Z Brno do Mnichov

Možnosti cestování
z místa Brno do místa Mnichov

Na trase Brno – Mnichov můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Dne 06. 2. vám na trase BrnoMnichov doporučujeme cestovat autobusem, protože nabízí nejlepší kombinaci ceny a rychlosti.

05:30Brno, Benešova8h45 14:15München, ZOB
1 přestup
1360 1Jednosměrná
Nejlevnější
05:30Brno, Benešova8h45 14:15München, ZOB
1 přestup
1360 1Jednosměrná
Další možnosti
11:09Brno-Královo Pole, nádraží6h32 17:41Mnichov Hbf
2 přestupy
3668 1Jednosměrná
09:22Brno, hlavní nádraží6h19 15:41Mnichov Hbf
2 přestupy
3668 1Jednosměrná
09:09Brno-Královo Pole, nádraží6h32 15:41Mnichov Hbf
2 přestupy
3668 1Jednosměrná

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

po
06. 2.
út
07. 2.
st
08. 2.
čt
09. 2.

10. 2.
so
11. 2.
ne
12. 2.
po
13. 2.
út
14. 2.
st
15. 2.
čt
16. 2.

17. 2.
so
18. 2.
ne
19. 2.
po
20. 2.
út
21. 2.
st
22. 2.
čt
23. 2.

24. 2.
so
25. 2.
ne
26. 2.

Informace o cestování na trase Brno - Mnichov

distanceVzdálenost387 km
modeDostupné způsoby dopravyAutobusem, trajektem, letecky nebo vlakem
fastestNejrychlejší způsob dopravyVlak • 3 389 Kč • 6 hod 40 min
carriersDopravciSTUDENT AGENCY k. S. Nebo Deutsche Bahn

Pro překonání vzdálenosti 387 km mezi městy Brno a Mnichov můžete využít autobus, trajekt, let nebo vlak. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou STUDENT AGENCY k. S. Nebo Deutsche Bahn. Cestující mohou na trase Brno - Mnichov využít přímý autobus nebo vlak.

Jak se dostat z Brna do Mnichova?

Trasa mezi Brnem a Mnichovem nepatří sice mezi nejrušnější, v budoucnu však ale má jistý potenciál. Spojuje totiž stále se rozvíjející, druhé největší město v České republice a 500 kilometrů vzdálené, pulzující srdce Bavorska, které se stává stále vyhledávanějším místem k víkendovým pobytům. I přesto, mezi těmito dvěma místy zatím cestují převážně obchodníci. Vyšší vytíženost se objevuje pouze v období Oktoberfestu a během adventu, kdy se v Mnichově konají vánoční trhy.

Mnichov, jako lokalita nabízí ale mnohem víc. Co do památek se může pochlubit například budovou radnice s orlojem, kostelem Panny Marie, nebo zámkem Nymphenburg. Místní kolorit pak dokresluje bohatý kulturní život. V současné době existuje přímý pouze letecký spoj. V ostatních případech je nejjednodušší cestovat přes Prahu, případně Vídeň.

Brno – Mnichov – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

595 Kč

9:30 h

Alespoň týden předem

trains

3.080 Kč

6:45 h

Alespoň 2 týdny předem

flight

2.200 Kč

1:05 h

Alespoň měsíc předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Brnem a Mnichovem?

Letecky na trase Brno - Mnichov


popular

Každodenně jsou operovány 2 přímé lety z mezinárodního letiště Brno - Tuřany. První je vypravován po poledni aerolinkami Lufthansa, druhý pak před desátou večerní, společností British Midlands Regional Limited. Letadla po přibližně hodinovém letu přistávají na letišti Franze Josefa Strausse v Mnichově, které se nachází asi 30 kilometrů od centra, s nímž je propojen autobusy, metrem i vlaky.


Autobusem z Brna do Mnichova


cheap

Přímé cestování autobusem z Brna do Mnichova není v současné době možné. Nejčastější variantou je tak jízda s přestupem v Praze, na Florenci. V rámci jedné jízdenky a se solidní návazností spojů je takto možné jet s Regiojetem nebo Flixbusem. V ostatních případech je nutné kombinovat dva různé dopravce. Regiojet, Flixbus, Tourbus a Eurolines mezi Brnem a Prahou a pak Regiojet, Flixbus, Eurolines a Leo Express mezi Prahou a Mnichovem. Flixbus nabízí ještě možnost se dvěma přestupy - v Bratislavě a Vídni. Takto lze cestovat ale pouze jednou denně. Navíc se jedná o časově nejnáročnější cestu.


Vlakem z Brna do Mnichova


fast

Vlakem z Brna do Mnichova se v současné době nedá cestovat přímo. Existuje proto několik kombinací cest po železnici. Tou nejjednodušší je cesta s jedním přestupem v Praze, když přestupní doba činí od 30ti minut do 3 hodin. Dalšími variantami jsou přestupy na nádražích v Břeclavi a Vídní (odtud pak možno jet přímým expresem) a dále pak dle navazujících spojů s přestupy v Linzi a Salzburgu. Ve všech případech jízda začíná na hlavním nádraží v Brně a končí na hlavním nádraží v Mnichově.


 


Více info

Plánuješ víkend v Mnichově?

Podobně jako v německém Berlíně i v Mnichově městskou dopravu zajišťuje nadzemka S-Bahn a podzemka U-Bahn, kromě toho samozřejmě také tramvaje a autobusy. Objevování Mnichova můžete zahájit na náměstí Marienplatz, kde se nachází Nová radnice (Neue Rathaus) s nádherným orlojem a Stará radnice (Alte Rathaus). Srdce Bavorska toho nabízí mnoho nejen milovníkům piva a klobás, ale také všem, kteří oceňují historii a umění. Nevynechejte gotickou katedrálu Frauenkirche, jejíž stometrové věže tvoří dominantu Mnichova. Za uměním se vydejte do Staré Pinakotéky (Alte Pinakothek), Nová Pinakotéky (Neue Pinakothek) a Pinakothek der Moderne. Najdete zde umění od středověku, přes 18. století až po umění současné a design.


 

Tipy pro cestovatele: Spoje na trase Brno – Mnichov

Tipy pro cestovatele: Do města Mnichov můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Brno – Mnichov mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
FAQs

Do města Mnichov se z města Brno dostanete autobus, trajekt, let nebo vlak.

Nejlevnější dopravní prostředek na trase Brno - Mnichov je letecký. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 25 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Mnichov:

Pokud jako dopravní prostředek zvolíte letecký, vyjde o 502 Kč levněji než autobus. Na trase z města Brno do města Mnichov se ceny autobusových jízdenek pohybují kolem 527 Kč.

Nejlevnější způsob dopravy je obecně letecký, s cenami o 3 364 Kč nižšími než vlak na stejně trase. Pokud budete cestovat vlakem, zaplatíte okolo 3 389 Kč za cestu z města Brno do města Mnichov.

Nejrychlejší způsob dopravy Brno - Mnichov je železniční, který v průměru zabere 6 hod 40 min   v porovnání s ostatními možnostmi cestování, které vás do cílové destinace také dostanou ale bude to trvt o něco déle:

Porovnáme-li, jak dlouho pro cestu do města Mnichov potřebuje autobus, bude to přibližně 9 hod.

Pro porovnání, let zabere v průměru NaN hod NaN min.

Brno a Mnichov jsou od sebe vzdálena 387 km.

Průměrný počet spojů denně z města Brno do města Mnichov je:

 • 5 autobusů denně.
 • 11 vlaků denně.

Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty mezi městy Brno a Mnichov, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Brno do města Mnichov:

 • Autobusy většinou odjíždějí z místa Brno, Hlavní Nádraží a přijíždějí do místa München, ZOB.
 • Lety nejčastěji odlétají z města Brno, konkrétně z Brno Turany Airport a přilétají na Munich Airport ve městě Mnichov.
 • Vlaky nejčastěji odjíždějí z města Brno, konkrétně z Brno Dolní Nádraží a přijíždějí na München Hbf ve městě Mnichov.

Omio spolupracuje s mnoha dopravci, kteří nabízejí jízdenky a mohou vám pomoci dostat se snadno z města Brno do Mnichov:

 • Pro trasu Mnichov - Brno můžete zvolit spoje společnosti STUDENT AGENCY k. S. A zarezervovat levné jízdenky na Omio. Nejlevnější cestování Brno - Mnichov obyčejně nabízí STUDENT AGENCY k. S.
 • Vlakem je možné cestovat mezi městy Brno a Mnichov se společností Deutsche Bahn. Levné jízdenky najdete na stránkách nebo v aplikaci Omio pro cestu Brno - Mnichov za 3 389 Kč se společností Deutsche Bahn.

Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Brno do města Mnichov s těmito společnostmi:

 • Denně jezdí kolem 5 přímých autobusů a dopravu bez přestupu poskytuje dopravce: Flixbus.

Přímé spoje šetří čas a cesta do města Mnichov bez přestupu je pohodlnější. Než rezervujete, podívejte se pozorně na všechny nabízené jízdenky a vyberte tu, která je pro vás nejlepší.

Vaše cesta Brno - Mnichov nemusí být konečná. V okolí města Mnichov existuje několik míst, která stojí za to navštívit. Co takhle vydat se do jedné z techto destinací: Berlín, Paříž nebo Praha? Nejlevnější a nejrychlejší spoje pro cestování v oblasti Berlín, Paříž nebo Praha pro vás vyhledá Omio.

Před tím, než se na cestu Brno - Mnichov vydáte, je dobré vědět, jaké jízdenky je možné koupit a kolik budou stát v následujících 7 dnech:

 • Pro tuto trasu stojí jednosměrné jízdenky v průměru kolem 527 Kč.
 • V průměru zaplatíte za jízdenky pro cestu na této trase 25 Kč.
 • Pro tuto trasu stojí jednosměrné jízdenky v průměru kolem 3 389 Kč.

Abyste vaši jízdenku pro cestování mezi městy Brno a Mnichov pořídili na internetu za opravdu výhodnou cenu, doporučujeme vám ji koupit s dostatečným časovým předstihem.

Cestování na trase Brno – Mnichov, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk