Dovolená v Chorvatsku - nejlepší způsoby dopravy

ne 14. 7.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Cestování do Chorvatska

Chorvatsko je dlouhodobě nejoblíbenější destinací pro letní dovolenou u moře. Dovolená v Chorvatsku je mezi čechy oblíbená díky blízké vzdálenosti, kterou je možné urazit různými dopravními prostředky. Někteří volí cestování do Chorvatska také proto, že se mohou vyhnout letecké dopravě, která je pro mnohé stresující. Pro některé cestovatele je důležité snížení vlastní uhlíkové stopy. Dalším důvodem popularity letní dovolené v Chorvatsku je samozřejmě také krásná příroda, pláže, čisté moře a dobré jídlo.

Na letní dovolenou do Chorvatska se můžete vydat autobusem, vlakem i letecky. Jde to jednoduše i bez auta. Jízdenky na vlak i autobus do Chorvatska můžete koupit na Omio. Na Omio najdete samozřejmě také levné letenky do Chorvatska a nebo například lístky na trajekty v Chorvatsku, či z Chorvatska do Itálie. Zakoupené jízdenky i letenky se automaticky uloží v aplikaci Omio ve vašem mobilním telefonu a vy k nim máte přístup i v režimu offline, pokud zrovna nemáte přistup k internetu. Což je obzvlášť praktické pokud jste na cestách v zahraničí.

Jak dlouho trvá cesta do Chorvatska?

Záleží na několika faktorech, jednak na zvoleném dopravním prostředku, ale také na destinaci v Chorvatsku, kterou si pro vaší letní dovolenou u moře vyberete. Cesta může zabrat od několika málo hodin v případě letecké dopravy až po 18 hodin, pokud se vydáte autobusem do Splitu, na jihu Chorvatska. Dále záleží na tom, zda se jedná o přímý spoj nebo o cestu s jedním, čí více přestupy.

Jak cestovat do Chorvatska

Cesta autobusem do Chorvatska trvá od 9 do 18 hodin, podle toho, do jaké části Chorvatska cestujete. Na sever Chorvatska, například na oblíbený ostrov Krk se dostanete již za 9 hodin. Do střední části Chorvatska, například na Zadar autobusem dojedete přibližně za 14 až 16 hodin. Do jižní části Chorvatska, do druhého největšího města země Splitu, se autobusem dopravíte za 18 hodin. Dále můžete využít přímé linky z Prahy a Brna do Splitu, nebo autobusy na Zadar a Šibenik.

K dispozici jsou sezoní vlaky do Chorvatska společnosti RegioJet. Vlaky z Prahy směřují do chorvatské Rijeky a do Splitu, Vlaky do Chorvatska jezdí třikrát týdně od června do sprna. Vlaky z Prahy odjíždějí v 16:38 a staví v Kolíně, Havlíčkově Brodě, Žďáru nad Sázavou, v Brně, v Břeclavi a v Bratislavě. Cestující mohou nastoupit samozřejmě i na těchto zastávkách.

Vlaky nejdříve směřují do chorvatské stanice Ogulin, kde se rozdělí na dvě soupravy. První jede do Rijeky a druhá do Splitu, kam dorazí v dopoledních hodinách. V Rijece a Splitu je možné přestoupit na navazující dopravu autobusem do jednotlivých letovisek. Od 28. června do 31. srpna vlak do Chorvatska jezdí denně.

Levné letenky do Chorvatska koupíte na Omio a to například z Prahy do Zadaru. Lety provozuje společnost Ryanair. A tyto letenky do Chorvatska můžete koupit pro terminy od března do října. Stejně jako jízdenky, jsou letenky do Chorvatska sezóní.

Chorvatsko cestování - Jak cestovat po Chorvatsku

  • Pokud plánujete poznat více z toho, co tato krásná země na pobřeží Jaderského moře nabízí, Omio vám pomůže vybrat a rezervovat jízdenky na vlaky, autobusy a trajekty po celém Chorvatsku.
  • Cestování po Chorvatsku autobusem: pokud chcete z vaší dovolené v Chorvatsku udělat roadtrip, auto nepotřebujete. Bez auta můžete pohodlně cestovat po Chorvatsku díky Omio. Na stránkách nebo v aplikaci Omio najdete také jízdenky na chorvatské vnitrostátní autobusy. Například cesta ze Zadaru do Splitu trvá místním autobusem kolem 5 hodin, vyjde na přibližně 570 Kč a jízdenky můžete pohodlně zarezervovat na Omio. Uloží se v aplikaci ve vašem mobilním telefonu a vy k nim máte přístup i v režimu offline, pokud zrovna nemáte přístup k internetu.
  • Dále můžete na Omio koupit například jízdenky pro autobusy z chorvatského Šibeniku do Splitu, Cesta trvá hodinu a půl a jízdenka vyjde na přibližně na 210 Kč.
  • Chorvatsko cestování trajektem: Na Omio najdete například trajekty ze Splitu do italského přístavního městečka Ancona, ve střední části Itálie. Pokud tedy plánujete vaši letošní dovolenou v Chorvatsku protáhnout do Itálie, přesun trajektem je praktickou a zajímavou možností, jak si dovolenou zpestřit.

Podmínky cestování do Chorvatska

Občané ČR nepotřebují ke vstupu na území Chorvatska vízum ani pobytové povolení. Chorvatsko je členem EU, stejně jako České republika, občané ČR tak mohou vstupovat a pobývat na území Chorvatska bez zvláštních omezení, a to na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad jen pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nutné, aby každé dítě, které cestuje společně s rodičem do Chorvatska, bylo vybaveno svým vlastním pasem nebo občanským průkazem.

Nezletilé děti, které do Chorvatska necestují společně se svými rodiči, nemusí být vybaveno jejich souhlasem (souhlasem zákonného zástupce) s cestou v doprovodu jiné osoby. Nicméně pro případ mimořádných událostí je lepší mít takový písemný souhlas u sebe.

Chorvatsko: Cestování

DomůDovolená v Chorvatsku - nejlepší způsoby dopravy

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk