Z Brno do Vídeň

Možnosti cestování
z místa Brno do místa Vídeň

Na trase Brno – Vídeň můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
train

Dne 26. 6. vám na trase BrnoVídeň doporučujeme cestovat vlakem, protože nabízí nejlepší kombinaci ceny a rychlosti.

08:48Brno, hlavní nádraží1h33 10:21Wien Südtiroler Platz (Tiefgeschoß Straßenbahn)
0 přestupů
312 1Jednosměrná
Nejlevnější
11:48Brno, hlavní nádraží1h33 13:21Wien Südtiroler Platz (Tiefgeschoß Straßenbahn)
0 přestupů
228 1Jednosměrná
Další možnosti
15:48Brno, hlavní nádraží1h33 17:21Wien Südtiroler Platz (Tiefgeschoß Straßenbahn)
0 přestupů
312 1Jednosměrná
17:40Brno, Benešova2h00 19:40Vídeň
0 přestupů
524 1Jednosměrná
05:40Brno, Benešova2h00 07:40Vídeň
0 přestupů
286 1Jednosměrná

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

ne
26. 6.
po
27. 6.
út
28. 6.
st
29. 6.
čt
30. 6.

01. 7.
so
02. 7.
ne
03. 7.
po
04. 7.
út
05. 7.
st
06. 7.
čt
07. 7.

08. 7.
so
09. 7.
ne
10. 7.
po
11. 7.
út
12. 7.
st
13. 7.
čt
14. 7.

15. 7.
so
16. 7.

Jak se dostat z Brna do Vídně?

Brno a Vídeň mají k sobě odedávna velmi blízko. Někteří tvrdí, že "Brno je předměstím Vídně", což prakticky není daleko od pravdy. Obě města jsou totiž od sebe vzdálena pouhých 130 kilometrů a ohledně obchodu, vzdělání, kultury a turismu se mohou pochlubit velmi silným partnerstvím. Na trase tak cestuje mnoho obchodníků, ale především turistů.

Vídeň je celoročně, ale především o adventu, oblíbeným cílem jednodenních výletů. Jakožto sídlo habsburské dynastie, jímž toto místo bylo po několik staletí, se může pochlubit několika monumentálními stavbami, jako například proslavenými zámky Hofburg a Schönbrunn, katedrálou sv. Štěpána, budovou radnice nebo impozantní budovou parlamentu, vystavěnou ve starořeckém stylu. Vídeň se těší obrovskému zájmu především před Vánocemi, kdy milionům návštěvníků učarují jedny z nejkrásnějších vánočních trhů na světě.

Brno – Vídeň – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

162 Kč

2:10 h

Alespoň týden předem

trains

253 Kč

1:26 h

Alespoň 2 týdny předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Brnem a Vídní?

Letecky na trase Brno - Vídeň

V současné době neexistuje přímé letecké spojení mezi Brnem a Vídní. Jednak díky frekventovaným autobusovým a vlakovým linkám, dále pak kvůli velmi malé vzájemné vzdálenosti. Brno i Vídeň však disponují mezinárodním letištěm. Přihlédneme-li však k čekacím dobám na letištích a nutné dopravě z centra města na letiště, která jsou v tomto případě, stejně jako u ostatních měst, vzdálena od centra, letecká doprava mezi Prahou a Drážďany by se z časového hlediska nevyplatila. Ve výhodě zde proto je doprava pozemní, ať už upřednostníte autobusovou nebo železniční.

Autobusem z Brna do Vídně

Na lince mezi Brnem a Vídní drží monopol pouze jeden dopravce, kterým je Regiojet. Ten ze svého brněnského terminálu u hotelu Grand každodenně posílá 20 přímých autobusů, a to v nepravidelných intervalech třiceti až devadesáti minut. První spoj jede už ve dvě ráno, poslední po půl deváté večerní. Jízda zabere necelé 2 hodiny a ve většině případů končí na vídeňském letišti Schwechat, které se řadí mezi přední vzdušné přístavy v Evropě.

Vlakem z Brna do Vídně

České dráhy, ve spolupráci s rakouskými OBB, denně z Brna do Vídně vypravují 7 přímých expresů Euro City a jeden noční vlak. Mimo nočního expresu soupravy vyráží v pravidelných dvouhodinových intervalech. První jede před půl desátou dopolední a poslední před půl desátou večerní. Cesta končí na vídeňském hlavním nádraží. Jelikož se ve většině jedná o vlaky Rail Jet, je nutné si rezervovat místa předem. Samotná jízda pak zabere necelou hodinu a půl a to zejména díky kvalitně zrenovovanému koridoru na rakouské straně.

Aplikaci zdarma!

Plánuješ víkend ve Vídni?

Hlavní a zároveň největší město Rakouska nabízí mnoho zajímavého. Našince by mohla zaujmout místní kuchyně, která je produktem rakousko-uherské monarchie a je tak, kromě maďarské, ovlivněna napříkladi i kuchyní českou. Pro město jsou typické také vídeňské kavárny a v nich vyhledávaný Sachrův dort. Podle stejné receptury jej od roku 1832 připravují v Hotelu Sacher. Město možná nedisponuje romantickou atmosférou, kterou nabízejí uličky staré Prahy ale i zde při procházkách historickým centrem najdete památky, které stojí za to navštívit. Jednou z nich je Vídeňská státní opera, Kostel svatého Karla Boromejského či budova Hundertwasserhaus od malíře a sochaře Friedensreicha Hundertwassera. Milovníci umění mohou zabloudit do Uměleckohistorického muzeum na Maria-Theresien-Platz nebo do barokního palácového komplexu Belveder, které je dnes galerií, a najdete zde kolekci 24 děl malíře s českými kořeny Gustava Klimta.


Cestování na trase Brno – Vídeň, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk