Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Ubytování

Potřebujete ubytování?

zobrazit na mapě
Nejlepší hotely
Celé domy a byty

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

 

Mnichov, památky a zajímavosti

Mnichov je třetí nejlidnatější město v Německu, je obýván téměř 1,5 miliony obyvatel. Včetně aglomerace je to asi 2,6 milionu. Město je populární mezi turisty nejen díky mnoha lákavým atrakcím přímo ve městě (kromě četných historických památek, je oblíbeným místem návštěvníků také muzeum a fotbalový klub FC Bayern), ale také vzhledem k blízkosti sousedních bavorských Alp a známému lyžařskému středisku Garmisch-Partenkirchen. Mnichov je známý pro množství parků a zelených ploch, které jsou ideální pro pěší turistiku. Je také oblíbený městem vášnivých cyklistů. Město v posledních desetiletích velmi rychle roste, a to především díky průmyslu. Vyrábějí se zde mimo jiné automobily BMW. Své sídlo zde má mnoho mezinárodních firem, např. společnosti Siemens či Allianz. A v neposlední řadě je město známé mezi fotbalovými fanoušky klubu Bayern Mnichov.

 

Mini průvodce Mnichovem a bavorskými Alpami

  • Co byste měli vědět: Město se nachází v jižní části Německa, v Bavorsku, které sousedí s Českou republikou a má dlouhou a zajímavou historii, která je, jak to tak u sousedů bývá, vzájemně propletená. Původ modrobílého bavorského erbu byste vystopovali v Čechách. Prsty v tom má Ludmila Přemyslovna.
  • Co byste měli vidět: Určitě se vydejte do obce Schwangau a navštivte alespoň jeden ze zámků, které se zde nacházejí. Vybírat můžete mezi zámky Hohenschwangau a pitoreskním Neuschwansteinem, který byl předlohou pro slavný zámek Walte Disneyeho z pohádky o Šípkové růžence.
  • Kdy nejlépe vyrazit: Samozřejmě v průběhu největšího pivního festivalu Oktoberfest, tedy v prběhu září!
  • Tip do města: Metro v Mnichově má šest linek (!), regionální železniční doprava je také dobře rozvinutá, stejně jako síť tramvají. Dostat se tak kamkoli ve městě či kolem Mnichova vám nebude činit potíže. Můžete také použít městská pivní kola (BierBike) a taxi kola (velotaxi).

 

Atrakce v Mnichově

S historií dlouhou téměř tisíc let, není divu, že město láká mnoho obdivovatelů památek. Jedno z prvních míst, které můžete navštívit je věž kostela svatého Petra (Peterkirche) na náměstí Rindermarkt 1. Z výšky 91 metrů můžete obdivovat panorama celého města. Odtud se můžete vydat na Mariánské náměsti (Marienplatz), na kterém najdete nejstarší mariánský sloup v Evropě a také Starou a Novou radnici. V Mnichově se nachází několik muzeí. Za zmínku stojí technické muzeum Deutsches Museum na ostrově v řece Isar, Bavorské národní muzeum, Muzeum hraček či muzeum BMW. Fotbaloví fanoušci rozhodně musí navštívit Allianz Arénu (Arena München), sídlo německého fotbalového klubu FC Bayern Mnichov. Pokud máte na návštěvu oblasti dostatek času, vyplatí se vydat se za hranice města a poznat Bavorské Alpy. Bez ohledu na to, v jakém ročním období sem zavítáte, Alpy vždy stojí za návštěvu.

 

Stáhni si naší aplikaci a cestuj do Mnichova tím nejlepším spojem!

Zastávky

Důležité stanice a letiště pro tuto cestu.

Mnichov
München
Vybavení
Munich - Franz Josef Strauss
Vybavení
Občerstvení
WC

Nejčastější dotazy

Kde se letiště nachází a jak se tam nejlépe dostat?
Linka S-Bahnu číslo 1 a 8 spojuje letiště s hlavním vlakovým nádražím.