Jak se cestovat na trase Brno - Mnichov

po 27. 5.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Možnosti cestování
z místa Brno do místa Mnichov

Na trase Brno – Mnichov můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Brno a Mnichov, je autobus. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

FlixBus
08:057h25
Brno, Benešova
15:30München, ZOB
963 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
STUDENT AGENCY k.s.
13:008h15
Brno, Benešova
21:15München, ZOB
856 1Jednosměrná
1 přestup
Nejrychlejší
Deutsche Bahn
10:226h12
Brno hlavní nádraží
16:34Mnichov Hbf
3026 1Jednosměrná
2 přestupy
Další možnosti
Deutsche Bahn
09:226h19
Brno hlavní nádraží
15:41Mnichov Hbf
2200 1Jednosměrná
2 přestupy
Deutsche Bahn
08:426h59
Brno-Černovice nádraží
15:41Mnichov Hbf
2200 1Jednosměrná
3 přestupy
Deutsche Bahn
09:227h12
Brno hlavní nádraží
16:34Mnichov Hbf
3301 1Jednosměrná
1 přestup
STUDENT AGENCY k.s.
06:098h06
Brno hlavní nádraží
14:15München, ZOB
942 1Jednosměrná
1 přestup
STUDENT AGENCY k.s.
05:308h45
Brno, Benešova
14:15München, ZOB
967 1Jednosměrná
1 přestup
FlixBus
23:598h06
Brno, Benešova
08:05München, ZOB
1128 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

út
28. 5.
st
29. 5.
čt
30. 5.

31. 5.
so
01. 6.
ne
02. 6.
po
03. 6.
út
04. 6.
st
05. 6.
čt
06. 6.

07. 6.
so
08. 6.
ne
09. 6.
po
10. 6.
út
11. 6.
st
12. 6.
čt
13. 6.

14. 6.
so
15. 6.
ne
16. 6.
po
17. 6.

Informace o cestování na trase Brno - Mnichov

distanceVzdálenost387 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem, autobusem nebo letecky
priceCeny jízdenek1 053 Kč - 665 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 665 Kč • 7 hod 36 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 2 112 Kč • 1 hod
carriersDopravciFlixBus nebo Deutsche Bahn

Pro překonání vzdálenosti 387 km Brno - Mnichov můžete využít vlak, autobus nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou FlixBus nebo Deutsche Bahn. Cestující mohou na trase Brno - Mnichov využít přímý autobus, trajekt, let nebo vlak.

Jak se dostat z Brna do Mnichova?

Trasa mezi Brnem a Mnichovem nepatří sice mezi nejrušnější, v budoucnu však ale má jistý potenciál. Spojuje totiž stále se rozvíjející, druhé největší město v České republice a 500 kilometrů vzdálené, pulzující srdce Bavorska, které se stává stále vyhledávanějším místem k víkendovým pobytům. I přesto, mezi těmito dvěma místy zatím cestují převážně obchodníci. Vyšší vytíženost se objevuje pouze v období Oktoberfestu a během adventu, kdy se v Mnichově konají vánoční trhy.

Mnichov, jako lokalita nabízí ale mnohem víc. Co do památek se může pochlubit například budovou radnice s orlojem, kostelem Panny Marie, nebo zámkem Nymphenburg. Místní kolorit pak dokresluje bohatý kulturní život. V současné době existuje přímý pouze letecký spoj. V ostatních případech je nejjednodušší cestovat přes Prahu, případně Vídeň.

Brno – Mnichov – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

595 Kč

9:30 h

Alespoň týden předem

trains

3.080 Kč

6:45 h

Alespoň 2 týdny předem

flight

2.200 Kč

1:05 h

Alespoň měsíc předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Brnem a Mnichovem?

Letecky na trase Brno - Mnichov


popular

Každodenně jsou operovány 2 přímé lety z mezinárodního letiště Brno - Tuřany. První je vypravován po poledni aerolinkami Lufthansa, druhý pak před desátou večerní, společností British Midlands Regional Limited. Letadla po přibližně hodinovém letu přistávají na letišti Franze Josefa Strausse v Mnichově, které se nachází asi 30 kilometrů od centra, s nímž je propojen autobusy, metrem i vlaky.


Autobusem z Brna do Mnichova


cheap

Přímé cestování autobusem z Brna do Mnichova není v současné době možné. Nejčastější variantou je tak jízda s přestupem v Praze, na Florenci. V rámci jedné jízdenky a se solidní návazností spojů je takto možné jet s Regiojetem nebo Flixbusem. V ostatních případech je nutné kombinovat dva různé dopravce. Regiojet, Flixbus, Tourbus a Eurolines mezi Brnem a Prahou a pak Regiojet, Flixbus, Eurolines a Leo Express mezi Prahou a Mnichovem. Flixbus nabízí ještě možnost se dvěma přestupy - v Bratislavě a Vídni. Takto lze cestovat ale pouze jednou denně. Navíc se jedná o časově nejnáročnější cestu.


Vlakem z Brna do Mnichova


fast

Vlakem z Brna do Mnichova se v současné době nedá cestovat přímo. Existuje proto několik kombinací cest po železnici. Tou nejjednodušší je cesta s jedním přestupem v Praze, když přestupní doba činí od 30ti minut do 3 hodin. Dalšími variantami jsou přestupy na nádražích v Břeclavi a Vídní (odtud pak možno jet přímým expresem) a dále pak dle navazujících spojů s přestupy v Linzi a Salzburgu. Ve všech případech jízda začíná na hlavním nádraží v Brně a končí na hlavním nádraží v Mnichově.


 


Více info

Plánuješ víkend v Mnichově?

Podobně jako v německém Berlíně i v Mnichově městskou dopravu zajišťuje nadzemka S-Bahn a podzemka U-Bahn, kromě toho samozřejmě také tramvaje a autobusy. Objevování Mnichova můžete zahájit na náměstí Marienplatz, kde se nachází Nová radnice (Neue Rathaus) s nádherným orlojem a Stará radnice (Alte Rathaus). Srdce Bavorska toho nabízí mnoho nejen milovníkům piva a klobás, ale také všem, kteří oceňují historii a umění. Nevynechejte gotickou katedrálu Frauenkirche, jejíž stometrové věže tvoří dominantu Mnichova. Za uměním se vydejte do Staré Pinakotéky (Alte Pinakothek), Nová Pinakotéky (Neue Pinakothek) a Pinakothek der Moderne. Najdete zde umění od středověku, přes 18. století až po umění současné a design.


 

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Dopravci: Cesta Brno - Mnichov

Společnost vás dostane díky super cenám. Na Omio rozhodně vyberete ty nejvýhodnější a to díky možnosti srovnání cen 1000 různých dopravců. K dispozici jsou vám na Omio také aktuální jízdní řád.

Deutsche Bahn (DB) je největším železničním dopravcem v Německu. S průměrně 40 000 jízdami vlakem denně i jedním z největších železničních dopravců na světě. Společnost Deutsche Bahn je známá širokou škálou různých typů jízdenek. DB nabízí úsporné tarify, včetně jízdného Super Saver, Saver a Flexible, a dále množství slevových karet, jako je Bahncard 25, 50 a 100, které můžete použít také pro vaší cestu cestovním prostředkem mezi městy Brno a Mnichov. DB disponuje mnoha různými typy vlaků, jako je ICE (Intercity Express), IC (Intercity), EC (Eurocity), IRE (Interregio-Express), RE (Regional Express) a RB (Regionalbahn), které se liší komfortem a rychlostí jízdy. Zatímco toalety jsou standardním vybavením ve všech vlacích Deutsche Bahn, služby jako palubní restaurace nebo bezplatná Wi-Fi jsou dostupné pouze v určitých vlacích DB.

  FlixBus je jedna z největších evropských nízkonákladových společností provozující autobusovou dopravu. Společnost byla založena v roce 2011 v Německu a nabízí dálkové autobusové služby v Evropě a také v USA. FlixBus také provozuje noční autobusy na vybraných trasách po celé Evropě. Mezi standardní vybavení autobusů FlixBus patří bezplatná Wi-Fi, elektrické zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku během dlouhých cest, větší prostor pro nohy, zavazadlový prostor a samozřejmostí jsou toalety. Na palubě si dokonce můžete zakoupit občerstvení a nápoje. FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze typ jízdenky Standard, který umožňuje jedno příruční zavazadlo a jedno odbavené zavazadlo na osobu. Na další zavazadla se vztahují další poplatky, stejně tak pokud si chcete vybrat konkrétní sedadlo, například místo u stolu nebo panoramatické sedadlo.

   Tipy pro cestovatele: Cestování Brno – Mnichov

   Tipy pro cestovatele: Do města Mnichov můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Brno – Mnichov mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
   FAQs

   Vyberte si, zda mezi městy Brno a Mnichov využijete k cestování spoje vlak, autobus nebo let.

   S nízkými cenami již od 665 Kč je autobusový nejlevnější formou dopravy do města Mnichov z města Brno.

   Toto je srovnání s ostatními formami dopravy do města Mnichov:

   Nejlevnější způsob dopravy je obecně autobusový, s cenami o nižšími než trajekt na stejně trase. Pokud budete cestovat trajektem, zaplatíte okolo za cestu z města Brno do města Mnichov.

   Zvolíte-li autobusový, bude stát o 1 447 Kč méně, než kdyby jste pro tuto trasu zvolili let, který stojí v průměru 2 112 Kč.

   Pokud jako dopravní prostředek zvolíte autobusový, vyjde o 388 Kč levněji než vlak. Na trase z města Brno do města Mnichov se ceny jízdenek na vlak pohybují kolem 1 053 Kč.

   Nejrychlejší způsob cesty na trase Mnichov - Brno je letecký, s průměrnou délkou cesty 1 hod.

   Jiné způsoby dopravy do města Mnichov obvykle trvají déle:

   Porovnáme-li, jak dlouho pro cestu do města Mnichov potřebuje autobus, bude to přibližně 7 hod 36 min.

   Pro porovnání, vlak zabere v průměru 6 hod 9 min.

   Města Brno a Mnichov odděluje vzdálenost 387 km.

   Průměrný počet spojů denně z města Brno do města Mnichov je:

   • 7 autobusů denně.
   • Kolem 5 vlaků denně.

   Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty Brno - Mnichov, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

   Tato jsou nejoblíbenější místa, na na která přijíždějí a ze kterých odjíždějí spoje cestujete-li na trase Brno - Mnichov:

   • Pro většinu lidí, kteří rezervují svou autobusovou jízdenku na trase Brno - Mnichov jejich autobus odjíždí z místa Brno, Benešova - Grandhotel (Hlavní nádraží) a odjíždí na München, ZOB.
   • Většina cestujících zahajuje cestu Letecky v tomto místě: Letiště Brno-Tuřany a končí ji v místě: Letiště Mnichov.
   • Brno hlavní nádraží je nejčastějším místem pro zahájení cesty. Mnichov Hbf je místem, ve kterém cesta Vlakem na této trase nejčastěji končí.

   Pokud je pro vaši cestu Brno - Mnichov nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální dopravci.

   • FlixBus, STUDENT AGENCY k. S. Nebo BlaBlaCar - cestujte autobusem s touto společností do města Mnichov. Levné autobusové jízdenky, které nabízí autobusoví dopravci můžete pro cestování na trase Brno - Mnichov najít a koupit na Omio, za cenu již od 665 Kč.
   • Deutsche Bahn, ÖBB | Railjet, ÖBB | S-Bahn, Student Agency nebo České dráhy - cestujte vlakem s touto společností do města Mnichov. Levné jízdenky na vlak, které nabízí železniční dopravci můžete pro cestování na trase Brno - Mnichov najít a koupit na Omio, za cenu již od 1 053 Kč.

   Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Brno do města Mnichov s těmito společnostmi:

   • Denně se nabízí 7 přímých autobusů do města Mnichov s těmito dopravci: FlixBus.

   Přímé spoje do města Mnichov Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

   Chcete si prodloužit cestu po tom, co z města Brno dorazíte do města Mnichov? Mnoho cestovatelů, kteří se s Omio vydají na tuto trasu, prodlouží svojí dovolenou a navštíví tato zajímavá místa v okolí města Mnichov: Paris, Berlin, Vienna, Prague nebo Zurich. Pokud máte chuť poznat jedno z těchto míst: Paris, Berlin, Vienna, Prague nebo Zurich, Omio vám vyhledá nejlepší a nejlevnější spoje.

   Cestování na trase Brno – Mnichov, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

   Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

   DomůCestováníCestuj do: NěmeckoDo místa: MnichovJak se cestovat na trase Brno - Mnichov

   S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

   Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

   ios-badge
   android-badge
   Hand With Phone
   Měna
   Jazyk