Jak se cestovat na trase Brno - Vídeň

ne 26. 5.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Možnosti cestování
z místa Brno do místa Vídeň

Na trase Brno – Vídeň můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Brno a Vídeň, je autobus. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

STUDENT AGENCY k.s.
09:402h00
Brno, Benešova
11:40Vídeň
354 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
RegioJet a.s.
18:481h27
Brno hlavní nádraží
20:15Wien Hauptbahnhof
235 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
RegioJet a.s.
11:481h27
Brno hlavní nádraží
13:15Wien Hauptbahnhof
354 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
RegioJet a.s.
08:481h33
Brno hlavní nádraží
10:21Wien Hauptbahnhof
294 1Jednosměrná
0 přestupů
RegioJet a.s.
15:481h33
Brno hlavní nádraží
17:21Wien Hauptbahnhof
294 1Jednosměrná
0 přestupů
ÖBB | Euro City (EC)
08:221h27
Brno hlavní nádraží
09:49Wien Hauptbahnhof
425 1Jednosměrná
1 přestup
FlixBus
09:151h45
Brno, Benešova
11:00Vídeň
505 1Jednosměrná
0 přestupů
STUDENT AGENCY k.s.
13:402h10
Brno, Benešova
15:50Vídeň
294 1Jednosměrná
0 přestupů
FlixBus
10:551h50
Brno, Benešova
12:45Vídeň
624 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

po
27. 5.
út
28. 5.
st
29. 5.
čt
30. 5.

31. 5.
so
01. 6.
ne
02. 6.
po
03. 6.
út
04. 6.
st
05. 6.
čt
06. 6.

07. 6.
so
08. 6.
ne
09. 6.
po
10. 6.
út
11. 6.
st
12. 6.
čt
13. 6.

14. 6.
so
15. 6.
ne
16. 6.

Informace o cestování na trase Brno - Vídeň

distanceVzdálenost111 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem nebo autobusem
priceCeny jízdenek153 Kč - 182 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyVlak • 153 Kč • 1 hod 27 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyVlak • 153 Kč • 1 hod 27 min
carriersDopravciSTUDENT AGENCY k. S. Nebo RegioJet a. S.

Cestovat 111 km mezi městy Brno a Vídeň je možné vlak nebo autobus. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou STUDENT AGENCY k. S. Nebo RegioJet a. S. Cestující mohou na trase Brno - Vídeň využít přímý autobus, trajekt, let nebo vlak.

Jak se dostat z Brna do Vídně?

Brno a Vídeň mají k sobě odedávna velmi blízko. Někteří tvrdí, že "Brno je předměstím Vídně", což prakticky není daleko od pravdy. Obě města jsou totiž od sebe vzdálena pouhých 130 kilometrů a ohledně obchodu, vzdělání, kultury a turismu se mohou pochlubit velmi silným partnerstvím. Na trase tak cestuje mnoho obchodníků, ale především turistů.

Vídeň je celoročně, ale především o adventu, oblíbeným cílem jednodenních výletů. Jakožto sídlo habsburské dynastie, jímž toto místo bylo po několik staletí, se může pochlubit několika monumentálními stavbami, jako například proslavenými zámky Hofburg a Schönbrunn, katedrálou sv. Štěpána, budovou radnice nebo impozantní budovou parlamentu, vystavěnou ve starořeckém stylu. Vídeň se těší obrovskému zájmu především před Vánocemi, kdy milionům návštěvníků učarují jedny z nejkrásnějších vánočních trhů na světě.

Brno – Vídeň – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

162 Kč

2:10 h

Alespoň týden předem

trains

253 Kč

1:26 h

Alespoň 2 týdny předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Brnem a Vídní?

Letecky na trase Brno - Vídeň

V současné době neexistuje přímé letecké spojení mezi Brnem a Vídní. Jednak díky frekventovaným autobusovým a vlakovým linkám, dále pak kvůli velmi malé vzájemné vzdálenosti. Brno i Vídeň však disponují mezinárodním letištěm. Přihlédneme-li však k čekacím dobám na letištích a nutné dopravě z centra města na letiště, která jsou v tomto případě, stejně jako u ostatních měst, vzdálena od centra, letecká doprava mezi Prahou a Drážďany by se z časového hlediska nevyplatila. Ve výhodě zde proto je doprava pozemní, ať už upřednostníte autobusovou nebo železniční.

Autobusem z Brna do Vídně

Na lince mezi Brnem a Vídní drží monopol pouze jeden dopravce, kterým je Regiojet. Ten ze svého brněnského terminálu u hotelu Grand každodenně posílá 20 přímých autobusů, a to v nepravidelných intervalech třiceti až devadesáti minut. První spoj jede už ve dvě ráno, poslední po půl deváté večerní. Jízda zabere necelé 2 hodiny a ve většině případů končí na vídeňském letišti Schwechat, které se řadí mezi přední vzdušné přístavy v Evropě.

Vlakem z Brna do Vídně

České dráhy, ve spolupráci s rakouskými OBB, denně z Brna do Vídně vypravují 7 přímých expresů Euro City a jeden noční vlak. Mimo nočního expresu soupravy vyráží v pravidelných dvouhodinových intervalech. První jede před půl desátou dopolední a poslední před půl desátou večerní. Cesta končí na vídeňském hlavním nádraží. Jelikož se ve většině jedná o vlaky Rail Jet, je nutné si rezervovat místa předem. Samotná jízda pak zabere necelou hodinu a půl a to zejména díky kvalitně zrenovovanému koridoru na rakouské straně.

Aplikaci zdarma!

Plánuješ víkend ve Vídni?

Hlavní a zároveň největší město Rakouska nabízí mnoho zajímavého. Našince by mohla zaujmout místní kuchyně, která je produktem rakousko-uherské monarchie a je tak, kromě maďarské, ovlivněna napříkladi i kuchyní českou. Pro město jsou typické také vídeňské kavárny a v nich vyhledávaný Sachrův dort. Podle stejné receptury jej od roku 1832 připravují v Hotelu Sacher. Město možná nedisponuje romantickou atmosférou, kterou nabízejí uličky staré Prahy ale i zde při procházkách historickým centrem najdete památky, které stojí za to navštívit. Jednou z nich je Vídeňská státní opera, Kostel svatého Karla Boromejského či budova Hundertwasserhaus od malíře a sochaře Friedensreicha Hundertwassera. Milovníci umění mohou zabloudit do Uměleckohistorického muzeum na Maria-Theresien-Platz nebo do barokního palácového komplexu Belveder, které je dnes galerií, a najdete zde kolekci 24 děl malíře s českými kořeny Gustava Klimta.


Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Dopravci: Cesta Brno - Vídeň

Na trase mezi městy Brno a Vídeň můžete cestovat cestovním prostředkem se společnosti. Na Omio jednoduše vyhledáte jízdní řád a pro vaši trasu a my vám vybereme ty nejvýhodnější nabídky cestování.

ÖBB je největší rakouská železniční společnost. Pro cestování vlaky ÖBB můžete vybírat z následujících typů jízdenek pro vaši příští cestu cestovním prostředkem mezi městy Brno a Vídeň: Standardní jízdenka, Comfort-Ticket, ÖBB Sparschiene-Ticket a ÖBB Sparschiene Comfort-Ticket.

  Společnost FlixBus byla založená v Německu. Postupem času rozšířila své služby z Německa do celé Evropy a dokonce i do Spojených států, čímž dává cestujícím na obou kontinentech možnost využít meziměstské autobusové dopravy za dostupnou cenu. FlixBus je jednou z nejoblíbenějších nízkonákladových společností poskytující autobusovou dopravu. FlixBus také provozuje na vybraných trasách po celé Evropě noční autobusy. Autobusy FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze jízdenky typu Standard. Tyto jízdenky umožňují každému cestujícímu jedno příruční a jedno odbavené zavazadlo. Za každé další zavazadlo se účtují extra poplatky. Stejně jako za rezervaci konkrétních sedadel, například pokud si chcete rezervovat více místa pro nohy, sedadlo u stolu nebo panoramatické sedadlo. Mezi standardní vybavení na palubě patří bezplatná Wi-Fi, zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku, extra prostor pro nohy, zavazadlový prostor a toalety.

   Tipy pro cestovatele: Cestování Brno – Vídeň

   Tipy pro cestovatele: Do města Vídeň můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Brno – Vídeň mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
   FAQs

   Pro tuto trasu mezi městy Brno a Vídeň je možné zvolit tyto způsoby dopravy: vlak nebo autobus.

   Nejlevnější dopravní prostředek na trase Brno - Vídeň je vlakový. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 153 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Vídeň:

   Pokud jako dopravní prostředek zvolíte železniční, vyjde o 29 Kč levněji než autobus. Na trase z města Brno do města Vídeň se ceny autobusových jízdenek pohybují kolem 182 Kč.

   Nejlevnější způsob dopravy je obecně železniční, s cenami o nižšími než trajekt na stejně trase. Pokud budete cestovat trajektem, zaplatíte okolo za cestu z města Brno do města Vídeň.

   Pokud jako dopravní prostředek zvolíte vlakový, vyjde o levněji než let. Na trase z města Brno do města Vídeň se ceny letenek pohybují kolem.

   Nejrychlejší způsob dopravy Brno - Vídeň je železniční, který v průměru zabere 1 hod 27 min   v porovnání s ostatními možnostmi cestování, které vás do cílové destinace také dostanou ale bude to trvt o něco déle:

   Pro porovnání, autobus zabere v průměru 1 hod 40 min.

   Město Brno je od města Vídeň 111 km daleko.

   Průměrný počet spojů denně z města Brno do města Vídeň je:

   • 12 autobusů za den.
   • 10 vlaků za den.

   Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Brno a Vídeň, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

   Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Brno do města Vídeň:

   • Autobusy nejčastěji odjíždějí z: Brno, Benešova - Grandhotel (Hlavní nádraží). A většinou přijíždějí na toto místo: Wien, Hauptbahnhof Südtiroler Platz.
   • Lety nejčastěji odlétají z: Letiště Brno-Tuřany. A většinou přilétají na toto místo: Letiště Vídeň.
   • Vlaky nejčastěji odjíždějí z: Brno hlavní nádraží. A většinou přijíždějí na toto místo: Wien Hauptbahnhof.

   Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Brno do Vídeň:

   • Pro trasu Vídeň - Brno můžete zvolit spoje společnosti STUDENT AGENCY k. S. FlixBus, BlaBlaCar, Arda Tur, Ourbus, Infobus, ArdaTur, Eurolines Deutschland, TouristService nebo Tourist Service a zarezervovat levné jízdenky na Omio. Nejlevnější cestování Brno - Vídeň obyčejně nabízí STUDENT AGENCY k. S.
   • Pro trasu Vídeň - Brno můžete zvolit spoje společnosti RegioJet a. S. ÖBB | Railjet, ÖBB | Euro City (EC), ÖBB | REX, Gepard Express, ÖBB, České dráhy nebo Student Agency a zarezervovat levné jízdenky na Omio. Nejlevnější cestování Brno - Vídeň obyčejně nabízí RegioJet a. S.

   Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Brno do města Vídeň s těmito společnostmi:

   • Denně jezdí kolem 12 přímých autobusů a dopravu bez přestupu poskytuje dopravce: STUDENT AGENCY k. S. FlixBus nebo Arda Tur.
   • K dispozici je přibližně 10 přímých vlaků denně a cestovat můžete bez přestupu se společnostmi: RegioJet a. S. ÖBB | Railjet, České dráhy nebo Student Agency.

   Přímé spoje šetří čas a cesta do města Vídeň bez přestupu je pohodlnější. Než rezervujete, podívejte se pozorně na všechny nabízené jízdenky a vyberte tu, která je pro vás nejlepší.

   Chcete si prodloužit cestu po tom, co z města Brno dorazíte do města Vídeň? Mnoho cestovatelů, kteří se s Omio vydají na tuto trasu, prodlouží svojí dovolenou a navštíví tato zajímavá místa v okolí města Vídeň: Budapest, Prague, Bratislava, Salzburg nebo Munich. Pokud máte chuť poznat jedno z těchto míst: Budapest, Prague, Bratislava, Salzburg nebo Munich, Omio vám vyhledá nejlepší a nejlevnější spoje.

   Cestování na trase Brno – Vídeň, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

   Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

   DomůCestováníCestuj do: RakouskoDo místa: VídeňJak se cestovat na trase Brno - Vídeň

   S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

   Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

   ios-badge
   android-badge
   Hand With Phone
   Měna
   Jazyk