Florencie - možnosti cestování

čt 20. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Jak se levně dostat do Florencie?
Hromadná doprava ve Florencii
Co vidět ve Florencii?
Co ochutnat ve Florencii?


Jak se levně dostat do Florencie?

Každý, kdo se chystá do Florencie, má na výběr hned z několika dopravních prostředků. Toto italské město se nachází v centrální části země a od Prahy je vzdáleno přibližně 1000 km.

Momentálně žádné z nízkonákladových aerolinek přímá spojení nenabízí. To ale neznamená, že povrchová doprava je jedinou možností, jak se dostat levně do hlavního města Toskánska! Aerolinky Ryanair létají z Prahy do Bologne, odkud se lze dostat do Florencie za pouhých 35 minut vlakem!

Komu připadá přestupováni problematické a má raději jistotu, že žádný důležitý spoj po cestě nezmešká, může zvolit autobusovém spojení. Vybírat lze hned z několika nabídek od dopravců Flixbus a Regiojet. Spojení je sice přímé a není drahé, je však třeba pamatovat na to, že cesta potrvá až 16 hodin.

Hromadná doprava ve Florencii

Nejdůležitějším prvkem městské hromadné dopravy ve Florencii jsou rozhodně autobusy. Společnost Ataf nabízí kolem stovky různých linek. V historickém centru města jezdí linky označené písmeny od A do D. Jedná se o ekologické vozy poháněné energií z akumulátorů. Počet tramvají je oproti tomu mnohem menší. V toskánském hlavním městě jde cestovat pouze třemi linkami. Nabídku veřejné dopravy ve městě samozřejmě doplňují taxíky a městská kola. Ve městě je téměř 80 km cyklostezek. Kolo je možné si pronajmout za cenu kolem 3 € na den.

Co vidět ve Florencii?

Odpověď na otázku, co by jeden rozhodně neměl vynechat ve Florencii, je nesmírně komplikovaná. Město má mnoho památek, pořádá mnoho kulturních akcí a navíc je proslulé toskánskou kuchyní. Dominantou města je kopule katedrály Maria del Fiore. Tato impozantní stavba má hned dvě nej: jedná se o největší střechu z cihel na světě, a je to také nejvyšší budova v centru města a je proto dobře viditelná z dálky.

Zvonice Giotto di Bondone se nachází hned vedle katedrály. Obě konstrukce vytvářejí zajímavou kompozici a jsou dominantou města. Nedaleko odtud se nachází Baptisterium San Giovanni. Na jeho klenbě se nachází krásné mozaiky. Při návštěvě Florencie obdiv vzbudí nejen světově proslulé památky, ale i ty méně známé historické detaily. Prakticky každý kout Florencie má své kouzlo a mohl by vyprávět velmi dlouhou historii. Zajímavostí je, že ve stěnách mnoha zdánlivě obyčejných historických domů je možné obdivovat vestavěné starodávné oltáře.

Florencie skutečně nabízí zajímavé události kdykoli během roku. Například svatojánské oslavy jsou skutečně přepychové. Při této příležitosti lze v centru města shlédnout taneční představení a ohňostroj. Ohňostroj je k vidění také o velikonoční neděli. Další zajímavou událostí je festival Calcio Storico – historický fotbal. Jedná se o zajímavou tradici z 16. století. Festa della Rificolona je festival papírových lampionů, který se slaví sedmého září a připomíná předvečer narození Panny Marie. Městské panoráma se zaplní stovkami barevných lampionů.

Co ochutnat ve Florencii?

Památky Florencie poskytnou prvotřídní hostinu pro oči všech návštěvníků a připomenou, jak dlouhá a složitá je historie tohoto města. Co ale tradiční kuchyně? O výborné jídlo ve Florencii nouze rozhodně není! Jedná se přeci o hlavní město italské kuchyně.

Ochutnat by každý měl ty nejcharakterističtější pokrmy italské kuchyně. Začít můžete třeba pizzou a těstovinami. Populární italské omáčky se ve Florencii často podávají s těstovinami pappardelle místo špaget. Jsou to ploché, dlouhé nudle, připomínající stuhy. Je úžasné, jak dokáže tvar těstovin změnit jejich chuť! Florentinskou specialitou je také Bistecca ala fiorentina. Jedná se o steak, ve kterém můžeme rozlišovat dvě samostatné části masa – jemnou svíčkovou a hovězí z roštěnce. Po jídle si nezapomeňte objednat ručně vyráběnou zmrzlinu a samozřejmě espreso.

Hledáš více informací o cestování?

DomůCestováníCestuj do: ItálieFlorencie - možnosti cestování

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk