Jak se cestovat na trase Brno - Benátky

po 24. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Informace o cestování na trase Brno - Benátky

distanceVzdálenost527 km
modeDostupné způsoby dopravyVlakem, autobusem nebo letecky
priceCeny jízdenek859 Kč - 3 769 Kč
cheapestNejlevnější způsob dopravyAutobus • 859 Kč • 9 hod 30 min
fastestNejrychlejší způsob dopravyLet • 1 719 Kč • 1 hod 5 min
carriersDopravciFlixBus nebo České dráhy

Cestovat 527 km mezi městy Brno a Benátky je možné vlak, autobus nebo let. Nejoblíbenější společnosti poskytující spojení na této trase jsou FlixBus nebo České dráhy. Cestující mohou na trase Brno - Benátky využít přímý autobus, let nebo vlak.

Možnosti cestování
z místa Brno do místa Benátky

Na trase Brno – Benátky můžete využít vlak, autobus nebo letadlo.

Naše doporučení
bus

Nejlepší způsob, jak cestovat mezi městy Brno a Benátky, je autobus. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a rychlosti.

FlixBus
18:3012h15
Brno
06:45Benátky
1566 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejlevnější
FlixBus
18:3012h15
Brno
06:45Benátky
1566 1Jednosměrná
0 přestupů
Nejrychlejší
STUDENT AGENCY k.s.
20:309h30
Brno
06:00Benátky
1590 1Jednosměrná
0 přestupů

Vyhledejte si všechna data a časy vlakových, autobusových a leteckých spojů na této trase, .

POROVNEJ Ceny vlaků, autobusů a letů

po
24. 6.
út
25. 6.
st
26. 6.
čt
27. 6.

28. 6.
so
29. 6.
ne
30. 6.
po
01. 7.
út
02. 7.
st
03. 7.
čt
04. 7.

05. 7.
so
06. 7.
ne
07. 7.
po
08. 7.
út
09. 7.
st
10. 7.
čt
11. 7.

12. 7.
so
13. 7.
ne
14. 7.

Jak cestovat na trase Brno – Benátky

Italské Benátky jsou oblíbeným cílem nejen zamilovaných párů. Turisté si zde vedle projížďky na gondole užívají také návštěvu Dóžecího paláce nebo slavného náměstí svatého Marka se stejnojmennou bazilikou. Brno je druhým největším městem České republiky, kam se návštěvníci obvykle vypraví za Brněnským drakem nebo funkcionalistickou vilou Tugendhat. Ale také za dobrým jídlem a příjemnou atmosférou. Obě města dělí necelých 528 kilometrů vzdušnou čarou.

Vlaky

Cestování Brno – Benátky přímou vlakovou linkou není možné. Schůdnou variantou je ale cesta přes Vídeň. Do Vídně jezdí z Brna denně až 16 přímých spojů, a to od zhruba 7:30 ráno do asi 21:30 večer. Cesta trvá pouhých 86 minut. Z Vídně je možné cestovat přímou noční linkou dopravce České dráhy do Milána, Janova a Říma. Cestující mohou samozřejmě využít pohodlí lůžkového vozu. V Itálii je pak třeba využít lokální dopravu. Na cestování vlakem je nutné si vyhradit minimálně 12 až 15 hodin.

Autobusy

Cestování Brno – Benátky dálkovým autobusem obvykle trvá kolem 10 hodin. Průměrná doba cesty je kolem 13 hodin, může se ale vyšplhat až na 16 hodin. Nejfrekventovanějšími dny na této trase jsou pátek a sobota, kdy je s dopravci RegioJet a Flixbus možné cestovat do Itálie čtyřikrát. Jedná se o spojení s jedním přestupem, obvykle v Záhřebu a v Praze. Autobusy odjíždějí kolem druhé 2 :00 ráno, v 17:00 odpoledne a kolem 21:00 večer. Od pondělí do čtvrtku a v neděli je možné do Benátek cestovat autobusem pouze třikrát. Autobusy vyrážejí od hotelu Grand, cílovou stanicí v Benátkách je nejčastěji Tronchetto, vystoupit je ale možné i na letišti Marco Polo.

Lety

Cestování Brno – Benátky leteckou linkou s jedním přestupem obvykle nezabere víc než čtyři hodiny. Denně je na této trase k dispozici čtyři až pět spojů s přestupem, které operují například dopravci Lufthansa, Air Dolomiti nebo Volotea. Nejméně frekventovaným dnem na trase je se třemi lety čtvrtek. V sobotu lze cestovat jen se dvěma přestupy. Obvyklým přestupním místem je Mnichov. Letadla startují z brněnského letiště v Tuřanech, cílovými letišti v Benátkách jsou Treviso a Marco Polo.

Cestování Brno – Benátky: Tipy na cestování

 • Nejlevnější variantou cestování Brno – Benátky je autobus.
 • Nejrychlejší způsob cestování Brno – Benátky je letecká doprava.

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF

Provozovatelé osobní dopravy: Cesta Brno - Benátky

Cestujte cestovním prostředkem mezi městy Brno a Benátky se společností pomocí Omio. Porovnejte jízdní řád a, a my vám navíc ukážeme srovnání s ostatními způsoby dopravy a možnosti cesty s přestupy, jsou-li tyto varianty k dispozici.

Společnost FlixBus byla založená v Německu. Postupem času rozšířila své služby z Německa do celé Evropy a dokonce i do Spojených států, čímž dává cestujícím na obou kontinentech možnost využít meziměstské autobusové dopravy za dostupnou cenu. FlixBus je jednou z nejoblíbenějších nízkonákladových společností poskytující autobusovou dopravu. FlixBus také provozuje na vybraných trasách po celé Evropě noční autobusy. Autobusy FlixBus nabízí na všech svých trasách pouze jízdenky typu Standard. Tyto jízdenky umožňují každému cestujícímu jedno příruční a jedno odbavené zavazadlo. Za každé další zavazadlo se účtují extra poplatky. Stejně jako za rezervaci konkrétních sedadel, například pokud si chcete rezervovat více místa pro nohy, sedadlo u stolu nebo panoramatické sedadlo. Mezi standardní vybavení na palubě patří bezplatná Wi-Fi, zásuvky pro nabíjení telefonu, tabletu nebo notebooku, extra prostor pro nohy, zavazadlový prostor a toalety.

  Tipy pro cestovatele: Cestování Brno – Benátky

  Tipy pro cestovatele: Do města Benátky můžete cestovat přesně podle svých představ. Ať hledáte nejrychlejší nebo nejlevnější variantu, nebo máte úplně jiné požadavky, naši experti shromáždili veškeré informace, které potřebujete znát, abyste si na trase Brno – Benátky mohli vybrat spoj, který vám bude opravdu vyhovovat.
  FAQs

  Do města Benátky se z města Brno dostanete vlak, autobus nebo let.

  Nejlevnější dopravní prostředek na trase Brno - Benátky je autobusový. V průměru se ceny jízdenek pohybují kolem 859 Kč v porovnání s ostatními dopravními prostředky do města Benátky:

  Nejlevnější způsob dopravy je obecně autobusový, s cenami o 860 Kč nižšími než let na stejně trase. Pokud budete cestovat letecky, zaplatíte okolo 1 719 Kč za cestu z města Brno do města Benátky.

  Nejlevnější způsob dopravy je obecně autobusový, s cenami o 2 910 Kč nižšími než vlak na stejně trase. Pokud budete cestovat vlakem, zaplatíte okolo 3 769 Kč za cestu z města Brno do města Benátky.

  Nejrychlejší možností, jak se dostat z města Brno do města Benátky je letecký s průměrnou dobou cesty kolem 1 hod 5 min.

  Existují alternativy cestování na této trase do destinace Benátky, ale cesta vám zabere více času:

  Pro porovnání, autobus zabere v průměru 9 hod 30 min.

  Pro porovnání, pokud si vyberete vlak, budete pro tuto cestu potřebovat okolo 10 hod 42 min.

  Z města Brno je to do města 527 km.

  Průměrný počet spojů denně z města Brno do města Benátky je:

  • 1 autobus denně.
  • 1 vlak za den.

  Doporučujeme ověřit konkrétní datum vaší cesty Brno - Benátky, protože počet spojů cestovním prostředkem se může lišit podle toho, zda se jedná o všední den nebo víkend, a také v závislosti na sezóně.

  Toto jsou nejpopulárnější nádraží při cestování z města Brno do města Benátky:

  • Autobusy nejčastěji odjíždějí z: Brno, Letiště Brno-Tuřany. A většinou přijíždějí na toto místo: Venice, Aeroporto Marco Polo (Parcheggio autobus).
  • Lety většinou odlétají z místa Letiště Brno-Tuřany a přilétají do místa Letiště Benátky Marco Polo.
  • Vlaky nejčastěji odjíždějí z: Brno hlavní nádraží. A většinou přijíždějí na toto místo: Benátky Santa Lucia.

  Pokud je pro vaši cestu Brno - Benátky nejdůležitější levná jízdenka, pomůžeme vám najít ideální dopravci.

  • FlixBus, STUDENT AGENCY k. S. Nebo Student Agency vás dopraví autobusem do města Benátky. Nízké ceny autobusových jízdenek pro cestování s STUDENT AGENCY k. S. Z města Brno do města Benátky za 859 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.
  • České dráhy vás dopraví vlakem do města Benátky. Nízké ceny jízdenek na vlak pro cestování s České dráhy z města Brno do města Benátky za 3 769 Kč najdete na strákách nebo v aplikaci on Omio.

  Ano, k dispozici jsou přímé spoje z města Brno do města Benátky s těmito společnostmi:

  • Koupit můžete přímý autobus a dopravcem.
  • Koupit můžete přímý let a dopravcem.
  • Koupit můžete přímý vlak a dopravcem.

  Přímé spoje do města Benátky Vám ušetří čas a zároveň jsou pohodlnější a obvykle také rychlejší. Než koupíte vaše jízdenky přesvěčte se, za je k dispozi spoj bez přestupu.

  Vaše cesta Brno - Benátky nemusí být konečná. V okolí města Benátky existuje několik míst, která stojí za to navštívit. Co takhle vydat se do jedné z techto destinací: Rome, Florence, Milan, Paris nebo Verona? Nejlevnější a nejrychlejší spoje pro cestování v oblasti Rome, Florence, Milan, Paris nebo Verona pro vás vyhledá Omio.

  Cestování na trase Brno – Benátky, zajímají vás další možnosti dopravy v těchto lokalitách?

  Zde najdete další stránky obsahující informace, které jste pravděpodobně hledali

  DomůCestováníCestuj do: ItálieDo místa: BenátkyJak se cestovat na trase Brno - Benátky

  S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

  Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

  ios-badge
  android-badge
  Hand With Phone
  Měna
  Jazyk