Jak se cestovat na trase Londýn - Paříž

čt 18. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Možnosti cestování
z místa Londýn do místa Paříž

Na trase Londýn – Paříž můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Londýn a Paříž, je autobus. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

BlaBlaCar Bus
09:309h30
London, Victoria Coach Station
20:00Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
1006 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
BlaBlaCar Bus
09:309h30
London, Victoria Coach Station
20:00Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
1006 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
easyJet
16:301h15
Letiště London Gatwick (LGW)
18:45Letiště Charlese de Gaulla (CDG)
5369 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
Eurostar
06:012h19
Londýn St Pancras International (STP)
09:20Paris Gare du Nord
6541 1Jednosměrná
0 přestupů
Eurostar
07:012h19
Londýn St Pancras International (STP)
10:20Paris Gare du Nord
7312 1Jednosměrná
0 přestupů
Eurostar
09:312h19
Londýn St Pancras International (STP)
12:50Paris Gare du Nord
7883 1Jednosměrná
0 přestupů
easyJet
19:301h20
Letiště London Luton (LTN)
21:50Letiště Charlese de Gaulla (CDG)
4027 1Jednosměrná
0 přestupů
Air France
09:001h20
Letiště London Heathrow (LHR)
11:20Letiště Charlese de Gaulla (CDG)
7585 1Jednosměrná
0 přestupů
British Airways
07:201h20
Letiště London Heathrow (LHR)
09:40Letiště Charlese de Gaulla (CDG)
7547 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

čt
18. 4.

19. 4.
so
20. 4.
ne
21. 4.
po
22. 4.
út
23. 4.
st
24. 4.
čt
25. 4.

26. 4.
so
27. 4.
ne
28. 4.
po
29. 4.
út
30. 4.
st
01. 5.
čt
02. 5.

03. 5.
so
04. 5.
ne
05. 5.
po
06. 5.
út
07. 5.
st
08. 5.

Informace o cestování na trase Londýn - Paříž

distanceVzdálenost343 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem, autobusem nebo letecky
priceCeny jízdenek807 Kč - 2 988 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 807 Kč • 8 hod 15 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 1 534 Kč • 1 hod 15 min
carriersDopravciBlaBlaCar Bus, Vueling Airlines nebo Eurostar

Pro překonání vzdálenosti 343 km Londýn - Paříž můžete využít vlak, autobus nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou BlaBlaCar Bus, Vueling Airlines nebo Eurostar. Cestující mohou na trase Londýn - Paříž využít přímý autobus, let nebo vlak.

Cestování na trase Londýn – Paříž

Trasa mezi Londýnem a Paříží je oblíbená a díky tomu také vytížená. Denně ji využívá mnoho lidí, ať už je účelem jejich cesty obchod a práce, nebo dovolená a cestování. K dispozici je mnoho spojů každý den. Cestující mohou volit mezi leteckou, autobusovou a železniční dopravou. Podle toho jaký druh dopravy zvolíte, budou vaše kroky v Londýně směřovat buď na autobusové nádraží Victoria, mezinárodní železniční nádraží St Pancras nebo letiště London Gatwick. Podrobný popis cesty vlakem, autobusem i letecky najdete níže, včetně délky cesty a orientačních cen.

K dispozici je také zpáteční cesta mezi Paříží a Londýnem.

Cesta do Paříže – co vidět a navštívit v Paříži

Paříži, která je pro mnohé nejromantičtějším místem na světě, se také přezdívá město světel nebo Mekka módy. Všem milovníkům módy nabízí nepřeberném množství obchodů těch nejznámějších, nejen francouzských, návrhářů a značek. Za návštěvu stojí například obchodní dům Printemps nebo Galeries Lafayette. Móda však není to jediné, co Paříž nabízí. Za návštěvu stojí také světoznámá galerie Louvre a notoricky známý symbol města – Eiffelova věž. Na jaře a v létě lze využít některou z vyhlídkových lodí a vydat se tak na pohodlnou plavbu centrem Paříže. Paříž je pestré, multikulturní město, které skrývá něco pro každého. "Vždycky budeme mít Paříž" říká známý citát z filmu Casablanca, a s Paříží nám zůstane také město, kde je neustále co objevovat

Autobusy z Londýna do Paříže

Autobusy mezi Londýnem a Paříží jezdí frekventovaně. Provoz obstarává hned několik dopravců, například Ouibus, National Express nebo Megabus. Poslední jmenovaný nabízí dvě jízdy denně, s odjezdem ráno a večer. National Express provozuje dokonce 6 různých jízd každý den. Oba dopravci vypravují své autobusy do Paříže z nádraží Victoria, v centru Londýna. Cesta autobusem do Paříže trvá 7 až 9 hodin. Přesná délka jízdy závisí na hodině odjezdu spoje. Autobusová doprava je na této trase nejlevnější, pokud rezervujete jízdenku včas, koupíte ji už za cenu kolem 350 Kč, například s dopravcem Flixbus.

Vlaky z Londýna do Paříže

Vlaky do Paříže společnosti Eurostar odjíždějí z mezinárodního londýnského nádraží St Pancras příbližně 20krát denně v přibližně 45 minutových intervalech. Přímý vysokorychlostní vlak končí svou cestu z Londýna v Paříži na nádraží Gare du Nord a cesta trvá méně než 2.5 hodiny. Pozor na hodinový rozdíl v čase mezi Londýnem a Paříží. V Paříži je stejný čas jako v České republice, tedy o hodinu méně než v Londýně. Jízdenky je dobré rezervovat s dostatečným časovým předstihem, jejich ceny se totiž zvyšují souměrně s tím, jak se blíží datum odjezdu. Jízdenky jsou obvykle k dispozici pro následujících 120 dní. Pokud si pospíšíte a zarezervujete jízdenku na vlak s předstihem, můžete ji sehnat za cenu kolem 1200 Kč.

Letenky z Londýna do Paříže

Přímé lety mezi oběma hlavními městy trvá hodinu a půl. To je o jednu hodinu méně než cesta vlakem. Je však dobré vzít v potaz, že letecká doprava zahrnuje také čekací časy na letišti a také je potřeba se v každém městě dopravit z centra na letiště a z letiště do centra. Což v případě železničních nádraží, lokalizovaných většinou v centru města, odpadá. Denně je k dispozici několik různých letů z několika hlavních londýnských letišť, jako je Gatwick, Luton nebo London City airports. Dopravu zajíšťují mimo jiné aerolinky Easyjet, které nabízejí velmi levné letenky do Paříže. Dále také aerolinky British Airways. Ty nabízejí jeden z nějčasnějších letů – již kolem šesté hodiny ranní a poslední spoj přibližně ve 22:00.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Dopravci: Londýn - Paříž

Společnost vás dostane díky super cenám. Na Omio rozhodně vyberete ty nejvýhodnější a to díky možnosti srovnání cen 1000 různých dopravců. K dispozici jsou vám na Omio také aktuální jízdní řád.

Eurostar je oblíbený vysokorychlostní železniční dopravce spojující Spojené království se zeměmi v kontinentální Evropě. Vlaky Eurostar vás dovezou do Francie, Belgie a Nizozemsko. Vlaky Eurostar jezdí mezi Spojeným královstvím a Francií tunelem pod Lamanšským průlivem. Vysokorychlostní vlaky Eurostar dosahují rychlosti až 300 km/h. Na vaší cestě z města Londýn do města Paříž si ve vlaku Eurstar budete moct dopřát maximálním pohodlí díky moderním a pohodlným sedadlům, Při rezervaci jízdenky na vlak Eurostar z města Londýn do města Paříž můžete vybírat ze tří typů jízdenek: Standard, Standard Premier (s lehkým občerstvením a prostornými sedadly) a Business Premier (s flexibilními možnostmi cestování, prostorným sezením, přístupem do salonku, přednostním nástupem a využít nabídku teplého jídla).

  FlixBus je jedna z největších evropských nízkonákladových společností provozující autobusovou dopravu. Společnost byla založena v roce 2011 v Německu a nabízí dálkové autobusové služby v Evropě a také v USA. FlixBus také provozuje noční autobusy na vybraných trasách po celé Evropě. Mezi standardní vybavení autobusů FlixBus patří bezplatná Wi-Fi, elektrické zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku během dlouhých cest, větší prostor pro nohy, zavazadlový prostor a samozřejmostí jsou toalety. Na palubě si dokonce můžete zakoupit občerstvení a nápoje. FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze typ jízdenky Standard, který umožňuje jedno příruční zavazadlo a jedno odbavené zavazadlo na osobu. Na další zavazadla se vztahují další poplatky, stejně tak pokud si chcete vybrat konkrétní sedadlo, například místo u stolu nebo panoramatické sedadlo.

   Vueling je jednou z předních španělských nízkonákladových leteckých společností. Vueling nabízí letenky do více než 100 různých destinací v Evropě, severní Africe a na Blízkém východě. Nabízí několik různých tarifů letenek: Basic, Optima nebo Time Flex. Vyberte si pro vaši cestu mezi městy Londýn a Paříž letenku, která nejvíce vyhovuje vašim požadavkům.

    Tipy pro cestovatele: Cestování Londýn – Paříž

    Tipy pro cestovatele: Do města Paříž můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Londýn – Paříž mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
    FAQs

    Pro tuto trasu Londýn - Paříž je možné zvolit tyto způsoby dopravy: vlak, autobus nebo let.

    Nejlevnější dopravní prostředek na trase Londýn - Paříž je autobusový. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 807 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Paříž:

    Nejlevnější způsob dopravy je obecně autobusový, s cenami o 727 Kč nižšími než let na stejně trase. Pokud budete cestovat letecky, zaplatíte okolo 1 534 Kč za cestu z města Londýn do města Paříž.

    Pokud jako dopravní prostředek zvolíte autobusový, vyjde o 2 181 Kč levněji než vlak. Na trase z města Londýn do města Paříž se ceny jízdenek na vlak pohybují kolem 2 988 Kč.

    Nejrychlejší způsob dopravy mezi městy Londýn a Paříž je letecký, který v průměru zabere 1 hod 15 min   v porovnání s ostatními možnostmi cestování, které vás do cílové destinace také dostanou ale bude to trvt o něco déle:

    Pro porovnání, pokud si vyberete autobus, budete pro tuto cestu potřebovat okolo 8 hod 15 min.

    Pro porovnání, pokud si vyberete vlak, budete pro tuto cestu potřebovat okolo 2 hod 17 min.

    Města Londýn a Paříž odděluje vzdálenost 343 km.

    Průměrný počet spojů denně z města Londýn do města Paříž je:

    • Kolem 1 autobus denně.
    • Kolem 10 vlaků denně.

    Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty Londýn - Paříž, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

    Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Londýn do města Paříž:

    • Autobusy nejčastěji odjíždějí z města Londýn, konkrétně z London, Victoria Coach Station a přijíždějí na Paris, Gare routière de Roissypôle ve městě Paříž.
    • Lety nejčastěji odlétají z města Londýn, konkrétně z Letiště London Gatwick a přilétají na Letiště Charlese de Gaulla ve městě Paříž.
    • Vlaky nejčastěji odjíždějí z města Londýn, konkrétně z Londýn Euston a přijíždějí na Paris Gare du Nord ve městě Paříž.

    Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Londýn do Paříž:

    • Cestování Paříž - Londýn cestovním prostředkem se společností BlaBlaCar Bus, FlixBus, Ourbus, Megabus nebo Infobus. Najít levné jízdenky můžete na Omio za ceny pohybujícíse v průměru kolem 807 Kč. Nejlevnější nabídky obvykle na Omio rezervujte s dopravcem BlaBlaCar Bus.
    • Letecky je možné cestovat Londýn - Paříž se společností Vueling Airlines, easyJet, British Airways, Air France, Eurowings, Lufthansa, Finnair, KLM, SWISS, Lufthansa Cityline (2), KLM Cityhopper nebo Norwegian Air. Levné jízdenky najdete na stránkách nebo v aplikaci Omio pro cestu Londýn - Paříž za 1 534 Kč se společností Vueling Airlines.
    • Cestování Paříž - Londýn cestovním prostředkem se společností Eurostar, Fjord Line nebo Eurostar. Najít levné jízdenky můžete na Omio za ceny pohybujícíse v průměru kolem 2 988 Kč. Nejlevnější nabídky obvykle na Omio rezervujte s dopravcem Eurostar.

    Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Londýn do města Paříž s těmito společnostmi:

    • Denně jezdí kolem 1 přímý autobus a dopravu bez přestupu poskytuje dopravce: BlaBlaCar Bus nebo FlixBus.
    • K dispozici je přibližně 10 přímých vlaků denně a cestovat můžete bez přestupu se společnostmi: Eurostar nebo Eurostar.

    Přímé spoje šetří čas a cesta do města Paříž bez přestupu je pohodlnější. Než rezervujete, podívejte se pozorně na všechny nabízené jízdenky a vyberte tu, která je pro vás nejlepší.

    Mnoho našich zákazníků se při cestě Londýn - Paříž rozhodne pokračovat v cestování, protože v okolí města Paříž se nachází další zajímavá místa, napřílad: Barcelona, Amsterdam, Milan nebo Brussels. Vydat se tam můžete snadno s Omio. Vyhledejte nejrychlejší a nejlevnější spoje z města Paříž, do zajímavých destinací v okolí.

    Cestování na trase Londýn – Paříž, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

    Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

    DomůCestováníCestuj do: FrancieDo místa: PařížJak se cestovat na trase Londýn - Paříž

    S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

    Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

    ios-badge
    android-badge
    Hand With Phone
    Měna
    Jazyk