Krakov - možnosti cestování

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF


Doprava do Krakova
Městská doprava v Krakově
Zajímavá místa v Krakově


Výlet do Krakova – doprava


cheap

Krakow je druhé největší město v Polsku a také patří k nejdůležitějším železničním a silničním uzlů v zemi. Při plánování cesty si turisté mohou vybrat z mnoha dopravních prostředků. Vzhledem k velkému zájmu turistů se rozhodně vyplatí návštěvu Krakova naplánovat předem. Často je možné využít zlevněné jizdné nabízené dopravci. V závislosti na místě, odkud se do Krakova cestující vydává, může vybírat mezi dopravou autobusem, vlakem nebo letadlem.


Lety do Krakova


fast

Nejrychlejším způsobem, jak se do Krakova dostat, je letacky. Lety do Krakova končí na letišti Kraków Balice, což je druhé nejdůležitejší letiště v Polsku. Do centra se lze snadno a levně dostat městskou dopravou. Jediná přímá spojení, která z České republiky létají do Krakova, odlétají pouze z Prahy. Aerolinky Ryanair nabízí lety dvakrát týdně. Let trvá přibližně 70 minut. Pokud budete mít štěstí, letenku Ryanair z Prahy do Krakova koupíte již za pouhých 245 Kč!


Vlakem do Krakova


fast

Pokud raději jezdíte vlakem, vybírat lze z nabídky až tří různých společností. Vlaky do Krakova nabízí České dráhy, Regiojet a Leo Express. Momentálně přímé spojení nabízí jenom České dráhy. Ostatní společnosti zajíšťují navazující autobusová spojení v Ostravě nebo v Bohumíně. Vlak ČD končí na krakovském hlavním nádraží Kraków Główny, které se nachází v pěší vzdálenosti od historického centra města. Konečnou zastávkou autobusů Regiojet a Leo Express je hlavní autobusové nádraží MDA, které je v těsné blízkosti zmíněného hlavního želežničního nádraží.


Autobusem do Krakova


fast

Autobusy do Krakova jsou nejoblíbenější způsob, jak se dostat z České republiky do polské metropole. Přímá spojení jsou nabízena z každého většího města České republiky, včetně Prahy, Brna, Plzně a Ostravy. Všechny autobusy končí na hlavním autobusovém nádraží MDA, odkud se lze do centra dostat pěšky./p>


Městská doprava v Krakově


cheap

Nejjednodušší způsob, jak cestovat po Krakově, je použití veřejné dopravy. K dispozici je 27 tramvajových linek a více než 60 autobusových linek. Další komunikační linky jsou spuštěny během prázdnin, kdy se očekává vyšší provoz a zvýšená návštěvnost turistů. Turisté mohou využít speciální skupinové nebo víkendové jízdenky.

Pokud se však vydáváte do Krakova jako turisté za účelem poznání města, stojí to za to, vydat se na procházku pěšky. Návštěva Starého města, královského hradu Wawel nebo židovské čtvrti Kazimierz nevyžaduje využití městské hromadné dopravy.
Zajímavá místa v Krakově


fast

Polská metropole Krakov je oblíbená destinace turistů, kteří návštěvují Polsko. Jedná se o historické hlavní město Polska, plné pozoruhodných památek a vyjímečné atmosféry. Centrum města, Staré město, je zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO.

V Krakově, více než kdekoli jinde v Polsku, ucítíš ducha historie, a to především ve staré části města. Většina turistů, kteří sem přijíždějí, začínají svou návštěvu u Královského hradu Wawel, hlavního náměstí Rynek Główny a kostela Panny Marie (Kościół Mariacki). Během roku se v Krakově uskuteční více než 100 různých festivalů, včetně Jazz All Souls, Festivalu židovské kultury či festivalu pouličního divadla. Krakov má také největší muzejní sbírky ve střední Evropě, které se nacházejí na několika místech. Nejznámější umělecké dílo, které lze obdivovat v jednom z krakovských muzejí je obraz Dáma s hranostajem, namalovaný zřejmě Leonardem da Vinci.

Za nočním zivotem vyraž do židovské čtvrti Kazimierz, kde najdeš množství hospod nočních klubů oblíbených hlavně místními. Během dne čtvrť přitahuje originálními obchody, galeriemi a proslulými kavárnami.


DomůCestováníCestuj do: PolskoKrakov - možnosti cestování

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk