Budapešť - možnosti cestování

čt 20. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Jak se levně dostat do Budapešti?
Hromadná doprava v Budapešti
Co ochutnat v Budapešti?
Co vidět v Budapešti?

Autobusem do Budapešti

Možností, jak se levně dostat do Budapešti je hned několik, záleží také na tom, odkud vyrážíte a jaky způsob dopravy preferujete. Ceny za autobusovou i železniční dopravu se pohybují v podobných řádech. Z Prahy do Budapešti se autobusem dostanete za téměř stejnou dobu i cenu. Nejrychlejší přímý bus jede 6 hodin a 26 minut, průměrný čas je kolem 7 hodin a u některých spojů se cesta protáhne až na 7 hodin a 45 minut. Ceny začínají na 400 Kč a v závislosti na sezóně, obsazenosti a časové rezervě s jakou jsou jízdenky zakoupeny, se zvyšují.

Z Brna do Budapešti zabere cesta přímým autobusem okolo 4 hodin (doba se liší podle spoje od 4 hodin a 45 minut do 5 hodin a 15 minut). A koupíte je již za cenu od 319 Kč. Autobusovou dopravu poskytují české společnosti RegioJet (dříve Student Agency), Leo Express a Infobus. K dispozici jsou také zahraniční autobusoví dopravci jako Eurolines či Flixbus. Autobusy v Budapešti končí na jednom z nádraží Könyves Kálmán, Kelenföld nebo Stadion FTC Népliget.

Vlakem do Budapešti

Přímé spojení vlakem z Prahy do Budapešti nabízí České dráhy. Vlaky jezdí v přibližně dvouhodinových intervalech.V Budapešti jsou celkem 4 velká železniční nádraží: Keleti, Déli, Kelenföld, a Nyugati, na která jezdí většina denních vlaků ČD. Některé noční spoje však jezdí na nádraží Keleti, které je největší v Budapešti a nachází se ve východní části města. Noční spoj vyráží z Hlavního nádraží v Praze o půlnoci a na nádraží Budapešť Keleti jím dorazíte pohodlně v 8:35 ráno. Cesta nočním vlakem trvá 11 a půl hodin oproti 6 a půl hodinám denními spoji. Cesta vlakem z Brna do Budapešti trvá necelé 4 hodiny a ceny se pohybují kolem 350 Kč (nejnižší cena je 312 Kč a pokud rezervujete den až dva předem, ceny většinou přesahují 500 Kč).

Alternativu nabízí dopravce RegioJet. Vlakem se můžete vydat z Prahy či Brna do Bratislavy, kde přestoupíte na navazující autobusový spoj z Bratislavy do Budapešti. Tato cesta zabere 8 hodin.

Letecky do Budapešti

Přímé lety nabízí nízkonákladové aerolinky EasyJet 5x týdně. Ceny letenek obecně kolísají o něco více, než ceny za autobusovou a železniční dopravu. Pokud si tu svojí rezervujete s dostatečným předstihem a mimo hlavní sezónu (léto), můžete ji sehnat jíž za tak nízkou cenu jako je 389 Kč. Průměrně se cena pohybuje okolo 850 Kč. Přímé lety nabízí také české aerolinky SmartWings.

Hromadná doprava v Budapešti

Pří návštěvě Budapešti se rozhodně nevyhýbejte metru. Většinu souprav tvoří staré a dokonce i historické vlaky, například linka číslo jedna pochází z roku 1896 a označuje se za nejstarší podzemní železnici v kontinentální Evropě. Touto linkou se dostanete k jedné z méně zmiňovaných, ale důležitých atrakcí – Náměstí hrdinů. Zbývající linky metra vás zavezou například na Gellértovu horu, do části města maďarsky nazývané Buda (česky Budín), kde se nacházejí nejstarší památky metropole, nebo třeba do slavných termálních lázní Széchenyi. Podzemní dopravu doplnují autobusy, tramvaje a několik trolejbusových linek. Jízdenky na městskou hromadnou dopravu jsou relativně drahé. Jedna jízda vyjde na 350 forintů (cca 28,50 Kč) a jízdenka je platná 80 minut přes den a 120 minut v noci.

Nejlepší jídlo a víno v Budapešti?

Po důkladném prozkoumání města se můžete také seznámit s kulinářskými atrakcemi v Budapešti . Zde je třeba zdůraznit, že Maďarsko je opravdovým gurmánským rájem. I když se země nechází poměrně blízko České republiky, podnebí je zde jiné. Je například mnohem snazší pěstovat zde kvalitní hrozny, rajčata i papriky mají více chuti, to je také důvod proč se hojně objevují v maďarské kuchyni. Oblíbená je například snídaně, skládající se ze salámu, ovoce a zeleniny. V hospůdkách a restauracích si můžete vybrat z pokrmů zcela odlišných od českých. Čekají na vás papriky, langoše, aromatické polévky, klobásy a třeba také chleba se sádlem (které je velmi zajímavě ochuceno paprikami). Domácí víno se těší popularitě jak mezi místními, tak mezi návštěvníky ze zahraničí. Maďaři je pijí jako my pivo, dychtivě a hodně! Oblíbené jsou také vinné střiky, tedy víno namíchané s perlivou vodou.

Co vidět v Budapešti?

V srpnu navštěvuje Budapešť velmi specifická skupina turistů. Město přitahuje hudebními fanoušky z celé Evropy. Dlvodem je festival Sziget , na kterém každoročně vystupují především rockové a elektronické kapely a hudebníci. Akce se koná na ostrově Buda v Óbudai. Toto místo má velký vliv na oblíbenost festivalu. Kromě skvělé atmosféry je výhodou (pro některé možná nevýhodou) akustika – po Dunaji se hudba nese přes celé město.

Hledáte více informací o cestování?

 

Aplikace zdarma!

DomůCestováníCestuj do: MaďarskoBudapešť - možnosti cestování

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk