Lipsko - levné jízdenky na vlaky i autobusy, a levné letenky

čt 18. 7.
Jednoduše
Vyber si nejlevnější a nejrychlejší trasu od jednoho z 800 oficiálních partnerů
Vyber si způsob cestování
Užij si cestování vlakem, busem či letecky po celé Evropě
Kdykoli, kdekoli
Víme, že rezervací jízdenky cesta nekončí, a proto jsme tu pro tebe od jejího začátku do konce

Tyto společnosti nám důvěřují.
Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Jak cestovat do Lipska

Německé Lipsko je od Prahy vzdáleno 200 kilometrů vzdušnou čarou, od Brna 380 kilometrů a od Ostravy asi 450 kilometrů. Lipsko je často nazývané městem hudby, a to díky působení světoznámých komponistů J.S. Bacha nebo Felixe Mendelssohna. Město je proslulé také místní operou a každoročními hudebními festivaly.

Vlaky

Cestování do Lipska vlakem je nejrychlejší z Prahy. Dopravce Deutsche Bahn provozuje na této trase jeden přímý večerní spoj, který dorazí do cíle už za tři a půl hodiny. Dalších šest spojů je s přestupem v Drážďanech, doba jízdy činí necelé čtyři hodiny. Vlaky odjíždějí z Wilsonova nádraží každé dvě hodiny, od rána do asi půl sedmé večer. Z hlavního nádraží v Brně odjíždějí denně dva vlakové spoje s přestupem v Praze nebo v Drážďanech, které cestující na trase přepraví za necelých sedm hodin. Z Ostravy do Lipska je možné cestovat denně kolem půl čtvrté, cesta trvá šest a půl hodiny. Cílovou stanicí v Lipsku je hlavní vlakové nádraží.

Autobusy

Cestování do Lipska dálkovým autobusem z Prahy je o pár minut rychlejší než vlakem – cesta trvá něco přes tři hodiny. Celkem je na této trase k dispozici až osm přímých spojů. Dále dva spoje s přestupem, které operuje dopravní společnost Flixbus. Autobusy odjíždějí z pražské Florence, a také od budovy Wilsonova nádraží. Z Brna lze do Lipska cestovat až devětkrát, a vždy s přestupem – v Berlíně, v Drážďanech nebo v Praze. K dispozici je také jedna noční linka. Cesta trvá kolem osmi hodin, a autobusy odjíždějí od hotelu Grand. Z Ostravy do Lipska lze cestovat noční linkou, která z hlavního nádraží odjíždí hodinu po půlnoci, a je třeba přestoupit v Praze. Všechny dálkové autobusy končí v Lipsku jízdu na nádraží Messe nebo Goethestraße.

Lety

Nejrychlejší letecký spoj z Letiště Václava Havla v Praze přepraví cestující do Lipska už za 2 hodiny a 40 minut. Lety s jedním přestupem na této trase provozují například dopravci Austrian a Lufthansa, a denně je možné vybírat až z 50 kombinací letenek. Z Brna lze do Lipska letět denně až desetkrát, a to přes Mnichov nebo tureckou Antalyu. Tyto lety provozují dopravní společnosti SmartWings, Condor a Lufthansa. Nejrychlejší spoj přepraví cestující na místo už za osm a půl hodiny. Z ostravského letiště je možné s jedním přestupem cestovat dopoledne a večer, a to, s leteckými společnostmi SmartWings a Germania.

Cestování Praha – Lipsko: Tipy na cestování

  • Nejlevnější variantou cestování do Lipska je autobus.
  • Nejrychlejší způsob cestování do Lipska je letecká doprava.

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone