Jak se cestovat na trase Brno - Bratislava

st 17. 4.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Možnosti cestování
z místa Brno do místa Bratislava

Na trase Brno – Bratislava můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
train

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Brno a Bratislava, je vlak. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

RegioJet a.s.
09:481h44
Brno hlavní nádraží
11:32Bratislava hlavná stanica
215 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
RegioJet a.s.
09:481h44
Brno hlavní nádraží
11:32Bratislava hlavná stanica
215 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
Express Busline
13:001h00
Brno
14:00Bratislava
973 1Jednosměrná
0 přestupů
Další možnosti
RegioJet a.s.
13:481h44
Brno hlavní nádraží
15:32Bratislava hlavná stanica
215 1Jednosměrná
0 přestupů
RegioJet a.s.
17:481h44
Brno hlavní nádraží
19:32Bratislava hlavná stanica
315 1Jednosměrná
0 přestupů
RegioJet a.s.
19:481h44
Brno hlavní nádraží
21:32Bratislava hlavná stanica
215 1Jednosměrná
0 přestupů
STUDENT AGENCY k.s.
12:001h45
Brno, Benešova
13:45Bratislava, AS Mlynské nivy
265 1Jednosměrná
0 přestupů
Express Busline
13:301h00
Brno
14:30Bratislava
1006 1Jednosměrná
0 přestupů
STUDENT AGENCY k.s.
01:301h45
Brno, Benešova
03:15Bratislava, AS Mlynské nivy
332 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

st
17. 4.
čt
18. 4.

19. 4.
so
20. 4.
ne
21. 4.
po
22. 4.
út
23. 4.
st
24. 4.
čt
25. 4.

26. 4.
so
27. 4.
ne
28. 4.
po
29. 4.
út
30. 4.
st
01. 5.
čt
02. 5.

03. 5.
so
04. 5.
ne
05. 5.
po
06. 5.
út
07. 5.

Informace o cestování na trase Brno - Bratislava

distanceVzdálenost122 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem nebo autobusem
priceCeny jízdenek132 Kč - 143 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyVlak • 132 Kč • 1 hod 40 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyAutobus • 143 Kč • 1 hod 29 min
carriersDopravciSTUDENT AGENCY k. S. Nebo RegioJet a. S.

Cestovat 122 km Brno - Bratislava je možné vlak nebo autobus. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou STUDENT AGENCY k. S. Nebo RegioJet a. S. Cestující mohou na trase Brno - Bratislava využít přímý autobus nebo vlak.

Jak se dostat z Brna do Bratislavy?

Brno a Bratislava bývávala obě města jednoho státu. V současné době to jsou dvě pulzující metropole, vzdálené od sebe přibližně 130 kilometrů. Jsou dobrými obchodními partnery na obchodní, kulturní, turistické, ale i vzdělávací úrovni. Na trase mezi Brnem a Bratislavou je tak možno vidět mnoho obchodníků, turistů, studentů a o víkendech, či delších volnech i spoustu rodilých Slováků, vracejících se na krátký čas domů.

Bratislava nenabízí tolik památek jako Brno. Bratislava však stále více získává na oblibě v oblasti kultury a též je i skvělým tipem pro jednodenní výlet. Za zmínku stojí malé centrum s Michalskou bránou, kostelem sv. Martina a překrásnou budovou divadla a dále pak samotný hradní areál. Kromě majestátního Bratislavského hradu, se zde nachází také sídlo slovenského parlamentu. Mnoho turistů však zde díky příznivým cenovým podmínkám nocuje a po Dunaji pak cestuje lodí do nedaleké Vídně. Bratislava se též stává čím dál vyhledávanější destinací pro kulturní akce, především pak koncerty a hudební festivaly. Brno a Bratislava jsou 150 kilometrů vzdálená města, v současné době dosažitelná pravidelnými autobusovými a vlakovými linkami.

Brno – Bratislava – porovnání dopravy

Průměrná cena

Délka cesty

Nejlepší čas na rezervaci

buses

162 Kč

1:40 h

Alespoň týden předem

trains

196 Kč

1:22 h

Alespoň 2 týdny předemJaký je nejlepší způsob přepravy mezi Brnem a Bratislavou?

Letecky na trase Brno - Bratislava


popular

V současné době neexistuje přímé letecké spojení mezi Brnem a Bratislavou. Jednak díky frekventovaným autobusovým a vlakovým linkám, dále pak kvůli velmi malé vzájemné vzdálenosti. Pokud bychom tedy započítali také čas, který je nutný pro dopravu z center obou měst na letiště a dále také čas, který je nutno strávit bezpečnostními kontrolami na letišti, letecká doprava na této trase by opravdu neměla smysl. Brno i Bratislava však samozřejmě disponují mezinárodním letištěm.


Autobusem z Brna do Bratislavy


cheap

Jelikož Brno leží přesně na půl cesty mezi Prahou a Bratislavou, projíždí jím veškeré spoje mezi těmito dvěma městy. Existují ale i linky, spojující přímo Brno a Bratislavu. Tudíž z autobusového nádraží Zvonařka nebo od Hotelu Grand jede denně na 40 přímých spojů dopravců RegioJet, Eurolines, dále pak dopravu zajišťují slovenské firmy TuranCar, SAD Lučenec, či SAD Zvolen - ti ale obvykle Bratislavou jen projíždí a pokračují dále na Slovensko nebo do Maďarska. První bus jede o půlnoci, poslední v jedenáct večer. Není zde žádný pravidelný interval. Autobusy odjíždějí někdy i ve stejný čas, možností je tak dostatek.


Vlakem z Brna do Bratislavy


fast

Z brněnského hlavního nádraží vyjíždí denně 15 přímých expresů Euro City, směřujících na bratislavskou Hlavní Stanici. Soupravy vypravují České dráhy, ve spolupráci se Železniční společností Slovensko. První vlak vyjíždí před třetí ráno a poslední před půl devátou, v nepravidelných intervalech. Později lze využít už jen půlnočního vlaku, kde je nutné pořídit jízdenku s místenkou. Cesta vlakem z Brna do Bratislavy trvá přibližně hodinu a půl.


 


Více info

Plánuješ víkend v Bratislavě?

Hlavní a největší město Slovenska má poměrně strategickou polohu. Dálnicemi je propojeno s Brnem, Žilinou a blízkou Vídní. Dominantou města je Bratislavský hrad a také Most Slovenského národného povstania. V historickém centru nezapomeňte navštívit katedrálu svatého Martina, projděte si uličky Starého města a navštivte Maxmiliánovu fontánu. V této oblasti se v letních měsících nachází mnoho zahrádek, na kterých můžete posedět a pozorovat ruch kolem. Milovníci umění by měli navštívit galerii moderního umění Danubiana Meulensteen Art Museu, jejíž výstavba byla dokončena v roce 2014.


 

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Provozovatelé osobní dopravy: Brno - Bratislava

Hledejte nejlepší možnosti dopravy cestovním prostředkem mezi městy Brno a Bratislava s našimi partnery! Na Omio najdete výhodné nabídky, levné a aktuální jízdní řád.

FlixBus je jedna z největších evropských nízkonákladových společností provozující autobusovou dopravu. Společnost byla založena v roce 2011 v Německu a nabízí dálkové autobusové služby v Evropě a také v USA. FlixBus také provozuje noční autobusy na vybraných trasách po celé Evropě. Mezi standardní vybavení autobusů FlixBus patří bezplatná Wi-Fi, elektrické zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku během dlouhých cest, větší prostor pro nohy, zavazadlový prostor a samozřejmostí jsou toalety. Na palubě si dokonce můžete zakoupit občerstvení a nápoje. FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze typ jízdenky Standard, který umožňuje jedno příruční zavazadlo a jedno odbavené zavazadlo na osobu. Na další zavazadla se vztahují další poplatky, stejně tak pokud si chcete vybrat konkrétní sedadlo, například místo u stolu nebo panoramatické sedadlo.

  Tipy pro cestovatele: Cestování Brno – Bratislava

  Tipy pro cestovatele: Do města Bratislava můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Brno – Bratislava mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
  FAQs

  Pro cestování Brno - Bratislava je možné využít spojení vlak nebo autobus.

  Nejlevnější dopravní prostředek na trase Brno - Bratislava je vlakový. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 132 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Bratislava:

  Pokud jako dopravní prostředek zvolíte železniční, vyjde o 11 Kč levněji než autobus. Na trase z města Brno do města Bratislava se ceny autobusových jízdenek pohybují kolem 143 Kč.

  Nejrychlejší způsob cesty na trase Bratislava - Brno je autobusový, s průměrnou délkou cesty 1 hod 29 min.

  Jiné způsoby dopravy do města Bratislava obvykle trvají déle:

  Pro porovnání, vlak zabere v průměru 1 hod 40 min.

  Města Brno a Bratislava odděluje vzdálenost 122 km.

  Průměrný počet spojů denně z města Brno do města Bratislava je:

  • 7 autobusů denně.
  • 9 vlaků denně.

  Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty Brno - Bratislava, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

  Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Brno do města Bratislava:

  • Autobusy nejčastěji odjíždějí z města Brno, konkrétně z Brno, Letiště Brno-Tuřany a přijíždějí na Bratislava, Autobusová stanica Mlynské Nivy ve městě Bratislava.
  • Vlaky nejčastěji odjíždějí z města Brno, konkrétně z Brno hlavní nádraží a přijíždějí na Bratislava hlavná stanica ve městě Bratislava.

  Pokud je pro vaši cestu Brno - Bratislava nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální dopravci.

  • STUDENT AGENCY k. S. FlixBus, Infobus, SAD Humenné, Turancar, A-Express, DMD Group, Ourbus, NIKOLO s. R. O. Korona Travel nebo Express Busline - cestujte autobusem s touto společností do města Bratislava. Levné autobusové jízdenky, které nabízí autobusoví dopravci můžete pro cestování na trase Brno - Bratislava najít a koupit na Omio, za cenu již od 143 Kč.
  • RegioJet a. S. ÖBB | Euro City (EC), ÖBB, České dráhy nebo Student Agency - cestujte vlakem s touto společností do města Bratislava. Levné jízdenky na vlak, které nabízí železniční dopravci můžete pro cestování na trase Brno - Bratislava najít a koupit na Omio, za cenu již od 132 Kč.

  Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Brno do města Bratislava s těmito společnostmi:

  • Do destinace Bratislava vás dopraví přímé autobusy společnosti STUDENT AGENCY k. S. FlixBus, Turancar nebo DMD Group. Vybrat můžete jeden z 7 přímých autobusů denně.
  • Denně se nabízí 9 přímých vlaků do města Bratislava s těmito dopravci: RegioJet a. S. ÖBB | Euro City (EC), České dráhy nebo Student Agency.

  Přímé spoje do města Bratislava Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

  Chcete si prodloužit cestu po tom, co z města Brno dorazíte do města Bratislava? Mnoho cestovatelů, kteří se s Omio vydají na tuto trasu, prodlouží svojí dovolenou a navštíví tato zajímavá místa v okolí města Bratislava: Vienna, Budapest, Prague, Vienna International Airport nebo Schwechat. Pokud máte chuť poznat jedno z těchto míst: Vienna, Budapest, Prague, Vienna International Airport nebo Schwechat, Omio vám vyhledá nejlepší a nejlevnější spoje.

  Cestování na trase Brno – Bratislava, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

  Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

  DomůCestováníCestuj do: SlovenskoDo místa: BratislavaJak se cestovat na trase Brno - Bratislava

  S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

  Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

  ios-badge
  android-badge
  Hand With Phone
  Měna
  Jazyk