Z Londýn do Paříž

Možnosti cestování
z místa Londýn do místa Paříž

Na trase Londýn – Paříž můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Dne 25. 3. vám na trase LondýnPaříž doporučujeme cestovat autobusem, protože nabízí nejlepší kombinaci ceny a rychlosti.

21:00Londýn8h55 07:55Paříž
0 přestupů
1026 1Jednosměrná
Nejlevnější
21:00Londýn8h55 07:55Paříž
0 přestupů
1026 1Jednosměrná
Další možnosti
08:30Londýn8h40 18:10Paříž
0 přestupů
1110 1Jednosměrná
21:30Londýn7h45 07:15Paříž
0 přestupů
1259 1Jednosměrná
08:30Londýn9h30 19:00Paris, Quai de Bercy
0 přestupů
1110 1Jednosměrná

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Ubytování

Potřebuješ ubytování ve městě Paříž?

Zobrazit na mapě

Nejlepší hotely

Zobrazit další

Celé domy a byty

Zobrazit další

Najděte si to nejlepší ubytování s naším partnerem Booking.com

Zobrazit vše

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

so
25. 3.
ne
26. 3.
po
27. 3.
út
28. 3.
st
29. 3.
čt
30. 3.

31. 3.
so
01. 4.
ne
02. 4.
po
03. 4.
út
04. 4.
st
05. 4.
čt
06. 4.

07. 4.
so
08. 4.
ne
09. 4.
po
10. 4.
út
11. 4.
st
12. 4.
čt
13. 4.

14. 4.

Informace o cestování na trase Londýn - Paříž

distanceVzdálenost343 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem, letecky nebo vlakem
cheapestNejlevnější způsob dopravyLet • 149 Kč • 1 hod 25 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 149 Kč • 1 hod 25 min
carriersDopravciBlaBlaCar Bus

Cestovat 343 km Londýn - Paříž je možné autobus, let nebo vlak. Nejrychlejší na této trase je letecký, takže pokud je pro vás rychlost prioritou, cesta cestovním prostředkem vám zabere 1 hod 25 min. Nejlevnějším spojem je letecký. Chcete-li ušetřit, cestovním prostředkem můžete cestovat za nízkou cenu již od 149 Kč. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou BlaBlaCar Bus. Cestující mohou na trase Londýn - Paříž využít přímý autobus, let nebo vlak.

Cestování na trase Londýn – Paříž

Trasa mezi Londýnem a Paříží je oblíbená a díky tomu také vytížená. Denně ji využívá mnoho lidí, ať už je účelem jejich cesty obchod a práce, nebo dovolená a cestování. K dispozici je mnoho spojů každý den. Cestující mohou volit mezi leteckou, autobusovou a železniční dopravou. Podle toho jaký druh dopravy zvolíte, budou vaše kroky v Londýně směřovat buď na autobusové nádraží Victoria, mezinárodní železniční nádraží St Pancras nebo letiště London Gatwick. Podrobný popis cesty vlakem, autobusem i letecky najdete níže, včetně délky cesty a orientačních cen.

K dispozici je také zpáteční cesta mezi Paříží a Londýnem.

Cesta do Paříže – co vidět a navštívit v Paříži

Paříži, která je pro mnohé nejromantičtějším místem na světě, se také přezdívá město světel nebo Mekka módy. Všem milovníkům módy nabízí nepřeberném množství obchodů těch nejznámějších, nejen francouzských, návrhářů a značek. Za návštěvu stojí například obchodní dům Printemps nebo Galeries Lafayette. Móda však není to jediné, co Paříž nabízí. Za návštěvu stojí také světoznámá galerie Louvre a notoricky známý symbol města – Eiffelova věž. Na jaře a v létě lze využít některou z vyhlídkových lodí a vydat se tak na pohodlnou plavbu centrem Paříže. Paříž je pestré, multikulturní město, které skrývá něco pro každého. "Vždycky budeme mít Paříž" říká známý citát z filmu Casablanca, a s Paříží nám zůstane také město, kde je neustále co objevovat

Autobusy z Londýna do Paříže

Autobusy mezi Londýnem a Paříží jezdí frekventovaně. Provoz obstarává hned několik dopravců, například Ouibus, National Express nebo Megabus. Poslední jmenovaný nabízí dvě jízdy denně, s odjezdem ráno a večer. National Express provozuje dokonce 6 různých jízd každý den. Oba dopravci vypravují své autobusy do Paříže z nádraží Victoria, v centru Londýna. Cesta autobusem do Paříže trvá 7 až 9 hodin. Přesná délka jízdy závisí na hodině odjezdu spoje. Autobusová doprava je na této trase nejlevnější, pokud rezervujete jízdenku včas, koupíte ji už za cenu kolem 350 Kč, například s dopravcem Flixbus.

Vlaky z Londýna do Paříže

Vlaky do Paříže společnosti Eurostar odjíždějí z mezinárodního londýnského nádraží St Pancras příbližně 20krát denně v přibližně 45 minutových intervalech. Přímý vysokorychlostní vlak končí svou cestu z Londýna v Paříži na nádraží Gare du Nord a cesta trvá méně než 2.5 hodiny. Pozor na hodinový rozdíl v čase mezi Londýnem a Paříží. V Paříži je stejný čas jako v České republice, tedy o hodinu méně než v Londýně. Jízdenky je dobré rezervovat s dostatečným časovým předstihem, jejich ceny se totiž zvyšují souměrně s tím, jak se blíží datum odjezdu. Jízdenky jsou obvykle k dispozici pro následujících 120 dní. Pokud si pospíšíte a zarezervujete jízdenku na vlak s předstihem, můžete ji sehnat za cenu kolem 1200 Kč.

Letenky z Londýna do Paříže

Přímé lety mezi oběma hlavními městy trvá hodinu a půl. To je o jednu hodinu méně než cesta vlakem. Je však dobré vzít v potaz, že letecká doprava zahrnuje také čekací časy na letišti a také je potřeba se v každém městě dopravit z centra na letiště a z letiště do centra. Což v případě železničních nádraží, lokalizovaných většinou v centru města, odpadá. Denně je k dispozici několik různých letů z několika hlavních londýnských letišť, jako je Gatwick, Luton nebo London City airports. Dopravu zajíšťují mimo jiné aerolinky Easyjet, které nabízejí velmi levné letenky do Paříže. Dále také aerolinky British Airways. Ty nabízejí jeden z nějčasnějších letů – již kolem šesté hodiny ranní a poslední spoj přibližně ve 22:00.

Tipy pro cestovatele: Spoje na trase Londýn – Paříž

Tipy pro cestovatele: Do města Paříž můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Londýn – Paříž mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Pro cestování mezi městy Londýn a Paříž je možné využít spojení autobus, let nebo vlak.

S nízkými cenami již od 149 Kč je letecký nejlevnější formou dopravy do města Paříž z města Londýn.

Toto je srovnání s ostatními formami dopravy do města Paříž:

Zvolíte-li letecký, bude stát o 1 090 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili autobus, který stojí v průměru 1 239 Kč.

Zvolíte-li letecký, bude stát o 124 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili vlak, který stojí v průměru 273 Kč.

Nejrychlejší způsob dopravy mezi městy Londýn a Paříž je letecký, který v průměru zabere 1 hod 25 min   v porovnání s ostatními možnostmi cestování, které vás do cílové destinace také dostanou ale bude to trvt o něco déle:

Pro porovnání, pokud si vyberete autobus, budete pro tuto cestu potřebovat okolo 9 hod 16 min  

Porovnáme-li, jak dlouho pro cestu do města Paříž potřebuje vlak, bude to přibližně 2 hod 17 min.

Londýn a Paříž jsou od sebe vzdálena 343 km.

Průměrný počet spojů denně z města Londýn do města Paříž je:

  • 6 autobusů za den.
  • 12 vlaků denně.

Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Londýn a Paříž, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Londýn - Paříž:

  • Pro většinu lidí, kteří rezervují svou letenku na trase Londýn - Paříž jejich let odlétá z místa London Heathrow Airport a odlétá na Paris Charles de Gaulle Airport.
  • Většina cestujících zahajuje cestu Vlakem v tomto místě: London Victoria a končí ji v místě: Paris Gare de Lyon.

Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Londýn do Paříž:

  • Autobusem je možné cestovat Londýn - Paříž se společností BlaBlaCar Bus. Levné jízdenky najdete na stránkách nebo v aplikaci Omio pro cestu Londýn - Paříž za 1 239 Kč se společností BlaBlaCar Bus.

Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Londýn do města Paříž s těmito společnostmi:

  • K dispozici je přibližně 6 přímých autobusů denně a cestovat můžete bez přestupu se společnostmi: Flixbus, BlaBlaCar Bus nebo Union Ivkoni International.
  • Na trase jezdí denně přibližně 12 přímých vlaků. Tyto jsou přímé a provozuje je společnost: Eurostar.

Přímé spoje šetří čas a cesta do města Paříž bez přestupu je pohodlnější. Než rezervujete, podívejte se pozorně na všechny nabízené jízdenky a vyberte tu, která je pro vás nejlepší.

Mnoho cestujících, kteří se s Omio vydají na cestu Londýn - Paříž, si svou cestu prodlouží do zajímavých destinací kolem města Paříž, jako napřiklad: Barcelona, Amsterdam nebo Brusel. Pokud také plánujete přidat další zastávku na vaší cestě Londýn - Paříž, Omio je ideálním nástrojem na výhledání nejlepších spojů z města Paříž do všech okolních top destinací.

Před tím, než se na cestu Londýn - Paříž vydáte, je dobré vědět, jaké jízdenky je možné koupit a kolik budou stát v následujících 7 dnech:

  • Levné jednosměrné jízdenky pro tuto trasu stojí většinou kolem 1 239 Kč.
  • Levné jednosměrné jízdenky pro tuto trasu stojí většinou kolem 149 Kč.
  • Jednosměrné jízdenky stojí většinou kolem 273 Kč pro tuto trasu.

Abyste vaši jízdenku pro cestování mezi městy Londýn a Paříž pořídili na internetu za opravdu výhodnou cenu, doporučujeme vám ji koupit s dostatečným časovým předstihem.

Cestování na trase Londýn – Paříž, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk