Z Brno do Vídeň

Možnosti cestování
z místa Brno do místa Vídeň

Na trase Brno – Vídeň můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
train

Dne 06. 2. vám na trase BrnoVídeň doporučujeme cestovat vlakem, protože nabízí nejlepší kombinaci ceny a rychlosti.

18:48Brno, hlavní nádraží1h27 20:15Wien Südtiroler Platz (Tiefgeschoß Straßenbahn)
0 přestupů
209 1Jednosměrná
Nejlevnější
18:48Brno, hlavní nádraží1h27 20:15Wien Südtiroler Platz (Tiefgeschoß Straßenbahn)
0 přestupů
209 1Jednosměrná
Další možnosti
08:48Brno, hlavní nádraží1h33 10:21Wien Südtiroler Platz (Tiefgeschoß Straßenbahn)
0 přestupů
209 1Jednosměrná
19:15Brno1h50 21:05Wien, Stadion Center
0 přestupů
283 1Jednosměrná
17:40Brno, Benešova2h00 19:40Vídeň
0 přestupů
224 1Jednosměrná

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

po
06. 2.
út
07. 2.
st
08. 2.
čt
09. 2.

10. 2.
so
11. 2.
ne
12. 2.
po
13. 2.
út
14. 2.
st
15. 2.
čt
16. 2.

17. 2.
so
18. 2.
ne
19. 2.
po
20. 2.
út
21. 2.
st
22. 2.
čt
23. 2.

24. 2.
so
25. 2.
ne
26. 2.

Informace o cestování na trase Brno - Vídeň

distanceVzdálenost111 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem, trajektem, letecky nebo vlakem
cheapestNejlevnější způsob dopravyVlak • 149 Kč • 1 hod 28 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyVlak • 149 Kč • 1 hod 28 min
carriersDopravciSTUDENT AGENCY k. S. Nebo RegioJet a. S.

Pro překonání vzdálenosti 111 km mezi městy Brno a Vídeň můžete využít autobus, trajekt, let nebo vlak. Nejrychlejší na této trase je železniční, takže pokud je pro vás rychlost prioritou, cesta cestovním prostředkem vám zabere 1 hod 28 min. Nejlevnějším spojem je železniční. Chcete-li ušetřit, cestovním prostředkem můžete cestovat za nízkou cenu již od 149 Kč. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou STUDENT AGENCY k. S. Nebo RegioJet a. S. Cestující mohou na trase Brno - Vídeň využít přímý autobus nebo vlak.

Jak se dostat z Brna do Vídně?

Brno a Vídeň mají k sobě odedávna velmi blízko. Někteří tvrdí, že "Brno je předměstím Vídně", což prakticky není daleko od pravdy. Obě města jsou totiž od sebe vzdálena pouhých 130 kilometrů a ohledně obchodu, vzdělání, kultury a turismu se mohou pochlubit velmi silným partnerstvím. Na trase tak cestuje mnoho obchodníků, ale především turistů.

Vídeň je celoročně, ale především o adventu, oblíbeným cílem jednodenních výletů. Jakožto sídlo habsburské dynastie, jímž toto místo bylo po několik staletí, se může pochlubit několika monumentálními stavbami, jako například proslavenými zámky Hofburg a Schönbrunn, katedrálou sv. Štěpána, budovou radnice nebo impozantní budovou parlamentu, vystavěnou ve starořeckém stylu. Vídeň se těší obrovskému zájmu především před Vánocemi, kdy milionům návštěvníků učarují jedny z nejkrásnějších vánočních trhů na světě.

Brno – Vídeň – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

162 Kč

2:10 h

Alespoň týden předem

trains

253 Kč

1:26 h

Alespoň 2 týdny předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Brnem a Vídní?

Letecky na trase Brno - Vídeň

V současné době neexistuje přímé letecké spojení mezi Brnem a Vídní. Jednak díky frekventovaným autobusovým a vlakovým linkám, dále pak kvůli velmi malé vzájemné vzdálenosti. Brno i Vídeň však disponují mezinárodním letištěm. Přihlédneme-li však k čekacím dobám na letištích a nutné dopravě z centra města na letiště, která jsou v tomto případě, stejně jako u ostatních měst, vzdálena od centra, letecká doprava mezi Prahou a Drážďany by se z časového hlediska nevyplatila. Ve výhodě zde proto je doprava pozemní, ať už upřednostníte autobusovou nebo železniční.

Autobusem z Brna do Vídně

Na lince mezi Brnem a Vídní drží monopol pouze jeden dopravce, kterým je Regiojet. Ten ze svého brněnského terminálu u hotelu Grand každodenně posílá 20 přímých autobusů, a to v nepravidelných intervalech třiceti až devadesáti minut. První spoj jede už ve dvě ráno, poslední po půl deváté večerní. Jízda zabere necelé 2 hodiny a ve většině případů končí na vídeňském letišti Schwechat, které se řadí mezi přední vzdušné přístavy v Evropě.

Vlakem z Brna do Vídně

České dráhy, ve spolupráci s rakouskými OBB, denně z Brna do Vídně vypravují 7 přímých expresů Euro City a jeden noční vlak. Mimo nočního expresu soupravy vyráží v pravidelných dvouhodinových intervalech. První jede před půl desátou dopolední a poslední před půl desátou večerní. Cesta končí na vídeňském hlavním nádraží. Jelikož se ve většině jedná o vlaky Rail Jet, je nutné si rezervovat místa předem. Samotná jízda pak zabere necelou hodinu a půl a to zejména díky kvalitně zrenovovanému koridoru na rakouské straně.

Aplikaci zdarma!

Plánuješ víkend ve Vídni?

Hlavní a zároveň největší město Rakouska nabízí mnoho zajímavého. Našince by mohla zaujmout místní kuchyně, která je produktem rakousko-uherské monarchie a je tak, kromě maďarské, ovlivněna napříkladi i kuchyní českou. Pro město jsou typické také vídeňské kavárny a v nich vyhledávaný Sachrův dort. Podle stejné receptury jej od roku 1832 připravují v Hotelu Sacher. Město možná nedisponuje romantickou atmosférou, kterou nabízejí uličky staré Prahy ale i zde při procházkách historickým centrem najdete památky, které stojí za to navštívit. Jednou z nich je Vídeňská státní opera, Kostel svatého Karla Boromejského či budova Hundertwasserhaus od malíře a sochaře Friedensreicha Hundertwassera. Milovníci umění mohou zabloudit do Uměleckohistorického muzeum na Maria-Theresien-Platz nebo do barokního palácového komplexu Belveder, které je dnes galerií, a najdete zde kolekci 24 děl malíře s českými kořeny Gustava Klimta.


Tipy pro cestovatele: Spoje na trase Brno – Vídeň

Tipy pro cestovatele: Do města Vídeň můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Brno – Vídeň mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Pro tuto trasu Brno - Vídeň je možné zvolit tyto způsoby dopravy: autobus, trajekt, let nebo vlak.

Nejlevnější způsob dopravy mezi městy Brno a Vídeň je vlakový. Ceny se v průměru pohybují kolem 149 Kč.

Toto je srovnání s ostatními způsoby dopravy do města Vídeň:

Zvolíte-li vlakový, bude stát o 25 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili autobus, který stojí v průměru 174 Kč.

Nejrychlejší způsob cesty na trase Vídeň - Brno je železniční, s průměrnou délkou cesty 1 hod 28 min.

Jiné způsoby dopravy do města Vídeň obvykle trvají déle:

Pokud pro cestu zvolíte autobus, bude vám tato cesta trvat kolem 2 hod 5 min  

Město Brno je od města Vídeň 111 km daleko.

Průměrný počet spojů denně z města Brno do města Vídeň je:

  • 9 autobusů za den.
  • 13 vlaků za den.

Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Brno a Vídeň, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Brno do města Vídeň:

  • Autobusy nejčastěji odjíždějí z: Brno, Hlavní Nádraží. A většinou přijíždějí na toto místo: Vienna, International Busterminal (VIB).
  • Vlaky nejčastěji odjíždějí z města Brno, konkrétně z Brno Dolní Nádraží a přijíždějí na Wien Westbahnhof ve městě Vídeň.

Pokud je pro vaši cestu Brno - Vídeň nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální provozovatelé dopravy.

  • STUDENT AGENCY k. S. - cestujte autobusem s touto společností do města Vídeň. Levné autobusové jízdenky, které nabízí autobusoví dopravci můžete pro cestování na trase Brno - Vídeň najít a koupit na Omio, za cenu již od 174 Kč.
  • RegioJet a. S. Vás dopraví vlakem do města Vídeň. Nízké ceny jízdenek na vlak pro cestování s RegioJet a. S. Z města Brno do města Vídeň za 149 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.

Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Brno do města Vídeň s těmito společnostmi:

  • Na trase jezdí denně přibližně 9 přímých autobusů. Tyto jsou přímé a provozuje je společnost: Flixbus, ArdaTur, Arda Tur nebo STUDENT AGENCY k. S.
  • Na trase jezdí denně přibližně 13 přímých vlaků. Tyto jsou přímé a provozuje je společnost: ÖBB | Railjet nebo RegioJet a. S.

Přímé spoje šetří čas a cesta do města Vídeň bez přestupu je pohodlnější. Než rezervujete, podívejte se pozorně na všechny nabízené jízdenky a vyberte tu, která je pro vás nejlepší.

Zákazníci Omio, kteří cestují na trase Brno - Vídeň, si často prodlouží cestu do této destinace: Praha, Budapešť nebo Mnichov. Omio Vám může pomoci naplánovat vaše cestování a usnadní Vám hledání ideálních spojů mezi těmito oblíbenými destinacemi za výhodné ceny.

Pokud plánujete cestu mezi městy Brno a Vídeň, je užitečné sledovat v jakých cenových relacích se pohybují ceny jízdenek v následujících 7 dnech:

  • Pro tuto cestu stojí jízdenky v průměru kolem 174 Kč.
  • Za jízdenky zaplatíte kolem 149 Kč.

Pokud chcete ušetřit a koupit online jízdenky z města Brno do města Vídeň levně, kupte je s předstihem.

Cestování na trase Brno – Vídeň, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk