Z Londýn do Praha

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Praha?

Zobrazit na mapě

Nejlepší hotely

Zobrazit další

Celé domy a byty

Zobrazit další

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

út
07. 2.
st
08. 2.
čt
09. 2.

10. 2.
so
11. 2.
ne
12. 2.
po
13. 2.
út
14. 2.
st
15. 2.
čt
16. 2.

17. 2.
so
18. 2.
ne
19. 2.
po
20. 2.
út
21. 2.
st
22. 2.
čt
23. 2.

24. 2.
so
25. 2.
ne
26. 2.
po
27. 2.

Informace o cestování na trase Londýn - Praha

distanceVzdálenost1032 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem, trajektem, letecky nebo vlakem
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 2 711 Kč • 2 hod
carriersDopravciFlixbus nebo wizz air uk

Cestovat 1032 km Londýn - Praha je možné autobus, trajekt, let nebo vlak. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou Flixbus nebo wizz air uk. Cestující mohou na trase Londýn - Praha využít přímý autobus nebo let.

Jak cestovat na trase Londýn – Praha

Hlavní města Anglie a České republiky dělí přibližně 1100 kilometrů vzdušnou čarou, a obě metropole jsou díky řadě galerií a historických památek oblíbeným cílem turistů z celého světa. Trasu z Londýna do Prahy lze přímým leteckým spojením zdolat za necelé dvě hodiny. V autobuse přímé linky musí cestující strávit něco přes 17 hodin. Cestování vlakem může trvat mezi 11 až 17 hodinami.

Vlaky

Cestování Londýn – Praha vyžaduje několik přestupů:první variantou je jet z Londýna do Paříže, pak Kolína nad Rýnem a odtud do Prahy. Cesta pak trvá kolem 17 hodin. Druhou alternativou je cesta z Londýna do Bruselu, do Frankfurtu, do Drážďan, a odtud do Prahy. Na tuto trasu je třeba si vyhradit asi 11 hodin. Vlaky odjíždějí obvykle z nádraží London Victoria Station, asi 15 minut od centra Londýna. Jedná se o nadstandardně vybavený terminál s celou řadou služeb a možností občerstvení. Cílovou stanicí je vlakové Hlavní nádraží, které se nachází v těsně blízkosti centra na trase linky C. Cestujícím je tu k dispozici úschovna zavazadel a celá řada dalších služeb.

Autobusy

Cestování Londýn – Praha autobusem je možné například s dopravci Flixbus, Eurolines a Regiojet. Celkem vyráží každý den až 15 spojů. Pouze dva z nich jsou přímé. Cesta do Londýna přímou autobusovou linkou trvá přibližně 17 hodin 30 minut. Naprostá většina linek vyráží z centrálního autobusového nádraží Florenc přímo v centru města na stanici metra linky B a C. Cílové nádraží London Victoria Coach Station se nachází v blízkosti centra, kam je možné za 15 minut dojet autobusy 211, 22 nebo 239.

Lety

Lety na trase z Londýna do Prahy od společností Ryanair, Wizz Air a British Airways přepraví cestující z místa na místo za méně než dvě hodiny. Z londýnských letišť odlétá průměrně 12 letů za hodinu, což odpovídá přibližně 250 letům denně. Letadla na této trase startují ze čtyř mezinárodních letišť. Z letiště Heathrow je nejsnazší cesta do centra metrem Piccadilly – cesta trvá 45 minut. Z Gatwicku, Stanstedu a Lutonu jezdí do centra kyvadlová autobusová a vlaková doprava, která na nádraží London Victoria v centru dorazí za 90 minut. Pražské letiště Václava Havla je s centrem města spojeno kyvadlovou dopravou, která odjíždí každých 30 minut. Cesta do centra a na vlakové nádraží trvá 30 až 45 minut.

Aplikaci zdarma!

Cestování Londýn – Praha: Tipy na cestování

Nejrychlejší způsob, jak se přepravit na trase mezi městem Londýn a Praha, je letecká doprava.

Nejlevnější variantou cestování z Londýna do Prahy je autobusová doprava.

Tipy pro cestovatele: Spoje na trase Londýn – Praha

Tipy pro cestovatele: Do města Praha můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Londýn – Praha mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Na trase mezi městy Londýn a Praha můžete cestovat autobus, trajekt, let nebo vlak.

Nejlevnější způsob dopravy mezi městy Londýn a Praha je vlakový. Ceny se v průměru pohybují kolem 151 Kč.

Toto je srovnání s ostatními způsoby dopravy do města Praha:

Pokud jako dopravní prostředek zvolíte vlakový, vyjde o 2 113 Kč levněji než autobus. Na trase z města Londýn do města Praha se ceny autobusových jízdenek pohybují kolem 2 264 Kč.

Nejlevnější způsob dopravy je obecně vlakový, s cenami o 2 560 Kč nižšími než let na stejně trase. Pokud budete cestovat letecky, zaplatíte okolo 2 711 Kč za cestu z města Londýn do města Praha.

Nejrychlejší způsob cesty na trase Praha - Londýn je letecký, s průměrnou délkou cesty 2 hod.

Jiné způsoby dopravy do města Praha obvykle trvají déle:

Pokud pro cestu zvolíte autobus, bude vám tato cesta trvat kolem 24 hod 45 min  

Porovnáme-li, jak dlouho pro cestu do města Praha potřebuje vlak, bude to přibližně NaN hod NaN min.

Londýn a Praha jsou od sebe vzdálena 1032 km.

Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Londýn do města Praha:

  • Lety nejčastěji odlétají z: London Heathrow Airport. A většinou přilétají na toto místo: Prague Vaclav Havel Airport.
  • Vlaky nejčastěji odjíždějí z města Londýn, konkrétně z London Victoria a přijíždějí na Prague ve městě Praha.

Pokud je pro vaši cestu Londýn - Praha nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální provozovatelé dopravy.

  • Flixbus vás dopraví autobusem do města Praha. Nízké ceny autobusových jízdenek pro cestování s Flixbus z města Londýn do města Praha za 2 264 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.
  • Wizz air uk vás dopraví letecky do města Praha. Nízké ceny letenek pro cestování s wizz air uk z města Londýn do města Praha za 2 711 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.

Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Londýn do města Praha s těmito společnostmi:

  • Cestovat cestovním prostředkem bez přestupu můžete s tímto dopravcem:
  • Můžete rezervovat přímé se společností: easyJet, Ryanair, British Airways, wizz air uk, BA Cityflyer nebo Ryanair UK Ltd.

Přímé spoje šetří čas a cesta do města Praha bez přestupu je pohodlnější. Než rezervujete, podívejte se pozorně na všechny nabízené jízdenky a vyberte tu, která je pro vás nejlepší.

Chcete si prodloužit cestu po tom, co z města Londýn dorazíte do města Praha? Mnoho cestovatelů, kteří se s Omio vydají na tuto trasu, prodlouží svojí dovolenou a navštíví tato zajímavá místa v okolí města Praha: Berlín, Vídeň nebo Budapešť. Pokud máte chuť poznat jedno z těchto míst: Berlín, Vídeň nebo Budapešť, Omio vám vyhledá nejlepší a nejlevnější spoje.

Pokud plánujete cestu mezi městy Londýn a Praha, je užitečné sledovat v jakých cenových relacích se pohybují ceny jízdenek v následujících 7 dnech:

  • Jednosměrné jízdenky stojí v průměru 2 264 Kč.
  • Jednosměrné jízdenky stojí v průměru 2 711 Kč.
  • Za jízdenky zaplatíte kolem 151 Kč.

Pokud chcete ušetřit a koupit online jízdenky z města Londýn do města Praha levně, kupte je s předstihem.

Cestování na trase Londýn – Praha, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk