Jak se cestovat na trase Brno - Salzburg

po 27. 5.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Možnosti cestování
z místa Brno do místa Salzburg

Na trase Brno – Salzburg můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Brno a Salzburg, je autobus. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

FlixBus
08:4011h50
Brno
20:30Salzburg
734 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
FlixBus
08:4011h50
Brno
20:30Salzburg
734 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
FlixBus
07:357h30
Brno
15:05Salzburg
944 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
FlixBus
07:0513h05
Brno
20:10Salzburg
1250 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

út
28. 5.
st
29. 5.
čt
30. 5.

31. 5.
so
01. 6.
ne
02. 6.
po
03. 6.

Informace o cestování na trase Brno - Salzburg

distanceVzdálenost304 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem, autobusem nebo letecky
priceCeny jízdenek624 Kč - 606 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 606 Kč • 7 hod 30 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 2 736 Kč • 1 hod
carriersDopravciFlixBus nebo ÖBB | Railjet

Pro překonání vzdálenosti 304 km Brno - Salzburg můžete využít vlak, autobus nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou FlixBus nebo ÖBB | Railjet. Cestující mohou na trase Brno - Salzburg využít přímý autobus, trajekt, let nebo vlak.

Jak cestovat na trase Brno – Salzburg

Brno si mezi turisty získává stále větší oblibu. Vedle historických památek, jako je například Stará radnice, kde je vystavený brněnský drak, sem návštěvníky lákají také kavárny a vyhlášené restaurace. Lesy kolem Brna a nedaleký hrad Veveří jsou navíc ideální pro procházky. V Salzburgu si turisté nenechají ujít zejména Mozartův rodný dům a přilehlé muzeum nebo palác Mirabell. V okolí Salzburgu se nachází množství krásných cyklostezek. Mezi oběma městy leží vzdálenost přibližně 300 kilometrů.

Vlaky

Cestování Brno – Salzburg vlakovým spojem s jedním přestupem zabere nejméně 4 hodiny a 48 minut, průměrná doba cesty je 5 až 6 hodin. Během pracovního týdne jsou k dispozici čtyři spoje denně s přestupem ve Vídni, o víkendu vyráží z Brna pět vlaků. Vlaky odjíždějí v časných ranních a dopolední hodinách. První před třetí 3:00 ráno, poslední kolem 9:30. dopoledne. Jízdenky na této trase nabízejí společnosti Flixtrain a Leo Express. Vlaky odjíždějí z brněnského hlavního nádraží nedaleko centra města. Cílovou stanicí ve Salzburgu je buď hlavní nádraží nebo Lastenstrasse.

Autobusy

Také na cestování Brno – Salzburg dálkovým autobusem Infobus je třeba si vyhradit necelých pět hodin. Od pondělí do soboty vyráží tento pravidelný spoj s přestupem ve Vídni kolem půl osmé ráno. Přímý autobusový spoj Brno – Salzburg bohužel není k dispozici. Autobusy do Salzburgu odjíždějí z Ústředního autobusového nádraží Zvonařka, nedělní spoj z Nových sadů nedaleko hlavního vlakového nádraží. Konečnou zastávkou v Salzburgu je hlavní vlakové nádraží.

Lety

Letecké cestování Brno – Salzburg je nejrychlejší formou dopravy na této trase – zabere čtyři hodiny a 40 minut. Přímá linka není k dispozici, v pondělí, ve středu a v sobotu lze cestovat spojem s jedním přestupem – tyto lety operují společnosti Smart Wings, K.D. Air Corporation a Laudamotion, je ale třeba počítat s až 13 hodinami na cestě. V úterý, ve čtvrtek, v pátek a v neděli jsou dostupné lety se dvěma přestupy, které provozují například Lufthansa, Eu-rowings, Smart Wings a EasyJet. Na této trase je často rychlejší zvolit právě let se dvěma přestupy, který je až o pět hodin rychlejší než let s jedním přestupem. Letadla odlétají z brněnského letiště v Tuřanech, cílem je Letiště W.A. Mozarta v Salzburgu.

Cestování Brno – Salzburg: Tipy na cestování

 • Nejlevněji vyjde cesta z Brna do Salzburgu autobusem.
 • Nejrychlejší způsob cestování Brno – Salzburg je leteckou dopravou.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Dopravci: Brno - Salzburg

Cestujte cestovním prostředkem z města Brno do města Salzburg se společností pomocí Omio. Porovnejte jízdní řád a, a my vám navíc ukážeme srovnání s ostatními způsoby dopravy a možnosti cesty s přestupy, jsou-li tyto varianty k dispozici.

ÖBB je největší rakouská železniční společnost. Pro cestování vlaky ÖBB můžete vybírat z následujících typů jízdenek pro vaši příští cestu cestovním prostředkem z města Brno do města Salzburg: Standardní jízdenka, Comfort-Ticket, ÖBB Sparschiene-Ticket a ÖBB Sparschiene Comfort-Ticket.

  FlixBus je jedna z největších evropských nízkonákladových společností provozující autobusovou dopravu. Společnost byla založena v roce 2011 v Německu a nabízí dálkové autobusové služby v Evropě a také v USA. FlixBus také provozuje noční autobusy na vybraných trasách po celé Evropě. Mezi standardní vybavení autobusů FlixBus patří bezplatná Wi-Fi, elektrické zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku během dlouhých cest, větší prostor pro nohy, zavazadlový prostor a samozřejmostí jsou toalety. Na palubě si dokonce můžete zakoupit občerstvení a nápoje. FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze typ jízdenky Standard, který umožňuje jedno příruční zavazadlo a jedno odbavené zavazadlo na osobu. Na další zavazadla se vztahují další poplatky, stejně tak pokud si chcete vybrat konkrétní sedadlo, například místo u stolu nebo panoramatické sedadlo.

   Tipy pro cestovatele: Cestování Brno – Salzburg

   Tipy pro cestovatele: Do města Salzburg můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Brno – Salzburg mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
   FAQs

   Pro cestování Brno - Salzburg je možné využít spojení vlak, autobus nebo let.

   Nejlevnější dopravní prostředek na trase Brno - Salzburg je autobusový. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 606 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Salzburg:

   Pokud jako dopravní prostředek zvolíte autobusový, vyjde o levněji než trajekt. Na trase z města Brno do města Salzburg se ceny jízdenek na trajekt pohybují kolem.

   Pokud jako dopravní prostředek zvolíte autobusový, vyjde o 2 130 Kč levněji než let. Na trase z města Brno do města Salzburg se ceny letenek pohybují kolem 2 736 Kč.

   Nejlevnější způsob dopravy je obecně autobusový, s cenami o 19 Kč nižšími než vlak na stejně trase. Pokud budete cestovat vlakem, zaplatíte okolo 624 Kč za cestu z města Brno do města Salzburg.

   Nejrychlejší možností, jak se dostat z města Brno do města Salzburg je letecký s průměrnou dobou cesty kolem 1 hod.

   Existují alternativy cestování na této trase do destinace Salzburg, ale cesta vám zabere více času:

   Pro porovnání, pokud si vyberete autobus, budete pro tuto cestu potřebovat okolo 7 hod 30 min.

   Porovnáme-li, jak dlouho pro cestu do města Salzburg potřebuje vlak, bude to přibližně 4 hod 27 min.

   Města Brno a Salzburg odděluje vzdálenost 304 km.

   Průměrný počet spojů denně z města Brno do města Salzburg je:

   • Kolem 2 autobusů denně.
   • 6 vlaků za den.

   Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty Brno - Salzburg, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

   Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Brno do města Salzburg:

   • Autobusy většinou odjíždějí z místa Brno, Benešova - Grandhotel (Hlavní nádraží) a přijíždějí do místa Salzburg, Rainerstraße (Austria Trend Hotel Europa).
   • Lety nejčastěji odlétají z města Brno, konkrétně z Letiště Brno-Tuřany a přilétají na Letiště Salcburk ve městě Salzburg.
   • Vlaky většinou odjíždějí z místa Brno hlavní nádraží a přijíždějí do místa Salzburg Hbf.

   Pokud je pro vaši cestu Brno - Salzburg nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální dopravci.

   • FlixBus, BlaBlaCar nebo Student Agency - cestujte autobusem s touto společností do města Salzburg. Levné autobusové jízdenky, které nabízí autobusoví dopravci můžete pro cestování na trase Brno - Salzburg najít a koupit na Omio, za cenu již od 606 Kč.
   • ÖBB | Railjet, ÖBB, ÖBB | S-Bahn nebo České dráhy vás dopraví vlakem do města Salzburg. Nízké ceny jízdenek na vlak pro cestování s ÖBB | Railjet z města Brno do města Salzburg za 624 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.

   Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Brno do města Salzburg s těmito společnostmi:

   • Denně jezdí kolem 2 přímých autobusů a dopravu bez přestupu poskytuje dopravce: FlixBus.

   Přímé spoje šetří čas a cesta do města Salzburg bez přestupu je pohodlnější. Než rezervujete, podívejte se pozorně na všechny nabízené jízdenky a vyberte tu, která je pro vás nejlepší.

   Mnoho našich zákazníků se při cestě Brno - Salzburg rozhodne pokračovat v cestování, protože v okolí města Salzburg se nachází další zajímavá místa, napřílad: Vienna, Hallstatt, Munich, Prague nebo Innsbruck. Vydat se tam můžete snadno s Omio. Vyhledejte nejrychlejší a nejlevnější spoje z města Salzburg, do zajímavých destinací v okolí.

   Cestování na trase Brno – Salzburg, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

   Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

   DomůCestováníCestuj do: RakouskoDo místa: SalzburgJak se cestovat na trase Brno - Salzburg

   S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

   Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

   ios-badge
   android-badge
   Hand With Phone
   Měna
   Jazyk