Jak se cestovat na trase Brusel - Paříž

čt 20. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Informace o cestování na trase Brusel - Paříž

distanceVzdálenost264 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem, autobusem nebo letecky
priceCeny jízdenek376 Kč - 4 047 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 376 Kč • 3 hod 55 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 4 047 Kč • 1 hod
carriersDopravciBlaBlaCar Bus, Brussels Airlines nebo Thalys

Cestovat 264 km mezi městy Brusel a Paříž je možné vlak, autobus nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou BlaBlaCar Bus, Brussels Airlines nebo Thalys. Cestující mohou na trase Brusel - Paříž využít přímý autobus, let nebo vlak.

Možnosti cestování
z místa Brusel do místa Paříž

Na trase Brusel – Paříž můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Brusel a Paříž, je autobus. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

BlaBlaCar Bus
08:054h05
Bruxelles, Gare du Midi
12:10Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
477 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
BlaBlaCar Bus
12:054h05
Bruxelles, Gare du Midi
16:10Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
344 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
Brussels Airlines
08:001h00
Letiště Brusel (BRU)
09:00Letiště Charlese de Gaulla (CDG)
8873 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
Eurostar
10:131h23
Brusel-Midi
11:36Paris Gare du Nord
2888 1Jednosměrná
0 přestupů
Eurostar
09:161h23
Brusel-Midi
10:39Paris Gare du Nord
2888 1Jednosměrná
0 přestupů
Eurostar
08:131h23
Brusel-Midi
09:36Paris Gare du Nord
2888 1Jednosměrná
0 přestupů
BlaBlaCar Bus
07:204h05
Bruxelles, Gare du Midi
11:25Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
424 1Jednosměrná
0 přestupů
BlaBlaCar Bus
11:303h50
Bruxelles, Gare du Midi
15:20Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
424 1Jednosměrná
0 přestupů
BlaBlaCar Bus
09:054h05
Bruxelles, Gare du Midi
13:10Paris, Quai de Bercy (Bercy Seine)
609 1Jednosměrná
0 přestupů
Vueling
09:4510h50
Letiště Brusel (BRU)
20:35Letiště Charlese de Gaulla (CDG)
6448 1Jednosměrná
1 přestup
Vueling
09:4511h40
Letiště Brusel (BRU)
21:25Letiště Charlese de Gaulla (CDG)
6448 1Jednosměrná
1 přestup
Vueling
22:1011h10
Letiště Brusel (BRU)
09:20Letiště Charlese de Gaulla (CDG)
7773 1Jednosměrná
1 přestup

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

čt
20. 6.

21. 6.
so
22. 6.
ne
23. 6.
po
24. 6.
út
25. 6.
st
26. 6.
čt
27. 6.

28. 6.
so
29. 6.
ne
30. 6.
po
01. 7.
út
02. 7.
st
03. 7.
čt
04. 7.

05. 7.
so
06. 7.
ne
07. 7.
po
08. 7.
út
09. 7.
st
10. 7.

Cestování na trase Brusel – Paříž

Cestu mezi Bruselem a Paříží lze urazit i za méně než 1,5 hodiny. Pokud je pro vás nejpodstatnějším aspektem rychlost, tou správnou volbou je cesta vlakem. Denně je k dispozici několik přímých spojení a cesta mezi oběma metropolemi netrvá déle, než zmiňovanou hodinu a půl. Další možností je autobusová doprava. Na této trase ji poskytuje hned několik dopravců a cesta potrvá 2,5 až 3 hodiny. Pro ty, kdo preferují leteckou dopravu jsou k dispozici přímé lety z pařížského letiště Charlese de Gaulla. Samotný let trvá jen něco kolem 50 minut ale s časem, který zabere přeprava z centra města na letiště, odbavení a další kroky, jež je nutné před odletem absolvovat, se celková délka letecké přepravy mezi těmito městy vyšplhá až na 4 hodiny. Je to tedy časově nejméně efektivní způsob cestování mezi Bruselem a Paříží.

K dispozici je také zpáteční cesta mezi Paříží a Bruselem .

Autobusy z Bruselu do Paříže

Autobusové spojení z Bruselu do Paříže provozuje hned několik autobusových společností. Cestující si mohou vybrat například mezi společnostmi jako je německý provozovatel dopravy Flixbus, francouzský Ouibus, Megabus nebo Infobus. Cesta trvá 2,5 až 3 hodiny. Autobusy v Bruselu vyjíždějí z nádraží Brussels Gare du Midi v centru města a v Paříži staví na nádraží Porte Maillot v severozápadní části Paříže. Spojení je k dispozici téměř v kteroukoli hodinu ráno i během dne. Zvolit můžete i některý z nočních autobusů.

Vlaky z Bruselu do Paříže

Železniční doprava poskytuje nejrychlejší spojení mezi oběma městy. Vysokorychlostní vlaky společností Eurostar, NS International a SNCF TGV urazí vzdálenost 300 kilometrů za hodinu a půl. Na trase není nutné přestupovat, jedná se o přímé spojení. Vlaky v Bruselu odjíždějí z nádraží Midi a v Paříži končí na nádraží Gare du Nord. První vlaky vyjíždějí kolem osmé hodiny ráno a v průběhu dne nabízejí spoje jednou až dvakrát za hodinu.

Letenky z Bruselu do Paříže

Letecká doprava je obecně nejrychlejším způsobem osobní přepravy, ztrácí však na rychlosti na kratších vzdálenostech a to hlavně díky delším čekacím dobám při odbavení a bezpečnostní kontrole, narozdíl od mnohem rychlejšího procesu při cestování vlakem či autobusem. Let mezi Bruselem a Paříží tak celkové zabere až 4 hodiny. Nejrychlejší spojení nabízejí svou přímou linkou aerolinky Brussels Airlines. Většina ostatních leteckých společností na této trase nenabízí přímé spojení.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Dopravci: Brusel - Paříž

Najít nejlepší spojení z města Brusel do města Paříž s je na Omio jednoduché. Porovnáme pro vás jízdní řád a od více než 1000 provozovatelů dopravy, a rezervace levných pro vás díky tomu bude hračka.

Eurostar je přední vysokorychlostní železniční služba, která svými vlaky spojuje Spojené království s kontinentální Evropou, a to prostřednictvím tunelu pod Lamanšským průlivem. Vysokorychlostní vlaky Eurostar dosahují rychlosti až 300 km/h a spojují nádraží London St Pancras International s Paříží, Bruselem a Amsterdamem. Cestování vlakem mezi Velkou Británií a Evropou je tak rychlé a snadné. Při rezervaci jízdenek na vlak Eurostar Brusel - Paříž můžete vybírat mezi jízdenkami Standard, Standard Premier (s prostornými sedadly a lehkým občerstvením) a Business Premier (s flexibilní možnosti cestování, prostornými sedadly, vstupem do salonku, přednostním nástupem a výběrem teplých jídel).

  FlixBus je jedna z největších evropských nízkonákladových společností provozující autobusovou dopravu. Společnost byla založena v roce 2011 v Německu a nabízí dálkové autobusové služby v Evropě a také v USA. FlixBus také provozuje noční autobusy na vybraných trasách po celé Evropě. Mezi standardní vybavení autobusů FlixBus patří bezplatná Wi-Fi, elektrické zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku během dlouhých cest, větší prostor pro nohy, zavazadlový prostor a samozřejmostí jsou toalety. Na palubě si dokonce můžete zakoupit občerstvení a nápoje. FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze typ jízdenky Standard, který umožňuje jedno příruční zavazadlo a jedno odbavené zavazadlo na osobu. Na další zavazadla se vztahují další poplatky, stejně tak pokud si chcete vybrat konkrétní sedadlo, například místo u stolu nebo panoramatické sedadlo.

   Aerolinky KLM jsou největší letecký dopravce v Nizozemsku a patří mezi nejstarší aerolinky na světě. KLM nabízí dva typy letenek nejen pro vaši cestu mezi městy Brusel a Paříž: Economy a Business.

    Tipy pro cestovatele: Cestování Brusel – Paříž

    Tipy pro cestovatele: Do města Paříž můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Brusel – Paříž mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
    FAQs

    Vyberte si, zda mezi městy Brusel a Paříž využijete k cestování spoje vlak, autobus nebo let.

    S nízkými cenami již od 376 Kč je autobusový nejlevnější formou dopravy do města Paříž z města Brusel.

    Toto je srovnání s ostatními formami dopravy do města Paříž:

    Zvolíte-li autobusový, bude stát o 3 671 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili let, který stojí v průměru 4 047 Kč.

    Zvolíte-li autobusový, bude stát o 970 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili vlak, který stojí v průměru 1 346 Kč.

    Nejrychlejší způsob dopravy mezi městy Brusel a Paříž je letecký, který v průměru zabere 1 hod   v porovnání s ostatními možnostmi cestování, které vás do cílové destinace také dostanou ale bude to trvt o něco déle:

    Porovnáme-li, jak dlouho pro cestu do města Paříž potřebuje autobus, bude to přibližně 3 hod 55 min.

    Pro porovnání, vlak zabere v průměru 1 hod 26 min.

    Vzdálenost Brusel - Paříž je přibližně 264 km.

    Průměrný počet spojů denně z města Brusel do města Paříž je:

    • 25 autobusů denně.
    • Kolem 25 vlaků denně.

    Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty Brusel - Paříž, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

    Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Brusel - Paříž:

    • Většina cestujících zahajuje cestu Autobusem v tomto místě: Brussels, Brussels South (Gare du Midi) a končí ji v místě: Paris, Gare routière de Roissypôle.
    • Pro většinu lidí, kteří rezervují svou letenku na trase Brusel - Paříž jejich let odlétá z místa Letiště Brusel a odlétá na Letiště Charlese de Gaulla.
    • Většina cestujících zahajuje cestu Vlakem v tomto místě: Brusel-Midi a končí ji v místě: Paris Gare du Nord.

    Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Brusel do Paříž:

    • Cestování Paříž - Brusel cestovním prostředkem se společností BlaBlaCar Bus, FlixBus, BlaBlaCar, Alsa, Movelia, Eurolines Switzerland, Infobus, Eurolines Deutschland, Ovanesovi Group nebo Flibco International. Najít levné jízdenky můžete na Omio za ceny pohybujícíse v průměru kolem 376 Kč. Nejlevnější nabídky obvykle na Omio rezervujte s dopravcem FlixBus.
    • Letecky je možné cestovat mezi městy Brusel a Paříž se společností Brussels Airlines, Lufthansa, Vueling Airlines, KLM, Air France, SWISS, Lufthansa Cityline (2), LAER nebo Air Baltic. Levné jízdenky najdete na stránkách nebo v aplikaci Omio pro cestu Brusel - Paříž za 4 047 Kč se společností Vueling Airlines.
    • Vlakem je možné cestovat mezi městy Brusel a Paříž se společností Thalys, Eurostar, TGV INOUI, SNCF | TGV INOUI, SNCF TER nebo SNCF | TGV. Levné jízdenky najdete na stránkách nebo v aplikaci Omio pro cestu Brusel - Paříž za 1 831 Kč se společností SNCF | TGV INOUI.

    Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Brusel do města Paříž s těmito společnostmi:

    • Společnost BlaBlaCar Bus nebo FlixBus provozuje na této trase každý den kolem 25 přímých autobusů denně.
    • Do destinace Paříž vás dopraví přímé vlaky společnosti Thalys nebo Eurostar. Vybrat můžete jeden z 25 přímých vlaků denně.

    Přímé spoje do města Paříž Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

    Zákazníci Omio, kteří cestují na trase Brusel - Paříž, si často prodlouží cestu do této destinace: London, Barcelona, Amsterdam nebo Milan. Omio Vám může pomoci naplánovat vaše cestování a usnadní Vám hledání ideálních spojů mezi těmito oblíbenými destinacemi za výhodné ceny.

    Cestování na trase Brusel – Paříž, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

    Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

    DomůCestováníCestuj do: FrancieDo místa: PařížJak se cestovat na trase Brusel - Paříž

    S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

    Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

    ios-badge
    android-badge
    Hand With Phone
    Měna
    Jazyk