Jak se cestovat na trase Praha - Barcelona

Možnosti cestování
z místa Praha do místa Barcelona

Na trase Praha – Barcelona můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
flight

Dne 07. 6. vám na trase PrahaBarcelona doporučujeme cestovat letadlem, protože nabízí nejlepší kombinaci ceny a rychlosti.

17:552h25
Letiště Václava Havla Praha
20:20Letiště Barcelona-El Prat
2787 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
17:552h25
Letiště Václava Havla Praha
20:20Letiště Barcelona-El Prat
2787 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
08:504h00
Letiště Václava Havla Praha
12:50Letiště Barcelona-El Prat
9396 1Jednosměrná
1 přestup
13:404h05
Letiště Václava Havla Praha
17:45Letiště Barcelona-El Prat
9396 1Jednosměrná
1 přestup
19:053h50
Letiště Václava Havla Praha
22:55Letiště Barcelona-El Prat
9397 1Jednosměrná
1 přestup

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Barcelona?

Nejlepší hotely

Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Expedia

Zobrazit vše

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

st
07. 6.
čt
08. 6.

09. 6.
so
10. 6.
ne
11. 6.
po
12. 6.
út
13. 6.
st
14. 6.
čt
15. 6.

16. 6.
so
17. 6.
ne
18. 6.
po
19. 6.
út
20. 6.
st
21. 6.
čt
22. 6.

23. 6.
so
24. 6.
ne
25. 6.
po
26. 6.
út
27. 6.

Informace o cestování na trase Praha - Barcelona

distanceVzdálenost1353 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem nebo letecky
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 2 660 Kč • 28 hod 20 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 5 031 Kč • 11 hod 10 min
carriersDopravciFlixbus nebo Air France

Cestovat 1353 km Praha - Barcelona je možné autobus nebo let. Nejrychlejší na této trase je letecký, takže pokud je pro vás rychlost prioritou, cesta cestovním prostředkem vám zabere 11 hod 10 min. Nejlevnějším spojem je autobusový. Chcete-li ušetřit, cestovním prostředkem můžete cestovat za nízkou cenu již od 2 660 Kč. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou Flixbus nebo Air France. Cestující mohou na trase Praha - Barcelona využít přímý autobus nebo let.

Jak se dostat z Prahy do Barcelony?

Praha a Barcelona jsou dvě věhlasné evropské destinace a obě se těší obrovskému zájmu turistů ze všech koutů světa. Jelikož ale obě místa od sebe dělí více, jak 1800 kilometrů, je jediným přímým spojením letadlo. Samozřejmě lze využít autobusů i železnice, jedná se však o náročnější možnost. Mezi Prahou a Barcelonou cestují studenti, obchodní, ale především turisté.

Barcelona je totiž již po několik let stálicí mezi destinacemi pro víkendové pobyty. A nejen bezpečnost a cenová dostupnost láká návštěvníky. Každý zná gotický chrám Sagrada Familia, Gaudího domy, Parc Güell nebo místní ZOO. Díky několika městským plážím se Barcelona řadí i mezi přímořská letoviska.

Praha – Barcelona – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

1.900 Kč

35:15 h

Alespoň týden předem

trains

414 Kč

30 h

Alespoň 2 týdny předem

flight

1.700 Kč

2:35 h

Alespoň měsíc předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Prahou a Barcelonou?

Letecky na trase Praha - Barcelona

Mezi Prahou a Bratislavou existuje pravidelné letecké spojení, které je operováno společnostmi Smart Wings, České aerolinie a Vueling. Každá vypravuje po jednom letu, ob den, vždy okolo šesté hodiny, ráno i večer. Let trvá přesně hodinu a končí na bratislavském letišti.

Autobusem z Prahy do Barcelony

V současné době se autobusem z Prahy do Barcelony nedá dostat přímo. Jedinou možností je kombinace několika spojů dopravce Flixbus a to s minimálně dvěma přestupy v Německu a Francii, přičemž cesta zabere minimálně 30 hodin. V období letních prázdnin je možné sehnat místenku na jeden z víkendových nočních "pendlů" jezdících mezi Prahou a letovisky v okolí Barcelony a zde pak přestoupit na místní linku. Cesta se tak zkrátí na necelých 24 hodin. Tyto sezónní expresy zajišťují dopravci jako Gumdrop, ČSAD Praha, Rubeš Busy apod.

Vlakem z Prahy do Barcelony

Mezi Prahou a Barcelonou neexistuje žádné přímé vlakové spojení a to pouze díky sezónní poptávce a značné konkurenci ze strany letecké dopravy. Nicméně existuje několik možností, jak se do perly Katalánska dopravit po železnici. Nejjednodušší cesta je se dvěma přestupy v jednom z německých měst a dále v Paříží, odkud jezdí přímý rychlovlak TGV. Je však nutné se připravit téměř na 30hodinovou cestu.

Aplikaci zdarma!

Plánuješ víkend v Barceloně?

Barcelona, to není jen Gaudího architektura a pláž. Ale také dobré jídlo a pití. Pro něco dobrého k snědku se můžete vydat třeba na trh La Boqueria, který se nachází v centru města, na hlavní pěší třídě La Rambla. Pro výborné tapas vám doporučujeme navštívit ulici Calle Blai ve čtvrti Poble Sec, kde se nechází hned několik tapas barů. Pokud si mlsání chcete zasloužit, před zastávkou ve zmiňovaných tapas barech, si dejte procházku na blízko ležící kopec Montjuïc.

Na vrcholu se nachází olympijský stadion, který v roce 1992 hostil Olympijské hry. Odtud se snadno dostanete na náměstí Plaza España, kde ve večerních hodinách můžete posedět a pokochat se světelnou show Magické fontány. Přes den se můžete ztratit v uličkách gotické čtvrti (katalánsky Barri Gòtic) a dát si někde typickou španělskou sladkost, která se konzumuje hlavně v ranních hodinách, Chocolate con churros.

Tipy pro cestovatele: Cestování Praha – Barcelona

Tipy pro cestovatele: Do města Barcelona můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Praha – Barcelona mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Vyberte si, zda mezi městy Praha a Barcelona využijete k cestování spoje autobus nebo let.

Nejlevnější způsob dopravy Praha - Barcelona je autobusový. Ceny se v průměru pohybují kolem 2 660 Kč.

Toto je srovnání s ostatními způsoby dopravy do města Barcelona:

Zvolíte-li autobusový, bude stát o 2 371 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili let, který stojí v průměru 5 031 Kč.

Nejrychlejší způsob cesty na trase Barcelona - Praha je letecký, s průměrnou délkou cesty 11 hod 10 min.

Jiné způsoby dopravy do města Barcelona obvykle trvají déle:

Pro porovnání, pokud si vyberete autobus, budete pro tuto cestu potřebovat okolo 28 hod 20 min.

Praha a Barcelona jsou od sebe vzdálena 1353 km.

Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Praha - Barcelona:

  • Pro většinu lidí, kteří rezervují svou autobusovou jízdenku na trase Praha - Barcelona jejich autobus odjíždí z místa Praha, Hlavní Nádraží a odjíždí na Barcelona, Estació d'Autobusos Nord.
  • Prague Vaclav Havel Airport je nejčastějším místem pro zahájení cesty. Barcelona El Prat Airport je místem, ve kterém cesta Letecky na této trase nejčastěji končí.

Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Praha do Barcelona:

  • Autobusem je možné cestovat mezi městy Praha a Barcelona se společností Flixbus. Levné jízdenky najdete na stránkách nebo v aplikaci Omio pro cestu Praha - Barcelona za 2 660 Kč se společností Flixbus.
  • Letecky je možné cestovat mezi městy Praha a Barcelona se společností Air France. Levné jízdenky najdete na stránkách nebo v aplikaci Omio pro cestu Praha - Barcelona za 5 031 Kč se společností Air France.

Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Praha do města Barcelona s těmito společnostmi:

  • Cestovat cestovním prostředkem bez přestupu můžete s tímto dopravcem:
  • Cestovat cestovním prostředkem bez přestupu můžete s tímto dopravcem: Vueling.

Přímé spoje šetří čas a cesta do města Barcelona bez přestupu je pohodlnější. Než rezervujete, podívejte se pozorně na všechny nabízené jízdenky a vyberte tu, která je pro vás nejlepší.

Zákazníci Omio, kteří cestují na trase Praha - Barcelona, si často prodlouží cestu do této destinace: Madrid, Paříž nebo Valencie. Omio Vám může pomoci naplánovat vaše cestování a usnadní Vám hledání ideálních spojů mezi těmito oblíbenými destinacemi za výhodné ceny.

Před tím, než se na cestu Praha - Barcelona vydáte, je dobré vědět, jaké jízdenky je možné koupit a kolik budou stát v následujících 7 dnech:

  • Jednosměrné jízdenky stojí většinou kolem 2 660 Kč pro tuto trasu.
  • Jednosměrné jízdenky stojí většinou kolem 5 031 Kč pro tuto trasu.

Abyste vaši jízdenku pro cestování mezi městy Praha a Barcelona pořídili na internetu za opravdu výhodnou cenu, doporučujeme vám ji koupit s dostatečným časovým předstihem.

Cestování na trase Praha – Barcelona, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

DomůCestováníCestuj do: ŠpanělskoDo místa: BarcelonaJak se cestovat na trase Praha - Barcelona

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk