Jak se cestovat na trase Ostrava - Katovice

st 17. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Možnosti cestování
z místa Ostrava do místa Katovice

Na trase Ostrava – Katovice můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Ostrava a Katovice, je autobus. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

Leo Express
11:301h10
Ostrava
12:40Katovice
144 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
Leo Express
11:301h10
Ostrava
12:40Katovice
144 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
Infobus
00:401h00
Ostrava
01:40Katovice
1171 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
Leo Express
19:451h10
Ostrava
20:55Katovice
288 1Jednosměrná
0 přestupů
Euroticket
19:101h30
Ostrava
20:40Katovice
389 1Jednosměrná
0 přestupů
Euroticket
16:001h10
Ostrava
17:10Katovice
589 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

čt
18. 4.

19. 4.
so
20. 4.
ne
21. 4.
po
22. 4.
út
23. 4.
st
24. 4.
čt
25. 4.

26. 4.
so
27. 4.
ne
28. 4.
po
29. 4.
út
30. 4.
st
01. 5.
čt
02. 5.

03. 5.
so
04. 5.
ne
05. 5.
po
06. 5.
út
07. 5.
st
08. 5.

Informace o cestování na trase Ostrava - Katovice

distanceVzdálenost71 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem nebo autobusem
priceCeny jízdenek135 Kč - 512 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 135 Kč • 1 hod 10 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyAutobus • 135 Kč • 1 hod 10 min
carriersDopravciFlixBus nebo Leo Express

Pro překonání vzdálenosti 71 km Ostrava - Katovice můžete využít vlak nebo autobus. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou FlixBus nebo Leo Express. Cestující mohou na trase Ostrava - Katovice využít přímý autobus nebo vlak.

Jak cestovat na trase Ostrava – Katovice

Krajské město Ostrava a polské Katovice dělí vzdálenost přibližně 500 kilometrů vzdušnou čarou. Na této trase je možné se nejrychleji přepravit autobusem nebo vlakem, a to už za hodinu a půl. Ostrava je významné univerzitní město. Oblíbeným cílem turistů je především místní ZOO, vyhlídková věž Nové radnice a Národní kulturní památka Důl Michal. V Katovicích je možné navštívit Slezské muzeum, které se nachází z velké části v podzemí. Dalším lákadlem je park Kósciuszko v centru města. Turisté z Moravy a Slezska rádi využívají také služeb katovického letiště, které mají o mnoho blíž než pražské letiště Václava Havla.

Vlaky do Katovic

Přímou linkou z Ostravy do Katovic je možné cestovat s dopravcem České dráhy. Vlak vyráží z hlavního nádraží v centru města až 10krát denně, což odpovídá celkem 70 spojením za týden. Časy odjezdů se pohybují od šesté hodiny ranní až do pozdního večera s příjezdem před půlnocí. U více než poloviny spojů není nutné přestupovat, jedná se o přímé linky. U spoje s přestupem v Bohumíně je třeba počítat se zhruba dvouhodinovým cestováním. Vlakové nádraží v Katovicích se nachází pouhých pár minut od centra města. Na letiště je pak možné cestovat kyvadlovým autobusem, který odjíždí každých 30 minut.

Autobusy do Katovic

Další možností přepravy mezi Ostravou a Katovicemi je autobus. Na této trase jezdí přibližně 10 spojů denně. Přímé spojení na letiště Katovice v celkové době trvání klem dvou hodin nabízí dopravní společnosti FlixBus a Leo Express. Na autobusové nádraží v Katovicích pak jezdí také Regiojet a Infobus. Cestující stráví v autobuse kolem 70 minut. Autobusy z Ostravy odjíždějí od hlavního vlakového nádraží nebo z autobusového nádraží před vlakovým nádražím Ostrava – Svinov, asi pět minut od centra. Cílovou stanicí v Katovicích je autobusová zastávka přímo vedle vlakového nádraží.

Lety do Katovic

Mezinárodní letiště Katovice se nachází v nedalekých Pyrzowicích, a z centra Katovic je možné sem kyvadlovou dopravou dojet za 30 až 45 minut. Katovické letiště rádi využívají k letům do zahraničí zejména turisté z Moravy a Slezska. Od Ostravy je totiž vzdáleno pouhou hodinu jízdy autem nebo autobusem, a jedná se tak o nejbližší letiště, ze kterého lze létat prakticky do celého světa.

Cestování Ostrava – Katovice: Tipy na cestování

Nejrychlejší způsob, jak se přepravit na trase mezi městem Ostrava a Katovice, je autobus.

Nejlevnější variantou cestování z Prahy do Katovic je vlak.

Aplikaci zdarma!

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Provozovatelé osobní dopravy: Ostrava - Katovice

Společnost vás dostane díky super cenám. Na Omio rozhodně vyberete ty nejvýhodnější a to díky možnosti srovnání cen 1000 různých dopravců. K dispozici jsou vám na Omio také aktuální jízdní řád.

Společnost FlixBus byla založená v Německu. Postupem času rozšířila své služby z Německa do celé Evropy a dokonce i do Spojených států, čímž dává cestujícím na obou kontinentech možnost využít meziměstské autobusové dopravy za dostupnou cenu. FlixBus je jednou z nejoblíbenějších nízkonákladových společností poskytující autobusovou dopravu. FlixBus také provozuje na vybraných trasách po celé Evropě noční autobusy. Autobusy FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze jízdenky typu Standard. Tyto jízdenky umožňují každému cestujícímu jedno příruční a jedno odbavené zavazadlo. Za každé další zavazadlo se účtují extra poplatky. Stejně jako za rezervaci konkrétních sedadel, například pokud si chcete rezervovat více místa pro nohy, sedadlo u stolu nebo panoramatické sedadlo. Mezi standardní vybavení na palubě patří bezplatná Wi-Fi, zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku, extra prostor pro nohy, zavazadlový prostor a toalety.

  Tipy pro cestovatele: Cestování Ostrava – Katovice

  Tipy pro cestovatele: Do města Katovice můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Ostrava – Katovice mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
  FAQs

  Pro cestování mezi městy Ostrava a Katovice je možné využít spojení vlak nebo autobus.

  Nejlevnější dopravní prostředek na trase Ostrava - Katovice je autobusový. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 135 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Katovice:

  Pokud jako dopravní prostředek zvolíte autobusový, vyjde o 377 Kč levněji než vlak. Na trase z města Ostrava do města Katovice se ceny jízdenek na vlak pohybují kolem 512 Kč.

  Nejrychlejší možností, jak se dostat z města Ostrava do města Katovice je autobusový s průměrnou dobou cesty kolem 1 hod 10 min.

  Existují alternativy cestování na této trase do destinace Katovice, ale cesta vám zabere více času:

  Pro porovnání, vlak zabere v průměru 1 hod 43 min.

  Z města Ostrava je to do města 71 km.

  Průměrný počet spojů denně z města Ostrava do města Katovice je:

  • 10 autobusů denně.
  • 6 vlaků denně.

  Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty Ostrava - Katovice, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

  Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Ostrava do města Katovice:

  • Autobusy nejčastěji odjíždějí z města Ostrava, konkrétně z Ostrava, Náměstí Dr. Brauna (Svinov) a přijíždějí na Katowice, Sądowa (Dworzec Autobusowy) ve městě Katovice.
  • Vlaky většinou odjíždějí z místa Ostrava, hlavní nádraží a přijíždějí do místa Katowice.

  Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Ostrava do Katovice:

  • Cestování Katovice - Ostrava cestovním prostředkem se společností FlixBus, Euroticket, Infobus, STUDENT AGENCY k. S. BlaBlaCar, Autolux, Agat nebo Eurolines Mądeltrans. Najít levné jízdenky můžete na Omio za ceny pohybujícíse v průměru kolem 159 Kč. Nejlevnější nabídky obvykle na Omio rezervujte s dopravcem STUDENT AGENCY k. S.
  • Pro trasu Katovice - Ostrava můžete zvolit spoje společnosti Leo Express, RegioJet a. S. Deutsche Bahn, ÖBB | Euro City (EC) nebo České dráhy a zarezervovat levné jízdenky na Omio. Nejlevnější cestování Ostrava - Katovice obyčejně nabízí Leo Express.

  Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Ostrava do města Katovice s těmito společnostmi:

  • Denně jezdí kolem 10 přímých autobusů a dopravu bez přestupu poskytuje dopravce: FlixBus.
  • Rezervujte přímé vlaky a cestujte se společností Leo Express, ÖBB | Euro City (EC) nebo České dráhy. Denně je k dispozici až 6 přímých vlaků.

  Přímé spoje šetří čas a cesta do města Katovice bez přestupu je pohodlnější. Než rezervujete, podívejte se pozorně na všechny nabízené jízdenky a vyberte tu, která je pro vás nejlepší.

  Mnoho našich zákazníků se při cestě Ostrava - Katovice rozhodne pokračovat v cestování, protože v okolí města Katovice se nachází další zajímavá místa, napřílad: Kraków, Prague, Vienna, Warsaw nebo Berlin. Vydat se tam můžete snadno s Omio. Vyhledejte nejrychlejší a nejlevnější spoje z města Katovice, do zajímavých destinací v okolí.

  Cestování na trase Ostrava – Katovice, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

  Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

  DomůCestováníCestuj do: PolskoDo místa: KatoviceJak se cestovat na trase Ostrava - Katovice

  S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

  Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

  ios-badge
  android-badge
  Hand With Phone
  Měna
  Jazyk