OlomoucVídeň

po 19. 8.
Jednoduše
Vyber si nejlevnější a nejrychlejší trasu od jednoho z 800 oficiálních partnerů
Vyber si způsob cestování
Užij si cestování vlakem, busem či letecky po celé Evropě
Kdykoli, kdekoli
Víme, že rezervací jízdenky cesta nekončí, a proto jsme tu pro tebe od jejího začátku do konce

Cheapest trips from Olomouc to Vídeň

Train
Vlaky
Bus
Autobusy
Flight
Letenky
Omlouváme se, ale bohužel nemůžeme najít železniční spojení mezi těmito dvěma místy. Pro více možností cestování klikněte prosím výše na záložku s autobusovými nebo leteckými spojeními.
icn_success

Hledej a porovnej

Najdi si nejlevnější nebo nejrychlejší cestu porovnáním autobusů s vlaky

icn_success

Všechny tvé cesty v jediné aplikaci

Rezervuj a ulož všechny své jízdenky rychle a pohodlně na Omio

icn_success

Můžeš s námi počítat

Jízdenku už máš ale potřebuješ pomoct? Náš zákaznický servis je ti k dispozici.

Tyto společnosti nám důvěřují.
Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

POROVNEJ

Ceny vlaků, autobusů a letů

Bus
po
19. 8.
360 Flixbus
út
20. 8.
240 Flixbus
st
21. 8.
231 Flixbus
čt
22. 8.
206 Flixbus

23. 8.
206 Flixbus
so
24. 8.
261 Flixbus
ne
25. 8.
206 Flixbus
po
26. 8.
209 Flixbus
út
27. 8.
239 Flixbus
st
28. 8.
240 Flixbus
čt
29. 8.
206 Flixbus

30. 8.
210 Flixbus
so
31. 8.
206 Flixbus
ne
1. 9.
206 Flixbus
po
2. 9.
240 Flixbus
út
3. 9.
206 Flixbus
st
4. 9.
208 Flixbus
čt
5. 9.
206 Flixbus

6. 9.
208 Flixbus
so
7. 9.
231 Flixbus

Jak se dostat z Olomouce do Vídně?

Nejpohodlněji se do Vídně dostanete autobusem. Pokud byste zvolili vlak či let, vyžádá si vaše cesta minimálně jeden přestup. Po finanční stránce jsou autobusy také nejvýhodnější možností. Ani po tom, co se do města dostanete, nebude cestování představovat žádný problém. Vídeňskou městskou hromadnou dopravu najdete pod názvem Wiener Linien. Pohybovat po městě se můžete metrem neboli U-Bahn. V současnosti má pět linek a jde o poměrně oblíbený způsob dopravy. Jezdí v krátkých intervalech od pěti ráno do půl jedné v noci. Lístek seženete za 2,20 € pro jednu jízdu a na celý den za 7,60 €, můžete je pořídit ve speciálních červených automatech. Stejný si koupíte i pro ostatní druhy dopravy. To znamená jak na autobus, na tramvaj i na příměstský vlak, kterému se tu říká S-Bahn. Pro ty, kteří vyznávají ekologický způsob cestování, skýtá rakouská metropole ideální podmínky k ježdění na kole, které si lze na mnoha místech půjčit.

Olomouc – Vídeň – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

400 Kč

4:30 h

Alespoň týden předem

trains

300 Kč

5:30 h

Alespoň týden předem

flight

3.000 Kč

2:30 h

Alespoň měsíc předemJak se nejlépe dostat z Olomouce do Vídně?

Nejpohodlnější způsob přepravy z Olomouce do Vídně


fast

České dráhy vás přepraví z Olomouce do Vídně s minimálně jedním přestupem. Přímé spojení prozatím k dispozici bohužel není, kdo by ho potřeboval využít, musí cestovat z Brna. Z hlediska času je vlak v porovnání s autobusem o něco výhodnější, cesta se dá stihnout už za necelé dvě a půl hodiny. Po stránce finanční zůstává spíše na vašem osobním uvážení, zda zvolíte vlak či autobus. Vlak je totiž cca pouze o 60 Kč dražší. Nejlevnější jízdenku tak zakoupíte už okolo 660 Kč, ale cestování si můžete prostřednictvím tohoto způsobu přepravy ve srovnání s autobusem celkem citelně zkrátit. Stojí tedy za rozmyšlení, zda pro vás má smysl si připlatit, jelikož o výrazný rozdíl se nejedná, nebo budete preferovat maximální úsporu peněz.


Nejlevnější způsob přepravy z Olomouce do Vídně


cheap

V případě, že se do Vídně chcete podívat autobusem, máte už o poznání lepší možnosti. Přímo z Olomouce vyjíždí celá řada dopravců. K dispozici jsou také spoje přímé. Cesta zabere v případě nejrychlejší alternativy dvě a tři čtvrtě hodiny. Jde o nové expresní spojení společnosti Tiger Express, který jezdí třikrát denně. Výhodou je zejména doprava na letiště s návazností na časy příletu a odletu. Můžete tak snadno využít Vídeň jako přestupní stanici i na cestách po celé Evropě. Přichystat si budete muset přes 600 Kč. V případě, že vám nevadí delší doba strávená na cestách, ale preferujete levnější jízdenku, Infobus vás odveze už za 200 Kč. Smířit se ale budete muset s tím, že na cestě dlouhé necelých dvě stě dvacet kilometrů budete rovnou tři a půl hodiny.


Nejkomplikovanější cesta z Olomouce do Vídně


popular

Vídeňskou městskou hromadnou dopravu najdete pod názvem Wiener Linien. Pohybovat po městě se můžete metrem neboli U-Bahn. V současnosti má pět linek a jde o poměrně oblíbený způsob dopravy. Jezdí v krátkých intervalech od pěti ráno do půl jedné v noci. Lístek seženete za 2,20 € pro jednu jízdu a na celý den za 7,60 €, můžete je pořídit ve speciálních červených automatech. Stejný si koupíte i pro ostatní druhy dopravy. To znamená jak na autobus, na tramvaj i na příměstský vlak, kterému se tu říká S-Bahn. Pro ty, kteří vyznávají ekologický způsob cestování, skýtá rakouská metropole ideální podmínky k ježdění na kole, které si lze na mnoha místech půjčit.


 


Více info

Plánuješ víkend ve Vídni?

Jak už to tak s hlavními městy bývá, i Vídeň je ve své zemi nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem. Podle srovnání prestižního konzultantského koncernu Mercer je Vídeň městem nabízejícím nejvyšší kvalitu života na světě, a to už sedmý rok za sebou. Historické centrum města, je od roku 2010 zapsané na seznamu UNESCO. Mezi typické, turisty hojně navštěvované památky, patří například Kostel svatého Karla Boromejského, Vídeňská státní opera, barokní zámek Schönbrunn, muzejní areál MuseumsQuartier či architektonicky zajímavá budova Hundertwasserhaus. Zajímavá je také místní kuchyně. Je ovlivněna kuchyněmi okolních zemí, kromě české také například maďarskou. Den strávený procházením Vídně si můžete osladit typickým čokoládovým zákuskem sachr v jedné z vídeňských kaváren. Kavárny jsou po desetiletí intelektuálním a kulturním dějištěm města. Pokud cestujete s dětmi, navštivte také zábavní park Prater s obřím vyhlídkovým kolem.


 

Porovnej ceny

Nejlepší nabídky na cestování Olomouc – Vídeň

Tento měsíc
Next Month
út 20. 8.
Bus
Flixbus
05:203h 5m08:25
OlomoucVídeň
st 21. 8.
Bus
Flixbus
05:203h 5m08:25
OlomoucVídeň
čt 22. 8.
Bus
Flixbus
14:503h 5m17:55
OlomoucVídeň
Nejrychlejší cesta na trase Olomouc – Vídeň
čt 19. 9.
Bus
Flixbus
02:153h05:15
OlomoucVídeň
čt 26. 9.
Bus
Flixbus
02:153h05:15
OlomoucVídeň
út 20. 8.
Bus
Flixbus
05:203h 5m08:25
OlomoucVídeň
Zpáteční jízdenka Vídeň – Olomouc
út 20. 8.
Bus
Flixbus
16:253h 5m19:30
VídeňOlomouc
út 20. 8.
Train
ÖBB | Euro City (EC)
12:102h 19m14:29
VídeňOlomouc
st 21. 8.
Bus
Flixbus
16:253h 5m19:30
VídeňOlomouc

Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.
Olomouc
Vídeň
BusOlomouc

Vybavení

BusOlomouc

Vybavení

BusOlomouc - hl.n

Vybavení

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone