Jak se cestovat na trase Brno - Ostrava

po 24. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Informace o cestování na trase Brno - Ostrava

distanceVzdálenost140 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem nebo autobusem
priceCeny jízdenek92 Kč - 132 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyVlak • 92 Kč • 2 hod 8 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyAutobus • 132 Kč • 2 hod
carriersDopravciSTUDENT AGENCY k. S. Nebo RegioJet a. S.

Cestovat 140 km mezi městy Brno a Ostrava je možné vlak nebo autobus. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou STUDENT AGENCY k. S. Nebo RegioJet a. S. Cestující mohou na trase Brno - Ostrava využít přímý autobus nebo vlak.

Možnosti cestování
z místa Brno do místa Ostrava

Na trase Brno – Ostrava můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Brno a Ostrava, je autobus. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

FlixBus
09:502h10
Brno, Benešova
12:00Ostrava, ÚAN
264 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
FlixBus
11:052h15
Brno, Benešova
13:20Ostrava, ÚAN
198 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
FlixBus
13:502h05
Brno, Benešova
15:55Ostrava, ÚAN
463 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
RegioJet a.s.
09:022h08
Brno hlavní nádraží
11:10Ostrava, Svinov Hlavní nádraží
298 1Jednosměrná
0 přestupů
RegioJet a.s.
10:022h08
Brno hlavní nádraží
12:10Ostrava, Svinov Hlavní nádraží
298 1Jednosměrná
0 přestupů
RegioJet a.s.
11:022h08
Brno hlavní nádraží
13:10Ostrava, Svinov Hlavní nádraží
298 1Jednosměrná
0 přestupů
FlixBus
11:552h50
Brno, Benešova
14:45Ostrava, ÚAN
198 1Jednosměrná
0 přestupů
STUDENT AGENCY k.s.
10:303h05
Brno, Benešova
13:35Ostrava, Svinov Hlavní nádraží
381 1Jednosměrná
0 přestupů
FlixBus
17:202h10
Brno, Benešova
19:30Ostrava, ÚAN
198 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

po
24. 6.
út
25. 6.
st
26. 6.
čt
27. 6.

28. 6.
so
29. 6.
ne
30. 6.
po
01. 7.
út
02. 7.
st
03. 7.
čt
04. 7.

05. 7.
so
06. 7.
ne
07. 7.

Cesta z Brna do Ostravy – informace o dopravě a spojení

Brno a Ostrava jsou po Praze největší města v České republice. Obě lokality dělí od sebe asi 170 kilometrů a jsou centrem průmyslu, obchodu, vědy a výzkumu, vzdělání, kultury a sportu. Díky vzájemnému partnerství zde panuje čilý dopravní ruch a to jak na silnici, tak i na kolejích. Díky vysoké nezaměstnanosti na Ostravsku dojíždí mnoho lidí do Brna a pak na víkend zpět. Spolu s obchodníky, zahraničními pracovníky a příležitostnými turisty pak představují základ pro dlouhodobou poptávku. Ostrava samotná není přímo turistickým lákadlem a všem je známá především jako město uhelných dolů a hutních závodů, nicméně i sem jezdí návštěvníci, aby mimo historické Poruby viděli Hornické muzeum, Svět techniky, Svět miniatur, místní zoologickou zahradu, planetárium nebo Dino Park.

Autobus Brno–Ostrava

Jako mnoho jiných tras, i na té mezi Brnem a Ostravou, má monopol společnost Student Agency. Ta, od sedmi ráno do půl osmé večerní, vypravuje každý den šest autobusů, a to v pravidelném, dvouhodinovém intervalu. Všechny odjíždějí od parkoviště u hotelu Grand a končí na Ústředním autobusovém nádraží v Ostravě.

Vlak Brno–Ostrava

České dráhy nabízejí každý den perfektní spojení z brněnského hlavního nádraží do Ostravy. Obvykle se jedná o rychlíky, kterým cesta zabere asi dvě a půl hodiny. První souprava vyjíždí už v šest ráno, poslední jede až v devět hodin večer. Rychlíky jezdí v pravidelném hodinovém intervalu, vždy v celou. Není potřeba předem rezervovat místenku. Vagony jezdí díky vysoké četnosti spojů poloprázdné. Ostravské hlavní nádraží poskytuje přes den možnost se přepravit na místní letiště v Mošnově - jedná se o jediné české letiště s dostupností železnice.

Letenky Brno–Ostrava

Ačkoliv Brno provozuje letiště v Tuřanech a v ostravské čtvrti Mošnov se nachází mezinárodní letiště Leoše Janáčka, neexistuje zde pravidelná letecká linka, kvůli nulové poptávce, krátké vzdálenosti a potenciálně vysoké ceně.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Provozovatelé osobní dopravy: Cesta Brno - Ostrava

Hledejte nejlepší možnosti dopravy cestovním prostředkem mezi městy Brno a Ostrava s našimi partnery! Na Omio najdete výhodné nabídky, levné a aktuální jízdní řád.

Společnost FlixBus byla založená v Německu. Postupem času rozšířila své služby z Německa do celé Evropy a dokonce i do Spojených států, čímž dává cestujícím na obou kontinentech možnost využít meziměstské autobusové dopravy za dostupnou cenu. FlixBus je jednou z nejoblíbenějších nízkonákladových společností poskytující autobusovou dopravu. FlixBus také provozuje na vybraných trasách po celé Evropě noční autobusy. Autobusy FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze jízdenky typu Standard. Tyto jízdenky umožňují každému cestujícímu jedno příruční a jedno odbavené zavazadlo. Za každé další zavazadlo se účtují extra poplatky. Stejně jako za rezervaci konkrétních sedadel, například pokud si chcete rezervovat více místa pro nohy, sedadlo u stolu nebo panoramatické sedadlo. Mezi standardní vybavení na palubě patří bezplatná Wi-Fi, zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku, extra prostor pro nohy, zavazadlový prostor a toalety.

  Tipy pro cestovatele: Cestování Brno – Ostrava

  Tipy pro cestovatele: Do města Ostrava můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Brno – Ostrava mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
  FAQs

  Do města Ostrava se z města Brno dostanete vlak nebo autobus.

  Nejlevnější způsob dopravy mezi městy Brno a Ostrava je vlakový. Ceny se v průměru pohybují kolem 92 Kč.

  Toto je srovnání s ostatními způsoby dopravy do města Ostrava:

  Pokud jako dopravní prostředek zvolíte železniční, vyjde o 40 Kč levněji než autobus. Na trase z města Brno do města Ostrava se ceny autobusových jízdenek pohybují kolem 132 Kč.

  Nejrychlejší způsob cesty na trase Ostrava - Brno je autobusový, s průměrnou délkou cesty 2 hod.

  Jiné způsoby dopravy do města Ostrava obvykle trvají déle:

  Pokud pro cestu zvolíte vlak, bude vám tato cesta trvat kolem 2 hod 8 min.

  Město Brno je od města Ostrava 140 km daleko.

  Průměrný počet spojů denně z města Brno do města Ostrava je:

  • 10 autobusů denně.
  • 12 vlaků za den.

  Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Brno a Ostrava, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

  Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Brno - Ostrava:

  • Pro většinu lidí, kteří rezervují svou autobusovou jízdenku na trase Brno - Ostrava jejich autobus odjíždí z místa Brno, Letiště Brno-Tuřany a odjíždí na Ostrava, Náměstí Dr. Brauna (Svinov).
  • Pro většinu lidí, kteří rezervují svou jízdenku na vlak na trase Brno - Ostrava jejich vlak odjíždí z místa Brno hlavní nádraží a odjíždí na Ostrava, hlavní nádraží.

  Pokud je pro vaši cestu Brno - Ostrava nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální provozovatelé dopravy.

  • STUDENT AGENCY k. S. FlixBus nebo Infobus vás dopraví autobusem do města Ostrava. Nízké ceny autobusových jízdenek pro cestování s STUDENT AGENCY k. S. Z města Brno do města Ostrava za 132 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.
  • RegioJet a. S. Nebo Student Agency vás dopraví vlakem do města Ostrava. Nízké ceny jízdenek na vlak pro cestování s RegioJet a. S. Z města Brno do města Ostrava za 92 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.

  Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Brno do města Ostrava s těmito společnostmi:

  • Do destinace Ostrava vás dopraví přímé autobusy společnosti FlixBus. Vybrat můžete jeden z 10 přímých autobusů denně.
  • Společnost Student Agency provozuje na této trase každý den kolem 12 přímých vlaků denně.

  Přímé spoje do města Ostrava Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

  Chcete si prodloužit cestu po tom, co z města Brno dorazíte do města Ostrava? Mnoho cestovatelů, kteří se s Omio vydají na tuto trasu, prodlouží svojí dovolenou a navštíví tato zajímavá místa v okolí města Ostrava: Prague, Vienna, Kraków, Katowice nebo Warsaw. Pokud máte chuť poznat jedno z těchto míst: Prague, Vienna, Kraków, Katowice nebo Warsaw, Omio vám vyhledá nejlepší a nejlevnější spoje.

  Cestování na trase Brno – Ostrava, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

  Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

  DomůCestováníDo místa: OstravaJak se cestovat na trase Brno - Ostrava

  S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

  Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

  ios-badge
  android-badge
  Hand With Phone
  Měna
  Jazyk