Víkendy v Evropě – nejlepší města na léto

st 17. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

 

Evropa nabízí nepřeberné množství krásných měst, do kterých se můžete vydat na prodloužený víkend. Pokud však v létě hledáte něco víc, než jen procházky městem a poznávání památek, chcete si také vychutnat letní atmosféru a ideálně před návratem domů nachytat nějaký ten bronz, tak právě pro vás bude řešením prodloužený víkend ve městě, které se nachází na pobřeží. Omio se podívalo na zoubek více než 1000 evropských měst a městeček, která disponují městskou pláží. Výsledkem je seznam 100 nej měst pro letošní léto. Ať už chcete vyrazit s kamarády, s drahou polovičkou, rodiči nebo celou rodinou, z našeho seznamu měst u moře si určitě vyberete. V závislosti na tom, s kým dovolenou plánujete, pro vás pravděpodobně budou důležité jiné aspekty. Pro někoho je zásadní, jak rychle se dostane z letiště na pláž, pro jiného možnost užít si kromě pláže taky noční život. My to pro vás máme všechno: letní edice nejlepších měst pro eurovíkendy je tady!

Náš původní seznam nejlepších měst pro eurovíkendy v roce 2017, bez závislosti na letní sezóně, se nachází zde.

 

Infografika nejlepších měst pro eurovíkendy Omio

 

100 nejlepších městských pláží na rok 2017

Nejlepší města pro výlety a prodloužené víkendy v Evropě na letošní léto najdete tady! Tabulku si můžete seřadit podle vašich přání a požadavků. Jednoduše klikněte na kterýkoli parametr v horní časti tabulky a výsledky se seřadí třeba podle země, kterou preferujete, podle kvality ubytování, pestrosti nočního života nebo celkového hodnocení. Teď už zbývá jen jedno → začít plánovat!

Zdroje pro udělování bodů v jednotlivých kategoriích najdete zde .

Nejlepší destinace pro prodloužený víkend se super bonusem – mořem a pláží: Alicante

Absolutním vítězem s impozantním skóre 98 bodů z možných 100, se stalo španělské Alicante a vyhlašujeme jej proto nejlepší destinací pro prodloužený víkend ve městě s pláží. Tohle město má opravdu všechno. Zabodovalo v kategori zaměřené na rozmanitost atrakcí ve městě, noční život, vodní sporty a body získalo také díky snadné dopravě z letiště na pláž. Není proto překvapením, že v našem žebříčku Beach and the City obsadilo pomyslný trůn. Pokud se do Alicante vydáte, můžete si užít dopolední objevování středomořské kultury, odpolední opalovačku na pláži a noc protancovat v jednom z proslulých, místních klubů. Alicante najdete na východní pobřeží Španělska, několik hodin na jih z Barcelony. Následující tři pláže, jsou ty nejlepší, na kterých můžete v Alicante chytat bronz a relaxovat.

Pláž La Albufereta

Nádherná lokalita mezi horami Sierra Grossa a ruinami Tossal de Manises není vše, čím pláž La Albufereta zabodovala. Bílý písek, palmy a výhled na okolní hory činí z této pláže jednu z nejoblíbenějších pláží této oblasti a to hlavně mezi místními. Chcete-li okusit autentickou španělskou atmosféru, La Albufereta by vám na seznamu míst, které je v Alicante nutné navštítvit, neměla chybět.

Pláž San Juan

Velmi snadno přístupná je tato pláž, která je zároveň nejslavnější pláží Alicante. 7 km dlouhý koberec zlatého písku nabízí mnoho aktivit jako je plážový volejbal, windsurfing a mnoho plážových barů. Takže ať už jste typický plážový povaleč, nebo potřebujete trochu aktivního odpočinku, tady budou spokojeni všichni. A co je na tom nejlepší? Pláž najdete pouhých 24 minut od letiště.

Pláž Postiguet

V samotném srdci města se nachází tato pláž známá pro svou promenádu s palmami. Pláž Postiguet je díky své poloze ideální kombinací města a pláže. Klidné a čisté moře této pláže bylo bylo honorováno Modrou vlajkou nebo-li Blue flag, oceněním, které každoročně získávají jen ty nejčístější pláže. Není tedy divu, že si cestu na tuto pláž každoročně najdou lidé z celého světa.

Z letiště na pláž za 14 minut. Sci-fi? Ne, Westerland, Germany!

Umíte si představit, že si rozbalíte ručník na pláži jen 14 minut po tom, co opustíte letiště? Vaše příruční zavazadlo by definitivně mělo obsahovat malé balení opalovacího krému, který si začnete aplikovat již po cestě z terminálu, protože tenhle sen může být realitou, vydáte-li se na pláž Westerland, v nejsevernější části Německa. Cesta autobusem do centra zabere pouhých 10 minut, a z centra městečka na pláž jsou to chůzí 4 minuty. Pro všechny, kterým je čas drahý, jsou snadno a rychle přístupné pláže nedocenitelné. Pokud jste se rozhodli, že letos v létě podniknete několik kratších dovolených, nebo chcete-li výletů, a chcete si užít prodloužené víkendy poznáváním nových míst ale nechcete se ochudit o letošní dávku moře, pozorně prostudujte tabulku níže. Právě pro vás jsme prozkoumali všechny pobřežní částí Evropy a sestavili žebříček destinací, ve kterých se z letiště k moři dostanete městskou hromadnou dopravou snadno a rychle. Teď už zbývá jen nahodit plavky, pas do ruky a aplikaci Omio pro rezervaci vaší letenky stáhnout do mobilu.

# město z letiště do města z města na pláž
1 Westerland (Německo) 0:04 h 0:10 h
2 Puerto del Carmen (Španělsko) 0:15 h 0:06 h
3 Nice (Francie) 0:11 h 0:12 h
4 Alicante (Španělsko) 0:13 h 0:11 h
5 Bari (Itálie) 0:17 h 0:07 h
6 Catania (Itálie) 0:20 h 0:05 h
7 Senigallia (Itálie) 0:23 h 0:05 h
8 Bastia (Francie) 0:09 h 0:18 h
9 Santa Cruz de Tenerife (Španělsko) 0:13 h 0:16 h
10 Brighton (Velká Británie) 0:22 h 0:08 h

Na hladině a pod hladinou: vodní sporty pro všechny

Od surfování azurovými vlnami, po potápění temně modrými hlubinami moře, Omio prozkoumalo všechny možnosti vodních sportů a aktivit na všech plážích našeho seznamu. Každá z destinací ideálních pro prodloužený víkend u moře obdržela body v závislosti na tom, jaké vodní sporty byly na pláži k dispozici. Italské Palermo, dělá ty nějvětší vlny, co se týká aktivního odpočinku ve vlnách moře. Pokud jste plážový neposeda a v horizontální poloze s knihou nevydržíte dlouho, případně vás takový subjekt na prodloužený víkend u moře doprovází, Sicílie je vaše místo!

Projeďte si obrázky a zjistěte, která místa se dostala do naší top šestky měst s pláží ideální pro vodní sporty.


 Den na pláži zakončený nocí v klubu

Vychlazený koktejl nebo sklenička vína na pláži, pro mnoho lidí neodmyslitelná součást letní dovolené u moře. Podívali jsme se na zoubek nočnímu životu a porovnali množství a pestrost večerních aktivit, stejně jako ceny piva z našeho předchozího srovnání. Výsledkem je seznam nejživějších přímořských měst, kterému kraluje sladká Barcelona, královna nočního hedonismu. Načerpej inspiraci pro tvůj přílší divoký víkend u moře, na který jen tak nezapomeneš. Kromě Barcelony je na seznamu top měst s pláží a nočním životem ještě 5 dalších měst.

Get inspired for your next fun-filled beach city break by scrolling through our top six best city breaks with beaches for nightlife below.

  

Zdroje:

  • Bodování měst s plážemi: celkové pořadí je kombinací všech níže uvedených faktorů. Každá destinace - pláž mohla získat maximálně 100 bodů za 5 různých kategorií (v každé maximálně 20 bodů).
  • Dopravní přístupnost: bodování založeno na času potřebném k překonání vzdálenosti z letiště na hlavní autobusovou nebo železniční stanici města, a posléze na pláž. Dále bylo hodnoceno kolik různých druhů osobní dopravy je v místě k dispozici.
  • Vodní sporty: kategorie zahrnuje celkové množství a rozmanitost sportovních aktivit, které jsou na pláži k dispozici. Byla použita data společnosti TripAdvisor.
  • Noční život: hodnocení vypočítáno na základě množství večerních a nočních aktivit dostupných na pláži. Dále jsme zahrnuli průměrnou cenu za 0,5 litru piva a 0,33 ml vody. Použita data od společností TripAdvisor a Numbeo.
  • Typ pláže: seřazeno dle nejvyššího hodnocení pláží každéhom města podle společnosti TripAdvisor
  • Teplota do studie byly zahrnuty průměrné teploty vody i vzduchu v období od června do sprna. Použitá data pocházejí od společnoti Ou-et-quand.
DomůVíkendy v Evropě – nejlepší města na léto
Měna
Jazyk