Bratislava - možnosti cestování

čt 20. 6.
+ Přidat návrat
QR-Code
Oskenujte kód a stáhněte si zdarma naši aplikaci
V naší aplikaci najdete aktuální cestovní informace a můžete si koupit letenky, jízdenky na vlaky a autobusy a lístky na trajekty.
App Store
rate4.9
42K hodnocení
Google Play
rate4.6
136K recenzí

Tyto společnosti nám důvěřují. Umožňujeme nákup jízdenek a letenek mnoha společností na jednom místě.

Trenitalia
Easyjet
Deutsche Bahn
SNCF
Doprava do Bratislavy
Zajímavosti v Bratislavě

Cestování do Bratislavy – jak, kdy a kam přesně v Bratislavě vyrazit!

Jízdenky do Bratislavy lze koupit v průběhu celého roku za poměrně vyrovnané ceny. Samozřejmě v období letních prázdnin, Vánoc a svátků, kdy obecně cestuje více lidí, mohou být o něco dražší. Jako u všech jízdenek na vlaky a autobusy, i v případě spojů do Bratislavy platí, že čím dříve rezervujete, tím větší šanci máte ušetřit.

Stejně jako v ostatních evropských městech, i v Bratislavě najdete mnoho historických památek a zajímavostí, které byste při návštěvě slovenské metropole neměli vynechat, Z těch nejznámějších jmenujme Bratislavský hrad, Katedrálu sv. Martina nebo Michalskou bránu. Navštívit můžete také jedno z muzeí a divadel. Bratislava je obklopena přírodou. Pouhých 30 minut pěšky o železniční stanice najdete středohorské pásmo Malé Karpaty, které přesahuje až do Rakouska. Pokud se do Bratislavy vydáte v létě, můžete navštívit některý z hudebních festivalů: Bratislavské hudobné slávnosti, Bratislavské jazzové dny, anebo mezinárodní jazzový festival.

Jak vybrat a rezervovat ten nejlepší spoj do Bratislavy!

Vlakem

Výchozím bodem pro cestu vlakem z Prahy do Bratislavy je Wilsonovo nádraží, ležící v centru hlavního města, a v Bratislavě cesta končí na Hlavné stanici, v severní části metropole. České dráhy spolu s Železniční společností Slovensko denně vypravují sedm expresů InterCity. První vlak vyráží v šest hodin ráno a poslední v šest hodin odpoledne. Vlaky jezdí v pravidelných dvouhodinových intervalech.

Mnoho vlaků ale v Bratislavě na Hlavní stanici nekončí, ve většině případě pokračují dále, do Budapeště. Vlakové nádraží nabízí přímé spojení na mezinárodní letiště. Železniční stanice v Bratislavě je s mezinárodním Štefánikovým letištěm spojena autobusovou linkou 61. Do centra města se dostanete jednoduše během deseti minut autobusem číslo 93, který staví na Hodžově náměstí. Odtud se dá dále cestovat tramvají nebo pěšky. Více informací o tom, jak se nejlépe dostat vlakem z Prahy do Bratislavy a vlakem z Brna do Bratislavy, najdete na našich stránkách věnovaných přímo těmto trasám.

Autobusem

Mezi Prahou a Bratislavou denně jezdí až 20 spojů v poměrně častých intervalech. Jezdí zde autobusy společností RegioJet (dříve Student Agency), Eurolines, Touring Bohemia, Gumdrop, dále pak slovenský TuranCar, SAD Lučenec, či SAD Zvolen. Cesta v průměru zabere 4 a půl hodiny.

Všechny autobusy v Bratislavě končí na terminálu Mlýnské Nivy, který je deset minut jízdy od centra a nabízí zároveň přímé spojení na bratislavské letiště. Centrální autobusovou stanici obsluhují městské autobusy a trolejbusy. Asi nejdůležitějším spojem je trolejbus 210, směřující na vlakové nádraží. Více informací o tom, jak se nejlépe dostat autobusem z Prahy do Bratislavy a autobusem z Brna do Bratislavy, najdete na našich stránkách věnovaných přímo těmto trasám.

Letecky

Letecky se z České republiky do hlavního města Slovenska dostanete jedině z Prahy. Lety společnosti ČSA a SmartWings jsou k dispozici třikrát týdně, v pondělí, ve středu a v pátek. Let je přímý a zabere přesně jednu hodinu.

Městská doprava v Bratislavě

Pohyb po městě vám usnadní síť autobusové, tramvajové a trolejbusové dopravy. Bratislava nemá metro. O jeho výstavbě se uvažovalo ale nakonec bylo rozhodnuto, že bude místo metra vybudována rychlodrážní tramvaj. Bratislava má díky svému rovinatému charakteru ideální podmínky pro cyklistiku. A neunavíte se ani chůzí pěšky, centrum města se dá bez problému projít během několika hodin.

Centrální stanici obsluhují autobusy a trolejbusy. Asi nejdůležitějším spojením je trolejbus 210, směřující na vlakové nádraží, odkud se dá pak autobusem 61 pokračovat na mezinárodní Štefanikovo letiště. Na přepravu do centra je zcela jistě nejlepší linka 70, zastavující na terminálu Rybné náměstí. Noční trolejbusy 509 a 510 pak jedou na hlavní stanici, kde je možné přestoupit a pokračovat dál do jakékoliv bratislavské čtvrti.

Nejzajímavější místa v Bratislavě

Největší a zároveň hlavní město Slovenska má velmi dobrou polohu, nejen co se týká spojení s Českou republikou Dálnicemi je propojeno s Brnem, Žilinou a velmi blízkou Vídní. Vedou sem celkem 4 dálnice. Zajímavým faktem je, že v minulosti, před téměř sto lety, do Bratislavy dokonce z Vídně jezdila tramvaj, respektive elektrifikovaný vlak na pomezí tramvaje a vlaku. Dnes na stejné trase jezdí vlaky slovenských a rakouských drah. Kromě dvou vizuálních dominant města, Bratislavského hradu a Mostu Slovenského národného povstania, za návštěvu stojí také v roce 2014 dokončená galerie moderního umění Danubiana Meulensteen Art Museum. Z památek v historickém centru navštivte katedrálu svatého Martina, projděte si uličky Starého města a zastavte se u Maxmiliánovy fontány. V letních měsících se v této oblasti nachází mnoho zahrádek, na kterých můžete posedět a pozorovat šum kolem.

 


Pobyt v hlavním městě Slovenska si můžete zpříjemnit také plavbou na lodi po řece Dunaj. Lodí se z Bratislavy dostanete třeba až do Vídně. Vydat se můžete také na za hranice města. Jednodenní výlet si můžete udělat napříkladu k blízkému hradu Devín, který se nachází na hranicích s Rakouskem, nebo do horského krajinného celku Malé Karpaty. Pokud si přivstanete, můžete se vydat do 130 km vzdáleného Trenčína. A pokud vám po návštěvě Bratislavy zbývá pár volných dní, velehory Tatry stojí ta návštěvu v kterémkoli ročním období.

Pokud se do Bratislavy chystáte vyrazit z Brna, více informací o dopravě, jízdenkách na vlaky a busy, a cenách najdete na naší stránce věnované dopravě z Brna do Bratislavy.

Pokud vyrážíte z Prahy, případně musíte v Praze na cestě do Bratislavy přestoupit, více informací o autobusových a železničních spojích najdete na naší stránce s detailními informacemi o jízdenkách z Prahy do Bratislavy.

Hledáte více informací o cestování za hranice České republiky?

DomůCestováníCestuj do: SlovenskoBratislava - možnosti cestování

S aplikací Omio je plánování cest mnohem jednodušší

Dostaneme tě tam, kam potřebuješ. Od živých aktualizací železničních spojení, po elektronické jízdenky – s naší aplikaci budeš vždy na nejlepší cestě!

ios-badge
android-badge
Hand With Phone
Měna
Jazyk