý den kolem 1 přímý autobus denně.

   Přímé spoje do města Barcelona Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

   Chcete si prodloužit cestu po tom, co z města Praha dorazíte do města Barcelona? Mnoho cestovatelů, kteří se s Omio vydají na tuto trasu, prodlouží svojí dovolenou a navštíví tato zajímavá místa v okolí města Barcelona: Madrid, Paris, Valencia, Seville nebo Zaragoza. Pokud máte chuť poznat jedno z těchto míst: Madrid, Paris, Valencia, Seville nebo Zaragoza, Omio vám vyhledá nejlepší a nejlevnější spoje.

   Cestování na trase Praha – Barcelona, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

   Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

   DomůCestováníCestuj do: ŠpanělskoDo místa: BarcelonaJak se cestovat na trase Praha - Barcelona

   S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

   Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

   ios-badge
   android-badge
   Hand With Phone
   Měna
   Jazyk