PrahaAmsterdam

čt 19. 9.
Jednoduše
Vyber si nejlevnější a nejrychlejší trasu od jednoho z 800 oficiálních partnerů
Vyber si způsob cestování
Užij si cestování vlakem, busem či letecky po celé Evropě
Kdykoli, kdekoli
Víme, že rezervací jízdenky cesta nekončí, a proto jsme tu pro tebe od jejího začátku do konce

Cheapest trips from Praha to Amsterdam

Train
Vlaky
Bus
Autobusy
Flight
Letenky
Omlouváme se, ale bohužel nemůžeme najít železniční spojení mezi těmito dvěma místy. Pro více možností cestování klikněte prosím výše na záložku s autobusovými nebo leteckými spojeními.
icn_success

Hledej a porovnej

Najdi si nejlevnější nebo nejrychlejší cestu porovnáním autobusů s lety

icn_success

Všechny tvé cesty v jediné aplikaci

Rezervuj a ulož všechny své jízdenky rychle a pohodlně na Omio

icn_success

Můžeš s námi počítat

Jízdenku už máš ale potřebuješ pomoct? Náš zákaznický servis je ti k dispozici.

Tyto společnosti nám důvěřují.
Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

POROVNEJ

Ceny vlaků, autobusů a letů

Bus
Flight
st
18. 9.
36 Flixbus
104 csa
čt
19. 9.
39 RegioJet
73 csa

20. 9.
39 RegioJet
73 csa
so
21. 9.
39 RegioJet
54 csa
ne
22. 9.
39 RegioJet
104 csa
po
23. 9.
36 Flixbus
54 csa
út
24. 9.
29 RegioJet
63 csa
st
25. 9.
39 RegioJet
44 csa
čt
26. 9.
29 RegioJet
54 csa

27. 9.
39 RegioJet
56 easyJet
so
28. 9.
36 Flixbus
48 easyJet
ne
29. 9.
39 RegioJet
63 csa
po
30. 9.
40 Flixbus
56 easyJet
út
1. 10.
39 RegioJet
49 easyJet
st
2. 10.
39 RegioJet
45 easyJet
čt
3. 10.
39 RegioJet
44 easyJet

4. 10.
39 RegioJet
39 easyJet
so
5. 10.
39 RegioJet
39 easyJet
ne
6. 10.
39 RegioJet
59 easyJet
po
7. 10.
36 Flixbus
63 easyJet
út
8. 10.
39 RegioJet
51 easyJet

Jak se dostat z Prahy do Amsterdamu?

Prahu a Amsterdam dělí od sebe zhruba 850 kilometrů. Praha je hlavním městem České republiky a ročně ji navštěvuje několik milionů turistů. Amsterdam je metropolí Nizozemska a turistické, kulturní a vzdělávací centrum celého Holandska. Navíc se jedná o významné středisko Evropské Unie. V současné době spojují obě místa přímé autobusové a letecké spoje. Případně je možné do Holandska cestovat z Prahy vlakem, s přestupy v Německu.

Na trase mezi Prahou a Amsterdamem lze potkat především mnoho obchodníků, ale i studentů a především turistů, kteří jezdí do Amsterdamu obdivovat malebné historické centrum, které do tvaru osmiúhelníku ohraničují historické kanály, které jsou zapsány na Seznam kulturního dědictví UNESCO.

Praha – Amsterdam – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

1.057 Kč

13:35 h

Alespoň týden předem

trains

2.433 Kč

14 h

Alespoň 2 týdny předem

flight

1.766 Kč

1:35 h

Alespoň měsíc předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Prahou a Amsterdamem?

Letecky na trase Praha - Amsterdam


popular

Letadlem z Prahy do Amsterdamu se dá v současné době cestovat rovnou se třemi leteckými společnostmi, kterými jsou KLM - Royal Dutch Airlines, České Aerolínie a Easy Jet. Dohromady operují 8 přímých letů denně, v nepravidelných intervalech. První letadlo odlétá již v půl sedmé ráno a poslední před devátou hodinou večerní. Let trvá jednu hodinu a čtyřicet minut.


Autobusem z Prahy do Amsterdamu


cheap

Pokud není možné letět letadlem, je nejjednodušší cesta z Prahy do Amsterdamu autobusem. Na trase působí tři dopravci - Eurolines, RegioJet a Flixbus. Každý vypravuje denně po jednom spoji, přičemž všechny odjíždí ve večerních hodinách. První jede v pět odpoledne, poslední v jedenáct večer. Jedná se zásadně o noční spoje, každý z dopravců však končí na jiném amsterdamském nádraží. Jízda trvá přibližně 16 hodin.


Vlakem z Prahy do Amsterdamu


fast

V současné době se vlakem z Prahy do Amsterdamu nedá jezdit přímo. Existuje však několik možností s jedním nebo více přestupy v Německu. Tou nejjednodušší je kombinace expresů mezi Prahou a Berlínem a dále mezi Berlínem a Amsterdamem. Vlaky jezdí z Prahy do Berlína více, než pětkrát denně a čekací doba v samotné německé metropoli činí v průměru hodinu a půl. Dále je možné jet přes Mnichov, Regensburg, Norimberk či Lipsko a pak přes Dortmund nebo Duisburg do Amsterdamu. Jízda trvá přibližně 14 hodin.


 


Více info

Plánuješ víkend v Amsterdamu?

Hlavní a také nejlidnatější město Nizozemska je protkané kanály, přes něž se klenou drobné mosty ale to není jediné, čím vás okouzlí. Svérázná architektura historického centra tvořená úzkými, cihlovými domy ze 16. a 17. století příjemně kontrastuje s kosmopolitním a svobodných duchem města. Největší a nejvýznamnější muzeum Nizozemska se jmenuje Rijksmuseum. Ve svých útrobách ukrývá například díla holandských mistrů 17. století jako Rembrandt či Vermeer. Ale ani Van Goghovo muzeum či Dům Anny Frankové své návštěvníky nezklame. Většina turistů neopomine navštívit jeden z místních coffeeshopů. Jak je známo, v Amsterdamu jezdí většina lidí na kole. Pokud však dáváte přednost městské dopravě, můžete využít jednu ze tři linek metra, či mnoha autobusových a tramvajových linek. A zajímavou možností je takzvaná Canal Bus - loď, do které můžete kdykoli nastoupit a zase vystoupit.


 

Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.
Praha
Amsterdam
BusPrag, Busbhf. Florenc

Vybavení

TrainPraha Hlavni Nadrazi (M)

Vybavení

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone

Používáme cookies, abychom vám zprostředkovali lepší servis, abychom mohli analyzovat uživatelské chování a cílit reklamu Omio na jiných webových stránkách. Pokračováním souhlasíte s používáním cookies v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů. Můžete se kdykoli odhlásit.