Drážďany - možnosti cestování

so 18. 5.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí
Jak se nejlépe dostat do Drážďan
Cesta do Drážďan
Kdy vyrazit do Drážďan?
Proč vyrazit do Drážďan?

Jak se dostat na vánoční trhy do Drážďan?

Vánoční trhy v Drážďanech jsou jedny z nejznámějších a nejmalebnějších trhů v Evropě, přitahující tisíce návštěvníků z celého světa každý rok. Tyto trhy mají dlouhou historii sahající až do 15. století a dodnes si udržují svůj tradiční a pohádkový charakter. Nejslavnější a největší vánoční trh v Drážďanech se koná na náměstí Altmarkt, kde je instalován impozantní vánoční strom a stánky s různými tradičními vánočními dobroty a řemeslnými výrobky. Návštěvníci zde mohou ochutnat tradiční vánoční pečivo jako je Christstollen (typický vánoční dort s ovocem a ořechy), vánoční punč či svařené víno, které vytváří neodolatelnou atmosféru.

Kromě trhů na náměstí Altmarkt se ve městě koná celá řada dalších vánočních trhů, jako například Striezelmarkt, který je považován za nejstarší vánoční trh v Německu. Další oblíbené trhy jsou na náměstí Neumarkt, kde mohou návštěvníci obdivovat ručně vyrobené vánoční ozdoby, hračky a další dárky.

Doprava na vánoční trhy do Drážďan

Cesta vlakem do Drážďan

Cesta z České republiky do Drážďan vlakem je pohodlná a často oblíbená možnost pro cestování mezi těmito destinacemi. Existuje několik spojů denně, které nabízejí přímé spojení a příjemnou jízdu mezi českými městy a Drážďany. Zejména trasa z Prahy do Drážďan patří mezi časté a dobře dostupné spoje. Společnosti provozující vlakové spoje, jako je České dráhy (ČD) a Deutsche Bahn (DB), nabízejí různé typy vlaků a tarifů, včetně rychlíků a expresních vlaků. Jízda vlakem z Prahy do Drážďan trvá obvykle kolem dvou hodin, avšak doba cesty se může lišit v závislosti na typu vlaku a zvoleném spoji.

Autobusem na vánoční trhy do Drážďan

Cestování autobusem z České republiky do Drážďan je také možností pro ty, kteří preferují tuto formu dopravy. Existuje několik autobusových společností, jako jsou FlixBus, RegioJet nebo Eurolines, které provozují linky mezi různými českými městy a Drážďany. Autobusová cesta může trvat déle než vlaková, v závislosti na trase a zvoleném spoji. Obvykle se doba jízdy pohybuje kolem dvou až tří hodin, ale opět se může lišit podle konkrétního spoje a provozovatele. Autobusové spoje jsou často cenově dostupné a nabízejí pohodlí cestování s možností výběru různých cenových tarifů a typů sedadel. Obecně platí, že jak cestování vlakem, tak cestování autobusem do Drážďan z České republiky nabízejí různé možnosti, záleží pouze na osobních preferencích, rozvrhu cestování a cenových možnostech jednotlivých cestujících. Je dobré si předem zjistit aktuální jízdní řády a ceny a vybrat si ten nejvhodnější způsob dopravy pro konkrétní cestu.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
DomůCestováníCestuj do: NěmeckoDrážďany - možnosti cestování

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk