Praha - možnosti cestování

po 24. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Praha – spojení

Praha je hlavním městem České republiky a zároveň bušícím srdcem celé země - centrum turismu, obchodu, kultury a vzdělání. Proto sem každý den proudí několik tisíc lidí z celého Česka i zahraničí. Cestování do Prahy i z Prahy je možné vlakem, autobusem a ze zahraničí pak letadlem. Hledat spojení v Praze není nic obtížného, město je velmi dopře propojeno se všemi částmi České republiky. Město také disponuje vyvinutou veřejnou dopravou a rozsáhlou dopravní infrastrukturu.

Přepravit se z jednoho nádraží na druhé, či třeba na letiště není problém. Pro cestování v Praze lze využít autobusy, tramvaje nebo jednu ze tří linek metra (A, B, C). V posledních letech se navíc linky metra rozrostly o několik nových stanic. V blízké budoucnosti by měla být zahájena výstavba čtvrté linky pražského metra, linky D. Otevření je plánováno na rok 2022. Tato linka by měla usnadnit cestování v Praze mezi Písnicí, Krčí, Nuslemi a Náměstím Míru.

Mini průvodce Omio

Co musíte vědět – V Praze najdete největší fotbalový stadion na světě. Strahovský stadion byl otevřen v roce 1926 a jeho kapacita je 220 tisíc míst.

Co musíte vidět – Zlatá ulička se svými pastelovými domky ze 16. století se nachází v těsné blízkosti Pražského hradu a katedrály sv. Víta.

Co musíte zkusit – Samozřejmě knedlíky! Kynuté, bramborové nebo chlupaté...vyzkoušet by je měl každý turista!

Co vás překvapí – Nejstarší kolotoč na světě se nachází v Praze na Letné. Zkonstruován byl pravděpodobně v roce 1892.

Doprava Praha

Mezinárodní letiště Václava Havla, dříve známé jako letiště Praha-Ruzyně, je jedním z největších a nejmodernějších letišť v Evropě. Nachází se v severozápadním části Prahy, pouhých 17 kilometrů od centra města. Na letišti se dostanete samozřejmě vozy taxi, využítvšak můžete i autobusy městské hromadné dopravy číslo 110 a 119. Letiště Václava Havla je největším letištěm v České republice. Mimo ČSA zde operují i další české aerolinky Travel Service. Ze zahraničních leteckých společností vás z tohoto letiště do vaší destinace dopraví například British Airways, Lufthansa, Air France a KLM. Z nízkonákladových leteckých společností lze využít lety aerolinek Wizzair, EasyJet a Ryanair.

Pro vlaky je nedůležitějším uzlem Hlavní (Wilsonovo) nádraží, z hlediska dálkových linek jsou důležité stanice Smíchov, Holešovice a Libeň. Praha hlavní nádraží je největším a nejdůležitějším železničním nádražím v České republice. Z Hlavního nádraží se pěšky za 10 minut dostanete na Masarykovo nádraží, které je druhý nejdůležitějším železničním bodem v Praze. Z Prahy odtud vyrážejí vlaky do Českého Brodu, Kladna a do Kolína.

V minulosti se uvažovalo o zrušení tohoto nádraží, protože mezi Hlavním a Masarykovým nádražím neexsituje žádná městská hromadná doprava a pro cestující se zavazadly se tak není přesun vždy jednoduchý. Stále existují návrhy, jak obě nádraží urbanisticky propojit aby se zjednodušil přestup. Mezi další významná vlaková nádraží patří Praha-Dejvice, které je nestarším železničním nádražím v Praze, Praha-Holešovice, Praha-Smíchov, Praha-Vršovice, Praha-Libeň a Praha-Vysočany.

Téměř všechny autobusy zajíždí na Ústřední autobusové nádraží Florenc, v centru města, přesto se však v Praze nachází další autobusová nádraží a terminály, které Florenci ulehčují: Zličín (pro spoje ze středních a západních Čech), Na Knížecí (pro spoje ze středních a jižníchČech), Černý Most (pro spoje ze severovýchodních Čech), Roztyly (pro spoje z jižních Čech), Holešovice (pro spoje ze severních Čech).

Vyhledávání spojení do Prahy

Praha je spojena pravidelnými autobusovými a vlakovými linkami, téměř se všemi většími českými městy a blízkými lokalitami. Dlouhodobě nejrušnější spojení do Prahy představují autobusy z Brna, Plzně, Karlových Varů, Liberce, Českých Budějovic, Hradce Králové, Příbrami a Kladna. Ohledně denní četnosti spojů a jejich vytíženosti nezůstávají pozadu ani vlaky z Ostravy a Olomouce, Ústí nad Labem a výše zmíněných měst.

Spojení do Prahy funguje ve většině případů celý den a obvykle i ve velmi pozdní hodiny. Vyhledávání spojení do Prahy nebo z Prahy tak není nijak komplikované. Můžete si vybrat z mnoha různých spojů a dopravců, kteří nabízejí dopravu do Prahy.

Aplikaci zdarma!

DomůCestováníJízdenky do Prahy od všech dopravců na jednom místě

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk